Skoči na vsebino

O Fable in FRP/RPGjkah nasplošno


Priporočene objave

KOTOR je zelo dober, a ne verjami xombijem - je daleč od naj FRPja evah ;>

Dvojke pa se raje ogni.

ČUK, a je kdo napisal, da je naj FRP? Sicer, pa tudi drugi del ima spodobne ocene, seveda imaš ti mojster dobre argumente, da lahko izpodbijaš, za kar sicer 75 odstotkov opisovalcev in igralcev verjetno meni drugače.

xombiji in co. pa ti bolj ustrazajo v kakšni tematiki Xbox360 vs PS3; men sta sicer obe konzoli spodobni, ampak seveda imaš verjetno tehtne komentarje zakaj je ena slabša in druga boljša.

Posedujem: Xbox360.2, Gears of War, KAMEO, NFS: Carbon, PGR3, Lost Planet, Ninja Gaiden Black, Bioshock, Mass Effect LE, PGR4

Link to comment
  • Odgovorov 51
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Ja, spomnim se, da je veliko folka po domačih in tujih forumih proglašalo KOTOR za naj RPG sploh. Ali so bili to samo otroci?

Nisem rekel, da je dvojka zanič, pa tudi nekih argumentov nimam, ker špila, priznam, nisem igral. Sem pa prebral opis v Jokerju in se mi je zdel verodostojen. Tu si lahko preberete opis:

http://www.joker.si/igre.php?rubrika=4&articleid=1432

O tem, katera konzola je boljša, zakaj in predvsem za koga pa na tem mestu ne bi več, ker je to zdaj samostojna tema.

Link to comment

No kot velik fan Frpjev sem se odločil malo spisati v to temo ...

Prvo besedi o KOTOR 1 in 2 ter nato še o Fablu in potem moja ostala mnenja ! Kar se tiče KOTOR ... KOTOR 1 je meni bil zelo zelo dober. Zgodba je bila zelo kvalitetna in z svojimi odličnimi preobrati in napeto akcijo (še zdaj se spomnim končne bitke z Darth Malakom :bowdown: ) .. Definitivno v mojem spominu ostane. Ne zato ker bi bila prelomna ampak me je kot fana SW filmov navdušila enostavno ! KOTOR 2 me je ubil v pojem ... Ko me je enka razvadila , se enostavno nisem mogel sprijazniti z KOTOR 2 ! Slabša štorija kot v KOTOR 1 , cel čas samo sesuvanja nad mojo ATI grafikuljo itd itd ... Razočaran sem bil ... Prišel je Fable na Xbox ... Dobil 75 v Jokerju ter se nato dovlekel na PC. Zame je bil le povprečna frpjka ... Nekatere lokacije so me dobesedno ubijale ... Duhamorne , razvlečene temnice itd ... Enostavno to ni bil moj stil ...

In sedaj na moj najljubši frp ... Final Fantasy ! Definitivno se v tej temi mora omeniti saj je FF enostavno najboljši predstavnik svoje zvrsti ... Dobesedno vsak del ima dodelano štorijo , like , dolžino , grafika je vedno čeljust spuščajoča in res FF seriji lahko naredim le :bowdown: :bowdown: ... Zato je PS3 bil moja želja več ali manj zaradi FF13. FF me je prevzel k sebi leta 1998 ko sem igral FF7. Mislim da tako dobrega frpja ne bo dolgo več in da je to nasploh stopnička ki je FF serija ne bo več dosegla (konec 1 CDja :bowdown: - prvič da sem ob igri jokal dobesedno !! Tak dogodek in ob tem neverjetna glasbena podlaga Nobua Uematsuja ! Će ne veste o čem govorim , takoj igrat !!!) ... Seveda mi v spominu vedno ostaja dan ko sem prišel domov , odpakiral svež ps2 samo zaradi Final Fantasy X ... Mnogim je ta FF bližji od FFVII (Nekateri momenti so tudi meni ostali bolj v spominu ... Npr. konec :bowdown: :bowdown: :bowdown: , šokanten razplet dogajancije na koncu ) in moram reči da je v tistem času dobesedno šokiral tudi mene ... Grafika , liki , pod igre , dolžina , profesionalen govor ! V glavnem FFX je več kot vreden preigravanja ! In replika na komentarje tipa - Tidus je največji gej v seriji itd ... NOOOOOOOBS ! Ta lik je mojstrski saj se dobesedno navežeš nanj in res v njem vidiš podobo marsikakega človeka ... Mlado pubertetno tečnobo ki skozi težave v življenju odrašča in na koncu odraste v pravega moža ki sam lahko povleče odločilne poteze (beri : prevzame odgovornost nase) ... Tako čustveno vez z likom lahko narediš v redko kaki igri !!! In ne samo z njim ... Npr. z Auronom ... Na začetku s tihim možakom ki nato le pokaže svojo čustveno plat in v delčkih odkriva svojo zgodovino in ko na koncu izveš kaj je bilo z njim ....... Stisk v prsih in solze na oči ! FF X je v mnogokaterih pogledih stopnička ki se bo mnogokrat opazovala a nikoli dosegla !!! Tudi FFX-2 je lep dosežek ki pa mislim da ni tako napreden kot FFX ... Čeprav res , skozi začetne pubertije začne odkrivati vse več temačnosti in na koncu tudi ta del pokaže svojo odraslost !!! O FF11 ne morem dosti reči saj ga nisem igral a o njem ne morem tudi reči zato , ker se ne more primerjati s svojimi predniki in prav tako nasledniki saj je online ... In FFXII ?? Definitivno RPG vreden preigravanja ! Resnost končno prevzame FF serijo in jo ponese v neznane vode tudi z iskustvenim sistemom bildanja in tudi novim borilnim sistemom ... Ampak tudi FFXII je krasen del serije ... V spominu mi je v tem špilu to da sem več kot rad gledal vmesne sekvence ... Tu je prišel do izraza mojstrski tempo. Na koncu vsake obilne temnice , obilna vmesna sekvenca in res si bil nagrajen ko si temnico dal čez.

Je pa mnogim jasno da je FFXII odkril danes vse večji problem frpjk ... Tako imenovano grindanje je tudi meni šlo malce na jetra čeprav mislim da se včasih ne morem strinjati z opisom revije Joker. Napisali so da lahko kombiniraš opremo in čirule čarule kolikor hočeš pa boš vseeno umrl če nisi dovolj nabildan. Ni res. Marsikakega bossa sem odpravil z spretnim kombiniranjem orožij in magij je pa res da je včasih res dosti odvisno od stopenj v katerem so liki ... Od 210 ur , kolikor sem utrošil na FFXII , 50 ur je šlo na enoličen holokavst nad barabinčki ki so samo padali pod mojim šusom .. V glavnem : Najedalo je , čeprav tisti filing ko zatreš šefa , še vedno ostaja zelo lep ko se počutiš slaboritnega !!

Lep odgovor na grindanje je Xboxov Blue dragon. Čeprav gre za risankast projekt ki nikoli ne bo dosegel FF-jevih vrtoglavih višav , je boj tukaj zelo lepo narejen z zamikanjem potez in odmerjanjem moči udarcev. S taktiko lahko nadomestiš marsikateri Leveling up in res upam da bo FFXIII posnel malo kaj je njegov oče naredil pri konkurenci ... Toliko o teh frpjih ...

In kingdom hearts ter ostali frpji ki so mi v spominu ?? Končal nisem nobenega KH saj jaz rad igram igre in ne gledam igre. Tu je padel KH1 tako kot KH2 ... Enostavno ni mi se dalo gledati 20 ur igre da bi lahko 7 ur igral ... Upam da razumete ... Res pa je , da je režija na vrhunskem nivoju tako kot grafika in mislim da bi se KH2 lahko vrtel tudi na PS3 ! Naslednji poneumljen izdelek z grindanjem je Dragon quest VIII ! Ta špil me je s tem tako iritiral da je kar glava bolela ... Tako bolnega grindanja še ne ... V FFXII je bilo vsaj hitro tu pa dobesedno mukotrpno ! Je pa hvala bogu špil to nadomestil z prekrasno grafiko , oko solzečo grafiko in enostavno a simpatično zgodbo. Mislim da je DQVIII dober izdelek ni pa Must have ... In še en frp ki ga preferiram sam izkušenim igralcem frpjev ... Shin megami tensei serija ... Gre za boleče pretežko igro ki pa resno preizkusi koliko obvladate frpje ... Skozi taktiko morate zatreti marsikaterega nasprotnika in mnogo živcev sem izgubil na tej seriji moram pa jo vseeno pohvaliti ! Bila mi je pravi izziv kot frp igralcu. Grind ni pomagal kaj dosti saj če si debil , bo to nasprotnik izkoristil in te zatrl , te požrl in te izsral v svoji kahli ... Tako bolano težek je bil ta špil ... Če bi to dodali FF seriji bi definitivno pri meni dobila še nekaj pik več ... Da ne govorim o bolanih štorijah ki jih je SMT pripovedoval . Svet imenovan Junkyard itd :lol: .. Zdaj nekaj cajta nisem igral že poštenega frpja zato FFXIII čakam kot nor. Bledi frpji kot so Enchanted arms itd (vmes tudi Blue dragon - kljub hypu je špil pri meni pogrnil) niso v meni prebudili veličastnega občutka kot je to delal vsak FF da ne govorim o najboljših FF-jih ... In ja , evo za konec še lestvica FF iger (o najboljšega do najslabšega - To velja zame) :

1. Final Fantasy VII

2. Final Fantasy X

3. Final Fantasy XII

4. Final Fantasy IX

5. Final Fantasy X-2

To sem napisal samo TOP 5 , seveda sem igral vse ! :beer::beer:

lp !

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment

Ok odloču sem da si bom nabavu KOTOR 2, 77 v Jokerju ni slaba ocena. Škoda ker enke se nikjer ne dobi. A se štorija iz enke nadaljuje v dvojki ali niso povezane med seboj?

Meni pa osebno JRPG-ji niso nikoli dišali. Sem videl nek FF pri frendu, pa se mi je vse skup vedno zdelo tako...pocukrano :P Sicer že ker si lastim PS3 si bom najbrž nabavu FF Versus (v trailerjih sem vidu da ima bolj futuristično okolje), da si malo razširih igričarska obzorja. Pa če bodo kdaj naredili remake FF7 na PS3 si ga bom tudi nabavil, ker ga vsi tako hvalite. Mi pa je leta nazaj frend za dva meseca posodil N64 in sem med drugim igral neko Zeldo (Ocarina of Time se mi zdi), sicer je nisem končal, je pa bila ena najboljših izkušenj, ki sem jih imel na N64.

Veliko bolj mi sedejo "PCjeve" frpjke, že iz mladih let, Ultima Ascension, pa Wizardry 7 GOLD, kok sta ti dve igri sekali. Potem so prišle še Daggerfall, (ki je sicer imel določene nerodnosti in kar nekaj buggov, a je njegov svet bil tako genijalno zamišljen, da mi je še dandanes ena naj iger) pa Wizard&Warriors, potem pa - Fallout 1&2, z njihovim fenomenalno zamišljenim okoljem, vzdušjem, prostranskostjo, odprtostjo, zame sta tidve igri naj igri vseh časov. Potem pa nastopi čas Infinity Engine iger, oba Icewinda, pa Baldurja - tako bi morala izgledati vsaka frp igra po mojem. Perfekcija tako v razvoju likov, boju in zgodbi. Vse te igre imajo tako resnobno, "temačno" vzdušje, tako kot se meni zdi da se frpjkam spodobi, JRPGji mi delujejo preveč lahkotno, cortkano - delujejo mi tako, brez vzdušja, navsezadnje klatimo coprnjake in pošasti, in NE MOREMO biti neki pošminkani emoti, kot zgledajo nastopajoči v JRPGjkah. No, saj mogoče se motim, navsezadnje nisem nobenega JRPGja preigral, a prvi vtis je tak.

Link to comment

Kako se lahko sploh prepirate katera FF je najbolša. Vsi špili so v nulo speljani od battle systema do storyline-a. Odvisno je samo katera se te je najbolj dotaknila in ti ostala v spominu.

P.s FFXII je pa res v k****, nima doseženih standardov za FF špil, ki bi lahko postal obseden z njim, kot sem z njenimi predhodnicami

ffx6pz137bf.png
Link to comment

FFXII ne da ni dosegel svojih standardov ... Mnoge je dosegel in presegel. Fora je v tem da se je približal zahodnjaškim frpjem in tako bil korajžno pogumen. Meni samemu je sistem bil odličen navsezadnje so tu visoke ocene z vseh strani ...

Joker - 89

Famitsu - 40/40

Gameplay.hr - 20/20

FFXII je mojstrovina in mnogi špili (JRPG-ji) ne bodo tako dobri. In na komentar da FFVI pomaže tla z FFVII ... Ta komentar je tako blesav da me glava boli ... Tako kot vsak FF je FFVI zelo dober ampak nikoli ne bo presegel FFVII ... V mnogih segmentih je FFVI daleč slabši of FFVII ... Saj ne rečem. Užival sem v njem ko sem ga igral ampak FFVII je definitivno previsoka ovira zanj. In še en JRPG sem pozabil omeniti v svojem prvem postu. Chrono cross .... Ta špil je dobesedno božje delo saj je zgodba daleč bolj napredna od FF ( Je zlobec ki je napadel svet pa so se našli junaki in ga poownali) ...Globina zgodbe je globoka da res ni in še prekrasno je opazovati kako je ta špil spretno zastavljen saj je bil hudo hudo nelinearen. In tudi hudo dolg povrhu ... Ta špil je zame za FF serijo eden najljubših kar sem jih kdaj igral !

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment

Edino kar mene moti na Chrono Triggerju / Crossu je art, sovrazim Akiro Toriyamo in njegov Dragon Ball art. Meni je osebno grd do amena. In zato zal se nebom dotaknil te ''mojstrovine''

Kar se pa tice da se FF VI ne mora kosat z FF VII to pa ni res. Obe igri sta odlicni in definitivno na vrhu FF lestvice. FFVII ima steampunk, zelo globoko zgodbo etc FF VI ima 14 characterjov, vsak z svojo preteklostjo in vsak od njih je dodelan, dobro zgodbo, Kefko (najbolsi villain ever skupaj z Sephom, vendar Kefka je pac evil in ne tko k Sephiroth zmeden in obupan) Samo priznam nisem se dokoncal FF VI, saj GBA verzije nocem dokonca preigravat ker nima enakega difficulta in muziko kot SNES verzije. Bom poskusil z emulatorjom za SNES na PSP ce obstaja. No zato moje mnenje ni 100%.

Link to comment
Edino kar mene moti na Chrono Triggerju / Crossu je art, sovrazim Akiro Toriyamo in njegov Dragon Ball art. Meni je osebno grd do amena. In zato zal se nebom dotaknil te ''mojstrovine''

Kar se pa tice da se FF VI ne mora kosat z FF VII to pa ni res. Obe igri sta odlicni in definitivno na vrhu FF lestvice. FFVII ima steampunk, zelo globoko zgodbo etc FF VI ima 14 characterjov, vsak z svojo preteklostjo in vsak od njih je dodelan, dobro zgodbo, Kefko (najbolsi villain ever skupaj z Sephom, vendar Kefka je pac evil in ne tko k Sephiroth zmeden in obupan) Samo priznam nisem se dokoncal FF VI, saj GBA verzije nocem dokonca preigravat ker nima enakega difficulta in muziko kot SNES verzije. Bom poskusil z emulatorjom za SNES na PSP ce obstaja. No zato moje mnenje ni 100%.

Nisem rekel da FFVI ni odličen ... FFVI je odličen tako kot vsak FF saj vsak FF da dosti na zgodbo , like itd ... Kar se tiče tvojega komentarja na Kefko ... Nwm , meni se je bolj zdel humorističen. Sephiroth ni bil nikoli zmeden, vedno si je želel oživeti svojo mater in oditi v Promised land. Do tega cilja so mu stali mnogi in na vsakemu je dokazal svojo bridko zlobo kateri ni para. Sephiroth je definitivno bolj legendaren ... Tu sedaj pridemo tudi do tega. Sephiroth je nastopal v prvi 3D FF igri. Zaradi tega smo njegovo zlobo tudi lažje dojeli kot pa Kefkino. Ko se nasmeje slišimo samo kreh kreh v ozadju in njegova usta se prav smešno začnejo premikati. Ne rečem , v FFVI sem dobesedno užival do konca in mnogi momenti so mi ostali v spominu , tako kot tudi to da je imel ogromno likov. Ampak mislim da , ne zgodbovno , ne z liki ne bo dosegel FFVII. Dosti je tu zdaj stvar okusa ki ga imaš , ker nekateri celo pravijo da je FFVII najslabši del v FF seriji. Vendar mase pravijo drugače. Tisti komentar da FFVI pomaže tla z FFVII je pa res bedarija !

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment

Fora je v tem da se je Sephirothu odtrgal, mislis je da je klon jenove, in da je za to drugacen od ostalih. Pac odtrgal se mu je. Kefka je pa pac naravni gnoj. govno od cloveka. Recimo kako bi se ti pocutil ce bi prslo par znastvenikov na dom in ti sporocil da si nastal iz dreka podgan.

No sam vendarle Sephirothu se je pac odtrgal zato ker ni poznal resnice. Ce bi mu ze od zacetka povedali ta so mu dajal jenova gene ko je bil se v maternici Lucrecie, potem se bi vse skupaj drugacno odvilo.

Ne pa da pri tridesetih izve da je drugacen, da ni clovek (kar je vendar on tega ni vedel pac sunl mu je v glavo da je clon tistga stvora in da je drugacen, prebrol je se par knjig o porocilu Jenova in pac odtrgal se mu je), da ne spada med druge. Konec koncev ma pa imo vsaj kako si jaz predstavljam Sephiroth v sebi nagon jenove, seprav je nekje 85% sef 15% jenova, ampak pustimo to. No ja konec koncov je Sephirothu skor vse planete razcefuku kar pa Kefki ne bi nikoli uspelo.

Link to comment

Sephirothu ga ni odfukal... un si je mislu samo : "Če že imam celice od vesoljca, ki lahko z enim šusom uniči celo galaksijo, zakaj ne bi izkoristu:"

Se pravi, da ga je prevzela moč, ki jo je imel in je ugotoviu da je zato drugačen od drugih.Kefka je pa men všeč zato ker je po domač rečen prtisjen v glavo pa na en način tud strahopeten, kar tudi pokaže njegovo človeško stran. Sam njegova zadnja oblika, ko se tepeš proti njem je pa ubijalska. Mi bo za vedno ostala v spominu :drool:

ffx6pz137bf.png
Link to comment

Ni res sephirothu se je odfukal, uze je zacel sovrazit zato ker ni izvedel resnice, pocutil se je ''betrayed'' od shinre in clovestva nasproti. Milsis je da je njegova edina prava mami Jenova in zato se je odlocil da bi unicu planet, vpil energijo postal bog etc etc da bi vladal svet z njegovo ''materjo''. Kar v resnici ni njegova mati seprav Sephirothu se je odfukal zaradi neresnice. Ok pustmo zdej to filozoferane...

Link to comment

lol moj post je bil bolj na joke mišljen.. no pa pustmu zdaj to. Drgač pa vem da njegova človeška mami je bla pa Lucrecia...no kakorkol že whatevah

Povzetek.... Sephiroth will remain the best rpg villian of all time, ker je neverjetno dobro zasnovan tako po moči kot po fizičnem izgledu, predvsem pa inteligenci... dolgi sivi lasje :amazed: , neizmerno dolg Masamune :drool: ter najbolj pomembno njegova zadnja oblika "Safer Sephiroth", ki meni deluje eden izmed najbolših FF zasnovanih angel oblik, npr Kefka je tut podobn..

Zdj pa res konc filozofskega krožka.

Čudi me da noben ni omenil Legend of the Dragoon, ki je z moje perspektive

tudi eden špilov, ki ga vsak old-sql psx rpg gamer mora imet

ffx6pz137bf.png
Link to comment

Ja sj ubistvu izražamo osebna mnenja, zato ker smo na forumu in nismo mi tisti, ki so naredili to prečudovito serijo zgodb, kot si ži prej omenil je to squaresoft.. fuck square enix(except gba remakes). Tak da če še ma kdo svojo plat zgodbe o Sephirothu kar naj napiše pa bomo debatirali :beer:

Ali pa ustvarimo za to posebno temo

ffx6pz137bf.png
Link to comment

Bomo to debatirali kar tukaj :D ...

Kar se tiče izjave fuck Square Enix ... Se popolnoma strinjam ... FFX-2 in FFXII sta zadetka v polno zame ampak kar se ostalega tiče ... Da ne omenim Infinite Undiscovery za 360 ki v igri zgleda totalno okorno in zelo zelo spominja na FFXII. Tisti puščavski del. Verjamem da bo tudi FF XIII serija iger (SERIJA NAJ BI TRAJALA DESET LET !!!!!) zadetek v polno ampak vse ostalo kar ni to ... Saj vidimo po seriji Mana ... Zadnjih par je totalnih mimosunkov ... Tudi FFIII DS je za mnoge bad ... Res pa je da tudi Squaresoft ni vedno mel biserjev (Musashi) ! Še eno delo Square enixa , Dragon quest VIII ... Je zelo dobra igra , res užival sem v njej (ter zabil kar 90 ur) , ampak kot sem že navedel špil mi je bil boln ker je mel mukotrpen način grindanja !!!

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.