Skoči na vsebino

Nakup telefona


Priporočene objave

  • Odgovorov 70
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

  • vrhovni
Jest ga nimam imam pa Nokio N95 in morm rečt, da je to odličen telefon.Tko, da če se boš premislu uzem n95

Res je, Nokia N95 je res odlični telefon, ki ima res vse kar hočeš. Ampak moje mnenje je, da se ga ne splača kupiti. Zakaj? Ker moraš telefon vsak dan polnit... Mobiteli so zgubili na prenoslivosti zaradi baterij. Pred nakupom se vam splača pogledati kakšno baterijo ima telefon in koliko časa drži (ne gledat podatkov o stanju v pripravljenosti ampak si poglejte teste na http://www.gsmarena.com)

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Jest ga nimam imam pa Nokio N95 in morm rečt, da je to odličen telefon.Tko, da če se boš premislu uzem n95

Res je, Nokia N95 je res odlični telefon, ki ima res vse kar hočeš. Ampak moje mnenje je, da se ga ne splača kupiti. Zakaj? Ker moraš telefon vsak dan polnit... Mobiteli so zgubili na prenoslivosti zaradi baterij. Pred nakupom se vam splača pogledati kakšno baterijo ima telefon in koliko časa drži (ne gledat podatkov o stanju v pripravljenosti ampak si poglejte teste na http://www.gsmarena.com)

Ok kle si ga mem useku.Res je, če ti poslusas skos musko po 4h na dan valda, da se ti bo spraznu.Eto men je zdržala baterija 4dni.Pa sem tudi poslusu musko pa sliku! :)

xbox360 > all

Link to comment
  • vrhovni
Jest ga nimam imam pa Nokio N95 in morm rečt, da je to odličen telefon.Tko, da če se boš premislu uzem n95

Res je, Nokia N95 je res odlični telefon, ki ima res vse kar hočeš. Ampak moje mnenje je, da se ga ne splača kupiti. Zakaj? Ker moraš telefon vsak dan polnit... Mobiteli so zgubili na prenoslivosti zaradi baterij. Pred nakupom se vam splača pogledati kakšno baterijo ima telefon in koliko časa drži (ne gledat podatkov o stanju v pripravljenosti ampak si poglejte teste na http://www.gsmarena.com)

Ok kle si ga mem useku.Res je, če ti poslusas skos musko po 4h na dan valda, da se ti bo spraznu.Eto men je zdržala baterija 4dni.Pa sem tudi poslusu musko pa sliku! :)

Another advantage of Nokia N95 8GB is the notably better battery life. Short battery life was probably the most criticized feature of the original N95, some heavy users reporting to have been forced to recharge a few times a day.

Sklepam da imaš N95 8GB in ne N95.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Ne normalno N95 imam.IN zdrži baterija kr dost.Ceprov ne tok kot je blo vcasih, ko je telefon po 1 tedn zdrzu!Ampak veliko poje muska in pa fotoparat sj ima 5.mio pixlov! :D

Tole " few times a day" da jo morš filat je čist mem.To je nateg.

xbox360 > all

Link to comment
  • vrhovni
Ne normalno N95 imam.IN zdrži baterija kr dost.Ceprov ne tok kot je blo vcasih, ko je telefon po 1 tedn zdrzu!Ampak veliko poje muska in pa fotoparat sj ima 5.mio pixlov! :D

Tole " few times a day" da jo morš filat je čist mem.To je nateg.

Nateg 100% ni, je pa res, da je bil ta test narejen maja 2007. Če maš updejtan firmware je velika razlika, saj so jih izdali med tem časom verjetno že kar nekaj. Pri tem so imeli posebej povdarek, da mobitel porabi manj baterije.

Povej mi katero baterijo imaš 950 mAh ali 1200 mAh. Ker razlika je res velika.

Lepo, da si zadovoljen s telefonom. :beer:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Ti nevem glih katero baterijo mam pa se mi tut ne da gledat.Ko sm jo kupu in na začetku ful musko poslusu je res sla baterija tko max 2dni pa pol mogoče 3 plus še tist k drkas telefon zravn.Zdej me je pa mal minil ta muska pa to mi zdrzi 4 dni.Drugač pa res telefon je 1A.Men se zdi kot najbolsi telefon zdele na trgu.Več sploh ne morš dodat.Je res, da nima touch screena ampak mene tist mot in mi ni všeč.

xbox360 > all

Link to comment

Evil priporočam ti SE P1i, preprosto najboljši telefon kar sem jih imel. Da ti ljudje povedo kaj kupi, je najboljše d apoveš kaj ti sploh od gsm aparata pričakuješ - ali je to multimedija, mp3 in video player, organizator, nabijanje špilov, kamera in fotoaparat itd?

P1i laufa UIQ3 programe kot tudi symbian vendar slendji zarad nepodpore touch screenu niso nevem kako uporabni. Za telefo nnajdeš vse do free GPS sistemov ki bazirajo na UIQ3, malo morje organizatorjev in slovarjev, emulatorje za Gameboy Advance in celo nekatere stare PC špile kot so Grim Fandango, Indiana Jones in ostalo Lucasartsovo navlako, konec koncov P1i ima kar 128mb vmesnega spomina.

Men kot študentu telefon služi odlično pa še lepo zgleda, baterija mi zdrži po 4-5 dni odvisn okako ga žokam. Edin okar mogoče pogrešam je malo boljša kamera, kjer je N95 z 5mp res zmagovalka, vendar se itak počas navajam uporablat fotoaparat. Pa kot mp3 predvajalo ga ni najbolje uporablat ker osnovni program ki je gor naložen je nekam okoren za uporabo pa še priložene slušalke so gnile ker so tako ogromne da jih komaj v uho spravim ampak za ta namen si bom itak omislu en pošten iPod.

Vse drugo je pa več ko tperfektno, zadeva podpira tud Wifi, ima integrirano Opero, predvaja vse video formate, z dodatnimi programi lahko komot gledaš divxe z podnapisi, špile kot sme že reku ima same nore in prav zdaj je izšel Metal Gear Mobile, ki je pravcat 3d špil s prvega Playstationa seveda z malo slabšo grafiko ampak kurc baje se igra odlično. Že SSX, ki sem ga imel pednaloženega na mobitelu ima grafiko skor isto kot tisti na PSone in nič ne šteka. Od ostalega programja pa najdeš čist vse in več še prihaja za to UIQ3 platformo, ki se je izkazala za zelo uporabno, ravno zadnjič sem si naložu nek app, s katerim si lahk ospremeniš izgled telefona da je popolnoma enak kot iPod ali pa recimo dashboard od PS3.

Problemov še nisem imel nobenih, edino ko sem ga nabavil out-of-box mi je imenik nekam počas odpiral amapk sem z flashanjem na najnovejši firmware to takoj odpravil. Aja pa v kompleu s telefonom dopiš še GPS sprejemnik in program ki pokriva baje celotno eu.

Drugače sem nabavil P1i pri Tušu v paketu 30e mesečno in doplačal 200e. Tistih 500 minut ki jih imam na voljo na mesec pa itak ne pokurim pa če bi celo noč prank callu naokol.

pa še link do gsma : http://www.sonyericsson.com/cws/product ... c=si&lc=sl

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Jaz od telefona rabim:mp3,neki internega spomina,razširitveno mesto za sd kartico,fotoaparat z vsaj 2 mio p.,de bi bil za samo plačnike in če se da od mobitela.prej sem bil na vodafone pa tam dobiš neki vredn telefon sam če vzameš naročnino in nism glih tak grozn uporabnik klicnih storitev(sem že bil na naročnini) če si samoplačnik in se telefona naveličaš ga prodaš pa je nč stroškov če si na naročnini ga prodaš pa še naročnino odplačuješ.Mora met pa še bluetoth in mogoče infra rdeči vmesnik pa še za igrce če bi bil mal bolš ker je dolgaš med poukom.

Link to comment

Infro in BT itak da ima P1i, za mp3je ga komot lahko uporabiš, jz sem samo razlagu da tisti default program je bedne imaš pa na netu poln dobrih appov kot je npr PowerMP3 ampak jz pač hočem si še posebi nabavt iPoda že dlje časa tko da ne rabm na telefonu tega.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
  • vrhovni
Škoda dat 700eu k ga lahko dobis za 180eu pr simobilu seveda navadno verzijo ali pa 400eu 8gb verzijo.RAzlika je samo v prostoru :)

Razlika NI samo v spominu, ampak še v marsičem:

1.) N95 8GB ima 2× več RAMa (128MB, N95 pa samo 64MB) - verjetno ima zato boljšo odzivnost

2.) notranjega spomina ima N95 160MB, N95 8GB pa (mislim da je logično po imenu =) 8GB),

3.) N95 ima razširlivo spominsko mesto za micro SD kartice, N95 8GB pa ga nima (verjetno niti ne rabi =),

4.) N95 ima slabšo baterijo (950mAh), N95 8GB pa boljšo (1200mAh), s tem se tudi podalša čas pogovorov iz 4h na 5h

5.) čas pripravljenosti bi naj bil daljši: iz 9,3 dni na 11,6 dni

6.) N95 8GB ima večji zaslon: iz 2,6" na 2,8" (razlika je neverjetnih 0,2" :lol: )

7.) Sprememba v teži: N95 120g, N95 8GB pa 128g

8.) N95 ima zaščitni pokrovček za fotoaparat, N95 8GB pa tega pokrovčka nima

Drugače pa dandanes je odločitev za mobitel zelo težavna, vsaj meni je. Gledal sem telefon, ki bi imel čimboljši fotoaparat (5 miljonov pixlov, dobro zajemanje in predvajanje videa, velik touchscreen (tipkovnica s tipkami je za ku*ac IMO, ker se uporablja samo pri pisanju in za brez veze zaseda prostor na mobitelu (posledično imajo mobiteli manjši zaslon, dobijo na teži...)), hotel pa sem tudi, da ima glasen zvok. Tako sem se na koncu odločil za LG KU990 oz LG Viewty. Res mi ni žal za nakup. Baterija je vzdržliva, slike dela odlične, videji pa so fenomenalni (trenutno po testih gledano spada med najboljše mobitele z zajemanje video posnetkov). Za piko na i, pa ima še fotoaprat ki ima ISO 800 (v temi v kombinaciji s flashom naredi res dobro sliko), ima možnost snemanja hitrih posnetkov (naredi 120 slikic na sekundo, ki jih nato lahko predvajaš v hitrosti 30 slikic na sekundo, kar je res huda fora, pri nekaterih posnetkih te skoraj infarkt od smeha =) ), pa še stabilizator slike ime, kar je res uporabno za zajemanje jasnejših slik (še posebej pri slabši svetlobi), glede glasnosti pa sploh nebi govoril, ker se da s pomočjo servisne številke glasnos nabiti v nebo, tako da je 100% najglasnejši telefon trenutno na tržišču (kvaliteta zvoka seveda ZELO pade, je pa zato ZELO glasen xD ). I just <3 my Viewty. :ihih:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Če si srednješolec ali mogoče študent ti tud sam priporočam N95, ki je pač bolj fancy sploh če hočes vse imet v telefonu. Jz sem take telefone že dal skoz in si tokrat reku, da nabavim nekaj kar mi bo primarno služl kot telefon, računalnik in organizator in v tem je P1i nepremagljiv(ravno zadnjič sem naključno našel funkcijo, kjer lahk oslikaš razne osebne dokumente in ti ime in ostalo samo pretvori v kontakt ter ti shrani v imenik osebo :lol:). Zdej če te odsotnost touch screena ne mot in imaš rad fancy telefone, potem res vzami N95, vendar zame je bila ta Symbian platforma že močno outdated.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
  • vrhovni
jas ti bi priporočal nokio n95 8gb ki jo lahko kupiš v bb za 729€.

Holy shit, če bom jaz kdaj zastopil folk, ki je pripravljen za jeben mobitel dati 400€, kaj šele fakin 729€. Niste normalni ali mate pa seriously radodarne starše ali pa službo.

Sej 729€ je pomoje res ZELO overpriced. IMO trenutno več ni vreden toliko denarja.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.