Jump to content

[PS2] katere 'oldschool' beatem'up igre

ivans

Recommended Posts

Zvrst arkadnih hodivstran pretepačin je v moderni generaciji izumrla kot dodo. :crybaby:

Ne vem, jaz na PS2ju nisem videl ene igre, ki bi bila v zgradbi/igralnosti zares podobna starim klasikam, ki jih ti omenjaš. Vse nek 3D šrot brez kančka igralnosti ali izziva. Verjetno se kaj malega najde, ampak jaz nisem videl nič niti približno pametnega.

Ja, ta žanr je res že malo izumrl.

Bi pa zelo priporočil Shinobi. Sicer ne gre za hodačino-pretepačino ampak za hodačino-koljačino (ker smo pač ninja z mečem, ne pa neki badass madafaka). Zadeva je 3D, samo je pa v vseh ostalih pogledih zelo oldschool, s hardkor težavnostjo vred, ki je tukaj res huda (poznam ljudi, ki so že na drugi stopnji obupavali in preprosto nehali igrati). Samo jaz sem jo vseeno v nulo poownal, vse na Rank S. Kar pomeni, da je igra svinjska, samo vseeno handlabilna z malo (OK, veliko) truda. Najhujši so pa sploh šefi. Zadnji šef na najvišji težavnosti je čisto mimo, sem se z njim matral precej ur. Pa tudi, ko sem ga končno shendlal, je bitka trajala kakšne pol ure!

Tako da, če si bolj oldskulovec/hardkorovec, to je sigurno prava stvar. Sicer se kolješ in ne pretepaš, samo gre pa za igro podobne sorte. Itak je Shinobi že znana oldskull Segina serija 2D hodačin-ninđačin. PS2 Shinobi je pa pač šel malo v korak s časom, vendar bistveno je, da je še vedno tisti pravi oldschool filing prisoten.

Potegaman.jpg