Skoči na vsebino

GTA IV problem pri grafiki [PS3]


Gost xxkekexx

Priporočene objave

Gost xxkekexx

Lep pozdrav

jas mam en problm ki sicer ni nevem kako veliki ampak me strašno moti. na playstation3 mi gta4 laufa z minimalno grafiko kljub temu da XMB kaže pri 1080i.

na internetu sem prebral to :

we now know that the PS3 version of Grand Theft Auto IV runs at 640p, as compared to the Xbox 360's 720p

ampak na škatli piše drugace --> PAL HD 720p, 1080i + 1080p

uporabljam pa HP w20 ki ga imam priključenega na ps preko HDMI-DVI.

prosim za pomoč.

Link to comment

čaki, čaki... malo mešaš zadeve. Špil se renderira v 640p resoluciji, PS3 ga upscala na to resolucijo katero naštimaš v PS3 nastavitvah, torej ali 720p, 1080i ali 1080p. Špil sam NE teče v teh resolucijah, ampak jih PS3 upscala. V PS3 si naštimaj na tisto resolucijo na katero ti najbolj paše - glede na to kak monitor imaš - in mirne duše špilaj.

Link to comment
Gost xxkekexx

sej to je moj velik problm.. vse resolucij sem šal skozi.. pa upscale sem izklopo.. dal na normal.. pol pa š full screen.. pa je blo isto.. vedno isto..

ko da ga ps3 nebi upscalau

Link to comment

ma kakšno formatiranje?????

treba samo ponastavti factory defaulte ali pa video settingse, nimam PS3 ampak to je vse kar sem zdaj našel na netu:

1 - Turn on TV and set input to port being used.

2 - Make sure PS3 is connected via correct cable.

3 - Power on PS3 via power button and HOLD IT for 5 seconds (release after the second beep). It should automatically configure your PS3 to the TV's native resolution for all settings.

Link to comment
sej to je moj velik problm.. vse resolucij sem šal skozi.. pa upscale sem izklopo.. dal na normal.. pol pa š full screen.. pa je blo isto.. vedno isto..

ko da ga ps3 nebi upscalau

Tist normal pa full screen je sam za ps2 špile na ps3 ne vpliva.

Drugače pa pogledaš na monitor nastavitve in ti mora nekje pisat kakšen signal sprejema.

Kot je bilo že omenjeno, špil rendira pri 640p, tako da med 720p, 1080i in 1080p ni razlike, niti ni mišljeno, da je razlika. To je sam marketinška poteza oziroma priročno za tiste, katerim TV sprejema le 1080i signal, 720p pa ne.

Link to comment
Gost xxkekexx

karkoli boš reko ti ne verjamem da pri igrci leta negre vsaj malo boljšo grafiko naret...

aia.. --->

3 - Power on PS3 via power button and HOLD IT for 5 seconds (release after the second beep). It should automatically configure your PS3 to the TV's native resolution for all settings.
samodejno se nastavi na 1080p ČEPRAV imam 20' LCD ki podpira MAXIMALNO 1680 x 1050

kaj pa pravite na to

Link to comment
karkoli boš reko ti ne verjamem da pri igrci leta negre vsaj malo boljšo grafiko naret...

Če si v takem stanju, potem je brezveze da se karkoli še dalje debatira.

Kar so ti nekateri pred mano povedali, žal vse drži. Grafika v igrah se izrisuje pri vnaprej določeni resoluciji, nato pa konzola poskrbi za upscale celotne slike v najbljižjo resolucijo, ki jo podpira tvoj TV/monitor (podporo vklapljaš v nastavitvah). GTA 4 se izrisuje pri "620p", zato teoretično ne igra nobene vloge, ali je tvoj monitor/TV HD ready ali FHD, saj bo na sliki popolnoma enako detajlov.

Težava je žal v sami moči konzole in pa kvaliteti programske kode igre.

Sicer pa ti je bilo to sedaj že parkrat razloženo, celo sam si citiral zadeve?

samodejno se nastavi na 1080p ČEPRAV imam 20' LCD ki podpira MAXIMALNO 1680 x 1050

kaj pa pravite na to

Po številu vrstic je zadeva bljižja 1080p kot pa 720p in očitno zna tvoj monitor "pohendlati" razlike v 30 vrsticah in nekaj širine. Kar ti žal pri sami igri kompletno nič ne pomaga, ker igraš v resnici še vedno zgolj v 620p, pa čeprav PS3 futra v tvoj monitor bodisi 720p, bodisi z 1080p.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.