Skoči na vsebino

PSP vs DS


Kateri je po vašem mnenju boljši: PSP ali DS?  

119 glasov

  1. 1. Kateri je po vašem mnenju boljši: PSP ali DS?



Priporočene objave

Razmišljam o nakupu prenosne konzole in sicer med sonyjevim PSP-jem in nintendovim DS-om. Zanima me vaše mnenje o prednostih obeh, ter o njunih slabostih. Zaenkrat sem bolj naklonjen PSP-ju, saj je zelo zmogljiv in ima zelo dobro podporo v Sloveniji- za nasprotje od DS-a. Torej kaj mi predlagate- KATERI JE BOLJŠI IN KATERI JE SLABŠI. Za vse odgovore se vam v naprej zahvaljujem.

Link to comment
  • Odgovorov 189
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

  • vrhovni

Kar se mene tiče, pride odločitev konec koncev vedno samo do vprašanja, kaj dejansko hočeš od konzole.

Če igre, vzemi DS. Če multimedijsko napravo za poslušanje glasbe in gledanje filmov, vzemi PSP.

PSP je res bolje podprt po trgovinah, a dobiš tudi za DSa več ali manj vse vsaj po Muellerjih, samo kak dan po - v nekaterih primerih še celo pred - uradnem evropskem izidu.

Link to comment

heh. če se že odločaš bi ti namesto DS priporočil DS Lite :D . Tako ti bom rekel. Dodatki za DS so zelo poceni. npr. NDS Movie Player stane 4000. z njim lahko gledaš filme, poslušaš mp3, sprejemaš-bereš e-mail,... zares poceni. in že v osnovi stane DS za 50 % manj. Glede memory carda. PSP mamory card (1 GB) stane nekje okrog 20 000-25 000. Za DS stane 11 000. Imaš še tukaj na forumu pod Dual Screen temo glede te kartice. Lahko igraš veliko iger, ki ti ponujajo več načinov iger. Jaz si bom zagotovo v bližnji prihodnosti kupil DS lite. ter dodatek za WiFi Connetction stane pičlih 7 000.

Torej, Moj nasvet je da si kupiš DS (Lite) :rock: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :D:D

x360.jpg

Davodax.jpg

Link to comment

No pri anketi sem pri DS-u pozabil v oklepaj vpisat Lite, tako da pod DS mislim tudi na različico Lite. Kakšna pa je grafika v igrah pri DS-u (Lite).

Mislim, da ima DS (lite) enake značilnosti kot nintendo 64, ki ga imam doma.

Ali se filmi nič ne zatikajo, ter kakšna je resolucija ekrana na DS-u (lite) in ali poganja tudi datoteke .avi (ali jih je potrebno pretvarjat), ter če potem podpira AC3 filter.

Vem pa da je gameplay na DS-u (lite) vsaj za zdaj veliko boljši kot na PSP-ju, ampak PSP je v prednosti po hardware karakteristikah. Kdaj pa naj bi prišel DS Lite v Slovenijo (približen datum)??

Link to comment

Kje vse po Sloveniji pa so trgovine Mu(e)ller (ali sta trgovini tudi v CE in MB)?

Zjutraj sem še enkrat prebral tisti članek v Gamezone-u (najboljša revija o igrah- vsaj za mene), v katerem piše, da naj bi Nintendo prevzel pobudo v Aziji (predvsem v Koreji in na Japonskem),Sony pa v Evropi in v ZDA.

Trdijo, da PSP nikakor ne bo zgrešen nakup in da jim naj verjamemo na besedo, in to na besedo starega Nintendo freaka.

V Evropi naj bi novi DS Lite stal približno 200 eurov, kar pa spet ni tako zelo malo, ampak novi touch screen, ki naj bi bil sedaj tako velik kot navaden zaslon, ter predvsem svetilnost novega zaslona naj bi odtehtala to ceno. :ihih: :ihih:

Link to comment
Kje vse po Sloveniji pa so trgovine Mu(e)ller (ali sta trgovini tudi v CE in MB)?

Zjutraj sem še enkrat prebral tisti članek v Gamezone-u (najboljša revija o igrah- vsaj za mene), v katerem piše, da naj bi Nintendo prevzel pobudo v Aziji (predvsem v Koreji in na Japonskem),Sony pa v Evropi in v ZDA.

Trdijo, da PSP nikakor ne bo zgrešen nakup in da jim naj verjamemo na besedo, in to na besedo starega Nintendo freaka.

V Evropi naj bi novi DS Lite stal približno 200 eurov, kar pa spet ni tako zelo malo, ampak novi touch screen, ki naj bi bil sedaj tako velik kot navaden zaslon, ter predvsem svetilnost novega zaslona naj bi odtehtala to ceno. :ihih: :ihih:

jap. Gamezone je res super revija. :rock::rock::rock::car: :bowdown: :bowdown: Vse izveš :D:D

x360.jpg

Davodax.jpg

Link to comment
Kje si ti dobil to o 200€? Glede na to da naj bi bil v US 130$ bo IMO pr nas največ 150€. Je Nintendo že povedal kej bolj točnega?

Ne vem, tak je napisano v Gamezonu, sam se mi zdi nekam čudno, da bi že na začetku dali ceno 150€, to bo po mojem pol mogoč kaka dva mesca po izidu v Evropi, ko se bojo cene spustile. :ihih: :ihih:

Tak da js mislim da bo kakih 170€ na začetku, no to je moje predvidevanje.

Verjetno hoče Nintendo sam javnost vzburit, da bi ga vsi komaj čakali pa da ne bi med čakanjem kupli kaj drugega. :bringiton:

Link to comment
se strinjam. In LionKnight, na kateri strani je trenutno tehtnica? PSP ali DS (Lite) ?

Nintendo DS (Lite) :rock::rock::rock::rock::rock::car: :bowdown:

Zdaj je razmerje DS (Lite) vs PSP 2:1, ampak to je šele v 15. minuti prvega polčasa(če se izrazim malo po nogometno).

Čeprav je pa blo kr mal žalostno, ko sm bil prejšnji teden v Big Bangu Mega v CE, in sicer je bil v vitrini 1 DS, ob njem pa 2 igri :crybaby: :no_no::no_no: .Big Bang zakaj ti je mar samo za Sony-jeve izdelke

:doh: :a_a::a_a::crazy: ??????

No najprej bom šel še v Mu(e)ller v MB da bom videl, kako so kaj založeni.

Obisk pri njem bo tudi med pomembnimi dejavniki za nakup DS-a (Lite).

Scer pa je tekma še odprta. Mogoče bo nasprotni tabor postregel z nepričakovano menjavo in spreobrnil rezultat (tudi ankete). Torej vi še kar naprej pišite in glasujte, saj še nič ni odločeno. :rock::rock:

Torej naj še enkrat ponovim trenutno sem bolj na Nintendovi strani, a

to se lahko z slabo založeno trgovino Mu(e)ller in z nenadnim preobratom kaj hitro spremeni.

Vsem bi se zahvalil za odgovore in pišite še naprej. :bowdown: :car:

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Jaz sem kar preobrnil rezultat, sedaj sem bolj na Sonyjevi strani. Saj ne moram DSjom igrat z prijateljami z PSP pa lahko ( beri: mam dva kolega ki mata PSP, pa sta zadovolna)Men je boljši igrat v živo. Sedaj sem na Sonyjevi strani. Kaj si tiče tega v Big bangu imajo bolj Sonyijovo opremo. Zadnič v Big bangu v EuroParku so imeli 3DSje okoli 20igric. Vendar Muller ima več opreme za DS, dosti več ima opreme tako kot za DS tako tudi za PSP. Vendar boljši ta greste v Mullera kot pa v Big Bang. Malo zasoljene cene so v Big Bangu. Drgač je pa Big Bang kewl!

Prednosti PSPja so to da ne rabiš kupovat kakšnih dodatko za predvajanje filmov in mp3. Izbrira iger,kako kvaliteten zaslon oz. grafika ipd.

PSP je multimediska konzola, DS pa je bolj za igranje igric.

*repost

Kako pa je z mrtvimi piksli zamenjajo v Big bangu? (psp)

oz. se sploh splača za 4mrtve ali malo več mrtvih pixslov? Tja hodit? Se sploh pozna

LP

nintendowiifandk2.png

pspgamernice25gucm4.jpg

Link to comment
Jaz sem kar preobrnil rezultat, sedaj sem bolj na Sonyjevi strani. Saj ne moram DSjom igrat z prijateljami z PSP pa lahko ( beri: mam dva kolega ki mata PSP, pa sta zadovolna)Men je boljši igrat v živo. Sedaj sem na Sonyjevi strani. Kaj si tiče tega v Big bangu imajo bolj Sonyijovo opremo. Zadnič v Big bangu v EuroParku so imeli 3DSje okoli 20igric. Vendar Muller ima več opreme za DS, dosti več ima opreme tako kot za DS tako tudi za PSP. Vendar boljši ta greste v Mullera kot pa v Big Bang. Malo zasoljene cene so v Big Bangu. Drgač je pa Big Bang kewl!

Prednosti PSPja so to da ne rabiš kupovat kakšnih dodatko za predvajanje filmov in mp3. Izbrira iger,kako kvaliteten zaslon oz. grafika ipd.

PSP je multimediska konzola, DS pa je bolj za igranje igric.

*repost

Kako pa je z mrtvimi piksli zamenjajo v Big bangu? (psp)

oz. se sploh splača za 4mrtve ali malo več mrtvih pixslov? Tja hodit? Se sploh pozna

LP

ne rabiš kupovat dodatkov. že res. ampak te ds z dodatki in flash kartico pride skoraj manj kot psp brez katerekoli kartice. razen ušive 32 MB na katero dobiš ravno 4 muzike in eno sliko :thumbdown:

x360.jpg

Davodax.jpg

Link to comment

No zdaj prihajajo tudi dobre igre na PSP. Že nekaj časa sta odzunaj oba Megamana (konkurenca Mariu), kot konkurenca Mario Kart-u za DS pa naj bi bla igra Pacman world: rally(al neki takega).

Ka je PSP v Mullerju cenejši al kaj??? Pa kolk je pol cena?

Pa eno vprašanje še v čem je razlika med različnimi verzijami Nintendogs-ov (čivava, labradorec, dalmatinec)?

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.