Skoči na vsebino

[Uradna 'online' tema] Halo2


sebek1

Priporočene objave

  • Odgovorov 308
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Ej, fantje, event je bil zmaga, kapo dol. Imeli smo 6 "offline" igralcev pri meni (SLOarang, Punisher, Crazy, Meho, jaz in moj brat), ob polni zasedenosti pa so se priključili še Sebek, Shtanga, njegov brat in Zeleni Oklepnjak, tako, da smo dočakali celo prvi pravi slovenski 5 vs 5 event. No, ni treba poudarjati, da so fajti čisto pokali. Seveda je treba upoštevati, da so trije igralci Halo 2 (ali kakršenkoli Halo) igrali tretjič, medtem ko meho še FPSjev nikoli ni taknil, a skupno nam je uspelo zadeve kar v redu zbalansirati in igre so bile prav navdušujoče. Morali smo se žal izogibati nekaterih bolj tehničnih aren, kot so Ascension, pa tudi Ivory tower novim igralcem ne sede najbolj, a na Beaver Creeku, Lockoutu, Foundationu, Backwashu in, hja, nenazadnje tudi Midshipu je bilo noro. Škoda le za nekoliko omejeno sodelovanje. Sam sem namreč planiral, da bo eden igralcev, ki bo igral s Sebkom/Štango pač dobil komunikator in usklajeval zadeve, pa se je izkazalo, da tu lokalci ipak še niso dorasli takim akcijam, a dobro, bo že naslednjič bolje. :plan:

Nasploh je bilo lepo, ko se je folk enkrat sredi večera sproti kar dobro naučil igrati in kar naenkrat si slišal Punisherja, ki je začel šopat strateške fore na Foundationu (drl se je, naj ga krijemo, ko je folk kidal s turretom - ok, že to je nekaj), Backwash pa smo že zadnjič igrali kar nekaj offline iger 3 na 3, kar se je poznalo, saj so "moji" zelo dobro sodelovali. Nonstop smo krili en drugega in padali so celo razni flanking manevri, obvezni čefurski grupaki 5 na 1, SLOarang se je naučil whoreat nevidnost (ki je na backwashu Bog) in še čuda kul for. Sicer je skupni nivo še vedno strogo casual in dokler ne bomo bolj handy z BR-ji in naspoh merjenjem bodo še vedno najboljši nivoji manjši in zaprti (če ne dober igralec vse zakolje z enim snajperjem), a ok, premikamo se.

Začuda je bilo pri vsem kul to, da kljub temu, da sem hostal s svojo nagravžno 1024/256 povezavo, sploh ni bilo laga, pa čeprav je igralo kar 10 ljudi. Zgleda, da višje število igralcev na eni konzoli in pa število konzol v mreži pri hostu sploh dodatno ne obremenjujeta povezave. Yahoo! Joj, meni je žal, da nisem bil na začetku bolj jasen z vsem tem, ker zdaj, ko gledam, ne vem, točno, če Macro in Klen nista imela cajta, ali pa nista hotela delati preveč laga, ampak jaz sem vseeno mislil, da bi tudi vidva uletela - žal potem nisem več bral foruma, ker sem komaj imel kaj cajta, ko sem nosil okoli kavče, TVje konzole in napeljeval kable. Sorry za zmedo. :doh:

No, je pa res, da nisem niti vedel, kako bo vse skupaj laufalo, zato sem sploh začel palamuditi okoli laga. Zdaj, ko preverjeno vemo, da več ljudi v mreži ali na isti konzoli dodatno ne obremenjuje povezave (občutek imam, da je konec koncev isto, ali je 4-way split screen ali 6 v lanu na 3 konzolah - ali pa le en uporabnik Xlinka), potem naslednjič ne bo problem, če se najde vsa banda na netu, nato pa še kolikor nas bo tu. V skrajnem primeru Sebek hosta z boljšim connectionom, pa je. No ja, zdaj vemo. :)

V glavnem je bilo res carsko. Fajti nori in fino je bilo, ko je folk videl še nekaj novih (dobrih) igralcev, da nisem bil le jaz stalni lokalni pwnator (ahaha, vsakič, ko je kdo od lokalnega teama ukinil Sebka - greater evil večera, je padel mini-standing ovation :lol:). Zakon. Drugič pa še več! :rock:

Ne vem še sigurno, ampak morda bi kaj podobnega zrihtali tudi za prihajajočo nedeljo. Bomo videli, a glih tako, da veste. ;)

Link to comment

kekken boš mi ti zrihtal že halo 2 ?? :crybaby: :crybaby:

Ko mi ga kekken zrihta sem lahko allways for action, so kekken i beg you...

EDIT: Nimam Head Seta tak da :no_no: , em gremo pa v sredo na izlet z mojim razredom in se maybe vstavimo v BTC-ju in bi ga mogoče tam nabavil. Kje točno tam bi ga lahko nabavil (točno kje leži trgovina, vse...) cena... na ZS če že ne v temo, aja pa lahko dobim samo headset brez livea ? oz mi kaj sploh pomaga brez livea..? TNX

followmeontwitter.png
Link to comment

@Riddick: Ej kolega.....amm.....errrrr...wtf? Ne vem kaj naj recem....

Anybody? :petting::?

@kekken: Ne da nisva mela cajta or. potrebe po (ne)lagiranju, ampak ni nihce na zalost nic rekel, do eno 5, ko nobenega od naju ni blo doma. Ne vem no.....ce b vsaj zjutraj rekli, magari ob 6...bi blo drugace! ;)

However.....ce boste ta vikend kaj igrali, potem lahko tudi jast probam ufurat 2x xbox in se BigDaddy-a + se enega kolega!

Nonetheless...je samo ideja! :tepen:

Moram pa reci, da sem ponosen na tanovo Halo2 sceno! 2bad kekken gotta work during summah! :sweat:

Don't 4get...ce bo bilokdo kaj igral, naj rece vsaj 1 dan prej... :innocent: :crossfingers:

fs.pngMorbidMagic.png
Link to comment

Seznam fajlov za multiplayer, Riddick, seznam fajlov. To ti zlahka zrihtam še danes. Xbox, joypad, Halo 2 in še en 128 cm plazma televizor pa bo dedek mraz dostavil enkrat sredi julija, če boš priden. :thumbup:

... :doh:

Drugače pa, Macro, v postu 10.6 ob 6:03 PM sem na koncu omenil nedeljski event in še linkal na stran na Pretepu. Da nisi slučajno tega spregledal :headscratch: (že ker so moji posti itak pregrešno predolgi :red: ).

Anyway, nedelja je nekako dan, ko mi je (zaenkrat, dokler ni preveč dela) še najlažje zrihtat kak event, pa tudi ostali z lokalne bande imajo nekaj cajta, tako, da bi znalo biti, da bo tudi naslednjo nedeljo ready, da računate na to že zdaj. ;)

Za ostale, nove potencialne streljalce, ste seveda vabljeni, da ga uletite v akcijo. Seveda je pri tem Headset zelo dobrodošel (vprašpajte Štango, ki je začel na Xlinku brez headseta, kakšna je razlika med igrami s Headsetom, ali brez), a tudi, če nimate, se pše vedno da. Le veliko manj nasvetov in trikov vam bodo lahko komunicirali boljši igralci, pa tudi med igro boste bolj izgubljeni, ker se ne boste mogli usklajevati s teamom. Drugače pa vseeno uletite. Dokler se nekdo trudi, da igra dobro in se ne zafrkava, je vsakdo dobrodošel, pa čeprav je novinec. Zaenkrat nimamo vsi sposobnosti, da bi lepo hostali igro z veliko udeleženci. Jaz se verjetno ustavim tam, na štirih različnih accountih, a če hosta Sebek, zna s Slovenci število narasti tudi na 6-7, kar je že konkretna cifra.

Mooo, jaz hočem BigDaddyja!!1 :beer::beer: :bowdown: :bowdown: :objem::objem::love::love: :ninja: :ninja:

Link to comment

niamm ravno časa za neko izčrpno poročilo, a bilo je zakon! ampak res ZAKON!!! toliko plejerjev, pa taka štala...

P.S.: brez komunikatorja si kot bi bil gluh... in slep... in bos na hladnih ploščicah... in manbearpig kot macro....

P.P.S.: Meho je CAR!

I want to ride my bicycle...

Link to comment

Yo kekken vidu sm topic na pretepu in vedel, da planirate masaker. However...na pretepu topica nisem spremljal, ker sem mislu, da se bo tudi tukaj kaj zgodilo. Jebi ga...smo se zgresli. Drugic bolje.... :innocent:

Drugace pa...bom jast ju3 BigDaddy pa Klenu prsikal za v nedeljo pa bomo vidli. Sicer je boln33k zdej bike ufural in upam, da do nedelje ne poruši polovico belokranjske loze.... :mirror:

To bi bil t3h online event....

PS: Komunikator pwnz...samo meni ne pomaga, cuz i'm a meanbearpig! :ninja:

I eat little piggies like shtanga! MUAHAHAHAHAHAHAHAHAHA..... :crazy::objem:

fs.pngMorbidMagic.png
Link to comment

Ja, v nedeljo ga je sekalo, sicer sem bil prisoten le dobro uro, ampak sem prispeval svoj skromni delež. Najbolj se se narežal na lockoutu, ko sem tekel od levitatorja po spodnji poti do sniper-towerja nakar iz le tega kot račke, drug za drugim priteče skupnica treh kekkenovih padawanov. Je pa tale izkušnja 5v5 čisto drugačana od tiste navadne 2v2 kakršno smo igrali ponavadi, tole moje rushanje bom moral počasi ukiniti -- sigh :petting: .

Upam da bo prihajajočo nedeljo karnaža, saj mogoče pride do realizacije ONLSTS (Oklepnjak's No-Luck Suicide Terorrist Squad), ki sestoji iz dveh članov, mene in soseda, ki ni Shtanga, trenutno je v urjenju za igranje z jumbo kontrolerjem.

P.S. : a kdo ve kje dobit kak komunikator, čisto ste me shypali s tem komunikatorjem, tako da ga hočem še jaz, v sloveniji ne verjamem da bi ga dobil, v Celovcu v Mediamarktu ga tudi nimajo posebej. Tako da, če kdo pozna koga ki prodaja, ali ve kje se to dobi naj se mi prosim zaupa.

Link to comment

Maja, Halo 2 je kompetitivna igra. Dizajn aren je izpiljen do zadnjega, orožja pa omogočajo ogromno svobode pri izbiri stila, a še vedno veliko strategije - kako igrati okoli snajperja, kako okoli raket, kaj uporabljati za na blizu, kaj za na daleč. Sploh je ogromno v pristopu in to, kaj nosiš in kako hitro drkaš v določene smeri se umakne temu, kako hitro uspeš razmišljati. Pač, halo 2 je THE kompetitven konzolni FPS, kjer praktično nič ni prepuščeno naključju. Far Cry Instinct sploh ni bad - super grafika, občutek in vse, samo tko, uno je džungla in delaš, kar tej e volja. Lahko greš v en grm in si tam (ok, sicer potem ne boš vodil, ampak pustimo detajle), lahko greš pod vodo in se ti sladko frčka za vse. Tudi sama fizika ni toliko v korist akcije. Pač, doživetje nekega streljanja v divjini. A boj nima toliko variabel in ni toliko strateški, snajperiranje je v primerjavi s Halom bolj joke in nasploh je manj prilik, da nekoga zares nadigramo, kar pa se z biljardskim odbijanjem granat od v nulo naštudiranih struktur, lovljenju po bližnjicah in nasploh briljantno zastavljenim arenam (ne vse, seveda, ampak tiste, ki se jih veliko igra, ala Lockout) v Halu 2 dogaja praktično nonstop. To daje igri veliko globino in poskrbi, da tudi po dolgotrajnem igranju vedno odkrivamo nove pristope, hkrati pa imamo neskončno načinov za izboljšati lastno igro. Zato je tudi izbor resnejših igralcev. :)

Aja, in še nekaj. Veliko težje je odkriti vse čare Hala 2, če je naša edina multiplayer izkušnja le Xlink. Komunikacija (kot smo že rekli večkrat) šteje ogromno in igranje v teamu je čisto nekaj drugega. Če uletimo kar na random v neko areno in začnemo kar nekaj nabijati, je Halo 2 le senca tistega, kar je na Xbox liveu v matvhmakingu z bando kolegov ali pa s katerokoli naključno skupino kul ljudi/igralcev, ki komunicira z nami tako pred izborom igre, kot tudi med samo akcijo. Pač, če smo že hardcore Halo fani od prej, se da okoli vsega tega še nekako, a če ne, pravim, težko je videti, kako zares kul je vse lahko, če ne igramo Xbox livea ali pa vsaj ne uletimo na Xlink z bando kolegov+komunikatorjem (več ali manj to, kar smo naredili zadnjo nedeljo - jasno je trgalo). Pač, velike igralne izkušnje jasno zahtevajo svoj trud. A Halo ga še kako poplača, če se nam da malo angažirati. :ninja:

Link to comment

The words that make my eyes all blood-shed and icky-looking... :puppy:

Moram reci, da se strinjam, ker sem igral FCI in mi je scasoma ratal povsem enolicen.

Na zacetku mi je blo vse "waaaaa" in se nisem mogel nagledati vseh dreves, polj kokaina in marijuane, ter neljubkih mozickov, ki skacejo okoli in spuscajo rafal.

Vendar, ko sem igro zacel vsaj malo kuziti mi zmaga nekam ni usla... :rockbrow:

Ne vem no...nobena igra me dosedaj ni tako potegnila vase kot Halo2. Nikdar ne bom pozabil vsemogocnega strmenja v ekran, ko se je (takrat manjsa) Slo klapa zbirala ob vecerih na LIVE-u in nestrpno pricakovala staro mapo(pred update-om), da nas le nebi napadli modderji.

Seveda spada zraven nepozabnega tudi igranje, ko se pogovarjas v slovenscini in ti vsi prbijajo: " U fucking french motherfuckers...i pwn u....u go and suck on your cock-like bread!!!!111111"

Ti pa gres naprej, ubijes modela in reces:" Ej kolegi, a so rakete ze spawnale?"...

Nakar dobis odgovor:" Guys go and get the rockets...the french fuckers are into them!!" -> Boom...sebek1 killed 'randomuser'

kekken:" Sebek ce ze mislis met rakete, daj vsaj sabljo meni!!!1 "

-Bigdaddy comitted suecide- loooool

:tepen:

Talk about mastercard....

fs.pngMorbidMagic.png
Link to comment

dizajn aren je vedno isti in to me najbolj moti pri halo2,v far cry lahko naredis mapo kaksno hoces in jo igras , ne rabi trave niti vode tudi đunglo ne rabis ,naredis kar hoces.

halo2 ima za delat mape ali se igra vedno isto???

malo mi je zal da mi ta igra ni dobra ker mi je dosti lazja kot far cry tukaj vsaj kakega ubijem v far cry se prav mucim a jo igram ze nekaj mescev.

bom poskusil se malo igrat mogoce mi postane dobra.

Link to comment

Mah to je glih čar, da so vedno iste, super uravnotežene mape, maš vsaj kaj zaobvladat.

Je pa res, da preden ti postane halo2 ql traja, morš ugotovit sistem igranja, to pa ni smg+smg, ali podobne dual naveze, batle rifle je tisto orožje, ki naščije vse.

Drugo je, da zaobvladaš mape. Prvo kar ti tu priporočam je, da dobiš občutek, kje se nahajajo močnejša orožja ( rocket, sniper ). Potem, kje se dobi granate in ostala šibkejša orožja. Ko to veš, lahko začneš komaj igrat. Najbolše, da si z interneta potegneš listo orožij na mapi in jih poiščeš.

Tretjo pa so že kake bol fency zadeve. Fejn je recimo poznati, čase kdaj orožja spownajo, pomebno predvem pri hardcore team igrah, recimo nadziranje raket na ivory towerju je lahko že pol zmage, da spownajo po 15s, ko jih človek odvrže si tudi ni težko zapomnit. Potem recimo, kako se mečejo stickyi, če boš merilnik meril v glavo in vrgel sticyk granato ne boš zadel nič. Merilnik more bit pomaknjen malo desno od glave, ker master chief meče granate z levo roko boš tako zadel točno na telo. Tudi osnovne, skoke na mapah je fejn poznat, saj ti omogoča izvest kak nepričakovan napad ... Tu sem naštel le par od mnogih.

Je pa tudi res, da sto ljudi, sto različnih okusov in če ti je pač far cry všeč igraj far cry, glavno je, da v igri uživaš. Vendar dokler ne probaš naveze z mikrofonom in liveom še ne vrži haloja v koruzo.

Link to comment

Ma sj...morda tudi kasiras napacne igre/sobe/ljudi...

Mene je Halo prevzel, ko sem ga 2gic igral pri BigDaddy-u....to so spomini!

Splitscreen @ Sidewinder.....le-ta mapa zmaga! Skoda, ko je ni mogoce na Halo2 ufurat....kamo li Hang 'em High! PWNAGE... :drool::hyper:

Halo2 pa je takoj po leaku postal fenomen, ki ga igram se danes lol!

Ne vem no...sj sem vse ze 100x dosegel, zadel, poownal in izgubil...ampak se vedno bi najmanj 2 urce na dan porabil za doticno igro.

Sj ce ti ni vsec ni nic narobe s tabo. Pac ti ne sede, jebi ga!

fs.pngMorbidMagic.png
Link to comment

Aja??? Torej headset od X360 stane 20 Eu in dela na starem Boxu?!? :o

Woah, kul, zdaj pa, folk, res nimate izgovora, da me ne bi slišali, ko vam kričim "Pridi na petardo, magarac!!1 :x "

Moo, zakon. Hear ya (screaming) online! :plan:

Drugače pa ja, Sebek ti je lepo odgovoril glede igre in njenih kvalitet. Saj, v končni fazi je že, da so okusi okusi, ampak glede na to, da se sam že razumeš v igre (kudos za razmišljanje o sodbi - današnjim "gamerjem" čisto manjka take prepotrebne skromnosti :china:), sem prepričan, da če boš Halu dal dovolj časa in namenil dovolj volje (no, ali pa se ga vsaj lotil "pravilno" kot se zagre, torej v eni headset-powered razpaljotki s folkom, ki te po možnosti malo uvede v igro, nato pa v kakšnem kul sodelovalnem načinu proti ne preveč neusmiljenim ninđam, ki ti pustijo se malo ulaufati), ti bo prav kul. Drugače pa, saj, po nicku in izletih v Italijo sklepam, da si s tega konca. Če si dovolj blizu, se lahko tudi udeležiš naslednje Halo 2 razpaljotke pri meni (upam, da to nedeljo), pa boš takoj videl tisto pravo ludnico. :cool::objem:

Evo, dragi Halo piščanci, ker je Zanzibar ena od aren, ki srednje semi-n00bom (kakršni smo v povprečju na Kekken's rooftopu) bržkone najbolj dogaja, tu objavljam še enkrat dve mapici, ki sem ju grafično obdelal za s podatki o lokaciji orožja in respawn časi, da lahko piščanci na najmanj boleč in neobremenjujoč način vstopijo v bolj kompetitivne vode. Imam tudi Ascension, a to je tudi to, saj serije žal nisem nikoli dokočal. Imam pa nekaj map na pol poti in morda grem še enkrat mimo, pa okrancljam še kakšno od popularnih (recimo Beaver Creek, obvezna bi bila Lockout, itd),

halo2mapzanzibarthmb9zd.jpg

KLIK!

halo2mapascensionthmb8mj.jpg

KLIK!

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.