Skoči na vsebino

Nokia 7500 Prism VS SE w580i


Priporočene objave

Torej kot ze naslov pove, sem v dilemi med tema dvema telefonoma. Oba navdusujeta z odličnim stylom ter dobrimi zmoznostmi. Za enkrat sem na strani Prisma, saj me navdusuje njegov "future" look, poleg tega pa je odličen mobitel, pesti ga le nekoliko slabša baterija.

Nokia 7500 Prism:

nokia7500prismco.jpg

Fizične lastnosti:

teža: 82,9 g

velikost: 109 x 44,15 x 14,7 mm

čas pripravljenosti v urah: do 280

(odvisno od omrežja in frekvence)

čas pogovora v minutah: do 168

(odvisno od omrežja in frekvence)

tri frekvenčna območja

(900/1800/1900 MHz)

GPRS/EDGE

snemanje videoposnetkov

barvni grafični zaslon

(16 milijona barv)

budilka

koledar

Pritisni in govori

30 MB vgrajenega spomina

FM radijski sprejemnik

razširitveno spominsko mesto (MicroSD)

Sony Ericsson w580i:

sonyericssonw5801.jpg

Fizične lastnosti:

teža: 94 g

velikost: 99x47x14 mm

čas pripravljenosti v urah: do 370 ur

(odvisno od omrežja in frekvence)

čas pogovora v minutah: do 540 minut

(odvisno od omrežja in frekvence)

štiri frekvenčna področja

(850/900/1800/1900 MHz)

barvni grafični zaslon (264 144 barv)

Walkman

(digitalni predvajalnik glasbe)

GPRS/EDGE

vgrajen FM-radijski sprejemnik

vgrajen digitalni fotoaparat

(ločljivost 2 milijona točk)

snemanje videoposnetkov

Bluetooth

MMS, odjemalec e-pošte

11 MB vgrajenega spomina

razširitveno spominsko mesto

(Sony Memory Stick (M2))

Predlogi, vaše mišljenje?

Link to comment

Jaz bi sigurno vzel Sony Ericsson v tem primeru, če glih mi je na splošno Nokia boljša.

Tale "prism telefon" mi je čista bedarija. I mean... look at it :doh: Bolj neki modni dodatek za ženske z debelo denarnico, ko pa telefon za vsakdanjo uporabo. Že res, da ma tisti multi-milijonski display, pa me vseeno boli "%"€#. Razen tega nima za ponudit nič kaj osupljivega, razn seveda oblike, ki je tud bolj ko ne zanič.

Se pravi, Sony Ericsson v tem primeru zmaga - lep, dokaj soliden telefon. Zgleda da ma vse kaj rabiš. :fiufiu:

NitroBlast90.jpg

Link to comment
  • vrhovni

Nokijo 7500 Prism ima sošolec in telefon res seka. Lahko mu tudi menjavaš stranski "okvir" (gre za barvno črto ki poteka vse okoli mobitela), dodani so okvirji v modri, zeleni in pinki barvi. :beer: zraven pa je dodan še komplet slušalk za poslušanje glasbe ali pa klicanje. Ima sicer fotoaparat s "samo" 2 mil. pikslov, vendar naredi res dobre slike. Edina laba lastnost te oblike je ta, da je ekran nekoliko izpostavljen zaradi dveh "črt" (dve sporedni liniji, ki naredita mobitel drugačnega od drugih), ki potekata deloma tudi čez njegov ekran. na teh dveh črtah se "nabirajo" praske, ki povzročijo, da ni več tako "šajni". :P Drugače pa res odličen telefon in za ta denar res bomba. priporočam.

PS: Sprva sem bil skeptičen glede tipkanaja zaradi trikotne oblike tipk, vendar gre ipkanje enako dobro in hitro kot pri vseh drugih tipkah.

Dober kompromis za toliko :cash:.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Za NOKIO. Brez posebnega razloga.

Men je lih to,d a ima telefon posebno obliko en velik plus. Ker navadni mobitel ma vsak ljudek in ni nc posebnega....funkcije so pa itak ze kar ekaj cajta iste pr mobicih. Odkar je fotkic vn prsu in se izpopolnu, ni posebne funkcije, ki bi locila dva mobija....Idina stvar na katero loh racunas (ce hoces met bolsi oz posenjesi mobi) je njegova oblika. To ma pa NOKIA v tem primeru res bolj udarno.

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Jst glasujm za SE w580i. Jst mam ta mobi in je ful dobr, brez težav, mi je že 20x zletu iz visozga ob tla pa dela ku nou še zmer. Musko ma ful naglas kr je supr :beer: , tku da nimam pripomb, una nokia 7500 pa popolnoma odpade že samu glede kurčeve oblike! :lol: Sony Ericsson w580i je brez napak tko da j ethe best :thumbup: !

Link to comment

SE W580I, ga imam in je odlicna izbira. Graficno pregleden meni, veliko ze nalozenih programov, odlicen predvajalnik glasbe, lahek, design zelo dober, baterija zdrzi 5-6 dni, prizgan 24/7, pri seveda normalni uporabi ( klici, sms, mms, track id, obcasno navigacija...), sicer se pri igranju 3d iger malenkost pozna pozresnost, ampak je zanemarljivo...V glavnem, ga ne menjam za nobeno Nokio wannabe phone, pa sem jih imel ze kar nekaj.

Link to comment

In kaj ima vec kakor druge nokie? Mislim da ima vec ali manj to vse skoraj vsaka nokia:)

Odlocilnega pomena je vsaj za mene se izgled telefona, ce ti je vsecen , saj po funkcijah so NOKIE in Sony ERICssoni kar enakovredni ( pri slednjih so bili vcasih lcdji dokaj slabi, kar pa so po moje odpravili pri novejsih modelih).

LP,Sandi

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.