Skoči na vsebino

nokia


Priporočene objave

Torej. imam 2 prijatelja. eden ma nokio N95, drugi pa nokio N73 (sej drgac jih mam se kej vec, ampak tedva se pac izpostavi, lol)

Nisem ju veliko uporabljal, ampak vseeno: moje izkusnje:

Najprej. Oba telefona imata izvrstne klasicne sposobnosti. Dobro baterijo, dokaj velik pomnilnik (pac kupis spomnisko), niso preveliki (koker npr. moja 9300i), imajo izjemne lepe barve in ODLICEn fotoaparat. Tale tazdna velja predvsem za N95.

Ok, ostalo:

N95: najbolj pri N95 me je navdusil fotoaparat (ki se lahko takoj primerja z kaksnimi cenejsimi pravimi fotkici) in pa vzel bi jo tudi zaradi WLANA, ki ga N73 nima. Ce bos imel kdaj ekstra denarja, si loh se dokupis brezzicno tipkovnico....pac uporabno ce veliko SMSsiras in obiskujes internet. Po izgledu pa raztura. Multimedijske tipke pa sesploh. Ekran je tudi zakon. Idino tipke na pokrovcku (tm zravn ekrana pac, preden ga odpres) so na zacetku malce zoprne za pritiskat. Ampak se kmal navads

N73: pri njej ni nic SUPER DOBREGA, ampak ima vse kar potrebujes (wlan sem pogresal). Je pa tudi odlicen telefon. Fotkic je soliden, baterija raztura. Ampak tale model me ni kej prevec pritegnil. nevem zakaj, pac ni nic posebnega. "Le" zelo kvalitetni navadni mobitel, nima cesa takega, kar bi ga locilo od ostalih modelov.

Se eno dodatno priporocilo: jst bi si nabavil N80. Mislm d so idine razlike z N95:

malo slabsi fotoaparat in kamera (N95 naredi RES odlicne videe)

nima 5miljonov barv, vendar priznaj: toliko na mobiju nerabis!

malo je tezji in malo vec baterije pokuri

izgleda pa prav tako carsko.

Torej: ce je med N95 in N73 velika denarna razlika (nad 120€ recimo), si raje nabavi N73.

Vseeno ti pa priporocam, da si pogledas tudi nokio N80.

Hvala za vaso pozornost. :china:

ce mas se kaj za vprasat: dej :D

Link to comment

zejle je akcija pri s!mobilu in je n73 100EUR, N95 pa 250. N80 zal nimajo. Malo bolje se mi zdi n95 ker je pac res telefon ki bi ga imel 3-4 leta. Kamera sem gledal in je odlicna, tudi dost slikam pa to. A se mi zdi malo ekstremno dati 250EUR za telefon. Mi poves za kaj bi lahko wlan uporabljal

js ne vem no

Link to comment

Jz pa pravm tko, da je telefon vecinoma za smse in klice ne pa za ne vem kaj nek super duber fotoaparat in wlan in ne wem kaj se dodajo, kar pa v resnici sploh ni niti malo uporabno ..

Naprimer pri mojem primeru , imam telefon n90 (sicer star ampak uredu) nekaj dni sem res ful na veliko slikal vse povprek in shranjeval slike na PC in podobno..

Ampak zdaj po letu dni uporabe mi telefon sluzi zgol za:

-smse

-klice

-budilko (da ne zbudi 7:40 med tednom in 11:30 med vikendom ;) )

Tko, da jst ti predlagam da premisles kva bos kupu.... :?:)

lp

Moj psn id--> Jure00

Link to comment

z wlanom se lahko povezes na blizji brezzicni rutar, ali "vroce dostopne tocke" po svetu (zalaost slednjih v slovenjiji ni veliko).

Na rutar se pa lahko povezes, npr. sredi ljubljane in lustno s tem dostopas do interneta. Enako koker z PSPjem, komunikatorjem, prenosnikom,....

Zadeva je zastonj, internet pa je ponavadi hitrejsi koker tisti, ki ti ga nudi operater. Odvisno kako dalec si od rutarja. Naprimer, ce ga mas doma, bos lahko doma skos brezplacno dostopal do interneta, z podobno hitrostjo, koker na racunalniku.

Koliko strane rutar (ce ga se nimas)? Najcenejsi so dobrih 40€, spodobni pa okoli 60. Ampak jst ga nebi kupovav, samo zato, da bi se lahko doma pac povezal na internet, z mobitelom. Ce pa mas se kaksno izmed ostalih naprav, ki imajo wlan, je pa ze skrajni cas, da si ga kupis.

Razlika v ceni je 150€?

Ce misles tale wlan uporabljati in ce res slikas tako pogosto, koker si rekel, si vseeno nabavi N95.

Ce pa wlana nemislis izkoriscati, pa kr lustno na N73. Fotoaprat je sezmeraj dovolj dober za solsko rabo in za krajse izlete. Za npr. potovanja, mas pa najbrs itaq taprav fotoaparat.

In pa 100€ za N73, res ni ravno veliko.

EDIT:

@Manbearpig:

Moj mobi nima fotoaparata in ga na smrt pogresam! Ceprav ga vcasih (ko sem se imel mobi z fotkicem) nisem veliko uporablal, mi je zgleda dobro del ze samo obcutek, da je v zepu.

Jst svojga uporablam predvsem za internet, klice, ucenje in smsje. Idino kar me moti pri moji nokii: (malo) prevelika ter pretezka in to, da ni fotoaparata.

Link to comment

Mah dej tale wlan meni osebno pri pspju ni prav nic koristil..

Edino enkrat ko sem potoval v Ameriko je bilo na letaliscu wlan povezava in s tem sem lahko brezplacno srfal nekaj ur... ampak za ta wlan se ti pa ne splaca dat se 100€al kokr kol...

Jaz se spomnim ko sem bil tud ful navdusen da bi res kupu nek telefon ki bi res imel najvec moznosti...npr:fotoaparat,radio,mp3 player,dober zaslon in podobne stvari...in potem sem ga dobil naredil nekaj sto brezvesnih slik jih shranil na racunalnik...

Tko , da ti priporocam ce res hoces neki bit fotograf si kup raj kak soliden fotic..

:)

Moj psn id--> Jure00

Link to comment

ker sem veliko casa uzuni s prijatelji in tudi sam in pac velikokrat kaj poslikam, pac fotoaparat pac ni to da bi ga skos vlekel s seboj, pa tudi telefoniram veliko. Videl sem da ima vgrajen GPRS, mape so ze nalozene ?

Mislim da se bom kar za n95 odlocil, ker moj moto pri teh stvareh je: ko kupis, kupi dobro

wlan bi bla dobro resitev za internet, kadar rabim kaj pogledati (velikokrat)

js ne vem no

Link to comment

okej...ceprov wlan-a se prinas neujame kej prevec....ampak v lublani naprimer, res ni problem....

Drgac pa loh vse nokie potleh meces, pa prezivijo. Mamo eno 3 leta staro, ki je ze iz mosta (v soli) dol padla....metal smo jo naokol. fuzbal spilal. sezmer dela.

ni ti treba lih skrbet d bi kej crknel.

Drgac pa mislm, d bi obadva izmed teh mobijov obdrzal kaki dve leti...ok, N95 bi obdrzal kaki dve leti pa pol....

Pol bi si pa zelel zamenjat, ampak ne zato kr bi kej crknl, ampak zato, kr bi se ga pac navelicu...pa do takrat bojo pomoje se kksne mini projektorje notr ugradil, al pa kej podobnga....

Link to comment

Torej, jaz sem ene 3 dni nazaj nabavo N73. Stari telefon, nokio 6280 sem na žalost zgubil, tak da sem rabo nekaj kolk tolk kvalitetnega, pa poceni. N73 je točno to. Vsaj dokler se pogovarjamo o simobilovem naročniškem paketu.

Tud jaz sem se spraševal, če bi vzel N95, zdaj ko je dokaj poceni al N73, pa sem se odločo za slednjega, ker mi je brezveze dat 250€, če glih je N95 state-of-the-art telefon. Tud moj telefon je dovolj dober, ne pogrešam čist ničesar, pa še hudičevo poceni je.

Se pravi, jaz sem N73 že izbral, po mojem bi blo pametno, da ga še ti.

NitroBlast90.jpg

Link to comment
Torej, jaz sem ene 3 dni nazaj nabavo N73. Stari telefon, nokio 6280 sem na žalost zgubil, tak da sem rabo nekaj kolk tolk kvalitetnega, pa poceni. N73 je točno to. Vsaj dokler se pogovarjamo o simobilovem naročniškem paketu.

Tud jaz sem se spraševal, če bi vzel N95, zdaj ko je dokaj poceni al N73, pa sem se odločo za slednjega, ker mi je brezveze dat 250€, če glih je N95 state-of-the-art telefon. Tud moj telefon je dovolj dober, ne pogrešam čist ničesar, pa še hudičevo poceni je.

Se pravi, jaz sem N73 že izbral, po mojem bi blo pametno, da ga še ti.

Se strinjam s tabo, da je n73 cist uredu telefon in sorazmerno tudi poceni za to kaj dobis .. :)

Moj psn id--> Jure00

Link to comment
Mah dej tale wlan meni osebno pri pspju ni prav nic koristil..

Edino enkrat ko sem potoval v Ameriko je bilo na letaliscu wlan povezava in s tem sem lahko brezplacno srfal nekaj ur... ampak za ta wlan se ti pa ne splaca dat se 100€al kokr kol...

Jaz se spomnim ko sem bil tud ful navdusen da bi res kupu nek telefon ki bi res imel najvec moznosti...npr:fotoaparat,radio,mp3 player,dober zaslon in podobne stvari...in potem sem ga dobil naredil nekaj sto brezvesnih slik jih shranil na racunalnik...

Tko , da ti priporocam ce res hoces neki bit fotograf si kup raj kak soliden fotic..

:)

dej jurc, ne bit spet neki pameten. Wlan na PSPju je ena super funkcij, če si pa ti trotl, pol ti pa js nemorm pomagat. s kolegi igramo multiplayer tekken v šoli, igram določene špile prek neta...

vglavnem, super stvar

to Admin: dejte ga IP banat no, prosim vas

ps3_forum2c.jpg

lukidd,0,ffffff,000000,0.png

pspmode fanclub prezident

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.