Skoči na vsebino

Kupujem PC (in vse v zvezi z njim)!


NoWii

Priporočene objave

  • Odgovorov 441
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

No, zdejle ko sm ze lih sam v komputaskem svetu...

Za 600€ definitivno nebos dobil, vsega kar si zelis. Tko d prvo stvar bi ven vrgel quad procesor, ker so najcenejsi okoli 150€, kar je ze cetrtina tvojga kesa..+kaksno leto ga 100% se nebos nujno potreboval..

Kot drugo bi mel malo manj placa, ker se to res najlažje kasneje dokupi, in najbrs bos tudi rabil nekaj časa predn ti ga bo zmanjkalo..

Rama rabis definitivno 4gb, manj se ti zdaj ze skoraj ne splaca kupovat, poleg tega je ram najcenejsa stvar skoraj...

Glede na to, da mislis igrat spile, rabis vsaj 8800gt

Za maticno, pa bomo vidl kejk bo ostalo :D

No, loh pogledas na stran, ki ti jo je AntiTrax priporocal, so res dokaj poceni masince (poglej v intelov oddelek). Tam malce pod 600€ je nekaj solidnih primerov..

Drugace, ti pa se ostane komp, o kermu sem tud sam nazacetku razmislal:

http://www.elektronika.si/product_info. ... 7b4b2236ed

Matična je presenetlivo vredu, za graficno mas 8800gt, placa mas 0.5TB, rama 4 gb...ce pa doplacas ene 50€, pa dobis se quada...

Pa glede mojga uprasanja za ohisje...sem pogledal kere maticne podpira privzeto ohisje in kere podpira zeljeno, pa se sklada. Tko d je problem resen :roll:

Link to comment

drkalica, priporočam prvega. Zakaj?

1.) Procesor Phenom X3 porabi manj elektrike

2.) ima 3 GB RAMa

3.) ima napajalnik z večjim ventilatorjem (14 cm) in je verjetno posledično tišji

prednosti drugega sistema:

1.) štirijedrni procesor

2.) 640 GB disk je hitrejši od 500 GB, zaradi dveh plošč po 320 GB

Sicer pa se da verjetno z njimi zmeniti, da ti npr. disk zamenjajo, dodajo še nekaj pomnilnika (k drugemu) itn. Verjetno jih je treba le poklicati.

Ali bi lahko kdo od moderatorjev spremenil naslov teme v Kupujem PC?

Link to comment

Izmed unih dveh, pa jst nevem na keri strai bi bil, ker kot prvo nemaram phenoma, ker ma samo 2mb predpolmnilnika..

Ampak ce je treba izbirat emd unimadvema, bi tud jst priporocil prvega. Kr se mi bols zdi trijederni procesor pa 3gb rama, kot pa 4 lederni proc. in 2gb rama...razen ce zberes se kakih 40€, in si za drugega dokupiš še malo rama.

Link to comment
drkalica, priporočam prvega. Zakaj?

1.) Procesor Phenom X3 porabi manj elektrike

2.) ima 3 GB RAMa

3.) ima napajalnik z večjim ventilatorjem (14 cm) in je verjetno posledično tišjiKupujem PC?

1. Porabi tako malo manj elektrike da ni omembe vredno, kot drugič je intel in njegova serija core2duo or quad najboljša zdaj in se presprosto ne splača nič drugega kupiti.

2. 3Gb rama je slaba stvar. 2gb oz. 4gb je veliko bolj stabilen in bo kasneje crknil.

3. Ker je večji ventilator še ne pomeni da je tišji. Poglej malo koliko decibelov proizvaja.

also: NPM

js ne vem no

Link to comment

Počakite še mesc pa pou do dva.

Razlog:

Cene padajo

Prihajajo nove matične, grafične in procesorji.

ATI se z cenami bori z NVIDIO (280 proti R700)

Odkriva se da so asus matične p. defektne pravtako pa so tudi pr nvidinih grafikuljah potrdili da ima serija 8 defektne čipe, po možnosti ima še serija 9 (se še odkriva).

in še bi lahko našteval pa se mi neda

:razzy:

Link to comment
drkalica, priporočam prvega. Zakaj?

1.) Procesor Phenom X3 porabi manj elektrike

2.) ima 3 GB RAMa

3.) ima napajalnik z večjim ventilatorjem (14 cm) in je verjetno posledično tišjiKupujem PC?

1. Porabi tako malo manj elektrike da ni omembe vredno, kot drugič je intel in njegova serija core2duo or quad najboljša zdaj in se presprosto ne splača nič drugega kupiti.

2. 3Gb rama je slaba stvar. 2gb oz. 4gb je veliko bolj stabilen in bo kasneje crknil.

3. Ker je večji ventilator še ne pomeni da je tišji. Poglej malo koliko decibelov proizvaja.

also: NPM

Od kje ti pa to? LooL rami so zelo vzdržlivi in nekateri imajo doživljensko garancijo (brez navijanja) ne pametovat :a_a: :doh:

1234567896376444.jpg
Link to comment
1. Porabi tako malo manj elektrike da ni omembe vredno, kot drugič je intel in njegova serija core2duo or quad najboljša zdaj in se presprosto ne splača nič drugega kupiti.

Ampak če želi AMD-ja, zakaj ga ne bi kupil? Sicer pa je poraba (vsaj pri meni) zelo pomemben faktor. Evo en test:

http://www.tomshardware.com/reviews/amd ... 918-5.html

Poglej rezultate pri dejanski uporabi CPU-ja.

2. 3Gb rama je slaba stvar. 2gb oz. 4gb je veliko bolj stabilen in bo kasneje crknil.

Zakaj bi bila slaba stvar? 2x1GB + 2x512MB ti zelo lepo deluje v DC načinu. Boljšega si ne bi mogel želeti (razen seveda večje količine pomnilnika :ihih:)

3. Ker je večji ventilator še ne pomeni da je tišji. Poglej malo koliko decibelov proizvaja.

Ampak dejansko je.

also: NPM

Pomeni kaj?

Link to comment
3. Ker je večji ventilator še ne pomeni da je tišji. Poglej malo koliko decibelov proizvaja.

Ampak dejansko je.

Mogoce v tem primeru (nevem, nisem preveril), ampak drgač nemoreš trdit ker venitilator je glasnejsi, samo na podlagi velikosti.

Ne na podlagi velikosti ampak obliki lopatic (velikost ima zelo manjši vpliv kot oblika)

1234567896376444.jpg
Link to comment

No men bo zdej en maher naredu računalnik ( sestavu ) s temle :MATIČNA PLOŠČA :MCP61PM-HM

PROCESOR :ATHLON X2 5000

POMNILNIK :4096 mb DDR2

TRDI DISK :500G SATA2

OPTIČNI POGON : DVDRW

GRAFIKA:geforce8800GT/512MB

ZVOK:REALTEK 7.1

MREŽNA: 10/100

Cena je 528€ pa me zanima če se wam zdi to ugodno in pa kake se wam zdijo komponente

drkoo111.jpg RBD RBD RBD rulezzzz !!!!!!
Link to comment
No men bo zdej en maher naredu računalnik ( sestavu ) s temle :MATIČNA PLOŠČA :MCP61PM-HM

PROCESOR :ATHLON X2 5000

POMNILNIK :4096 mb DDR2

TRDI DISK :500G SATA2

OPTIČNI POGON : DVDRW

GRAFIKA:geforce8800GT/512MB

ZVOK:REALTEK 7.1

MREŽNA: 10/100

Cena je 528€ pa me zanima če se wam zdi to ugodno in pa kake se wam zdijo komponente

Baje imajo serija 8800 enake težave, kakor pri 8400 in 8600...Ne morem potrditi če je res!

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
No men bo zdej en maher naredu računalnik ( sestavu ) s temle :MATIČNA PLOŠČA :MCP61PM-HM

PROCESOR :ATHLON X2 5000

POMNILNIK :4096 mb DDR2

TRDI DISK :500G SATA2

OPTIČNI POGON : DVDRW

GRAFIKA:geforce8800GT/512MB

ZVOK:REALTEK 7.1

MREŽNA: 10/100

Cena je 528€ pa me zanima če se wam zdi to ugodno in pa kake se wam zdijo komponente

Ja vredu je, čeprav bi jaz vzel malce drugačen procesor si si vzel lepo kombinacijo, pa še če se da bodi zraven ko ti PC sestavla (če ga poznaš) da se vsaj malce tudi o sestavljanju naučiš, sej ni tolk booring. :D

1234567896376444.jpg
Link to comment

Ja bom rekel da pridem k njemu domov ker je bivši sodelavec od moje mami pa se kr dobr razumeva pa to tko da bom reku nej mi da res drug procesor k pride 10 € draži pa je kr dost bolš.Zdej pa meše zanima kolk welik lcd mi priporočate pa če bi dal lahko kdo kak primer se najlepše zahvaljujem za vso pomoč

drkoo111.jpg RBD RBD RBD rulezzzz !!!!!!
Link to comment

Jaz mam tega http://www.ciao.co.uk/Philips_220WS8FS__6663180

Okoli 250€ sam ma eno mrtvo piko :no_no: Drugace je pa super.

Moj rig je pa takle:

Manufacturer:

Myself

Processor:

Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz

Memory:

2028MB RAM

Hard Drive:

500 GB Total

Video Card:

8800 GT(NVIDIA)

Monitor:

Generic PnP Monitor

Sound Card:

Speakers (SigmaTel High Definition Audio CODEC)

1234567896376444.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.