Skoči na vsebino

Lcd, Plazma - Mnenja in pomoč


Cloud

Priporočene objave

Od tega bi jaz izbral drugega, Je Hd Ready in ima boljši kontakst kot tisti...Je pa res da ima prvi zvočnike boljše.(Ta drugi ima 2x3 W RMS, Ta prvi za 2x5 W RMS)

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • 2 tednov kasneje...

no, ker je tema o lcd-ju v ps3 rubriki šla v vesoljke vode, bom tu zastavil par vprašanj.

1. ponekod pri tv-jih piše kaj imajo za en hdmi vhod (torej verzija 1.3), ponekod pa ne. ali je to sploh pomembno, se to kaj pozna v praksi, na sami kvaliteti slike?

2. koliko je sploh na tem philipsovem Pixel Plus 3, in sonyjevi Bravia engine 2? se res splača zaradi tega dati več denarja?

v dnevni sobi imam namreč samsunga LE32S8, ki sem ga nabavil pred dvema letoma in lepo dela, zato mi je čudno kako še kar hodijo ven s takimi forami: "vau, zdaj je pa slika res tista prava, to morate kupiti" . na netu pa je najti naprimer LG5000 za smešne denarje. sprašujem vas ali je smotrno dati 300eur več za philips in podobno. ambilight mi ni važen, zvok ne ker ga nimam na tv, ampak samo slika.

je pa res da sem do sedaj 2x vrgel ven oči pri TV-ju. pred leti ko sem gledal v trgovini ice age na sonyjevi KATODNI!!! televiziji, mislim da je bila VEGA ali WEGA. ter ob shreku na philipsovem LCD-ju, ki pa je stal takrat 4.999.990,00sit. v teh dveh primerih je bilo kot da imaš pred sabo hologram, da so liki stopili iz ekrana. s kolegom sva kar otrpnila.

saj bi šel v trgovino in si pogledal slike na različnih modelih in se prepričal na lastne oči, samo jaz sem vaški dečko in pri nas ni take štacune kjer bi lahko to počel. pa tudi čas me preganja da bi si vzel kak dan in se odpravil po nakupih.

zato naj nekdo, ki je sprobal več LCD-jev na Xboxu in PS-ju pove, če se mi splača stegnit. (pizda, za ceno philipsa 7603 dobiš skoraj 2 LG-ja 5000, to mi ne gre v glavo). če je tolko bolši sony ali filips ga bom pač vzel, če ne pa ne, saj noben od nas ne sere keš.

Travar, za plazmo pa res ni prostora, saj si urejam gejming room, ki ni bogve kaj velik. (mogoče za 37", ampak bi šlo res na knap).

ratt-logo.gif
Link to comment
no, ker je tema o lcd-ju v ps3 rubriki šla v vesoljke vode, bom tu zastavil par vprašanj.

1. ponekod pri tv-jih piše kaj imajo za en hdmi vhod (torej verzija 1.3), ponekod pa ne. ali je to sploh pomembno, se to kaj pozna v praksi, na sami kvaliteti slike?

Na kvaliteto slike v praksi to ne vpliva (bi lahko, pa zaenkrat v praksi bolj ne). Vpliva na druge zadeve.

http://www.audioholics.com/education/di ... mi-ver-1.3

2. koliko je sploh na tem philipsovem Pixel Plus 3, in sonyjevi Bravia engine 2? se res splača zaradi tega dati več denarja?

Kaj se komu splača in kaj ne je precej relativno. Preveri kake konkretne in kredibilne teste (npr. www.hdtvtest.co.uk), preden se sam odločiš, koliko ti kaj pomeni. V praksi je tako, da zgolj številke ne povedo nič in lahko se izkaže, da je med Ultra Procesorjem 33 in Običajnim Procesorjem 11 zelo minimalna razlika, ki mnogim ne bo pomenila nič.

Imena sem si seveda izmislil, da ne bo zmede.

v dnevni sobi imam namreč samsunga LE32S8, ki sem ga nabavil pred dvema letoma in lepo dela, zato mi je čudno kako še kar hodijo ven s takimi forami: "vau, zdaj je pa slika res tista prava, to morate kupiti" . na netu pa je najti naprimer LG5000 za smešne denarje. sprašujem vas ali je smotrno dati 300eur več za philips in podobno. ambilight mi ni važen, zvok ne ker ga nimam na tv, ampak samo slika.

Spet ta splača. Če si s TV (black level, grayscal, barve, procesiranje slike) zadovoljen, potem brezveze da menjaš sedaj (menjaj kasneje, ker tehnologija gre še naprej, cene pa nenehno padajo)? Če bi rad lepšo sliko, potem se splača premisliti, ker v dveh letih so bili IMHO nareji res opazni premiki (predvsem na račun black levela in kvalitete video procesorjev).

saj bi šel v trgovino in si pogledal slike na različnih modelih in se prepričal na lastne oči, samo jaz sem vaški dečko in pri nas ni take štacune kjer bi lahko to počel. pa tudi čas me preganja da bi si vzel kak dan in se odpravil po nakupih.

zato naj nekdo, ki je sprobal več LCD-jev na Xboxu in PS-ju pove, če se mi splača stegnit. (pizda, za ceno philipsa 7603 dobiš skoraj 2 LG-ja 5000, to mi ne gre v glavo). če je tolko bolši sony ali filips ga bom pač vzel, če ne pa ne, saj noben od nas ne sere keš.

Problem je, pa mislim da si to ravno ti že ugotovil, da lastne oči v trgovinah niso najboljši faktor za ocenjevanje dejanskih sposobnosti televizorja. Žal. IMHO si greš zadeve ogledati, ko se ne moreš odločiti med parimi finalisti. :)

Kot sem rekel, kup precej dobrih neodvisnih testov dobiš na www.hdtvtest.co.uk . Je pa res, da Philips tam precej manjka, ker jim očitno ni v interesu, da bi kdaj celo posodili kak TV brez obveznosti. Kupovanje in preprodajanje po testu (kar fantje na tisti strani prakticirajo), pa je drag in počasen postopek. :)

Link to comment

hvala :)

sicer tv-ja ne menjam, ampak kupujem za gejming room, ki si ga urejam. mislim da bo vendarle padla plazma, ker 106cm je preveč hudo dobro :razzy:

pred 2-ma dnevoma je bila na strani electronics4you še 749eur, danes pa je že 729eur. sicer škoda da ne pošiljajo k nam, ampak mogoče pa tudi pri nas cena pade do 1. decembra, ko imam "otvoritev".

ratt-logo.gif
Link to comment

Živjo,

ker kupujemo za v dnevno sobo nov TV in ker sam o tem nimam pojma, bi vas povprašal, kaj priporočate v cenovnem rangu do nekje 1400€. Televizija bi primarno služila spremljanju TV kanalov (imamo SiOL TV) in ne igranju konzole, res pa je, da bi bila slika tudi ob igranju čim boljša, saj bi priložnostno na TV priklopil X360. Želimo en kakovosten TV, standardne velikosti, kakršna se sedaj kupuje namesto nekdanjih malo večjih normalnih TV-jev, pa da bomo mel za kar nekaj let.

Mal me zanima, kaj bi vi kupil ...

Link to comment
Mi lahko nekdo pove ce se to da popravit in kako :o

http://xs128.xs.to/xs128/08231/lcdburn594.jpg

Ni moj LCD, a nekako tako zgleda :eviltongue:

Popraviš tako, da nekje stakneš DVD za odpravljanje burn-in, ki izmenično prikazuje rdeč, zelen, moder in bel ekran in ga predvajaš več ur. Koliko ur je odvisno od tega koliko časa je bila prikazovana slika, ki je zažgala ekran.

Eni sicer pravijo, da je dovolj če preklopiš na kanal kjer ni signala in slika sneži črno belo. Sam baje da traja veliko več časa kot z primernim DVDjem.

Če maš LCD priklopljen na PC obstajajo tudi softwerji, ki delajo isto kot DVD.

Mal poglej na googlu.. pojmi so "burn-in", "screen burn" al pa "image persistence". DVDja v Sloveniji verjetno ne moreš kupit, a verjamem, da se boš že kako znašel.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Okej, jst mam že neki časa mam že namen kupt tv za svojo sobo (tam nek 50-60cm najbrz). Ampak mam par vprašanj. Glede na to, da bi to uporabljaj večinoma za konzole, me zanima, če je težko najdt kšnga, ki je kompatibiln tudi z NTSC konzolami (60Hz)? Pa če je še kej druzga, na kar morm pazt/bit pozorn?

Link to comment
  • Pred 5 meseci ...
  • 3 years later...

Zurbum ček dis

Panasonic TX-P55VT65B Plasma Smart TV

Console Gaming

When we got our hands on one of the first 2013 Panasonic plasmas to hit shelves – that was the ST60 series – we were disappointed to find that the Japanese firm’s typical fast gaming responsiveness, while still adequate, was no longer in the territory of being truly special. Fortunately, the Viera GT60 series – the lowest-down model which uses Panasonic’s own video processor chip rather than one supplied by a third party – was a return to form.

Not surprisingly, the 55″ VT65 produces the same outstanding gaming responsiveness. We clocked input lag on the TXP55VT65B as being just 23ms using our traditional lag measurement process, which uses a fast CRT as the reference. The dedicated Leo Bodnar input lag testing device clocked the plasma in at a 41.5ms, using the [Professional] picture mode with [Game Mode] engaged. The result is buttery-smooth gaming responsiveness that truly immerses the player in the game world without any lag to get in the way of the constant feedback loop required during gameplay.

Unlike previous Panasonic plasma TVs, the “Game Mode” is not a separate picture mode but is a setting which can be enabled in any picture mode. That means that video gamers now have access to the same level of high accuracy that was previously reserved only for slower modes.

post-101-144771027541_thumb.png

BessieSABU.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.