Skoči na vsebino

PS3 PSN Store igre


Junior

Priporočene objave

  • Odgovorov 192
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Zakaj pa ne bi prodajal BB?

Saj v sloveniji tudi ni po moje uradnega uvoznika za nintendo, pa jih bb prodaja, mogoce se je ze nasel, ampak vem pa da ga ni bilo , tudi ne za xbox,...

Dobre 10 let nazaj sem kupil DVD player od sonya v Merkurju za takratnih 120k SIT, pa ga uvoznik ni imel v ponudbi sploh, uvozil Merkur iz Svice, baje.

Regards,Sandi

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment

Ja, ufurat danes ni problem ama nic. Govorim o uradnih kanalih. Big Bang je uradni uvoznik za Playstation program in kot tak mora nabalvjat robo preko tega kanala. Ce bodo kupovali kartice preko tega, kul, vendar kolikor mi znano SCEE tega ne odobrava in tudi dvomim, da za nas trg obstajajo. Mi spadamo pod anglesko govoreci drugi trg (nase naslovke so v angleskem jeziku, vendar je zraven opozorilo Not to be sold in UK). Zaradi tega obstaja celo velika verjetnost da PSPGo uradno ne bo naprodaj v regijah, kjer nimajo PSN stacune - tudi pri nas. Vsekakor je odlocitev v rokah prodajalcev. Vendar stranka iz tuje drzave, ki stori UK ali DE racun pravno krsi pogoje uporabe PSN storitev, saj je lagala o prebivaliscu. To je "lahko" tudi razlog, da ti skinejo racun. Vem da se to se ni zgodilo, vendar opcija obstaja. Ce ti je kartico prodal uradni uvoznik in te tudi napotil v kreiranje UK racuna, ceprav je to narobe, bi moral zato tudi odgovarjati, kar ga spravi v zelo neroden polozaj. Kolikor pa so pripravljeni tvegati, ali kaksen tih dogovor imajo glede situacije, pa jaz ne vem in ne bom ugibal. Podal sem samo mnenje, da obstaja majhna verjetnost, da bodo kartice uradno na prodaj pri nas, slpoh po ceni 1:1. Presneti lahko mlinar, ker pac dobavlja iz lastnih skladisc v Nemciji in ga ne veze kaksna uradna pogodba. Ti naceloma znajo presnenetiti z DE EUR karticami, saj za podporo in odgovoronost pa se jim ocitno jebe, ker prodajajo tudi Live tocke. Drugace je 3D svet napovedal, da bo 20 GBP kartica 30 EUR, 50 GBP kartica pa 60 - stroski uvoza, menjalnega tecaja in DDV.

Za xbox je drugace uradni dobavitelj Asbis, ceprav nevem kak jim je to ratalo, ker Live servisa se vedno nimamo in moramo za dostop lagati o naslovu. Spet je pod vprasajem odgovornost, me prav zanima kaj bi se zgodilo na sodiscu. Nintendo pa so si podajali, Crna luknja, Emona Obala Koper in zdaj njen pravni naslednik. Vse pa je slo preko avstirjskega partnerja Stadelbauer. Danes v EU lahko pac vsak uzozi kar mu pase, zato pa imas v mlinarju vecino nemskih spilov za vse konzole. BB pa tudi prodaja wiije, ker jih pac dobavlja od nekje. So zato tudi 270 EUR, kar je 20 EUR vec kot priporocena cena Nintenda, pa jim noben ne tezi. Me prav zanima, ce lahko prodajo PS3 po 20 EUR visji ceni. Skratka, je razlika, od kod dobiva PS znamko in od kod druge zadeve.

(:

Link to comment
  • vrhovni
Nintendo pa so si podajali, Crna luknja, Emona Obala Koper in zdaj njen pravni naslednik. Vse pa je slo preko avstirjskega partnerja Stadelbauer.

Laser plus, bičez, ne Črna luknja, pa tudi ravno podajanja ni bilo. Laser plus ga je imel ves čas do vstopa v EU, Emona Obala ga je imela samo kakšno leto po tem, Orbico pa ga itak nikoli ni prodajal, čeprav ga imajo ves čas na strani. Mi smo imeli v zadnji letih informacijo, da je kao uradni uvoznik Bofex/Big Bang, ne vem pa, koliko to res drži.

Bi povedal še kaj na temo PSN kartic, pa nimam kaj pametnega za dodati. :innocent:

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...
  • Pred 1 mesecem ...

Zdravo.

mene zanima kako bi lahko en dodatek kupil na psn store. Namreč nimam nobene kreditne kartice (mam samo ono navadno s katero ne gre). Kje bi pa lahko kupil psn card brez kreditne kartice? da bi jim nakazal denar ali nekaj. ker vseposod ko sem gledal hočejo da plačam s paypal.

Link to comment

3d svet obira, ne pa prodaja. Za vrednostno kartico hočejo 30€ vredna je pa 20 funtov (23EUR). Na vrednostni kartici imajo 30% maržo, sploh če upoštevamo, da se kartice dobijo tudi za manj kot 20 funtov, če kupuješ večje količine.

Najboljše je se s kom, ki ima kreditno kartico zmeniš naj ti kupi in mu plačaš pivo.

Srednja pot je pa Bolha, kjer dobiš kartice vseh vrst za občutno manjšo provizijo kot jo ima 3d svet.

Link to comment

Lahko sicer temu rečete izkoriščanje tržne niše, samo 30% marža je zame nateg nevednega potrošnika. Pač vsakomur svoje.

60 EUR za 50gbp kartico se tudi meni zdi sprejemljivo (50gbp je okol 57€), računat za 30€za 20gbp kartico je pa nateg kakor koli na zadevo pogledaš.

Predvsem pa se mi zdi absurdno nekomu, ki išče variante za nakup kartice najprej ponudit najslabšo in daleč najdražjo pot. Meni je velika razlika ali dam za 20gbp kartico 22 al 30 eur. Predvsem ker s karticami pravzaprav nimajo nobenega dela/stroškov razen nabavne vrednosti.

Pri nehumano dragih špilih se vsaj lahko zgovarjaš na distribucijske stroške in stroške posrednika. Bistvena razlika med nakupom špila in kartice pa je tudi v tem, da kartico ne glede na to kje jo kupiš dobiš takoj (oziroma v 1-2 urah), špil pa pač mora fizično pripotovat v Slovenijo in nekaterim je to vredno 20EUR razlike. Meni ni, zato pa tudi v slovenski trgovini še nisem kupil igre za PS3.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.