Skoči na vsebino

Domačezvarčni izbljuvki [homebrew]


Anduril

Priporočene objave

  • vrhovni

Tema o omembe vrednih izidih homebrew programov za DSja, ki jih bom (in boste :) ) zasledil. Če kdo kakorkoli kaj pisne o DSjevih romih (in nenavsezadnje tudi romih vseh ostalih konzol) in pridobivanju le-teh, bo za kak teden banan brez opozorila. Zmenjeno?

Za začetek spisek (vsaj zame) najbolj uporabnih domačih stvaritev:

Emulatorji

SnesDS - najbolj dodelan SNES emulator, čeprav daaaaaleč od splošne uporabnosti

NesDS - za vse vaše retro potrebe

Goomba Color - emulator za poganjanje GBC iger

DualSwan - WonderSwan emulator v zgodnji fazi razvoja

PicoDriveDS - Genesis emulator

Špili

Tales of Dagur - FRPjka

Super Smash Bros Tactics - 2d SSM v razvoju

A Touch of War - RTS

Programi

Draw - res rabi razlago? :)

DS2Key - uporabljaj DSja kot PC gamepad

DS MSN - errr, what would this be?

DSOrganize - spremeni DSja v pravi PDA

MoonShell - multimedia player (podpira wav, mp3, ogg, tekst fajle, jpg, bmp in vrti video)

Win2DS - nadzor PCja preko DSja

Mnogo, mnogoooo drugih homebrew programov, iger in emulatorjev lahko staknete na tejle strani.

Ko izide kakšna nova verzija meni ljubih programov, boste o tem obveščeni tu. Če imate svoje favorite proggije, na plan z njimi!

Link to comment
  • Odgovorov 132
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Bah, DS MSN je sranje, ampak BeUP je pa prava stvar! :D

Ravno danes je izšla nova verzija DSOrganize, ki ima podporo za download homebrewa kar z DSa direkt! :car:

Sicer pa - zaznamek sebi - res bi lahko pohitel z svojim 'artiklom' :(

P.S.: DSOrganize se piše skupaj, prav tako se špil imenuje Tales of Dagur... Grammar Nazi powah :ihih:

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment
  • vrhovni

Garancija seveda ostane? Od kje ti pa to? :rockbrow:

Odpreš konzolo (že to je samo po sebi pomoje dovolj, da ti je ne priznajo več) in nanjno namestiš 3rd party firmware. Mogoče bi ti jo slovenski gumpci še priznali, kjerkoli drugje pa nikakor ne .. and I'm not taking that chance. Passkey me pa itak nič ne moti ..

Link to comment
Garancija seveda ostane? Od kje ti pa to? :rockbrow:

Odpreš konzolo (že to je samo po sebi pomoje dovolj, da ti je ne priznajo več) in nanjno namestiš 3rd party firmware. Mogoče bi ti jo slovenski gumpci še priznali, kjerkoli drugje pa nikakor ne .. and I'm not taking that chance. Passkey me pa itak nič ne moti ..

Ne odpreš konzole, ampak odpreš pokrov baterije, kar je povsem dovoljeno (če zamenjaš baterijo, ga moraš odpreti, a ne?) ;) Naslednja stvar je nalepka na SL1 (če se ne motim, je Lite sploh nima), ki jo lepo odlepiš in po flashanju prilepiš nazaj. Tretja stvar je ta, da flashanje ne pusti nobenih sledov, da ima konzola nameščen nov FW. Tudi Health screen ostane. In nenazadnje, naši trgovci NIMAJO POJMA o flashanju DS-ov. Že, ko sem prinesel DS nazaj, ki je imel mrtev pixel, je trgovec gledal kot tele v nova vrata. Sem mu ga moral lastnoročno pokazati. Vse kar je rekel je bilo "aha, ok, nč, bom jst to v Nemčijo poslal nazaj, pa naj tam to zrihtajo, teb bom dal pa novga". In sem odšel z novo konzolo domov. Še enkrat pravim, ne vidim problema. Niti najmanjšega. Poglej malo tuje forume. Tudi v tujini večina trgovcev nima blage veze o tem.

Link to comment

Kaj pa bi mi bolj priporočili? PassKey ali Flashnje? Jaz gledam da bi bilo čimbolj enostavno. Kakšne pa so kaj cene PassKeya in Flashnja? Ter ka še moraš kasneje kaj poleg kupit???

Vem, da imam sama vprašanja, ampak sem v tej smeri čisti novinec :crybaby: . nameravam pa si kupit DS Lite :thumbup:

Tako da vsem ki boste karkoli napisali in mi pomagali v tej smeri se zelo zahvaljujem :car::car:

x360.jpg

Davodax.jpg

Link to comment
Vem, da imam sama vprašanja, ampak sem v tej smeri čisti novinec :crybaby: . nameravam pa si kupit DS Lite :thumbup:

Tako da vsem ki boste karkoli napisali in mi pomagali v tej smeri se zelo zahvaljujem :car::car:

PassKey boš vsekakor rabil, tu ni druge, ker je nujen za flešanje, ne pozabi pa, da ti boš nucal še adapter, kjer bodo podatki ... (sam prodajam GBAmp, oz. ka menjam za PassKey2) :D

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment
  • vrhovni

Ma sej me ni treba prepričevat, Bruce - verjamem, da v praksi ni blaznih problemov s tem, pa vseeno nimam razloga, da bi to ustvarjal. Že tako cvikam vsakič, ko updejtam firmware svojega M3ja, kaj šele, da slučajno malce ruknil šraufenciger med flashanjem DSja .. :sweat:

Zaenkrat špilanje brez izbuljenega Passkeya še ni tako rajcajoče, da bi se tega lotil. :)

P.S. po videnju MaHetovega posta: new FlashMe coming soon, I presume?

Link to comment
Že tako cvikam vsakič, ko updejtam firmware svojega M3ja, kaj šele, da slučajno malce ruknil šraufenciger med flashanjem DSja .. :sweat:

Žebelj oz. karkoli, lahko med flashanjem poljubno premikaš, iztakneš, vtakneš... in se flashanje ne bo prekinilo. Ponovno narediš stik in se flashanje nadaljuje :P

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.