Skoči na vsebino

Formatiranje. Malo pomoči rabim


NoWii

Priporočene objave

Dann

dons bom formateral moj retardirani PC.

Vodic sem najdel na enemu izmed konkurenčnih forumov ( :eviltongue: ), tuki bi pa rad odgovor na eno malo vprašanje:

Na tistmu kompu sta 2 trda diska. Xp je na Eju, poleg njega je pa se C.

A pol morm C prej posebi formaterat (preden grem na winse), al se bo to avtomatsko, zraven winsov?

Upam da ste dojeli vprasanje, ker neznam najbolj razlozit :tepen:

P.S.: Po urniku bom ob osmih zadevo začel v vsakem primeru, če se bo kej zataknl bom pa v tole temo dopisu. Sej se nemore nc katastrofalnega zgodit....Idino strah me je, d mi bo un disk z winsi prepoznal, tadrugega pa ne. V tem grmu tiči zajec

Link to comment
  • vrhovni

Ti bi rad oba diska sformatiral in na enega potem na novo nasnel XPje?

Če boš formatiral preko setupa XPjev, boš lahko kvečjemu sesul particijo tudi na drugem disku, sformatiraš pa lahko, če se prav spomnim, samo tistega, na katerega boš nasnel Winse.

Vsekakor pa to ni lih problem, ker lahko potem v Winsih brez problemov sformatiraš še ta drugi disk, pa ne vidim razloga, zakaj ti ga Winsi ne bi potem zaznali.

Link to comment

Itak sm mogu prestavt na jutr.

Nism pricakovav d bo slo tok cajta za koperat (stvari, ki jih rabm), na ta komp, tko d bom najbrs kr jutr se lotil zadeve.

Torej: utaknem cd v komp, resartiram, posnamem winse na disk E, ko je zadeva naložena, z desno kliknem na disk C in tm kliknem formatiraj.

Got it :tepen:

Link to comment

Torej: utaknem cd v komp, resartiram, posnamem winse na disk E, ko je zadeva naložena, z desno kliknem na disk C in tm kliknem formatiraj.

Got it :tepen:

Predn posnameš winse, ti bo vrgl ven particije kire želiš formatirat. Greš na particijo pa klikneš L (mogoč je kira druga črka, sej piše vse).

Pa če ti ne bo cdja zaznal, morš boot nastavit na cd pogon.

bassivity.jpg
Link to comment

Super. Tule je rezultat:

-matral sem se dve ure z snemanjem winsev (prej se 3 ure z backupom)

-ven sem dobil sliko v 4bitni grafiki, pri resoluciji 640x480 pikslov

-in ja, od danes naprej obstaja samo se disk c....e je postal preteklost

Zdej pa res rabim pomoc :tepen:

1.) za grafiko bi mejbi rabil kksne gonilnike za graficno, ampak zadeva je stara in intigrirana, tko d mislm d to sploh ne obstaja

2.) kko dobiz nazaj se drugih 50% prostora, nimam pojma

3.) Formatiram seenkat?

Zdele bi pa res cenil podporo.... :amazed:

Link to comment

pejt na nadzorno ploščo, system, hardware, upravitelj naprav (ne vem kak je po anglešk, una ikona čist zgori, misim da je device manager). Z rumenimi vprašaji maš označeno kateri driverji ti falijo.

Pol pa stegn program discovery, ki ti bo povedal kiro grafično pa vse maš, pa pogooglaj za driverji. Če pa maš cdje pa toliko bolje.

Potem pa sam klikneš na vprašaj, pa greš po vodiču za install.

Za disk pa, a si ziher da si meu 2 diska, al si meu mogoče enega razdeljenega na 2 particije?

bassivity.jpg
Link to comment
  • vrhovni

Vsekakor lahko ugotoviš, kaj se dogaja še s preostankom tvojega diska/drugim diskom tako, da z desnim klikneš na My Computer in izbereš Manage, potem greš pa na Storage/Disk Management.

Tam si lahko pogledaš, katere vse diske/particije so ti XPji zaznali in v kakšnem stanju so.

Link to comment

@Bassivity:

Hvala za pomoč z drajverji, multimedai audio controller in video controller (vga compt.) mi mankata.

Za discovery bi prosil ce mi posles link, ker na googlu in download.com, ti vrze ven miljon zadetkov.

Na cdjih mam pa sam drajverje pa LCD, misko pa tipkovnco. Ker kisto sm jst kr tko nek zastonj dobil, pa nc cdjev zraven, je blo vse ze zinstalirano.

@Anduril:

Sem pogledal v disk managment, tam je en disk © z 40gb placa v zdravi situaciji. Prej sm bil sicer prepričan d sm mel 2 diska z 40gb placa, al pa en disk z 80 (v dveh patricijah). Uglavnem, prej sm mel 80gb, zdej pa 40. Sem odprl škatlo pa pogledal. Res je samo en disk.

Ok, očitno sem se zmotil. Problem z diskom je resen. My bad :uke:

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

No tako je...

Jaz bom formatiral moj stari računalnik, in me zanima če morem na kej paziti?

Drugače bi moglo inštaliranje Windowsa iti vse po vodiču pa je?

Zanima me še par stvari:

1.)A dam CD noter z Windovsom, pa se bo sam začel meni kaj hočeš narediti?

2.)Ali morem kej paziti na diske pa to, če imam samo 1 disk?

3.)Ali moreš driverje inštalirat še za kaj poleg grafične kartice(Mogoče kakšna Zvočna itd.)

4.)Kako naložiš ADSL povezavo(Vem da morem iti pod Čarovnik za nameščanje internetne povezave(ali karkoli pač je), samo naprej ne znam...

5.)A firefox bi tako dobil, da bi ga downloadu na Windows Explorerju?

5.)Z formatiranjem se znebiš virusev, kajneda?

6.)Bolje je ce dam use na 1 disk, ker imam samo 40gb velik disk?

7.) A če je intigrirana grafika, rabim tudi driverje?

No pač rabil bi veliko pomoč!

Hvala!

Pa če kdo pozna kak dober vodič, jaz nisem našel nobenega solidnega!

LP

Žan

:beer: :bowdown:

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
  • N7

1. če imaš normalen (boot CD) instalacijski CD/DVD in prvizete nastavitve v BIOSu potem je tako

2. če imaš en disk moraš kvečjemu paziti na particije, sicer pa je vseeno

3. drajverji morajo biti za vsako strojno napravo koliko pa jih boš moral še ročno instalirat pa je odvisno od tvoje opreme. za grafično kartico je nujno, da namestiš gonilnke posebej. temu lahko sledijo še gonilniki za zvočno kartico, mrežno, nabor znakov, etc...

4. najbolje, da poklices na siol help desk = 080-1000, kjer te bodo vodili korak za korakom. sicer pa res startas iz carovnika, izberes sirokopasovno povezavo ppoe in to je to. na kratko.

5. je tako.

5. je tako. in se vsega ostalega :)

6. particije se uporablja iz vecih namenov. glede na to, da si precej začetniški morda tega niti ne rabiš delat, ker boš morda samo zmeden. tudi 40gb disk se lahko lepo particionira na 1:3 recimo. ti kar obdrži vse v enem kosu, ne bo nič narobe. glede na to, da je disk starejši bo morda še bolje

7. čitaj točko 3

:crossfingers:

ozi_SLO.png

Link to comment

Aha hvala za pomoč! :bowdown: :bowdown:

Drugače ima pa vgrajen DVD room, ampak cd z Windowsom je tisti način, o katerem nesmemo govoriti.

Še vedno em zanima če me na kaj posebno opozarjate?!

Aja pa še nekaj...Če mi pri tastarem računalniku(Pentium III(se mi zdi)Ram 128,40gb disk,grafična 32mb itd.) uspe formatirat, bi imel kaj večje težave formatiranja pri novejšem(Core Duo 2.2ghz,Ram 2gb,Nvidia geforve 8500gt,320 gb diska itd.)?

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment

Ja. Ob inštalaciji ne klikaj samo "Naprej", ker bos potem marsikaj pogresal (npr. slovensko tipkovnico).

Pa spomnu bi te se, da office ne pride skupaj z windowsom. Pa pol ko boš formatiral, izključi avtomatske poosodobitve. Pa med instalacijo bos rabil key...

Pa, ko bo taslab komp po formataciji prišel na namizje in te bo skoraj zadela kap...pomeri se, samo drajverje rabiš (ja, drajverji vendarle naredijo ogromno razliko). Sej bos videl o cem govorim :D

Pa ne, če boš tastarega uspoešno formatiral, ni ralike na tanovem. Razen, če nemisliš inštalirat istih winsov. Idino, na tabolsem mas najbrs več podatkov in več nastavitev itd., to boš pol moral vse obnoviti, kar ti bo vzelo veliko časa...

Lol, enkrat sm formatiral, pa sm krneki pameten :uke:

Link to comment

"Pa, ko bo taslab komp po formataciji prišel na namizje in te bo skoraj zadela kap...pomeri se, samo drajverje rabiš (ja, drajverji vendarle naredijo ogromno razliko). Sej bos videl o cem govorim :D"

Grozljivo xD

Ne sam o temle me več zanima?

Kaj je z tem ozadjem k prvič prideš gor narobe?

Drgač pa hvala pa pomoč tudi tebi, NoWii

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
"Pa, ko bo taslab komp po formataciji prišel na namizje in te bo skoraj zadela kap...pomeri se, samo drajverje rabiš (ja, drajverji vendarle naredijo ogromno razliko). Sej bos videl o cem govorim :D"

Grozljivo xD

Ne sam o temle me več zanima?

Kaj je z tem ozadjem k prvič prideš gor narobe?

Nič posebnega...samo slika bo v štirih bitih in v resoluciji 400×300. Ko bos inastaliral drajverje, ti bo dostopna lepša slika... :ihih:

Za tadruh post, pa nebi mel odgovorov....vem d deluje, če mas winse na CDju,. za dvd pa nevem...

Pa tisto okono loh kr zapres. pejt u bios in nastimaj, da ti prvo boota cd (pred trdim diskom)...nato resertiraj PC in ko se ti bo med zagonom napisalo "press any key to boot form cd", takrat mahneš po tipkovnici. Pa si tatm, kjer želiš biti.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.