Skoči na vsebino

Ugasnite luči od 20h do 21h...


Priporočene objave

  • N7
Ah.. in kva se s tem dosezemo, da imamo "vsi" ugasnjene luci za eno bogo uro ... omg :crazy:

"OMG!!!

kok si kratek. wbabwawahwhaawhwah, ne morem verjet, da tak uber l33t forumaš ne vklop 5% svojih celic in ne pomisli globalno, wtf!!?!..."

to bi ti lahko rekel. pa ti ne bom.

raje ti dam link in si preberi kok ena boga ura privarčuje energije in kaj to posledično doprinese celemu svetu.

za zamislit.

link!

ozi_SLO.png

Link to comment

Jah, klimatne spremembe so postale zelo problematicne. Lepo je videti, da se v smeri k osvescenosti ljudi vsaj nekaj vecjega zgodi. Vedno pride cas, ko moramo odgovarjati za svoje napake, a ko bo ze prepozno za njih ne bodo odgovarjali svetovni voditelji, ampak bomo to obcutili na lastni kozi vsi.

Pohlep je lastnost, ki jo imamo prav vsi. Mi, kot zivali in ravno ti obcutki so nas preziveli do danasne faze razvoja. A, kot sem ze omenil vsako nepravilno delovanje enkrat pokaze negativne rezultate. Ce spremljate TV oddaje, berete razne knjige izpod rok raznih znanstvenikov vam je jasno, da se blizamo tej tocki, ko se bomo morali spogledati z nasimi sadovi, ki smo jih gojili do tedaj. Tukaj je na preizkusnji obrambni mehanizem, oziroma zasnova cloveka, ki ga je tako dolgo vodila skozi razvoj. Se bomo dovolj hitro zavedali kaj se dogaja in poskusali stvar prepreciti dokler je se mozno? Ali pa bomo zaradi pohlepa naredili le se eno obdobje mnozicnega izumrtja?

Konec koncev ne skodujemo naravi, Zemlji... Skodujemo sebi. Zemlja si bo opomogla, kot si vedno je do sedaj. A tako gre evolucija... nakljucno izbira razlicna pota.

Lepo je sicer videti, da se ze zavedamo, ampak, da bomo ukrepali nas mora prvo zaboleti. Imamo se za tako pametna bitja, ki se zavedamo prihodnosti in MINLJIVOSTI, a konec koncev ne storimo nic glede tega.

Jasno je, da nasa prihodnost, oziroma prihodnost nasih otrok BO povsem drugacna, kot zivljenje, ki ga dozivljamo danes. Smo dovolj bistroumni? se lahko izvlecemo iz zagate, ki nam jo podaja moderni svet? Just go with the flow? We'll soon be below...

Link to comment
  • N7

lepo si napisal.

navecja stvar, ki jo skoraj nihce ne upa vec povedati na glas pa je,

da je ze prepozno. tudi ce bi ta trenutek ustavili vse skodljive efekte proti zemlji (toplogredne pline, npr) bi zemlja potrebovala cca 100 let, da bi zadevo sprocesirala. kar je za nas ze prepozno. poleg tega se je kolesje kataklizme pricelo obracat. ljudje pa nimamo ne sredstev ne tehnologije, da bi to ustavili. kaj sele, da bi to preprecili...

a sploh veste da bo v roku 20 let zmanjkal nafte?! tako vsaj pravijo. seveda je vprasanje koliko casa bo nafta se na razpolago najudurnejsim bogatunom po pregresno dragi ceni, iz politicnih, skrbno varovanih in skrivnih skladisc. to je povsem druga pesem. ali pa je pozresno crpanje nafte na zalogo in vojne (irak...) namenjeno cemu drugemu? se bolj odurnemu scenariju morda...

in kaj bo, ko ne bo nafte? okay, saj se pojavljajo novi materiali. in tudi nove tehnologije (nano?) bodo prevzele svojo vlogo. ampak a si kdo zna danes predstavljati zivljenje brez plastike, ki je stranski produkt nafte? hm...

kaj pa pitna voda? zadnjic sem prvic slisal na tv-ju v nekem kvazi-dokumentarcu nekaj, o cemer razmisljam ze dalj casa;

migracije ljudi/narodov se bodo pricele tudi zaradi ugodnejsih klimatskih pogojev za normalno zivljenje. a se sploh zavedate kako ugodna je klima pri nas pod naso kokosko? resnicno bi se lahko pocutili na varnem, kot kurino jajce! smo drzava, kjer odstotek gozdov iz leta v leto RASTE! pitne vode je nekako dovolj, ceprav tudi pri nas ni vec veliko ostalo od ledenikov. in kaj bo, ko se bodo ljudje masovno zaceli preseljevati in priseljevati v taksnele oazice? nekaj casa bo slo, potem pa bo treba poskrbeti za naso kuro. z obrambo... in smo ze pri vojnah kakrsnih svet se ni videl...

skratka. arthur c. clarke je izjavil, da je zadovoljen, ker je docakal svet, kjer je znanost napredovala celo dlje kot je sam predvideval. tik pred smrtjo pa je naznanil, da se zlata doba vesolja sele pricenja.

moja zelja pa je, da bi docakal bliznje srecanje s tretjo vrsto. bodisi iz razloga, ker bi se ljudstva morala zediniti proti superiornesji rasi ali pac zato, ker bi s svojo izjemno inteligenco presvetlila nase primitivne in nedorasle glave! skratka, clovestvu v globalu, vsaka pomoc pride prav.

dokler ne bo prepozno.

ampak upanje pa umre zanje, ane?! zdej grem pa en gt5 krog odvozit. tele nafte mi ne bo zmanjkal.

:fiufiu:

ozi_SLO.png

Link to comment
lepo si napisal.

navecja stvar, ki jo skoraj nihce ne upa vec povedati na glas pa je,

da je ze prepozno. tudi ce bi ta trenutek ustavili vse skodljive efekte proti zemlji (toplogredne pline, npr) bi zemlja potrebovala cca 100 let, da bi zadevo sprocesirala. kar je za nas ze prepozno. poleg tega se je kolesje kataklizme pricelo obracat. ljudje pa nimamo ne sredstev ne tehnologije, da bi to ustavili. kaj sele, da bi to preprecili...

a sploh veste da bo v roku 20 let zmanjkal nafte?! tako vsaj pravijo. seveda je vprasanje koliko casa bo nafta se na razpolago najudurnejsim bogatunom po pregresno dragi ceni, iz politicnih, skrbno varovanih in skrivnih skladisc. to je povsem druga pesem. ali pa je pozresno crpanje nafte na zalogo in vojne (irak...) namenjeno cemu drugemu? se bolj odurnemu scenariju morda...

in kaj bo, ko ne bo nafte? okay, saj se pojavljajo novi materiali. in tudi nove tehnologije (nano?) bodo prevzele svojo vlogo. ampak a si kdo zna danes predstavljati zivljenje brez plastike, ki je stranski produkt nafte? hm...

kaj pa pitna voda? zadnjic sem prvic slisal na tv-ju v nekem kvazi-dokumentarcu nekaj, o cemer razmisljam ze dalj casa;

migracije ljudi/narodov se bodo pricele tudi zaradi ugodnejsih klimatskih pogojev za normalno zivljenje. a se sploh zavedate kako ugodna je klima pri nas pod naso kokosko? resnicno bi se lahko pocutili na varnem, kot kurino jajce! smo drzava, kjer odstotek gozdov iz leta v leto RASTE! pitne vode je nekako dovolj, ceprav tudi pri nas ni vec veliko ostalo od ledenikov. in kaj bo, ko se bodo ljudje masovno zaceli preseljevati in priseljevati v taksnele oazice? nekaj casa bo slo, potem pa bo treba poskrbeti za naso kuro. z obrambo... in smo ze pri vojnah kakrsnih svet se ni videl...

skratka. arthur c. clarke je izjavil, da je zadovoljen, ker je docakal svet, kjer je znanost napredovala celo dlje kot je sam predvideval. tik pred smrtjo pa je naznanil, da se zlata doba vesolja sele pricenja.

moja zelja pa je, da bi docakal bliznje srecanje s tretjo vrsto. bodisi iz razloga, ker bi se ljudstva morala zediniti proti superiornesji rasi ali pac zato, ker bi s svojo izjemno inteligenco presvetlila nase primitivne in nedorasle glave! skratka, clovestvu v globalu, vsaka pomoc pride prav.

dokler ne bo prepozno.

ampak upanje pa umre zanje, ane?! zdej grem pa en gt5 krog odvozit. tele nafte mi ne bo zmanjkal.

:fiufiu:

Oh ja, sredstva imamo, tehnologijo tudi, lahko bi ustavili, a preprečili ne bomo.

Kar se tiče nafte, jo bo za nas "navadne" smrtnike zmanjkalo že prej.

Življenje brez plastike? Oprostite ampak osebno komaj čakam, saj je plastika popolnoma nerazgradljiva. Poleg tega pa ne bo dolgo, ko bomo razvili nekaj podobnega plastiki.

Srečanje s tretjo vrsto? Sam po sebi nebi rad dočakal srečanja z njo. Morda bodo prišli s stavkom "We come in peace",morda pa ne bo tako. Lahko nas bodo videli, kot samomorilno raso (vojne, kriminal), lahko nas bodo videli kot mi vidimo živali (npr. opice). Res nikoli ne veš kaj bi se zgodilo če bi nas "obiskali".

Link to comment
  • N7

prav rad bi spoznal teorijo, ki bi preprečila to kar se dogaja. je še nisem zasledil...

plastika je prisotna povsod in s stališča uporabe si bolj vesel, da jo imaš vsepovsod kot si lahko verjetno misliš (ne samo ti, kar vsi mi). nadomestek plastiki in podobnim snovem je tisto, čemur pravimo razvoj. verjetno se valja po kakšnem predalu (beri = strogo varovanem safu) že nekaj časa ampak...

kar se samomorilne rase tiče pa se komot pridružim. ena od teorij pravi, da nas dobesedno ne "spustijo ven", ker nismo dovolj zreli. nekaj podobnega je v matrici izjavil agent smith "ljudje ste kot virus,...".

zakaj blizje srecanje tretje vrste? ker sem preprican, da bi samo neko nedojemljivo srecanje z nekom, dalec superiornejšim razblinil vse mite in praznoverja, ki vrtijo ta svet, vkljucno z verskimi prepricanji.

po domace; na celu svetovne politike in ekonomije zdi nekaj norcev. pametnih, ultra manipulativnih in predvsem nagrauzno bogatih. vse skupaj pa se je pricelo ze davno pred rockefellerjevo dinastijo. tako vplivnih iluminatov (sistema pac) ne mores kar presekat in unicit. revolucije, ki bo to bila sposobna porusit preprosto ni; je nemogoce! seveda obstaja nacin, ki pa je pregrozovit, da bi o tem sploh razmisljali (apokalipsa iz tega ali onega razloga; mad max scena...).

masa nebogljenih ovck je enotavno prevelika. ne gre.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni
zakaj blizje srecanje tretje vrste? ker sem preprican, da bi samo neko nedojemljivo srecanje z nekom, dalec superiornejšim razblinil vse mite in praznoverja, ki vrtijo ta svet, vkljucno z verskimi prepricanji.

:thumbup:

To jaz že ves čas zagovarjam. Če nas kdaj pridejo pogledati kakšna precej naprednejša bitja, sta samo dve možnosti:

a) so poleg tehnološkega napredka tudi nasplošno razsvetljeni in nam pomagajo, da se izvlečemo iz luknje, ki smo si jo skopali - tako ekološke kot iz socialnih razlik in idiotskih sovraštev (*kreh*vera*kreh*)

B) niso ravno razsvetljeni in svojo tehnologijo uporabljajo za podjarmljenje nižje razvitih ras: we're fucked in nas končno nekdo postavi v isto situacijo, v katero človeštvo postavlja vsa živa bitja tega planeta in planet sam .. če bi preživeli, bi nas to mogoče dovolj zluftalo, da ne bi bili več tako gnila bitja, kot smo trenutno

Kot se to čudno sliši, ampak meni se zdi človeštvo v trenutnem stanju tako sfaljeno, da se mi niti ne zdi tako zgrešena ideja, da nas nekdo zbriše, omogoči Zemlji, da si opomore in ta čez par milijard let izpljune kakšno bolj pametno 'raso'.

Pa malce bolj on-topic: pri nas v familiji se, razen uporabe dveh aftov, res trudimo pri vsem, kar bi lahko vsaj miceno pripomoglo k manjšemu uničevanju Zemlje. Sortiramo smeti, ugašamo luči in vse možne električne aparate, kadar jih ne potrebujemo, poskrbimo za vse smeti (jaz še v življenju nisem enega ovitka, čigumija ali česarkoli odvrgel kar nekje in bi najraje natepu vse gnoje, ki smeti odvržejo na tla, 20m naprej je pa smetnjak), zapiramo vodo, kadar se je ne rabi, minimalno kurimo, itd.

Ko se čez 20 let Jadransko morje dvigne in nas vse odnese, nas bo odneslo vsaj z manj slabe vesti. :lol:

Link to comment
  • N7

ja, res! hišniški brat se strinja.

kaj pa mi počnemo?

mogoče me občutek vara, ampak odkar smo priseljeni v blok v najbolj slovenskem naselju v sloveniji :lol:, imam občutek, da so sortirne kante postale premajhne. moja boljša polovica je pri tem živi teror. jest enostavno samo sortiram.

smetke? nabiram po avtomobilu in zavržem v namenske kante za smeti. res je, da je avto zato mal bolj usran ampak a veste kakšen je filing, ko orenk spucaš usran avto? avto je kot nov!!! :drool:

elektrika? pred prenovno stanovanja sem zasnoval vse mogoče kablovode in končne potrošnike tako, da bo poraba energije minimalna in čim bolj izkoriščena. pri tem mislim tako na žarnice kot na gospodinjske aparate. rezultat, ko zamenjaš 20 let stara okna... je milo rečeno OSUPLJIV!

sedaj z grozo ugotavljam, da je poraba še vedno pre-velika. in tuhtam v tej smeri...

šel sem še dlje! svojo super-trooper pc mašino sem med drugim zamenjal z notesnikom tudi zaradi porabe in posledičnega pre-grevanja sobe ter večjega hrupa. stanje z mekom je sedaj idilično. (priznam, tiste huronske kište sem se tudi naveličal ampak roko na srce... ultra super truper grafične in 750W napajalniki. zakaj že?)

konzole ugašam in tudi foldam bolj malo. :fiufiu:

pri vožnji z avtomobilom me pač prime in grem pedal to the metal! ampak pri mestni vožnji pa se ne zaganjam vsakemu v rit! prav tako zaviram s pomočjo motorja in ne z zavorami, že pol kilometra pred križiščem.

zdej sem čist narajcan! ksi member bo predlagal vrhovnemu vodstvu, da sam ksi postane zagovornik zelene energije in varčnosti! ugašat konzole, ko njihovo delovanje ni potrebno!

:crossfingers:

ozi_SLO.png

Link to comment

Glede resitev, lepo kopico povsem uresnicljivih idej lahko fasete iz filma The 11th hour. Zal pa taksneideje drzave premalo subvencionirajo.

Zanimal bi me vas pogled na hibridne avtomobile, ki prihajajo na trzisce te dni. O Toyotinem Priusu sem slisal bolj malo pozitivnega, mi je pa sosed zadnjic navdusen prestavil svoj novi Honda Civic hybrid. Sam fejst razmisljam, da bom svoj prvi avto kupil hibrid.

http://www.toyota.com/prius-hybrid/

http://automobiles.honda.com/civic-hybrid/

Poleg tega pa vas se vse pozovem, k preklopu na varcne zarnice. Zadnjic sem gledal, da so v Avstraliji ze nekaj let nazaj zakonsko uvedli obvezno uporabo varcnih zarnic. Pha, zakaj tega ni pri nas?

Ze veckrat sem razmisljal, da bi sploh moje mesto, Maribor, moralo biti bolj angazirano pri iskanju zelenih resitev. Pohorje srce nasega turizma enostavno nima dovolj snega, ce je podnebje tako toplo. Vec kot ocitno je, da bi bilo treba zagnati kolesje v tej smeri in v sirsi regiji zacet na tem delat (slovenija, hrvaska, italija, avstrija in madzarska skup).

Glede srecanja s superiorno raso in izbrisanja clovestva. Tega raje ne prevec na glas govorit v druzbi, se vam se kdo nasmehne. Osebno mislim, da visje rase ne morejo temeljit samo na racionalnem razmisljanju ampak so pravtako tudi custvena bitja. In tako ljudje danes iscemo custveno uteho v veri, tako jo verjetno visje rase iscejo v cem drugem, recimo biti vsesplosno dober in imeti ziva bitja okoli sebe rad. Socialne plati visjega bitja pravtako ne gre zanemarit. Iz tega bi predpostavljav, da "hudobni" superiorni nezemljani sploh ne bi mogli biti.

Seveda pa to razmisljanje bazira na nekih biolosko fizikalnih predstavah, ki jih dobi clovek iz zivalskega sveta, ki se je razvil na Zemlji. In ce je univerzum eden, potem mi je misel, da bi lahko vsepovsod vladali enaki zakoni fizike precej blizu. Seveda so lahko potem razne evolucijske resitve narave razlicne glede na dane okoliscine, a vseeno bi morale biti razlozljive z nasimi zakoni fizike.

Vse to na glavo obrne ideja, da je vesolij vec in da ni eno neskoncno. Pri cemer mi je ta zadnja beseda super scarry za predstavljat si jo!

Link to comment
  • N7

haha, to mi deli!

:car:

ampak samo na brzinca bi dodal nekaj o hibridnih avtomobilih.

kdaj je bmw ze lansiral vodikov prototip? bmw serije 7? precej prej predno so se japonska jajca (okey, zdej sem nesramno pristranski) sploh začela pojavljat. osebno mislim, da je prihodnost v vodiku, ker je teoretično iz tega mogoče potegniti največji izkoristek. poleg tega je energija izredno čista in še praktično neomejeno je je.

poanta vesolja nasploh je ravno v njegovi teoretični neskončnosti. vsaj po eni teoriji. ker gre v osnovi za prostor, ki nam ne more biti predstavljiv je tudi izredno težko fantazirati o nečem, cesar si ne znamo predstavljati. meni se zdi nemogoče. po drugi strani pa ti ravno to dopušča, da izjaviš malodane karkoli in ti nihče ne more očitat, da nisi trofnil prav. nekje, daleč...

saj veste un "rek", ki pravi:

"en kmet lahko zastavi vprašanje, na katerega 7 znanstvenikov ne bo poznalo odgovora"

seveda lahko izhajamo iz božanskih podobic in newtonove fizike. ampak vse skupaj je že v osnovni velika ovira, mar ne? zlasti, če upoštavemo človesko umsko omejenost in nezmožnost dojemanja "neskončnega" prostora. pa tudi, če izhajamo iz naših podobic in zakonitosti gremo lahko pogledat (namesto v višino) v globino. kilometre pod gladino oceanov. kaksne žvave "rastejo" tam spodaj je totalno krejzi! in sploh pod kakšnimi pogoji. s tem želim predvsem poudarit, da smo ljudje v osnovni omejeni! taki sicer nismo prišli na svet ampak nas svet in način življenja omejuje. še tisti potencial, ki ga imamo ga večinoma zavržemo zaradi ustaljenih življenskih navad in masovne sugestije (bodimo ovce, tako nam/jim je v interesu).

paralelni svetovi? uf... brrr... aj lajk! :objem:

kar se pa posmeha na račun mojih izrečenih besed tiče, se pa gladk poserjem na vse skupaj. teh (tipičnih) slovenceljskih okovov sem se že zdavnaj losal...

ozi_SLO.png

Link to comment

Posmeh je bil misljen zaradi spogledovanja z idejo o vojni med vesoljci in ljudmi in niti slucajno ne zaradi kaksne prostorske okovanosti. Osebno se mi pac zdi smesno, da bi si kdorkoli za kogarkoli visje dobro zelel voljo. Cilj ne upravici sredstev.

Drugace pa se osebno ne strinjam s tem, da je cloveski um omejen, nasprotno prej mislim, da je brezmejen. Ze samo koncept boga ti nazorno kaze, cesa vsega je cloveski um zmozen. Marsikaj kar je danes jasno vsakemu kekcu na vasi, si, niti ne tako dolgo nazaj, v obdobjih mogocnih civilizacij kot so rimljanska ali pa tudi inkovska, niso znali pojasniti sploh. Govoriti omejenosti cloveskega uma je pomoje zato napacno. Ker gre namrec zgolj za casovno omejitev.

Hja, a mislite, da si je Aleksander Veliki kdaj predstavljal, da bomo nekoc poleteli na luno?

Cloveski um je toraj casovno neomejen pojem in je nekaj kar se stalno razvija in dopolnjuje. Menim, da je ze samo koncept boga primer, ki nam to nazorno dokaze. S tem mislim predvsem to, da so nekoc ljudje vecinoma verjeli v nekaj nadnaravnega, danes pa jih vsevec ne. Pravtako bi pa sem lahko stel vprasanje, ce si je nek omejen um sploh sposoben izmisliti nekaj taksnega kot je koncept boga?

Sam sem mnenja (pazi ne prepricanja in ne da to verjamem), da nadnaravnih fenomenov in bitij ni in da je homeopatija (razen cepljenja proti infekcijskim bavbavom) sarlatanstvo...ups I got off the road there..eee in da so nadnaravni fenomeni pac plod zasilnih razlag in resitev problemov. Hkrati to morda kaze na neomejenost uma, saj si ta za vsako ceno zeli nekaj razloziti. Se pravi isce povezave in nasploh goni evolucijo.

Verjamem v zivljenje izven zemeljskega? Bolj ja kot ne, ker v neskoncnosti je pac vse mozno, vendar ne v neko zivljenje, ki bi bilo totalno skregano z zdajsnjimi obstojecimi fizikalnimi pojmovanji. Tukaj ne govorim o Newtnu ampak bolj o kvantni teoriji in potem se teoriji strun in vejretno o marsicemu za kar se sploh nisem slisal.

Seveda dopuscam moznost, da se totalno motim (jah, jebi ga, mors pustit moznost napake, da si resnicno neomejen :) lol )

EDIT: Daj naj nas en malo poduci o nadomestnih virih energije za avtomobile. Hvala! :beer:

Link to comment

Problem, ki ga dozivljamo danes je predvsem denar. Kot je ze OziOne prej omenil se nadomestek za plastiko skriva v strogo varobvanih sefih.

Ce Nafta ne bi bila tako dobickonosna, bi ze pred desetletji furali na vodik ali kaj podobnega.

Kdaj bomo spremenili svoje navade in zaceli paziti na nas svet? Zalostno... Ko se bo to politikom financno splacalo. To pa seveda je, ko bo ze prepozno. Nasa generacija bo se nekako prezivela, a generacije za nami pa bodo nastradale. Tako bood oni imeli nase obdobje za cas najvecje brezmiselnosti in primitivnosti. Kdo se jim bo opravicil za povzrocene tegobe? G. B.? nope....

Link to comment
  • vrhovni
Iz tega bi predpostavljav, da "hudobni" superiorni nezemljani sploh ne bi mogli biti.

Kar se mene tiče, bomo najkasneje čez ~50 let ljudje sposobni potovanja na druge planete, verjetno v naslednjih 50 letih v druge galaksije. Se ti zdi, da se bomo v 100 letih kot rasa tako spremenili (pri tem, da se do sedaj nismo v zadnjih pet tisoč letih), da za lastne potrebe ne bomo brez pomislekov uničevali tudi drugih okolij in ob tem tudi domorodnih, manj razvitih bitij?

Smo v fazi takšnega tehnološkega razvoja, da brez nekega res šokantnega dogodka nimamo variante, da bi se človeštvo v sami osnovi tako spremenilo, da do odkritja načina potovanja po vesolju ne bomo takšna golazen, kot smo sedaj. Ni treba, da so 'hudobni', dovolj je že samo to, da so tako egoistični, kot smo mi.

Link to comment

Samo na hitro:

-tehnološki razvoj je že, ampak je na podobni ravni kot v zlati dobi vesoljske tehnologije - celotna zadeva je skoraj na ravni tiste iz leta 1970 (kar se tiče prevoza človeške posadke v vesolje)

-pogon na vodik ima še manjši izkoristek kot motorji z notranjim izgorevanjem. Je pa dost zanimivo, da pogon na vodik naprej furajo avtomobilski giganti - prevoz bi še vedno potekal po cesti, rabili bi še vedno črpalke, v avtomobilih bi samo motor zamenjali etc...

(vir glede izkoristka ne najdem, zagotovo pa ni varianta "I've seen it on Discovery channel)

Link to comment
  • N7
No govorili smo o neki superiorni vrsti zivljenja pa sem pak mislil na nekaj kar je dojelo, da agresija ni pravi nacin. Ce bi na primer potovali v drugo galaksijo skandinavci in tam koga srecali, ga verjetno ne bi napadli.

sej ne morem verjet! kera huda izjava! se podpišem!

a maš ti tud občutek, da si preveč liberalen in socialen za to okolje?!?

:petting:

ozi_SLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.