Skoči na vsebino

n00bovsko vprašanje: Kaj je fora te igre Orange Box?


Travar

Priporočene objave

Če prav razumem je Orange box je zbirka 5 predpotopnih starih špilov.

Zakaj in čemu je folk tolko navdušen nad tem orange boxom? V čem je čar?

A so to tako dobre igre al kako, ker sam namreč nisem nobene nikoli igral. In še to: A so to samo streljačine v orange boxu?

????

No to so pa "Grafične pičke"TM :disbelief: kot jim jaz rečem, pred 10-imi leti še niso igral iger, oz. eni froci se zmrujejo nad AoM 2 pa Tiberium sun2 (samo primeri) in ostale legendarne igre! Vse kar vidjo je grafika... :doh: boli njih penis za igralnost, zgodbo pa še kaj ! (lep primer zadnje igre od NeadForSpead serije!)

HalfLife JE LEGENDA OD LEGENDE :rock: :bringiton: !!! kralj vseh špilov(vsaj zame) če nisi igral ti manka 60% igračkarske iskušnje. tako po igralnosti, zgodbi in umetni inteliginci za tisti čas pa še vendo premaga marsikateri špil v današnjih dneh !

pri HL2 je res da je njihov grafični srček že zastarel napram Unrel E. in podobnim! Vendar je še zmeraj tako dober kot mariskatera igra !

Pri fiziki se pa večina špilov lahko samo skrije !

Zame je grafika pomembna toliko da veš kaj se dogaja oz. da stvar zgleda dostojna in prijetna za oči !

ja v Orange Boxu maš HL2, epizode1 in epizode2, TeamFortres 2 in Portal !

TF2 je team based streljačina, Portal pa izcedek poskusov nekih študentov (ne vek katerih) in je platformerska kjer rešuješ uganke in uporablaš fiziko in naravne zakone da prideš v naslednjo sobo !

Kaj narobe ? Mislim da NE,

če pa ja pa povete :beer:

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment

To je splošno znano in pravilno !

Zato se ne govori o tem ker bi bili PS3-jevci užaljeni xD

Za tale Orange Box so se prov dobr spovln !

Vejo da je špil star že par let in da ga folk nav več ubavlal !

Če komu ni všeč HL2 ma tle TeamFortres 2 !

Če pa ne maraš streljačin maš pa tle puzzle saveing Portal

še kakšno dirkačino bi mogl dat k bi freeman derku , pa kkšno pretepačino pa majo 100 vse prodan xD!

Dobr so se spomln ni kj !

Kaj bi dal da bi to doživel pr CoD 5 !

CoD1+CoD2+CoD3+CoD4+CoD5 !!!! noro xD

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment
Ehm... V Google vpišeš "The Orange Box" in dobiš čisto vse podatke, ki te zanimajo.

Meni nekako ni jasno, čemu grete spraševat na kateremkoli forumu, če pa je precej hitreje stvar poiskat na netu. Ne bi nič rekel, če ne bi poznal točnega naslova, tako pa... :?

Moje vprašanje je mišljeno kot čemu tak hype. Google mi na to težko odgovori.

Ker me ne zanima opis igre ampak predvsem zakaj je folk navdušen. In če boš prebral boš videl da so bila moja vprašanja precej osebne narave.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Glede na to, da si napisal "zbirka 5 predpotopnih špilov" ter kasneje "Sej pravim, da jaz nimam pojma kaj to sploh je in zato vprašam." sem sklepal, da si nisi vzel sploh cajta, da bi se pozanimal kaj Orange Box sploh je...

Oh. My bad očitno... :ihih:

Po domače... Če sploh ne poznaš neke igre... A ni nekako bolj logično, da se najprej pozanimaš kaj je ta igra... In šele nato sprašuješ čemu hype...?

Ne vem no. Mogoče sem jaz čuden... :ihih:

lp,

k_k

Link to comment

Orange box je lep primer, ko izdelovalci opravičijo Hype, medtem ko *kreh* Halo 3 *kreh* pa lep prikaz kako ga ne. :)

Sicer pa ne vem od kje cloveku, da je 5 predpotopnih spilov gor. Pomoje al se clovk zajebava in isce provokacije, ali pa ne ve kaj pomeni beseda predpotopno. V obeh primerih clovk fejla kot kripl na olimpijskih igrah...

DejchSLO.png
Link to comment
Orange box je lep primer, ko izdelovalci opravičijo Hype, medtem ko *kreh* Halo 3 *kreh* pa lep prikaz kako ga ne. :)

Sicer pa ne vem od kje cloveku, da je 5 predpotopnih spilov gor. Pomoje al se clovk zajebava in isce provokacije, ali pa ne ve kaj pomeni beseda predpotopno. V obeh primerih clovk fejla kot kripl na olimpijskih igrah...

Če ti dojemaš "predpotopno" dobesedno, torej "pred noetovo barko & stuff" tebi ni pomoči na olimpijskih igrah, ne v lifu.

Kar se pa hypa tiče, za Orange box nevem, ker kot pravim nisem igral, bom pa probal, če je res tako dober. Če je vsaj tok dober kot je hype, potem je zagotovo odličen.

Za Halo 3 pa vem, da je odlična igra. Nisem ne fan streljačin in ne Halota, prvi Halo ki sem ga igral je Halo 3.

V igro sem prišel poln predsodkov o tem da pač streljačine mi niso kul in to, in morem rečt, da je Halo 3 po mojem mnenju vrhunsko izdelana streljačina. Ko tipa ubiješ maš feeling da si ga dejansko premagal.

Kljub temu, da mi žanr ne leži, ga z veseljem igra.

Če so pa stari fani Halota razočarani pa majo svoje razloge, I guess. Jaz nism bil, ker tudi pričakovanja niso bila visoka, so bila pa zelo presežena.

Bi si pa upal trdit, glede na to koliko folka igra online, da prov zlo bad jim ne more bit, ker sicer nebi igral.

Če že moreš dajat primere iger, ki niso upravičile hypa, je tu definitivno kralj Assassins Creed. Bistveno prej kot Halo 3.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
  • vrhovni

Zakaj tak hype? Ker gre v osrčju za:

- dolgo pričakovano drugo nadaljevanje Half-life 2 zgodbe: Episode 2;

- Team Fortress 2, katere predhodnik je bil en izmed najbolj popularnih modov v zgodovini streljačin, dvojko pa je folk čakal kar devet (!) let;

- Portal, en izmed bolj zanimivih konceptov miselnih iger in zanimiva kombinacija streljačine/puzzla.

Obenem pa dobiš v kompletu še:

- Half-life 2, nadaljevanje verjetno najboljše streljačine vseh časov, ki se z lahkoto postavi ob bok svojemu revolucionarnemu predhodniku in

- Episode 1, odlično ocenjeno prvo nadaljevanje zgodbe Half-life 2.

Če bi bil notri še kakšen remake orenk remake originalnega Half-lifea, pa bi bila to najbolj ubijalska kompilacija streljačin v zgodovini PC špilov. :)

Link to comment
Sam se zmer pa ne veš kaj je predpotopno in se vlect s takimi kislimi izjavami kot "pred noetovo barko & stuff" ti pa res ni pomoci. Predpotopna grafika v spilih je 10+ let in ne 4 leta star spil. Jebiga tezko je priznat da ga strelaš mim. :)

Ti maš očitno druge standarde kot jaz. Če obstajajo pa kakšni uradni zapisi o tem kaj naj bi "predpotopno" pomenilo mi jih pokaži pa se bom posul s pepelom. Očitno imaš nek vir, ko tako vehementno praviš da je to 10+ let. A je 10+ ali imate kakšne natančnejše izračune koliko pomeni "predpotopno"?

Ljudje to besedo ponavadi razumemo kot zelo staro. In 4 leta star špil je zelo star. Kar ne pomeni nujno slab, star pa vsekakor.

Razen če govoriš o tem, da TI to besedo razumeš tako kot razlagaš.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Jah, če ti niso všeč streljačine, se raje ogni Orange Box v velikem loku. Mislim pa, da ta kompilacija predstavlja super vrednost za svoj denar - H-L2 je še vedno odličen špil, Episode One & Two sta fina samostojna dodatka, Team Fortress 2 odličen multiplayer špil in Portal luštna miselno/strelska zadeva. Tako kot je rekel že Anduril: če bi bil vključen še kak remake original H-Lja (pa recimo še CS:S), bi bila to ultimativna FPS kompilacija.

Link to comment
Sam se zmer pa ne veš kaj je predpotopno in se vlect s takimi kislimi izjavami kot "pred noetovo barko & stuff" ti pa res ni pomoci. Predpotopna grafika v spilih je 10+ let in ne 4 leta star spil. Jebiga tezko je priznat da ga strelaš mim. :)

Ti maš očitno druge standarde kot jaz. Če obstajajo pa kakšni uradni zapisi o tem kaj naj bi "predpotopno" pomenilo mi jih pokaži pa se bom posul s pepelom. Očitno imaš nek vir, ko tako vehementno praviš da je to 10+ let. A je 10+ ali imate kakšne natančnejše izračune koliko pomeni "predpotopno"?

Ljudje to besedo ponavadi razumemo kot zelo staro. In 4 leta star špil je zelo star. Kar ne pomeni nujno slab, star pa vsekakor.

Razen če govoriš o tem, da TI to besedo razumeš tako kot razlagaš.

Kaj tebi clovek ni jasno? Beseda predpotopna je splosna in nima veze z nekimi standardi.

prčdpotópen -pna -o prid. (e-ọ)

ekspr. zastarel, nesodoben:

Zdej lahko bi si rekl, ker je računalniška veda mlada, ter hitro napredujoča, bi lahko špilu oz. katerikoli obliki računalništva, to časovno zelo skrajšal, ampak kokr ti razlaga pravi, to pomeni, da zadeva mora biti ZASTARELA, NESODOBNA, kar pomeni, da ti v nobeni zadevi HL2 ne more biti sodoben, ter zastarel. Kaj je pri HL2 tako zastarelega in nesodobnega mi pa ti s SVOJIMI standardi razlozi. Jaz vem, da niti grafika ni zastarela (ni pa v cistem vrhu, kar je vsakemu kekcu jasno), fizika pravtako ne, igranje je se zmeraj zelo novodobno in tako v nobenem primeru spil ni predpotopen. Recimo Frogger, Doom 3 ipd. zastareli spili, so pa zastareli, saj nimajo praktično nobenega igralnega segmenta novodobnega ali naprednega for that matter (vec al mn je vse 2-3 tipke in igraj vrjanta). Vecni so, niso pa novodobni. Ti je zdaj mogoce jasno zakaj sem postavil 10+ in ne 4 leta star spil? Pojme mas zmesane in tud bos raje lupal gluposti kot priznal, da si ga krepko usral s tem. :)

DejchSLO.png
Link to comment

HL 1 si pri meni deli 1 mesto najboljsih iger ki sem jih kadarkoli igral (zraven je se mafia pa se kej se najde). Igra mi je bila takrat res legendarna in tudi danes se ji se vedno "klanjam". Toliko kot sem navdusen nad 1, mi pa hl2 sploh ni vsec, ravno tako me ne pritegnejo te epizode. Preigral sem jo bolj iz principa kot cesarkoli drugega, tako da res nevem kaj na njej je nekaterim tako vsec =) Team fortress pa se nisem preiskusil, imam pa obcutek da je zabavna zadevscina =D

Lp

crype.gif
Link to comment

Zdej če se tko vzame, je H-L2 res že osivel s svojim Source pogonom, ki ga pač ne gre primerjat s tanovim Unreal Engine 3 (da kakega Cry Engine 2 ne omenjam), ampak mislim tudi, da se bo recimo Episode Two zdel grd samo najhujšim grafičnim kurbirjem. Sploh pa je H-L2 po igralni plati daleč od zastarelega. Večina novih špilov po igralnosti nima za burek proti H-L2.

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Jap half life 2 je amazing, zdej sem ga preigral prvič :razzy: in tak boljše, da tako, ker dvojka se res na hitro konča, prva in druga epizode marsikaj razjasnita, sploh epizoda 2 je majka, sicer pa ta orange box, primeš v dveh dneh obrneš in se vprašaš kdaj pride episode 3. Malo mi je edino žal, da ni tistih določenih scen iz e3 2003 dema, če se kdo spomni, ni tistih hider, ni tistega boja, ko si metal neke črke v striderje, res ql stuff, verjetno bi half life2 bil še boljši, če ne bi valvu takrat vdrli v sistem. Drugače pa tale gravity gun res, nikoli ne postane dolgočasen, mislim kdo si je to izmislil, ave res. Tudi dolžina vseh treh iger je tam 25 ur, kar je več kot dovolj.

Link to comment

Igro sem igral in morem rečt, da mi je bil Portal izjemno všeč. Puzzli so neverjetno miselni in praktično ne zahtevajo brezglavega poizkušanja možnosti dokler ne uspe.

Team Fortress 2 nima single playerja, na online pa ni bilo niti ene ranked ali ne-ranked igre da bi probal. Je to normalno?

Half life mi pa ne potegne. Probal sem tistega ta najnovejšega... pa mi ni potegnu :D

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.