Skoči na vsebino

O Fable in FRP/RPGjkah nasplošno


Priporočene objave

Dejansko me zanima kako se bo Age of Conan spilal z gamepadom... Si res ne predstavljam da bi spilal WOW z gamepadom, ker mi se na tipkovnici zmanjka tipk vcas za vse binde :)

Kar se tice prvega Fabla... Res nimam pojma od kje je dobil tako dobre ocene... edina prednost spila je bila da je bil eden redkih v svoji zvrsti na Xboxu takrat, drugace pa sem res mukoma preigral spil na Xboxu seveda in ne na PCju.

Link to comment
  • Odgovorov 51
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Gatsu ...

Material za razmišljanje kje in zakaj glede ocene za Fable?

http://www.gamerankings.com/htmlpages4/516688.asp

Na Xbox prevladujejo celo 90-tke. Je pa tudi nekaj krepko nižjih.

No jaz še vedno pravim, da je spodobna za kakšnih 80. Ampak, kaj pomeni naš glas proti takšni množici. Nič ;).

Posedujem: Xbox360.2, Gears of War, KAMEO, NFS: Carbon, PGR3, Lost Planet, Ninja Gaiden Black, Bioshock, Mass Effect LE, PGR4

Link to comment

V bistvu ne gre za ocene. Igram/kupim tisto kar mi paše. Tudi igre, ki imajo nižjo povprečno oceno.

To je zgolj samo odgovor nekaterim, ki mislijo, da je njihova ocena/beseda božja zapoved ;).

Posedujem: Xbox360.2, Gears of War, KAMEO, NFS: Carbon, PGR3, Lost Planet, Ninja Gaiden Black, Bioshock, Mass Effect LE, PGR4

Link to comment

Alkhor ... ti priporočam, da naslednjič raje besedo VSI nadomestiš vsaj z NEKATERI. Se sliši bolj verodostojno.

Sam sicer nisem igral Heavenly Sword, a ocena 81 ni ravno kar tako izmišljena, je verjetno povprečje mnogih profesionalnih in navadnih opisovalcev igre. Ker, če bi res VSI tako razmišljili, bi verjetno ocena bila občutno nižja.

Sem pa igral in obrnil Fable. Sicer ni bila revolucionarna, je pa bila vsaj zame zabavna.

Kakor tudi za NEKATERE Heavenly Sword.

Posedujem: Xbox360.2, Gears of War, KAMEO, NFS: Carbon, PGR3, Lost Planet, Ninja Gaiden Black, Bioshock, Mass Effect LE, PGR4

Link to comment
Alkhor ... ti priporočam, da naslednjič raje besedo VSI nadomestiš vsaj z NEKATERI. Se sliši bolj verodostojno.

Sam sicer nisem igral Heavenly Sword, a ocena 81 ni ravno kar tako izmišljena, je verjetno povprečje mnogih profesionalnih in navadnih opisovalcev igre. Ker, če bi res VSI tako razmišljili, bi verjetno ocena bila občutno nižja.

Sem pa igral in obrnil Fable. Sicer ni bila revolucionarna, je pa bila vsaj zame zabavna.

Kakor tudi za NEKATERE Heavenly Sword.

No, saj v bistvu se strinjam s tem.

Link to comment
Mnja sej cist verjamem da je nekaterim ki so prvic zavili v FRP vode Fable dogajal, meni pa po preigranih FFjih, Secret of mana, Chrono seriji, Baldurjih, M&Mjih ipd ipd zadeva ni sedla sploh...

Točno tako, zadel si bistvo.

Zadnje frp igre ki so izšle vse zavirajo in nazadujejo zvrst, kar je v bistvu žalostno. Ena redkih dobrih frpjk zadnjih par let je po mojem NWN 2, pa še ta je docela linearna, prisili te uporabljati ene in iste pomagače, in je popolnoma brez globine. Isto z Oblivionom, tisti ki prvič prime kake Elder Scrollse v roke se mu zdi odlična igra, a je veliko plitkejša napram Morrowindu, da ne govorimo Daggerfallu. Tisti, ki niso igrali legend zvrsti se jim mogoče zdijo spodobne igre, a v resnici so svetlobna leta za njimi. Škoda, frp zvrst tone v mainstream vode, vse zadnje igre niso prinesle nič novega zvrsti, nekatere celo prinesejo lokacije z docela začrtanimi potmi, pa nobena od novejših frpjk te bistveno ne kaznuje za nepremišljeno razporeditev exp pik. Moram poskusit še The Witcher, upam da je vsaj ta vredna igranja..

Sry za off topic :P

Link to comment
Ej, ej. Ne mi tikat Fable!!! :eye:

Za moje pojme, je to super igra. Predvsem z dizajnerskega vidika. Neke hude globine sicer ni bilo, je pa v zameno ponujala čisto zabavo. Imo je 81 precej upravičena ocena...

haaa, se ne strinjam sploh :P

Sej ne rečem, da je zanič, pa tudi razumem, da se je nekaterim prikupila, ampak definitivno je daleč, daaaleč od odličnosti kake Zelde, akoravno ju ne gre direktno primerjat. imho ;)

Link to comment

Hja no, v moji zbirki originalov se nahajajo naslednji FRP-ji:

Baldur's Gate 1 + dodatek

Baldurs's Gate 2 + dodatek

Icewind Dale 1 in 2 + dodatki

Planscape Torment (zame verjetno najboljša)

Newerwinter Nights 1 + vsi dodatki

Oblivion (za PC)

Final Fantsy VIII (VII se iščem)

Diablo 2 + dodatek

Dark Earth (me zanima koliko se jih spomni te igre)

Skratka, je kar lepa zbirka.

Pa vendar sem v Fable našel nekaj (mogoče lažji pristop in preprostost igranja), kar me je zabavalo od začetka in konca. Pa po odzivu na tujih spletnih straneh in forumih mnogi drugi tudi. Definitivno pa to ni Zelda, se strinjam.

Posedujem: Xbox360.2, Gears of War, KAMEO, NFS: Carbon, PGR3, Lost Planet, Ninja Gaiden Black, Bioshock, Mass Effect LE, PGR4

Link to comment
Ej, ej. Ne mi tikat Fable!!! :eye:

Za moje pojme, je to super igra. Predvsem z dizajnerskega vidika. Neke hude globine sicer ni bilo, je pa v zameno ponujala čisto zabavo. Imo je 81 precej upravičena ocena...

haaa, se ne strinjam sploh :P

Sej ne rečem, da je zanič, pa tudi razumem, da se je nekaterim prikupila, ampak definitivno je daleč, daaaleč od odličnosti kake Zelde, akoravno ju ne gre direktno primerjat. imho ;)[/quote:1t9erbmu]

Ammm. Glede na to, da bi vsem zeldam (razen Wind Wakerju IMO) podelil 94+ mislim, da nima smisla Fablea omenjat v istem kontekstu...

Fable je zafrkancija, ki te zna prevzeti. Mene je.

P.S. Ban SolidG!!! :eviltongue:

:D

lp,

k_k

Link to comment
Hja no, v moji zbirki originalov se nahajajo naslednji FRP-ji:

Baldur's Gate 1 + dodatek

Baldurs's Gate 2 + dodatek

Icewind Dale 1 in 2 + dodatki

Planscape Torment (zame verjetno najboljša)

Newerwinter Nights 1 + vsi dodatki

Oblivion (za PC)

Final Fantsy IIIV (IIV se iščem)

Diablo 2 + dodatek

Dark Earth (me zanima koliko se jih spomni te igre)

Skratka, je kar lepa zbirka.

Pa vendar sem v Fable našel nekaj (mogoče lažji pristop in preprostost igranja), kar me je zabavalo od začetka in konca. Pa po odzivu na tujih spletnih straneh in forumih mnogi drugi tudi. Definitivno pa to ni Zelda, se strinjam.

Uf dobre igre maš ti v zbirki :) Dark earth sem celo kupil original tiste pradavne čase in mi je bila igra zelo všeč, ni pa to bil FRP :) Od teh ki si jih naštel edino Obliviona še nisem preigral - morda si ubodem goty verzijo za PS3, sam nekako mi Elder scrolls igre niso pri srcu. Za FF si najbrž malo narobe napisal in misliš VII in VIII ;) Sedmico mam PSX, PC verzijo sem pa prodal ker je imela katastrofalno kvaliteto vmesnih sekvenc...

Link to comment

Dejstvo je, da so se nekateri opisovalci skušali distancirati pri opisu od tega, kaj je Peter obljubljal, in kaj smo dejansko dobili. In vzeli produkt taki kot je, zabavni akcijski RPG z določenimi zabavnimi elementi.

SolidG se izgleda tega ni mogel, zaradi tega negativni prostop že na začetku, kar se vse do konca opisa na spremeni. Dobiš občutek, da je cel opis kazen za avtorje, ker niso držali obljube, kot pa kritika same igre.

Recimo zanimiva je kritika vizualne plati, kjer so mnogi ocenjevalci ravno nasprotnega mnenja, da je zelo pozitivna.

Jaz se z oceno ne strinjam.

Posedujem: Xbox360.2, Gears of War, KAMEO, NFS: Carbon, PGR3, Lost Planet, Ninja Gaiden Black, Bioshock, Mass Effect LE, PGR4

Link to comment

Ups točno he he, sem mislil VIII.

Nekako sem pred časom zbiral originalne igre, bolj take redke izdaje, ki so bile odlične a niso sedle množicam. Po možnosti collector's edition.

Ja Dark Earth v bistvu ni FRP.

Od redkih še imam originile vesoljskih simulacij. Od Wing commanderja 3 naprej, pa Freespace ... Ampak, da ne zaidem preveč od teme ;).

Posedujem: Xbox360.2, Gears of War, KAMEO, NFS: Carbon, PGR3, Lost Planet, Ninja Gaiden Black, Bioshock, Mass Effect LE, PGR4

Link to comment

No, že ker je postala to frp tema :P :

a KOTOR-je je kdo igral? A priporočate nakup?

jaz jih nisem nikoli igral zaradi nepoznavanja zgodbe in sveta Vojne zvezd, saj sem si sago ogledal le pred kratkim (ja, živel sem pod kamnom), zdaj pa sta me začeli tidve igri zanimati, pa če se ne motim so jih ustvarili Bioware a ne?

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.