Skoči na vsebino

[vodič] Universal Unbricker v3 z uporabo OFW Fat/Slim


taddy1449

Priporočene objave

Ta vodič je namenjen za tiste, ki imate samo en psp z Offical firmware.

Če imaš še en psp z 1.50 verzijo(fat) ali z custom verzijo(fat/slim) pojdi TUKAJ.

Ta vodič te bo vodil skozi instalacijo Magic Memory Stick + Pandora baterija, ki ti bo instaliralo ali unbrickalo psp na 3.71M33-2 custom firmware.

NAJPREJ VODIČA NATANČNO PREBERI!!( da vas ne bo potem kaj presenetilo in boste potem mene krivili!!).

POTREBUJEŠ:

-komp na XP Windows(na Visti in na 64 BIT XP verjetno ne bo delalo)

boste imeli probleme delati Magic Memory Stick).

-Memory Stick Prou Duo

-pravo baterijo(da ni slučajno fake)

Pa začnimo z Magic Memory Stick

Najprej downloadi tele fajle.

Part 1

Part 2

Part 3

Extracki fajle(vsi se bodo automatično extrackal v eno mapo- Univer_File).

Zaženi USB povezavo.

Odpri mapo Univer_File, nato odpri Easy installer in zaženi START.exe

vy-START-.jpg

Izberi jezik 1-3 in nato pritisni Enter.

b59-IMG1.jpg

Pritisni katerokoli tipko za nadaljevanje.

Napiši črko diska, ki ga tvoj računalnik prepozna kot PSP(npr. moj je G).Nato pritisni Enter.

9hx-IMG2.jpg

Izberi ˝1 Continue To Pandora installer" in nato pritisni Enter.

2zt-IMG3.jpg

Prekini USB povezavo(na psp-ju pritisni O).

Formatiraj kartico najprej na psp-ju( pojdi pod Setting>System Settings in potem izberi Format Memory Stick). Nato spet vspostavi USB povezavo.

Nato pritisni katerokoli tipko za nadaljevanje

Pritisni Enter, ko te vpraša/reče:˝Insert new disk˝ .(memory stick si tako ali tako moral imeti v psp-ju prej, ko si jo formatiral na psp-ju).

Dobiš tako sliko.

z56-verife.jpg

Napiši Y in nato Enter, ko te vpraša ali si prepričan, da boš formatiral memory stick.

f4w-IMG4.jpg

Vzemi ven memory stick in nato prekini USB povezavo

Nato spet vstavi memory stick in nato spet zaženi USB povezavo.

Nato pritisni katerokoli tipko za nadaljevanje.

Izberi 4. izbiro "Universal unbricker for FAT or SLIM (This installs custom firmware 3.71 M33-2)"

Napiši 4 in nato pritisni Enter.

8xj-IMG5.jpg

Fajli bodo sedaj instalirani na memory stick.

Potem, ko bo končalo z zapisovanjem fajlov boš dobil sliko podobno spodnji. Samo napiši Y in nato pritisni Enter, da konča z instalacijo fajlov na memory stick.

l9k-writeb.jpg

Pritisni katerokoli tipko, da se DOS box zapre.

Z Easy Installer-jem si sedaj končal.

Sedaj pa odpri mapo ADD_ON in kopiraj mapo PSP in fajl 1.50.PBP v glavni menu memory stick kartice( po angl. ROOT).

2cw-PSPROO.jpg

Ko te vpraša, ˝Do you want over write files˝? izbereš ˝Yes, to all˝ oz. če imaš slovensko ˝Da za vse˝.

Sedaj pa lahko greš v PSP/GAME in izbrišeš despertar_cementerio in pan3xx zeto, ker nista potrebna.

Sedaj si končal z instalacijo Magic Memory Stick.

SEDAJ PA PANDORA BATERIJA

Ta del vodiča, ti bo dal 2 možnosti, za pridobitev Pandore baterije.

Priporočljiva možnost, ki jo priporočam jaz, je da kupiš Datel Tool baterijo...

wj-datelt.jpg

Mislm, da v Sloveniji na žalost to ni naprodaj(nisem prepričan), lahko pa kupite na ebayu ali pa najdete kakšno drugo stran kjer to prodajajo.

Druga možnost je, da Hardmod-aš baterijo. To je lahko nevarno, če ne narediš tako kot je prav. Jst nisem nič kriv in ne prevzemam odgovornosti, če gre pri tej možnosti kaj narobe.

In tudi ne bom odgovorjal na nobena vprašanja, ki se nanaša na to možnost. Te možnosti ne priporočam in je tud jaz nisem delal.

Vseeno pa si lahko pogledate vodiča TUKAJ(angleška stran...upam da znate kej anglešk), ki pokaže kako Hardmod-aš baterijo.

Potem, ko si naredil Magic Memory Stick in dobil Datel Tool Baterijo/ Hardmod-al baterijo ju sedaj lahko uporabiš, da instaliraš custom firmware na FAT/SLIM PSP.

Vstavi Magic Memory Stick v PSP in potem še Datel Tool baterijo/Hardmod-ano baterijo v PSP in menu se bo prikazal. Pritisni X, da bo istaliralo 3.71M33-2 na PSP ( da ne boš slučajno O).

Potem, ko je instaliranje končano lahko ugasneš PSP in zamenjaš baterijo z navadno baterijo. Če si Hardmodd-u baterijo jo boš mogel unmod-at, da jo boš spravil nazaj v navadno uporabo.

SEDAJ PA UPGREJDANJE

Pojdi v Game Menu Memory Stick in zaženi program MUX 2.0.

Pokazal se bo menu, ki ima vse update.

dj-MUX20.jpg

Izberi update s tem ,da premikaš X na levi, gor in dol z gor in dol tipkama. Nato pritisni X, ko boš izbral update, ki ga želiš. Nato boš videl kako bo ˝flash-al˝(oranžna lučka) in ko neha ˝flash-at˝ lahko greš EXIT , ki je na vrhu in te bo pripeljalo v XMB. Sedaj pa zaženi UPDATE v Game Menu Memory Stick.

Za tiste, ki hočete iti na 3.80 M33 or 3.90 M33 ali 3.95 GEN pojdite kar direkt in spustite 3.71 M33-4 update.

Link to comment
  • Odgovorov 57
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Jah, hvala... :)

Drgač se pa vodič od tistega, ki sem ga naredil včeraj razlikuje samo v delu, ko delaš pandoro in kakšen drugačen stavek ali kakšen stavek več v začetnem delu...

Ti kr nared za teme pa filme....glede tem za psp mam jst v planu za narest majhno presenečenje( za teme bo verejtno več vodičev).

Sam glede na to, da je tuki tok mal ljudi!!!jao :doh:

Na vodiču, ki sem ga naredil včeraj je samo 5 postov...joj :no_no:

Nobenih noobov, da bi imel kšne probleme pa vprašanja, res zelo malo obiskuje tole stran, no mogoče jih je malo več pri wii,ps3 in xbox 360 mal več, sam....zto me kr mal mine vesele da bi jih naredu... :(

Tko da upam, da lahko kot ˝mimoidoči˝ naredim par predlogov, da bo stran bolj obiskovana in bolj poznana(tut tm je use prazno.. :( )...a lahko???

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Sem že namenil postavit vprašanje..in glej ga zlomka lih to potrebujem...enemu frendu bom probal zrihtat.

Sicer bom naredil doma p.baterijo(saj samo en konektor na čipu odlotaš in pol nazaj).

1.Torej to je tudi za 3.95 a ne?

2.Pri slim verziji se nekaj na začetku na ekranu naj nebi videlo zaradi driverjov,je res?Kako torej inštaliram,če ne vidim menuja?

3.Bral sem ta vodič.Sicer nimam še enega psp modanega,samo je en napisu da ne deluje lih po navodilih.Ta vodič pa ziher

dela tako kot treba?

4.tukaj pa sem še zasledil najnovejši 4.01 M33-2.

To pa samo pol na koncu inštaliram ali še vedno potrebujem p.baterijo?

5.Kako dat gor nazaj uraden fw?

6.Pol s to kartico(ko so datoteke naložene)+p.battery lahko uporabim za druge psp-je ?

7.v katero mapo daš igro .iso in samo zaženeš(ne rabiš p.baterijo)?

8."Sedaj pa zaženi UPDATE v Game Menu Memory Stick."To je v PSP-ju ta možnost,ker trenutno nimam pri sebi psp in nevem,kako izgleda.

9.V katero mapo dam igre in ali USA/NTSC igre delujejo?

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Ej počas, počas....

1.Ja je za 3.95, za katerokoli verzijo. s katere naj bi šel na 3.71m33

2.Pust tist 4.01m33 pr mer....

3.Na tem vodiču tukaj, če seveda kupiš datel tool baterijo in narediš magic memory stick ti direkt instalira 3.71m33....Ja ta vodič ziher dela

4.Potem pa imaš v nadaljevanj upgrejdanje costum verzije iz 3.71m33 na 3.80m33/3.90m33/ katerega pač hočeš....za 4.01m33 pa vam še ne predlagam upgrejdati, ker še veliko stvari za to verzijo ni dodanih(kvečjemu če imaš namen igrati samo iso igre) in pač počakaš(to je dobr mesec pomoje).

5.

Pri slim verziji se nekaj na začetku na ekranu naj nebi videlo zaradi driverjov,je res?Kako torej inštaliram,če ne vidim menuja?

Tukaj te ne razumem najbolje,misliš na kompu ko delaš magic memory stick al ko daš že not datel tool baterijo in magic memory stick...

Sepravi, če si dal datel tool baterijo in magic memory stick noter v psp in gori samo zelena lučka in črn ekran je memory stick napačno narejena...

6.Pol s to kartico(ko so datoteke naložene)+p.battery lahko uporabim za druge psp-je ?

Ja ,pol lah s pandoro baterijo in magic memory stickom odklepaš druge psp-je ki nimajo instaliranega custom firmware....Sam ti predlagam, ko ti bo to uspelo, dej pandoro in magic memory stick raje v normalno stanje(piše v vodiču kako) in če boš kšnmu hotu odklent boš sledil Temu Vodiču

Nazaj na fw daš spet s pandoro, ki pa instalira 1.50 verzijo potem pa si fw lahko upgrejdaš(kar bi bila napaka, saj potem spet s pandoro nazaj na cfw)...obstaja pa tudi recovery folder ki downgrejda iz cfw na 1.50(za 4.01m33 še nirecovery folder-ja).

Vodiči s pandoro vsi delajo(kot tudi drugi moji vodiči), problem je samo V TEM VODIČU,kjer je pri pri instaliranju magic memory stick, v primeru da magic memory stick ne dela je problem v kompu zato sem pa naredil še en način pandore z uporabo še enega psp-ja s custom firmare...To jeTALE

Link to comment

OK

Hvala za odgovore.Pol bom pa kar namestil 3.90 M33-3,saj je ponujeni najnovejši.

Glede ekrana,da se nebi videlo,pa sem mislil to.

Kopiram iz "Read me " file iz mape "...\Univer_File\EasyInstaller".

Insert the pandora battery and the memory stick in the psp slim. It will boot. You won't see

anything on the screen, because that kernel doesn't support the slim screen, but it is OK, you

don't need a screen for the installation of 3.60 M33.

From here, you have 3 options:

- Press X to install M33. The process will last just few seconds, since the installer only

needs to install the M33 custom prx's and IPL. After the process is finished, the installer

will shutdown the psp automatically.

Za mene pride verjetno samo 1. izbira.

Torej,jaz samo(ko vstavim p.baterijo in mc)pritisnem X in mi bo v tvojem primeru inštaliralo "3.71M33-2" i nne "3.60 M33"in po ištalaciji se bo sam izklopil.Verjetno nebo gorela nobena lučka.

torej...

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Ja ampak najprej morš nardit pandoro oz. dat not datel tool baterijo in magic memory stick da pl k daš v psp ti instalira 3.71m33 oz. za psp slim 3.60m33(sem pozabil povedati za slim).

Ja ti kr klikn x in ti bo instaliralo 3.60m33....Ja potem se bo ugasnilo.Prižgi ga, sam ne ga pržgt normalno, prižgi ga z ac adapterejm - polnilcem in pol k boš pršu v xmb dej not baterijo, pejt u un program in dej baterijo v normalno stanje(piše v vodiču vse kako to delaš). Pol dej pa še memory stick nazaj v normalno stanje tko da jo reformatiraš na psp-ju...pol pa pejt upgrejdat če hočeš sej maš v vodiču kako....

BTW kko si pa ti naredil pandoro?s kakšnim čipom?

Kopiram iz "Read me " file iz mape "...\Univer_File\EasyInstaller".

S kje si dobil ta podatek v vodiču??

taddy

Link to comment
No, nisem čisto nič sledil vajnemu delu, ampak je totalno vseeno, na kateri CFW prides, samo da je. Si bos ze potem upgrejdal na zeljeno verzijo, to je tanajmanjs problem.

Ja seveda....se popolnoma strinjam, sam k je začel neki z 4.01m33 govort sm mu pa reku naj si pol upgrejda na željeno cfw k si bo instaliru cfw 3.60m33 , sam da mu 4.01m33 še ne priporočam... :D

Link to comment
če kdo ve za kako baterijo za slim...

Kašno baterijo?Misliš kšno boljšo baterijo za slim za kupit...

Če to mislš, jah u big bangu ne prodajajo, edin u sony trgovini k je u šiški tm mogoče...Drgač pa take dodatke za psp(med njimi tut močnejša baterija za slim in za fat) kot sem že nekje napisal se da dobiti v TRST v tisti trgovini Media World...

BTW a ti je zdej uspel dat gor CFW?

Link to comment

Joj, kot da se ni nihce slisal za bolho:

"orig." pandorina bat.:

http://www.bolha.com/oglas3450166/pando ... dklep-chip

ista zadeva. Tale je drgač v velikosti tadebevga pspja, ampak una baterija gre tud v slim, malo vn štrli, ampak pri odklepu to ni pomembno..:

http://www.bolha.com/oglas3438261/pando ... -lite-fat-)

Nova navadna slim baterija:

http://www.bolha.com/oglas3433613/psp-s ... erija-nova!

Mislim, da se taprve dve loh uporabljata tudi kod navadna baterija, vendar majo tudi sposobnost pandorine...lepa zadeva :)

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.