Skoči na vsebino

Zeitgeist


Priporočene objave

Šit, človek kar ne more verjeti kaj vse se dogaja na svetu. Koliko izmed vas je že pogledalo dokumentarec Zeitgeist? Gre za izreden dokumentarec, ki bi naj bil prepovedan v kinih (zato tudi nisem nikoli prej slišal zanj). Film "obdela" tri teme:

I. Vera (predvsem krščanstvo)

II. 9/11

III. Ljudje za zaveso. Najbolj šokanten del dokumentarca. Pokaže nam, zakaj so v resnici vojne, kako je do njih prišlo in kam vse skupaj vodi.

Skratka preprosto nekaj, kar mora vsak pogledat.

Zeitgeist

x360.jpg

Davodax.jpg

Link to comment

Tole sem že poprej gledal na netu je pa kakšna 2 tedna nazaj bila zastonj premiera v Celju pod sponzorstvom nekega bralnega društva. Kar se tiče krščanstva in 9/11 se iste podobne oz iste stvari že drugje videl/prebral kar se tiče pa raznih dinastij Rockeffelerjev in Ameriške Centralne Banke je pa res dost zanimivo. Sicer ne verjamem točno tej razlagi dokumentarca kar se tiče men behind the curtains ampak resnica sigurno ni daleč od tega. :sweat:

Jz pač verjamem da za vsem stoji Microsoft.

PS: Če se ne motim je že bil topic na tole zadevo od Tomyboya al Solida :fiufiu:

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
  • N7
Hja je že obstajala ta tema, ampak ni važno.

Če koga zanimajo sorodne teme si naj ogleda ''The Corporation'' in ''Orwell rolls in his grave''. Potem pa še mogoče kakšen dokumentarec o skupini Bilderberg.

se podpišem!

sicer pa je v zadnjem času precej modno verjeti v kakršnokoli teorijo zarot(e). vse skupaj se je pričelo malo po 9/11. čeprav resnici na ljubi cel svet ve, da so nepravilnosti oziroma neskladnosti v dogodku nič drugega kot režija. drugače ne more biti.

rockefellerji so ni bodo in niti slučajno jih ne gre zanemarjat. vse skupaj pa se je pričelo že davno prej (pa ne izhajam iz duha časa). če je govora o korporacijah (in to je dejstvo!) potem je govora o peščici posameznikov, ki si v ozadju lastijo še mnogo več kot tisti, ki se pojavljajo v forbsu.

in ponavadi gre za posameznike, sedaj že za družine prvih "pionirjev". in potem so tu seveda še organizacije. in katera je največja in najstarejša organizacija, ki je od nekdaj najvišje (v taki ali drugačni obliki)? Cerkev...

skratka. peščica ljudi v različnih preoblekah. o teh stvareh so ljudje pisali že pred desetletji. po eni strani nič novega, po drugi pa...

1+1 = 2.

ozi_SLO.png

Link to comment

Pravkar sem si ogledal dokumentarec. Edini "film", ki mi je pognal solze v oci. Enostavno sem cisto zgrozen nad tem kar sem zvedel.

Kot sem ze napisal v temi Ugasnite luči od 20h do 21h... je pohlep najvecji problem modernega sveta.

Nimam volje vec pisat zato se tokrat ne bom razodeval. Pomojem danes ne bom spal.

Sem slisal, da bo v kratkem bush obiskal slovenijo. Z veseljem bi reskiral svoje zivljenje, da ga zakoljem, kot prasica (se opravicujem izrazanju).

Kot pa sem tudi ze na tem forumu omenil ljudje rabimo vero samo za to, da nas vodi skozi zivljenje in nas drzi in slepi ob trenutkih, ki so najbolj kriticni.

OPEN YOUR EYES PEOPLE!!!!

Link to comment

Ful dober dokumentarec, res. Predvsem zadnji del je totalno šokantem ... ves svet pod eno nadmočno oblastjo, čipi v telesu, ... Največje sranje je, da ta film sploh ni nekaj promoviran in jaz sem danes prvič sploh slišal zanj. Drugače so vsi delmi zastrašujoči, ampak zadji je pa vrh ledene gore

Tak prav neko voljo do upora proti vsemu temu sem dobil. Religija je itak že totalno šablonizirana. Čudno, da dndanes ne pride več noben mesija na zemljo? Ga je morda strah kamer, ki se skrivajo že v praktično vsakem žepu?

Ta konec sveta pa mislim, da je več ljudi napovedalo leto 2012 in nanj bi naj kazali tudi nekakšni majevski koledarji. Amopak glede na to kolikokrat so te konce že napovedovali ne vem kaj naj si mislim o vsem skupaj. :roll: Zanimiva stran glede teh teorij je:

http://www.armageddononline.org/disaster/Disaster-Prophecy/

Link to comment
Jz stavim ves moj denar da še nau konc sveta si gdo upa proti meni??? :D

Jaz sem tisti stavek samo, kot zanimivost dodal, pa ste narobe razumeli, oziroma sem se narobe izrazil.

Glede teh vojn je pa tako: Ko se zemlja nabije z ljudmi, ko ni vec gospodarske napredka ipd. se mora nekaj zgoditi, da se zadeva malo sprosti.

Po vojni se zgodi razcvet razvoja in tako lahko spet pohlepnezi sluzijo in si v slavo stejejo, kar so si nagrabili.

Pac tako je in tako bo. Povod za tretjo svetovno vojno se je ze zgodil. Le se vprasanje casa je kdaj se bo zacela zadeva hitreje odvijat tudi pri nas.

Kot so ze v dokumentarcu omenili se ta krog ponavlja ze tisocletja. Vrhovni voditelji se le drzijo istega in preizkusenega nacrta.

Link to comment
Ja men kar se tiče teh tem je najboljši home made dokomentarec " Fitna " .

Link :

http://video.google.com/videoplay?docid ... &plindex=4

Taki filmi ti dajo mislit kaj se dogaja . Mi pa živimo u mali državi . Ki vidimo le 1 / 4 plati od sveta .

Ta video je samo eno veliko prodžiganje nestrpnosti do Islama.

Tu skušajo prikazati vse vernike, kot skrajneže, kar pa še zdaleč ni res.

Koran skušajo diskreditirati tako, da citirajo verze, ki so bili pred več kot tistoč leti prirejeni zaradi potreb vojne.

Pri tem pa ne omenijo tega, da je 80% Korana namenjenega krepljenju čistosti uma (spodbujanje k dobrim idealom - podobno kakor biblija)...

Enako bi se lahko Muslimani obregali ob krščansko inkvizicijo in citirali izjave škofov in kardinalov, ko so sodili heretikom...

Video je kul, ker pokaže kaj lahko naredi vera, ko se sprevrže v fanatizem. Ni pa kul, da posplošuje...

lp,

k_k

Link to comment

Kokr jz vem, je mohamed prerok, prekopiral 3 velke takratne vere in jih ustvaril, da bi zdruzil ljudi ter se koncno znebil nasilja. Nekako je probaval isto kot vsi ostali, ampak muslimanska vera je dalec od tega, kar jo danes predstavljajo. Je ena redkih, ki ni izvajala cistk, ampak so zvišal samo davke za drugače verujoče, niso skurl vseh drugih knjig, klal ipd.

Sicer pa vemo vsi dobr zakaj so zdej tarča zahodnega sveta muslimani. Zmankal je pač tarč (komunizm, nacizem ipd.) in je treba pač nekoga met da se sluz in pere mozag. Celokupno gledano so kristjani dalec najbol kruti in če bi obstajal pekel bi le-ti bli prvi pri vhodu, tko pa ker vsi vemo, da je vse to izmišljeno se pač take stvari dogajajo. Bi se bolj razpisal, ampak na forumih mi to nekako ni on point, kokr v real ko debatiraš.

DejchSLO.png
Link to comment
Pravkar sem si ogledal dokumentarec. Edini "film", ki mi je pognal solze v oci. Enostavno sem cisto zgrozen nad tem kar sem zvedel.

Kot sem ze napisal v temi Ugasnite luči od 20h do 21h... je pohlep najvecji problem modernega sveta.

Nimam volje vec pisat zato se tokrat ne bom razodeval. Pomojem danes ne bom spal.

Sem slisal, da bo v kratkem bush obiskal slovenijo. Z veseljem bi reskiral svoje zivljenje, da ga zakoljem, kot prasica (se opravicujem izrazanju).

Kot pa sem tudi ze na tem forumu omenil ljudje rabimo vero samo za to, da nas vodi skozi zivljenje in nas drzi in slepi ob trenutkih, ki so najbolj kriticni.

OPEN YOUR EYES PEOPLE!!!!

Hahaha človek wtf?! Namen tega dokumentarca ni, da postane strah, to delajo mediji, ki nas stalno šopajo z s takimi informacijami, da si potem zatiskamo oči in se prepričujemo, da MI živimo v drugem svetu in se potem odločimo, da naj raje politiko skrbijo te zadeve. Name tega je, da odpreš oči in se začneš zavedat okoliša in laži, kar te naredi ravno obrtano, močnejšega.

Sicer pa ni treba iskat takih pizdarij v tujini, že pri nas lahko vidim kako skorumpiran, dvoličen in gnil je ta svet. Žalostno je da se ljudje bojimo oblasti, kjer bi se ravno demokratična oblast morala bati moči ljudstva. In ravno mi, mali ljudje imamo moč, da naredimo sprmembe, če jih pa bomo bo pa pokazal čas.

In človek rabi samo vero vase in je sposoben vsega, tisti, ki se/so se pa zatekali religiji ali verskim institucijam, so bili in so samo žrtve manipulacije in delno tudi krivci za razkroj, nestrpnost, vojne in nasploh status quo naše družbe.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.