Skoči na vsebino

PS3 PSN Store igre


Junior

Priporočene objave

  • Odgovorov 192
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Zakaj bi dal 60€, če pa imaš tukaj za 51€.

49,5€

Ker je to e-crud-bay, ki dostikrat pogoujeje svoje storitve z pay-lie-steal-palom. In ker osebka na ebajyu ne morem enostavno obiskati oz. da bi ga policija obiskala ce bi bil ogoljufan.

Na e-bayu nikoli ne bom nic kopuval. Paypala ne bom nikoli uporabljal.

Imam raje malo bolj reguliran trg kot pa prosti trg po definiciji ameriskih korporacij.

Link to comment
Zakaj bi dal 60€, če pa imaš tukaj za 51€.

49,5€

Ker je to e-crud-bay, ki dostikrat pogoujeje svoje storitve z pay-lie-steal-palom. In ker osebka na ebajyu ne morem enostavno obiskati oz. da bi ga policija obiskala ce bi bil ogoljufan.

Na e-bayu nikoli ne bom nic kopuval. Paypala ne bom nikoli uporabljal.

Imam raje malo bolj reguliran trg kot pa prosti trg po definiciji ameriskih korporacij.

Jaz sem ziher, da še ne ebayu nisi opravil niti enega nakupa....dam si roko rezat. :D

Jaz imam veliko nakupov opravljenih...tudi če je kdaj kaj manjkalo ali ni delalo sem dobil novo brez doplačila,

pa še zavarovan si preko pay pala.

Igre kupuješ v BB?

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
Še dobro da je PayPal, ki omogoča, da daš dispute, ki je večinokrat rešen stranki v prid.

Sicer imaš pa prav. Najboljše je kupovat v Sloveniji in drugim plačevati "administracijske stroške".

Upam, da ne uporabljaš:

Googla - NE - scroogle ali pa yacy

Vise - NE - directna transakcija ali pa moneybookers

Windowsow - NE - obupal nad tem sranjem 6 let nazaj - GNU/Linux is my best friend ;)

In ne, ne moti me placevati admin stroskov ker se zavedam zakaj placujem tistih nekaj ekstra eurov. Drugace je pa z nakupi igerc pri nasih trgovcih, ki nikoli ne spremenijo cen kljub temu da v tujini spil dobis za 20 eur je pri nas se vedno 70 eur.

V tujini in online naceloma kopujem samo od podjetji. Bom obcasno tudi od kakega posameznika, ki se je s tem pripravljen ukvarjati ampak naceloma ce ni podjetje me niti ne zanima.

Pac imam svojo filozofijo, ki me do sedaj se ni pustila na cedilu.

Link to comment

Jaz sem ziher, da še ne ebayu nisi opravil niti enega nakupa....dam si roko rezat. :D

Ja res si lahko zihr. Tud accounta nimam.

Jaz imam veliko nakupov opravljenih...tudi če je kdaj kaj manjkalo ali ni delalo sem dobil novo brez doplačila,

pa še zavarovan si preko pay pala.

Me vesil da imas tako veliko zaupanje. Zal sem slisal velike prevec slabih stvari glede paypala da bi jim kakor koli zaupal.

Igre kupuješ v BB?

Hehe good joke. Kot sem omenil v prejsnjem odzivu. Nasim pijavkam ne bom dajal denarja dokler se ne spravijo in cene zacnejo prilagajati tako kot se spodobi. Zacuda sem pa pri igibibi uspel dobiti igro cenej kot ce bi narocil iz UKja.

Link to comment

Že več let uporabljam e-Bay in Paypal odkar je na voljo za Slovenijo, vsak mesec kupim več zadev na e-bayu oz. za nakup na drugih straneh uporabim Paypal, do sedaj sem imel samo enkrat težavo, da mi prodajalec ni poslal robe in še to so mi del zneska povrnili in to je bilo kako dve leti nazaj.

Tudi klede kreditnik kartic s emi ej enkrat samkrat zgodilo, da je bila zlorabljena (ni šlu za nakup preko paypala ali e-baya) in so mi na slovenski banki znesek povrnili.

Nekaj nakupov sem opravil celo za KSi uporabnike, ki niso imeli kreditnih in vse brez težav.

Tako, da je strah odveč oz. te je lahko bolj strah tega, da te bo nekdo oropal na cesti kot pa na internetu, v obeh primerih pa velja previdnost, seveda ne greš kupovati pri nekom,ki je praktično brez feedbacka in se ne sprehajaš sredi noči po temačnih ulicah s polno denarnico.

Včerja sem ženi podaljšal naročnino na neka astološka jajca s paypalom, osebno ne bi nikoli niti približno odprl te strani.

Par dni nazaj sem preko e-baya prišel do http://www.gamecards24x7.com kjer sem kupil naročnino za Xbox live, verjetno najbolj čuden nakup do sedaj (celo po telefonu so preverjali mojo identiteto) ampak je na koncu izpadlo ok.

Pač včasih so lahko tudi temne ulice zabavne, pa čeprav jih lahko dobiš po pi... :tepen:

BessieSABU.png

Link to comment

Po drugi strani pa tudi nimam energije brskati po ebayu in podobnih straneh da bi poiskal najboljsi deal itd. ze sam po tistih ta pravih stacunah je dost tezko najdt dobr deale. Ocitno se mi z leti da to vedno manj. Pac grem iskat najboljsi deal kjer ga lahko najdem.

Priznam pa da sem majckeno bolj paranoicen od vecine ljudi. Pac tudi taki moramo obstajati.

Link to comment

Takšno razmišljanje do ebaya in paypala pade v isto kategorijo kot tisto od moje pokojne stare mame, ki ji je poštar vsak mesec prinesel denar za pokojnino na dom in ga je skrila pod vzmetnico, ker bankam pač ne gre zaupat kaj bodo počele s tvojim denarjem. Svet gre naprej, stvari se spreminjajo. Seveda je pri vsaki stvari potrebna zdrava mera razuma in previdnosti ampak jaz nisem pripravljen plačevati precenjenih marž in fiktivnih manupulacijskih stroškov slovenskim trgovcem, ki te kartice pravzaprav preprodajajo "na črno", ker uradne distribucije za Slo ni.

Fora v cenah, ki so dejansko nižje od vrednosti kartic je v tem, da je vrednost na kartici kljub temu, da je v na videz realni valuti fiktivna. Pri Xboxu naprimer kupiješ točke, tako, da je pravzaprav težje opaziti kdaj si za kartico ki ima 1000 toč plačal 10 in kdaj 9,5 EUR. Načeloma se v trgovinah kartice za PS3 prodajajo v razmerju 1:1, vendar pa to že vključuje maržo trgovca. Pri nakupu večjih količin kartic, pa si trgovec lahko izpogaja nižjo ceno in s tem poveča ali svojo maržo, ali pa spusti ceno.

Link to comment
  • Pred 5 meseci ...
  • Pred 3 meseci ...
  • Pred 2 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.