Skoči na vsebino

Predvajanje HD-DVD in Blu-Ray


Gost Woor

Priporočene objave

Halo vsi skupaj... Upam da ne smetim po forumu, samo odgovora na vprasanje ki ga imam nisem nasel nikjer. Ker je bozic pred vrati si nameravam omisliti Xbox 360 ali PS3. Zanima me predvsem Blu-Ray oz HD-DVD predvajanje... selisal sem da je za TEKOCE predvajenje potrebna televizija, ki je sposobna predvajati 24 slik na sekundo, tako imenovan 1080p24 format. Kajti drugace je treba video preracunavat...

Zanima me ce je to res, predvsem me zanimajo vase izkusnje

Sam imam Panasonicovo Plasmo, 42¨ staro malo vec kot leto dni z hdmi vhodom. A bi to blo dovol dobro? :) Od tega je tudi odvisno katero konzolo si bom kupil.

Hvala za odgovore.

Link to comment

Če tvoj televizor ni sposoben pravilno prebaviti 24p signala, lahko pride do "zatikanja" ob gledanju bluray filmov, sploh v hitrih scenah. Sicer pa malo pogooglaj po tem, morda celo kak primer najdeš, da boš vedel kako to izgleda. Sicer pa, pri Xboxu moraš tako in tako dokupiti HD-DVD player, tako da je potem počasi že vseeno, če si kupiš samostojno enoto, če bi res rad predvajal HD-DVD ploščke.

Link to comment

Sicer nikjer ne najdem podatkov za mojo plasmo, samo sem dokaj preprican da nima zmoznosti predvajat 24p, TV je Panasonic TH-42PV60E. Sem pa zato nasel kar nekaj forumov kjer se prepirajo kateri format HD-DVD al Blu-Ray ima bolso sliko... Consolewars Advanced :lol::crazy:

Bo ocitno treba nabavit pa sprobat:) Bom porocal.

Link to comment

Če želite predvajat Bluray in HDDVD in mate soliden računalnik s hdmi izhodom za sliko in optiko ali coaxial izhodom za zvok, kupiš Blueray/HDDVD combo pogon in dobiš: media server, hddvd player in bluray player. Oziroma HTPC = home teather PC

Strošek? Tok kot stane kombo enota (pač oboje v enem). Vgradit si ga najbrž znaš sam.

PS3 kot bluray player = slab bluray player.

Že danes nekaterih funkcij na bluray disku (mislim da je zunaj že 3. generacija bluray diskov) ni mogoče predvajati oz. uporabljanti na PS3, ker enostavno bluray pogon v PS3 tega na podpira.

Tko da to da je PS3 popolnoma navaden bluray player je fabula.

Enostavno ni. Zato pa je bil (mogoče še vedno je) najcenejši bluray player na trgu.

PS3 je igralna konzola. To da lahko predvaja bluray filme je samo extra in kot sem povedal ni primerljivo z neko standalone bluray komponento.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

PS3 kot bluray player = slab bluray player.

Že danes nekaterih funkcij na bluray disku (mislim da je zunaj že 3. generacija bluray diskov) ni mogoče predvajati oz. uporabljanti na PS3, ker enostavno bluray pogon v PS3 tega na podpira.

Tko da to da je PS3 popolnoma navaden bluray player je fabula.

Enostavno ni. Zato pa je bil (mogoče še vedno je) najcenejši bluray player na trgu.

PS3 je igralna konzola. To da lahko predvaja bluray filme je samo extra in kot sem povedal ni primerljivo z neko standalone bluray komponento.

To pa si tako mimo pihnil, da kar glava boli. PS3 je kljub vsemu, se vedno najboljsi BD player. Sem videl Pioneerja in dva Sonyjeva namenska v akciji, pa so pocasni u tri p.m. Poleg tega je PS3 edini BD player na trgu, katerega se da nadgradit in kateri ze ima mrezno povezavo, ceravno je ne izkorisca. Prvi namenski, ki se ga da nadgradit oz. je ze skladen z 1.1, je prisel ven na japonskem 30.11. Zaenkrat je diskov skladnih z 1.1. zelo malo na trgu in se ti vsi delajo na PS3, samo napredne funkcije kot je PIP ne delajo. Main movie in zvok pa delata brez problema, to je tudi pogojeno z specifikacijo. Vsi filmi morajo delat na vseh napravah, ce cesa naprava ne podpira, pac ne podpira. Se bo pa zadeva korenito spremenila pri specifikaciji 2.0, kjer bodo morali vsi playereji imeti dostop do interneta.

In PS3 se bo po vsej verjetnosti se letos dal nadgradit v 1.1. specifikacijsko skalden predvajalnik. Ce ne pa v zacetku 2008.

(:

Link to comment

To pa si tako mimo pihnil, da kar glava boli. PS3 je kljub vsemu, se vedno najboljsi BD player. Sem videl Pioneerja in dva Sonyjeva namenska v akciji, pa so pocasni u tri p.m. Poleg tega je PS3 edini BD player na trgu, katerega se da nadgradit in kateri ze ima mrezno povezavo, ceravno je ne izkorisca. Prvi namenski, ki se ga da nadgradit oz. je ze skladen z 1.1, je prisel ven na japonskem 30.11. Zaenkrat je diskov skladnih z 1.1. zelo malo na trgu in se ti vsi delajo na PS3, samo napredne funkcije kot je PIP ne delajo. Main movie in zvok pa delata brez problema, to je tudi pogojeno z specifikacijo. Vsi filmi morajo delat na vseh napravah, ce cesa naprava ne podpira, pac ne podpira. Se bo pa zadeva korenito spremenila pri specifikaciji 2.0, kjer bodo morali vsi playereji imeti dostop do interneta.

In PS3 se bo po vsej verjetnosti se letos dal nadgradit v 1.1. specifikacijsko skalden predvajalnik. Ce ne pa v zacetku 2008.

Kaj točno je tisto kjer sem ga pihnil mimo? Sam praviš da ne delajo vse funkcije. Kaj sem jaz rekel kej drzgega?

Zakaj bi nekdo kupil recimo ta BR player ki stane 900$: http://www.amazon.com/Pioneer-BDP95FD-D ... 79&sr=1-18

če pa je PS3 najboljši? Zakaj je najboljši player ps3? Ker ti tako praviš?

Pa ta pioneer player ma LAN, in niti ni edini... Torej PS3 ni ravno edini player z LANom...ali tako imenovano "mrezno povezavo"... Spet si ga pihnil.

O nadgradljivosti bo pa čas pokazal. Bodi prepričan da vseh funkcij novih generacij BR ne boš nikoli imel.

In argument da slika in zvok delata...jaz nisem reku da ne delata. Rekel sem da ne delajo vse funkcije, sam ti očitno nečesa nisi razumel. Če ti je kul da film ki stane 30€ dela polovično, potem si pač polovičar.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Rekel si: PS3 kot bluray player = slab bluray player. -> mimo si ga pihnil, ker to enostavno ni res.

Na zalost je ta pioneer se vedno glasnejsi od PS3 in se vedno hudo pocasen ter skladen samo z 1.0 in nezmozen upgrejda. Manjka mu flash in par dekoderjev, kar je pri ceni $900 absurd. Da zaloda filem potrebuje nic manj kot 35 do 38 sekund, medtem ko je 94 potreboval skoraj minuto, kar se vsaj meni zdi bolano in ti mi ocitas polovicarstvo. ;)

(Da pokaze Disney napis na zacetku POTC: At the end of the world, potrebuje impresivnih 1:58 minut. Mene v tem casu mine, da bi filem gledal, ce je tebi to okej, pol ti ne znam pomagat.)

Dejansko nima neke prednosti pred PS3 (katerega se da posodobit). Upscale, 24p in DD-THD dekodiranje, v cem je ta pioneer res dober, zna tudi PS3 in dejansko ni opazne/slisne razlike. Pa zadeva je prisla ven oktobra, PS3 pa leto nazaj in kljub temu pioneer nima neke ocitne prednosti. Se vec, PS3 je znal oddajat bitstream ze v razlicici softvera 1.8, pioneer je to koncno uspel porihtat v 95tici. Da ne omenjam BD-J, ki na PS3 deluje tako kot mora od zacetka. Okej, DTS-MA ima pioneer, tega Sony ne zna ali pa noce postimat, se v namenskih playerjih (S500) tega ni. In ce smo politicno korektni, PS3jki falijo analogni MC izhodi, kar je definitivno velik minus, saj nimajo vsi najhudejsih recieverjev in so zato prikrajsani za MC LPCM ali loseless kompresirane formate.

Pa da te potolazim, 10.12.2007 je izsel prvi 1.1 disk v Nemciji, predvajalnika na trgu pa ne bo pred marcem. Irocnicno, ameri imajo 1.1 predvajalnik na trgu (Panasonic DMP-BD30), vendar medija ne bodo ugledali pred februarjem. :)

Nisem polovicarski, samo sem imel moznost pretestirati tri enote in nobena se ni odrezala nevem kako. Na testu sem imel Pionerrja 94 in Sony S301 ter S500 (v bistvu klon 95tice, manjka mu samo DTS-MD)pa je vse enostavno pocasen crap. In PS3 bo vedno lahko upgrejdan, namrec profili specificirajo tudi hardverske dele v obliki prostega spomina za hrambo. -> PS3 ima disk in softversko dekodiranje. Za PIP namenske naprave potrebujejo dva dekoderja oz. dovolj zmogljiv cip, da dekodira dva podatkovna strema, PS3 to pac pocne z SPEji.

In tak mimogrede, realna cena BD filemov je od 18 do 20 EUR in za tak denar se jih da dobit.

(:

Link to comment

Ne vem, ali se delas norca ali pa si omejen. Dalec od tega, da sem fanboy. Samo fakte ti povem, standalone predvajalniki trenutno se pusijo kurac, se pa zna ze v januarju stvar spremenit, BD-live playerje bodo predstavili Denon, LG in Pioneer. Ce meni ne verjames, prav, peberi kaj na avforum.com ali pa si kje dobi enega izmed teh komponent na test in ne obtozuj folka, da so fanboji, ce vejo vec od tebe. Ni pa normalno, da s tandalone komponente tretje generacije potrebujejo 2 minuti da zalaufajo kurcev BD-J enablan disk, katerega PS3 prebavi brez naporov.

(:

Link to comment
Ne vem, ali se delas norca ali pa si omejen. Dalec od tega, da sem fanboy. Samo fakte ti povem, standalone predvajalniki trenutno se pusijo kurac, se pa zna ze v januarju stvar spremenit, BD-live playerje bodo predstavili Denon, LG in Pioneer. Ce meni ne verjames, prav, peberi kaj na avforum.com ali pa si kje dobi enega izmed teh komponent na test in ne obtozuj folka, da so fanboji, ce vejo vec od tebe. Ni pa normalno, da s tandalone komponente tretje generacije potrebujejo 2 minuti da zalaufajo kurcev BD-J enablan disk, katerega PS3 prebavi brez naporov.

Se ti delaš norca?

Tvoja dejstva:

1. PS3 je najboljši BR player. Pač ni zdej in nikoli več.

2. PS3 je edini BR player z LANom na trgu. Pač ni.

Torej, kar veš ni res. Tvoja "dejstva" so v mojem svetu neresnična.

Ali se motim?

Al si pozabu na te trditve?

Tolko o tvojih faktih.

Zdej mi lahko poveš še enkrat, če je PS3 edini player z LANom, kot si ti, ki veliko veš trdil par postov nazaj.

Sam tok za tvoj info: Ne, ne bom bral gnilega foruma avforum.com kjer je vsega skupaj 100 tem, ker berem avforums.com. Razlika je v eni črki s in okoli 100000 temah.

Oh well, vsakemu svoje, I guess.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Oj, fanta se v debato podam.

Kaj je kvalitetnejse, sploh ni debate, standalone komponente so 100% kvalitetnejse, to itak napram PS3. Sam svoje odtehta cena , kdo bo pa dal za komponento 600EUR, ce pa dobis za 400EUR se igralno konzolo zraven.

In glede na stevilo izdanih blueray diskov, bo ps3 zadostoval za leto ali dva. V tem casu bodo pa tudi komponente upajmo padle na sprejemljivejse cene.

ps, roko na srce, ravno zaradi ps3ja je blueray tako popularen napram HDDVDju.

Tist k je nekdo omenjal da kupis rom za v racunalnik ( oba standarda predvaja ), cena je pa bliz PS3ja ne hvala. Je konzola racionalnejsi nakup , saj dobis v kompletu tudi racunalnik:) In kot sem ze omenil blueray je trenutno vodilni po prodaji plosckov, vsaj v evropi.

ps, ce bi imel neomejeno dnarja bi pa mogoce padla tudi kaksna komponenta blueray ( seveda tudi ps3 in x360 ).

LP,Sandi ( moje osebno mnenje )

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment
Ne vem, ali se delas norca ali pa si omejen. Dalec od tega, da sem fanboy. Samo fakte ti povem, standalone predvajalniki trenutno se pusijo kurac, se pa zna ze v januarju stvar spremenit, BD-live playerje bodo predstavili Denon, LG in Pioneer. Ce meni ne verjames, prav, peberi kaj na avforum.com ali pa si kje dobi enega izmed teh komponent na test in ne obtozuj folka, da so fanboji, ce vejo vec od tebe. Ni pa normalno, da s tandalone komponente tretje generacije potrebujejo 2 minuti da zalaufajo kurcev BD-J enablan disk, katerega PS3 prebavi brez naporov.

Se ti delaš norca?

Tvoja dejstva:

1. PS3 je najboljši BR player. Pač ni zdej in nikoli več.

2. PS3 je edini BR player z LANom na trgu. Pač ni.

Torej, kar veš ni res. Tvoja "dejstva" so v mojem svetu neresnična.

Ali se motim?

Al si pozabu na te trditve?

Tolko o tvojih faktih.

Zdej mi lahko poveš še enkrat, če je PS3 edini player z LANom, kot si ti, ki veliko veš trdil par postov nazaj.

Sam tok za tvoj info: Ne, ne bom bral gnilega foruma avforum.com kjer je vsega skupaj 100 tem, ker berem avforums.com. Razlika je v eni črki s in okoli 100000 temah.

Oh well, vsakemu svoje, I guess.

Hehe. Smešno je, da si svojo izjavo "PS3 kot bluray player = slab bluray player" v samo nekaj postih po tem, ko ti je Raveer podal nekaj argumentov, spremenil v zgolj to, da "1. PS3 ni najboljši BR player." in pa "2. PS3 ni edini BR player z LANom na trgu."

Mislim, da je Raveer nekako dosegel svoje, čeprav je tudi sam na začetku najbrž pretiraval s tistim, da je PS3 najboljši BR player na trgu. Ali pa ne. Jaz se ne spoznam dovolj, da bi to ocenil...

Travar. Škoda, da ne podaš kaj malo bolj oprijemljivih argumentov. V bistvu je vse kar si do sedaj naredil to, da si prilepil en link do nekega bednega playerja (sklepam po Raveerjevih besedah), da bi dokazal, da PS3 ni edini z LANom. Kje pa so ostali argumenti, ki bi podkrepili izjavo, da je PS3 slab BR player?

V tem trenutku zgleda, da te Raveer owna po celi črti, pa čeprav nimam pojma o vseh tehničnih zadevah o katerih je pisal v svojih postih...

Dej še ti kak argument v obliki specifikacij, da ne bo vse tako enostransko. In, da boš bolj kredibilen, seveda...

Jaz grem pa po kokice... :D

lp,

k_k

Link to comment

Se ti delaš norca?

Tvoja dejstva:

1. PS3 je najboljši BR player. Pač ni zdej in nikoli več.

2. PS3 je edini BR player z LANom na trgu. Pač ni.

Torej, kar veš ni res. Tvoja "dejstva" so v mojem svetu neresnična.

Ja juhu pizda, sem ti razlozil, zakaj je PS3 se vedno najboljsi. Glede lana, ja fak it, sem zajebal, ker nisem razlozil zadeve. PS3 ga ima, prav tako ga imajo 95etica in samsungov 1400, pa panasonicov bd30k. Od tega samo zadnja dva uporabljata lan za updejte, 95etica ga ima za okras, oz. streamanje slikic in glasbe, cesar itak noben ne uporablja. No, PS3 lahko tudi kaj vec naredi iz lana. Ce ze tripas na komponente, pol zankrat ne mores zgresit z bd30k (500$), je strogo boljsi in cenejsi nakup kot pioneerjeva 95ka in dejansko je 1.1 predvajalnik, katerega celo lahko nadgradis. Je pa se vedno pocasen, sicer pol hitrejsi kot S500 ali 95tka. Glede na to, kje zivimo, je zadva relativno tezko dosegljiva brez dodatnih stroskov in ko to vzames v obzir, je PS3, ki glej no glej, je tukaj dosegljiv, se vedno najboljsi predvajlanik. Sem ti tudi povedal, da se zadeva zna korenito spremenit takoj v zacetku novega leta, ko bo celo kaj v EU prislo in videnjse firme predstavijo dejansko bd-advance ali kar bd-live sukala. Do takrat, PS3 posece vse, predvsem zaradi neverjetno hitrih nalagalih casov. MC analognega outputa ne potrebujem, ker imam reciever, ki mi omogoca MC LPCM preko HDMI. Me pa je mikal bd30k, vendar sem ohladil in bom pocakal na naslednje leto, morda bo pa kdo dodal se SA-CD podporo in zmoznot posiljanja DSD streama recieverju.

Glede avsforum, typo, sploh nisem vedel da avforum obstaja. Bom pokukal, hvala.

(:

Link to comment

Okej, da pojasnim, zakaj menim, da je PS3 se vedno najbolji na trgu. Globalno gledano sicer ni, saj ga zaradi spodaj napisanega peljejo scat najvecja jajca od prve generacije. Najvecja hiba je nezmoznost outputa LPCMja preko analognih izhodov, ki jih enostavno nima. Druga vecja hiba je hekanje DTSa, saj 7.1 in loseless otput predvaja kot 5.1 DTS-Core (zgubljiva kopresija). :(

No ce vzamemo za primerjavo, trenutno najboljsi player pod soncem, panasonicov bd30k, ki poleg vsega kar omogoca PS3 ima MC analogne izhode in dejansko zmosnot posiljanja DTS-MA bitstreama. Kot prvo, ta player ni dosegljiv nikjer drugje kot v USA. Z vsemi storski ki so povezani z uvozom, se zadeva niti pod razno, ne splaca. Od oka te pride $900 (500+postnina+davek na oboje+carina+lezanje), kar se mi zdi stran metanje denarja, ce nimas tudi DTS-MA capable recieverja. Ima pa eno hibo, to so nalgalni casi. Meni se ne zdi normalno da rabi state-of-the-art predvajlanik tretje generacije vec kot minutu da nalozi en kurcev disk, ki ga PS3 prebavi v par sekundah. Se vec, ce ga bognedaj ustavis, potrebuje 20 sekund, da nadaljuje. Za koji kurac pol na PS3 to deluje tekoce? To pac meni najvec pomeni in noben jajc od stand-alone predvajalnikov, ki sem jih imel priliko sprobat, me ni preprical. Skupni imenovalec njih je buggy & slow. Ziher je vsaj prvo porihtano, za drugo pa mi ni jasno kaj pocenjo.

Zaradi tega in dosegljivosti na nasem (EU imam v mislih, Slovenija je itak joke, prodajajo samo grdi grdi Sony S300) trgu, je zadeva se vedno najboljsi predvajlanik. Nudi vse in zelo hiter je, nadgradit pa ga tudi ni problem, niti v BD-live. Zakaj Sony tega se ne stori, ja da ne zajebe celega konzorcija, ki pol itak ne bi nobenega playerja prodali, ker bi vsem zadovoljeval PS3. :) Ce kdo pac nujno potrebuje DTS-MA in ga ne motijo pavze pred in med gledanjem, pol bo pac segel v zep in ufural.

(:

Link to comment

Namen mojega prvega posta je bil povedati, da PS3 sicer predvaja BR filme, vendar ne bo mogel uporabljati vseh funkcij novih generacij BR diskov. Ker mitov o tem da je najboljsi in najcenejši BR player je preveč.

Torej kot tak niti noče biti konkurenca BR playerjem, ker se in zaradi izhodov in zaradi novih funkcij, ki jih ne bo podpiral, ne bo mogel meriti z standalone playerji.

PS3 je igralna konzola, ki predvaja BR filme.

In moj namen ni govoriti o tem, da bi imel raje standalone player. Za to ceno jaz itak raje ubodem PS3. Samo jaz igram video igre.

En stari ata, ki je av freak in ne igra video iger, bo pa takoj za isto ceno s police vzel standalone komponento.

Trg je za eno in drugo. Jaz sem nedvomno tisti, ki nebo kupil BR playerja dokler ne bo stal BR/HD DVD combo komponenta ene 200€ nc več.

In to takral mi je logična izbira PS3.

Če bi JAZ danes kupoval BR player, bi kupu PS3. Brez dvoma lahko rečem, da je za moje potrebe PS3 najboljši BR player na trgu.

Ampak to ne pomeni, da je absolutno najboljši.

In niti če je zate najboljši, ni najboljši absolutno. Ker ni.

To, da ni najboljši sem izpostavil v prvem postu na to temo. In ti si me napadel, da sem ga pihnil mimo.

Mislim, da se v samem bistvu strinjava. PS3 je za svoj dnar za igričarja daleč najboljši BR player. Tu ni dvoma.

V absolutnem pa to ne drži. Tudi tu se strinjava.

Glede nadgradljivosti... Potencial je eno, realizacija drugo. Zaupaš, da ti bo Sony providal vse, ko pa enega bogega online stora ne morjo zrihtat za slovnijo (in še mnogo veliko večjih držav).

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Izjavi "To, da ni najboljši sem izpostavil v prvem postu na to temo. In ti si me napadel, da sem ga pihnil mimo." in "PS3 kot bluray player = slab bluray player." nista ravno enaki...

Mislim, da je tu ves problem...

BTW. Mnenje zunanjega opazovalca, ki spremlja zanimivo debato. Ne jemat, kot flejmanje pliz...

lp,

k_k

Link to comment

Kul. Ke_kit wins. :) Ja, problem je, da sva oba skocla na prvo zogo in po nepotrebnem napihnila zadevo. Nikjer nisem rekel, da imam jaz pa absolutno prav, vendar v danem okviru, danes ni komponente, ki bi upravicila svoj nakup oz. v bilo cem nevem kako prekasala PS3 kot BD predvajalo.

Glede trgovine, niti se ne gre za to, da tega ne morejo storiti. Pac nismo zanimiv trg in od tega nimajo nic. Ce pogledas zadnji razvoj, odlocili so se za Poljsko (ustanovili celo podruznico), ki po vseh ekonomskih kriterijih zaostaja za Slovenijo, celo branijo se predsedovanju EU in bodo to storile med zandjimi novimi kandiatkami. Vendar je prebivalcev 20 krat vec kot Sloenvecljev in ce samo promil ljudi kupi PS3 ter eno igro iz PSN trgovine, imajo 20 krat vecji dobicek. Tu tici zajec, zakaj Slovenija, Islandija, Malta, Ciper itd. nimajo trgovine. Tudi nasi sosednje Madzari, ki jih je 10 milijonov, enak kot Cehov, nimajo trgovine, kar meni sicer ni jasno zakaj, ker jo slednji imajo. Je pa res da so Madzari glede ponudbe kak mesec za nami. Letos oktobra/novembra sem bil dlje casa v Budimpesti in prvo prodajani spil je bil Oblivion?:). Nadejal sem se vsaj nakupa WarHawka in FF Tactics za PSP. Vse sem moral potem narocit.

Glede updejta, jim je mala malica to spacat noter in izdat celotni bazi kupcev, firmware je itak enak po celem svetu. Fora je, da je Sony kot grupa veliko stavil na PS3 kot penetratorja BD trga in zato si ne more privoscti zajeba, ker folk pricakuje update. Prodaja BDjev lahko zelo upade, ker folk, ki ima PS3 ne bo dajal 600 dolarjev za predvajalo, da bo uzival v novih izdajah. Istotako bodo/so DivX podporo utrli noter, kot adut v bitki proti HD-DVDju. Bo skoraj edini (ce me spomin ne vara, edini) BD predvajlanik na trgu, ki bo spilal tudi DivXe. Ce updejta profila ne bi realizirali, bi bili samo s sabo skregani v dolgorocnem nacrtu nadvlade HD-DVD formata. Konec koncev ne gre tu za nic drugega kot veliko denarja v obliki licencnine. So se ze malo preveckrat opekli (Beta, MiniDisc, SA-CD, UMD - osebno sem velik fan HiMD in SA-CD formata) z novimi formati, da bi si upali tu privosciti zajeb. Ker od nastetih nimajo sploh dobickov, kot npr. Philips, ki se zdaj mastne pare obraca zaradi CDja, morajo tu enostavno uspet. Sony kot grupa ze dolgo pusi kurac, dobicek so do nedavnega nosili samo se energetska, financna in filemska veja. Prodaja glasbe je zahvaljujoc netu itak tragedija, ker prodajo ama nic. SCE, nekoc velik kontibutor plusa od izdaje PSPja ne dohaja vlozkov v razvoj PS3jke, ki se itak neblescece prodaja pod ceno. PS2 pa jih tudi ne more v nedolged drzat nad vodo. Potem si privoscijo se zajeb z batarijami. Skratka, zato mora BD uspet za vsako ceno in PS3 je v tem segmentu vecji adut, kot v inudstriji spilov. Morajo pa paziti, da prehitro ne spravijo PS3 na zadnji profil, ker pol zajebejo druge clane konzorcija, saj noben ne bo kupil novega predvajala, ne glede na to kaj omogoca. Dandanes je itak vecina folka zadovoljna, ce jim ze 5.1 sitem deluje odlicno.

Za info, Sony lahko marsikaj provajda, ce se to le njim splaca. :) Npr, v 2.00 updejtu so po pomoti pozabili on-the-fly rekodiranje DSD (Direct Stream Digital - 1 bitna sigma/delta modulacija pri zelo visoki frekvenci vzorcenja, glavna prednost in lastnost SA-CD) streama v DTS preko opticne povezave. To pomeni, da si lahko SA-CD predvajal v 5.1 nacinu preko optike. Sicer to ni to, ker je DSD stream lossless, DTS pa seveda lossy in povrhu se krsi SA-CD standard, ki prepoveduje bitstream na nezascitenih linkih (to lahko delas samo preko HDMI 1.2, firewire in DenonLink). LPCM 5.1 pa ne mores furat preko optike, ker je kapaciteta kanala premajhna. Skratka ta event je tehnolosko izredno zanimiva zadeva in mi je prav zal, da so jo ven vrgli. So jo pa morali, ker so krsili lasten standard in mislim, da ima PS3 licenco samo za dekodiranje DTSa.

So pa pustili noter vsaj predvajanje LPCM 2ch SA-CD preko optike, da s e oddolzijo, ceravno je to tudi prepovedano. :)

(:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.