Skoči na vsebino

PC (ne)pozabljene igre


MaDrung

Priporočene objave

  • 4 tednov kasneje...

No, včeraj sem probal zagnat nek star špil in se mi ni in ni hotel zagnat, tako da mi je prekipelo in sem spet inštaliral ter končno usposobil DosBox (sploh ni slab, vzamem nazaj). Tukaj je easy procedura za nubeke in/ali lene riti:

1. snameš ta prvi link tule (Win32 installer):

http://www.dosbox.com/download.php?main=1

2. inštaliraš

3. nardiš novo mapo na disku c: in jo poimenuješ c (lahko tudi drugače, a zdaj gremo po moje ;>)

4. zaženeš dosbox (ikona na namizju), in vpišeš tole: mount c c:\c\ (ker je dos angleški, je treba za dvopičje držat shift in pritisnit č in za poševnico pritisnit večje/manjše tipko (zraven shifta))

5. užgeš enter in vpišeš: c:

6. spet enter, potem pa lahko vsebino špilov (iz rar./zip. datotek) premakneš v mapo c

7. poiščeš exe. od špila v mapi (to so tisti belo-modri filetki), vpišeš ime filetka v DosBox in stisneš enter (primer - za zagon Need For Speeda vpišeš nfs in pritisneš enter)

8. zvok je povečini treba naštimat - vpišeš setup v DosBox in izbereš soundblaster

Par napotkov: DosBox pustite teči v ozadju (da greste ven pritisnite Windows ali @ tipko), menjajte špile enega in po enega (preneseš vsebino - trenutno še ne vem, če je tudi druga metoda), če se vam zdi špil prepočasen lahko pomaga tiščanje tipke control in parkratni pritisk na F12, za polnozaslonski način pritisnite alt + enter.

Priporočeno igrovje (od tega kar na onemu sajtu dela): Earthworm Jim 2 (Shiny rulz :>), The Need For Speed, Sim City 2000, Sam 'n Max: Hit The Road, The Lost Vikings, Mortal Kombat 3 & 2 (za MKje in SFje je drugače boljša izbira emulator avtomatov (MAME) btw), Shadow Warrior,..

Priporočam še pogled na druge abandonware strani (hint: abadonia).

ps: če nimate muzike med igro - a imate originalen CD? ;>

edit: majhen apdejt v tekstu; nekje sem nekaj narobe povedal, če komu ni hotelo zagant se oproščam

edit2: ...

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.