Skoči na vsebino

Domačezvarčni izbljuvki [homebrew]


Anduril

Priporočene objave

  • Odgovorov 132
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Na nobenem forumu (na tistih, ki jih jaz obiskujem) niso omenjali tega problema, tako, da prvič slišim za to :?. Sedaj sem pa že jaz v dvomih. AARRRRGGGHHHH, samo Bog ve, kdaj bo tip popravil Flashme V7, če je vse to res :eviltongue:

Edit: čeprav, ko boš flashal z novo verzijo FlasMe-ja, se bodo te težave odpravile. Se mi pa še vedno zdi čudno, da se nikjer drugje ni govorilo o tem :no_no:

Link to comment

M3 miniSD Pro je zunaj. Zadeva je sicer hudo okleščena napram polnokrvnim bratom, je pa IMO odlična alternativa za tiste, ki nameravajo kupiti GBAmp. Kakšne so spremembe?

- 32MB internega RAMa je bilo zmanjšanega na bore 4 megazloge;

- posledično je GBA modus nazadoval na stopnjo GBAmpa (torej zanič-kvalitetna glasba, filmi in eknjige) s to razliko, da so GBA datoteke lahko veliko do 'kar' 4MB (EDIT: cel GBA način so kar ven zabrisali :disbelief: );

- uporabljeni so nekoliko cenejši deli;

- po mojih informacijah manjka še vgrajen RTC, baterijsko vzdrževan SRAM itd;

Cena je pičlih 32$, kar bo vsekakor odpihnilo GBAmp s trga. V NDS načinu pa se zadevica obnaša identično polnokrvnežem (podpora homebrewu s končnico .ds.gba je odstranjena).

http://www.winsunx.com/list.php?mod=723

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment

Res je, na voljo pa bo v mesecu in pol, do dveh mesecev. Še precej dolga doba. Problem pa je tudi v SDMicro karticah, nad katerimi npr. tarnajo lastniki novega EZ4 Lite adapterja, saj prihaja do znatnih upočasnitev pri nekaterih igrah. Bolj čudni so tile SDMicro adapterji... Itak pa SDMini adapter zelo malo štrli iz konzole.

Link to comment

Imam poflashan DS in uživam v predvajanju MP3-jev in gledanju videa, pa vendar ostaja nekaj. Romi. Ne, ne. Ne govorim o tistem kar mislite. Govorim o predvsem preprosti zadevi, namreč da moram vsakič ko DS vzamem ven, s sabo jemati še pet škatel z DS igrami in povrhu tega še paziti, da se jim kaj ne zgodi. Zoprno in živce parajoče.

Ravno zato sem se malo poglobil v vso zadevo z romi in njih dumpanjem. Po malo raziskavah sem našel nek programčič, s katerim bi lahko s svojim GBAmp dumpal svoje igre (za flashanje sem uporabljal Wi-Fi in GBAmp), NDS Rom Dupmer imenovan (kako izvirno ime :) ). Zadeva po par urah stiskanja, matranja in vsemožnega uporabljanja ni delala.

Brez slabe vesti sem zategadelj na svojo računalo zvlekel vseh pet romov, katerih očetje počivajo na moji omari. Če sem kupil original, si lahko sposodim tudi kopijo, ne?

Sedaj pa k temu kar me najbolj muči. Kako naj teh pet romov s pomočjo mojega GBAmp-ja in flashanega Ds-ja spravim v tek?

Hvala za pomoč in razumevanje.

p.s.

Če se komu od moderatorjev zdi, da moj posta spodbuja/ustvarja piratstvo naj ga zbriše. Zavedni so-konzolaš pa mi lahko odgovor pošlje tudi preko zasebnega sporočila. :beer:

Link to comment
  • vrhovni

Če so tvoji nameni še tako pošteni in resnični, v osnovi sprašuješ po poganjanju piratskih verzij špilov - in tega se tukaj ne bomo šli. nonono.gif

Vsi pogovori o takih temah naj magari potekajo izključno preko ZSjev, prvi, ki se tega ne bo držal, pa prejme lepo darilo. Ooooh, what might it be, what what? :innocent:

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • vrhovni

Folkeci, I need yer help.

Naslednji teden se z dečvo za več kot tri tedne odpravljava v Bushlandijo in ker so tam javni prostori precej bolje opremljeni z zastonjskimi wi-fi signali kot pri nas, DS je pa precej priročna zadeva za prenašanje, sem pričel razmišljat, da bi ga tekom potovanja uporabljal kot sredstvo komuniciranja z domačimi. Preko MSNja, namreč. :D

In ker vem, da je kar nekaj različnih IM homebrew proggijev za DSja, nekateri tukaj ste pa precej bolj na tekočem s stvarmi kot jaz - katerega mi najbolj priporočate?

Cookies for nice people. :beer:

Edit: err, ok, Beup je očitno edina več ali manj uporabna izbira. :chicken:

Link to comment

Uporabi beup:

http://forum.gbadev.org/viewtopic.php?t ... &start=334

Priporočam tudi, da snameš DSLinux, zraven pa še wiki z navodili. Z malo poskušanja, boš lahko tudi pisal majle, downloadal nove programčiče, surfal po forumih ...

NDSMail je za pošto (čist fina aplikacija), DSOrganize pa za zdolgočaseno risanje, pisanje opomb, dnevnika, urejanje datotek na CFju in celo IRC.

LP

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment
  • vrhovni

Klinc, men noče delat Beup. Ne glede na to a mu nastavim (preverjeno delujoče) WFC nastavitve iz firmwarea ali ročno vpišem IPje in Subnet, mi zadeva vedno vrže, da poizkuša dobiti IP preko DHCPja.

.. ki pa očitno ne dela sploh, kar itak Beup naredi bolj kot ne neuporaben za uporabo po kafičih z wirelessom, kjer sem ga imel namen uporabljat. :(

MaHe: itak moram nabavit en električni konverter tudi za vse ostalo, ampak vseeno hvala za ponudbo. :china:

Link to comment

Ročno vpišeš nastavitve iz WFCja ali uporabiš gumb "Use Firmware"?

Glede beupa - morda gre samo za nezdružljivost z tvojim routerjem, AP ...

Meni dela brez problema.

Obstaja pa še sadomazo način:

Uporabiš DSLinux, se povežeš na WiFi (in DSLinux je multiopravilen, kar pomeni glasbo v ozadju :P ), nato zaženeš tinyIRC in se priklopiš na IRC -> MSN protokol ... :tepen:

EDIT: Probaj naložiti na CF še DSOrganize in poženi beup skozi vgrajeni Browser. Morda mu zagon iz M3 menija dela težave ...

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment
Ročno vpišeš nastavitve iz WFCja ali uporabiš gumb "Use Firmware"?

Oboje, isti rezultat.

Se bom mogoče še kej igral s tem .. vsekakor pa, če DHCP ne dela kot bi moral (kar očitno res ne, vsaj glede na komentarje na gbadev, se mi zdi), mi Beup itak nič ne pomaga ..

Meni tudi DHCP dela odlično, čeprav vseeno uporabljam statičen IP iz drugačnih razlogov. Bah ... :wtf:

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.