Skoči na vsebino

Xbox 360 in različni PROBLEMI !!


Samotar

Priporočene objave

Vceraj sem napisal v eni drugi temi, da se preko ebaya prodaja gold card za samo 30 €. gepardus je napisal, da že ima iskušnje s nakupovanjem gold carda preko ebaya, in sicer ti mu plačaš preko paypala, on pa ti pošlje preko emaila kodo za gold card.

To bom probal naslednji teden in vam povem kak pa kaj ;)

BuffaloMih.png
Link to comment

Jep, najbolj se splača kupit na ebayu. Recimo na ebay.co.uk ali ebay.de. Vendar pazite da kupite pravo naročnino, ker ameriška ne dela na UK accountih in obratno! Če imate kreditno se registrirate na ebay, potem na paypal.. Potem plačaš s paypalom in dobiš kodo na mail. Res da so postopki da si zrihtaš paypal sm ko ti je enkrat zrihtan je super zadeva ( tu mislim tisto vertifikacijo paypal accounta - ko plačaš evro al dva in dobiš vertifikacijsko kodo na izpisku ob banke).

Link to comment

Ok zanima kaj bi bilo to.GTA 4 igram že več kot tedn in včeraj mi je pa začel štekat.No texture so lovdaja zelo počasi, velikokrat avto kar lebdi nad cesto potem vidim čez stolpnice in tako naprej.Je pa res, da danes ko sem igral tega pa ni bilo. Ali moj xbox oboleva ali ma pa sam kakšna majhno bolezen? ;)

xbox360 > all

Link to comment

rabim nasvet. vceraj sem igral in prisel iz 3 stopnje 3 prestiža na 10 ,uredil orožje že dobil na m16 in ak47 rdečo piko potem mi nekaj vse zašteka kao da nimam povezave . grem na testiranje povezave vse dela. ugasnem in potem padem iz 10 stopnje na 6. vse kaj sem si na orožju naredil otišlo u k..dobro požrem tisto igram naprej ,priguram do 17 stopnje oz čina. danes prižgem začne in mi štarta spet na 15 namesto na 17. ugasnem zadevo in si mislim naj gre vse u ku...je že mel gdo kaj takega naj mi prosim pove. box mam nov, hd sem samo prestavo ,mislim da to nima veze z boxom ,ali? je to krivda s strani livea? fuck sem jezen

dprulles.gif
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Ok, zdaj imam pa jaz štalo z X360 + videom.

Nabavil Samsung 32 LCD TV. Priklopil gor PC preko DVI -> HDMi kabla in dela perfektno v nativni resoluciji 1360 x 768. Čisto kot solza. :love:

Gluposti so z X360jem. Dobro, težka blesarija je, da X360 v navezi z VGA kablom na katerikoli računalniški monitor sicer lahko pošlje 1360 x 768 signal, glupi Samsungov 32 LCD TV preko VGA porta te resolucije sploh ne prebavi - kljub temu, da je to njegova NATIVNA ločljivost. . :roll::lol:

Ampak ok. Saj je tu komponentni kabel. A tu je tudi glupost #2, da preko komponentnega kabla X360 ne zna oddajati 1360 x 768., temveč le 720P, ki pa je v resnici 1280 x 720, kar spet pomeni zelo grobo sliko. Ampak ok, tudi tu nič novega. Vse to sem pričakoval in v bistvu se nisem sekiral, ker sem imel še ultimativni skriti as v rokavu - HDMI! :cool:

Tretji problem, ki bi se pa kar moral rešiti, je povezava s TVjem direkt HDMI vmesnika. Model X360 ga ima in glede na to, da TV preverjeno prebavi 1360 x 768 @ 60hz s PCja preko HDMI, sem se zelo veselil, da zdaj pa bo TO TO! In kaj dobim? Preklopim vse, kot je treba, prižgem box in TV pravi, da ni signala. Je pa bil zvok od Xboxa. Poskusil spet prevezat box drugam, menjati resolucijo in spet zagnati, pa spet nič. Poskusil sem par resolucij, pa je vedno bil brez signala za sliko. Zvok je. Slika ne. Nekje sem prebral, da če TV ne podpira HDCP, potem lahko v filmih ne vidimo slike.. Ampak jaz ne vidim ničesar, niti boota/dashboarda. Me angry. Me very angry. Me demands solution! :x:x:x

Link to comment

Si siguren, da ne prebavi 1360 x 768 preko vga, piše tudi, v navodilih, da ne prebavi, ker meni dela to, pa glede na to, da je isto samsung kupljen približno v istem času bi pomoje moralo pri tebi biti isto.

Sam, da sem dobil sliko sem moral naredit tako, prvo 360 priklopit na monitor, kjer sem v dashu naštelal na 1360 x 768, nato sem vga iz monitorja dal v lcdtv in glej prikazala se je slika. Zanimivo, da 360 ni dovolj pameten, da sam pri vklopu na lcdtv zbere pravo resolucijo.

Preko hdmija mislim, da ne bo šlo iz 360, ker je verjetno tudi zaklenjen prek hdmija na 720p.

Link to comment

Mmm, ja, post z XboxScene tudi potrjuje, kar si rekel glede HDMIja. :doh:

no, not possible with HDMI, below is what HDMI can do:

480p, 576p (UK), 720p, 1080i, 1080p

Oh crap, torej na koncu izpade, da enkrat je preveč retardirana konzola, da bi bila prava resolucija, enkrat pa TV. Dokaj žalostno, glede na to da so 32-inčniki in nasploh HD ready resolucija glavno, na čemer se špila HD konzole. Saj, ne rečem, kmalu se bo 1080P povsem razpasel (will it?), ampak tako preziranje revežev, ki so stvar podprli od začetka (ne da jaz podpiram od začetka, a ej, če bi veliko igral ful HD iger, bi bil nad tem 32'' biznisom res razpaljen :annoyed:)

Hum, ja, torej ne preostane kot VGA kabel. Ne vem no, poskusil sem z njim kar nekajkrat in jasno, da sem tudi jaz moral delati enako - ko mi ni prikazalo slike (signal out of range) sem šel na pravi PC monitor in preklopil, pa nazaj na TV. In dejansko mi je na 1280x768 še palil, ki pa je bil nekam čisto čudno deformiran, kar me je prislilo, da sem dal na 1024x768. Kvaliteta je s tem zaradi horizontalnega rastezanja kar padla, a skupno je bilo to največ, kar sem lahko imel, da je bil aspect ratio dober in vse skupaj.. ajde, v redu. 1360x768 pa je takoj out of range fasal.

Problem je, kolikor sem bral, da tudi na videz sorodni si modeli imajo različne omejitve resolucij, ki jih lahko prikazujejo preko VGA vhoda. Dejansko mi že nedavno kupljena Bravia po ne zelo nizki ceni sploh ni prebavljala 1360x768 po VGA (ja, native resolucije :doh: ), tako da za tega Samsunga, ki je povrhu bil zelo poceni (480 v mediamarketu v kopru :thumbup:) nimam preveč upanja. No saj, ne gre se mi zdaj toliko za ta konkreten primer, ker TV sploh ni moj in tudi X360 ne bo ful laufal na njemu. A k vragu, dolg HDMI kabel kupim in napeljem, da mi na koncu HDMI ne dela na noben način, z vsem drugim pa se lahko pod nos obrišem za nativno resolucijo.. To vse dokaj suxz0rz. :uke:

Link to comment

Živjo, mene ubistvu zanima samo 1 stvar in sicer: kako stream-at movie-je/musko/ etc iz PC-ja na xbox 360? Gledu sm na njihovi official strani kako se to nardi ampak PC mi nikakor ne zazna xboxa in obratno...povezana sta prek modema (oz. je modem nastavljen kot router); brez težav grem lahko na xbox live in marketplace etc samo PCja se pa ne vidi..če jih pa direktno povežem med sabo mi pa PCja ne zazna ker se ustavi pri IP Address-u in napiše Failed (seveda zato ker ni povezan na net/modem/router).......v WMP11 sem omogoču media share-ing in vse samo kot sm reku napravi se med sabo nekako ne zaznata.. Help anyone?? :car::car:

Edit: kar se tiče portov so pa tud odprti.....tko da mi res ni jasno v čem je problem; aja mam pa XP SP2

Link to comment

Kekken tkole je, jest sem prej z hdmijom povezan zdej pa prek componentnih kablov. Zdej prek komponentnih imam max 720p prej pa 1280x768 frend ma LGjev tv in je mel 1360x768 isto prek hdmija.

Je pa res, da dosti tvjev prek vga prebavi samo 1024x768.

1366x768 pa skoraj ni šanse da boš dobil na tv, z nevem kakšno grafično kartico. Nekateri Tvji imajo podporo pipxel maping se pravi, da gre točno pixel na pixe in potem prikažejo 1360x768 totalno jasno sliko saj na levi in desni strani manjkajo po 3 navpiče črte pixlov, kar je čisto ok.

Tko da, xbox ima tukaj bore malo veze ampak je to bolj kot ne TV.

Link to comment

No glede nativne resolucije HD readyjev sem malo falil, saj je ta široka 1366 in ne 1360. Zgrožen nad tem, da sem prepoznal pixel clear sliko nekje, kjer je niti ni bilo, sem šel pogledati in začuda ugotovil, da prejšnji teden nabavljeni Samsung za 480 EU dejansko izreže +3 piksle levo in 3 piksle desno, kot je rekel Atomikus - pixel mapping for cheap. :love:

Od tu omenjena perfekcija na piksel. Samo nisem opazil prvič in mislil, da je itak 1360 nativna HD readyjev.

Glede HDMIja in X360ja, pa je še vedno beda. Sicer sem rešil problem neprikazovanja slike. HDMI kabel je bil fuč out of the box in drugi sedaj dela, a žal si omejen le na 480P, 720P, 1080I in 1080P - kakor je pravi post, ki sem ga quoteal. No, to je ta šrot, ki sem ga omenjal. Da čisto cheap Samung 32 LCD preko HDMI dobi pixel mappano (ajde, kmečko rečeno perfektno) 1360 sliko od Radeona 9250 za 15 eurov, X360 pa mu uspe poslati le prej omenjene 480P, 720P, 1080I in 1080P. 1360 x 768 preko VGA očitno TV ne prebavi, za enak signal preko komponentnega/HDMI kabla pa je očitno X360 retard. Pod črto še vedno nimam nič v nativni/pixel mappano, kot je treba. :bleh:

Atomikus: pa si ti siguren za 1360 preko HDMI? Povsod na netu, ko berem, omenjajo le one štiri omenjene resolucije za HDMI in ne te. :rockbrow:

Link to comment
moraš imet visto ali xp media center edition.

bull tudi z navadnimi xpji lepo dela. izklopi firewall, predvsem moraš imeti media center 11, nato pa sledi neštetim guide-om na netu.

Lahko povežeš tudi prek Windows Media Player 11....In sicer klikneš puščico pod Library jezičkom/zavihkom in greš potem pod Media Sharing... tam bi mogu vidt svoj Xbox ampak men ga na žalost ne kaže, sm že vse žive stvari sprobu in mi še zdaj ni uspel da bi vidu svoj xbox na pcju :mirror: čeprav live in ostale stvari delujejo brez problema :crybaby:

Link to comment

Sicer je malo zafrkavanja ampak dela. Preveri na podpori za xbox katere porte moraš vse odpreti in kaj vse moraš narediti. Sam sem se zafrkaval skoraj celi popoldne da mi je z Windows Media Player 11 delalo brezžično in da se je pokazal jeziček za xbox. :D

Link to comment

Ok. Ker sem očitno totalni lamer glede te povezave z xboxom in windows media playerom, bi ful prosim, da mi pomagate :P . Po netu sem iskal in iskal in našel večina enakih stvari in sem se rajši odločil, da povprašam tukaj v maternem jeziku, kot pa da si lomim prste z angleščino :) .

V nedeljo sem si zrihtal povezavo za xbox live, in live dela super. Problem se je našel, ko sem hotel sherat datoteke preko windows media playera, pod library sem šal pod Media sharing označil vse kot je treba, in se mi spodaj ni pojavil Xbox 360. Kaj bi blo narobe? Moram kje nastavit kakšne porte ali ip naslove? Res nimam pojma. :headscratch:

Lepo prosim za pomoč

BuffaloMih.png
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.