Skoči na vsebino

Kupujem PC (in vse v zvezi z njim)!


NoWii

Priporočene objave

Hei.

No, končno se bom podal za novim PCjem (90%) in sem ze ker odpru temo, kjer bi rad malo vase pomoči.

Tukej je tisto, kar od kompa hocem (kr natancno vem, kaj hočem):

-more bit zlo tih, ker ta k ga mam zdej je glasen, d se ga slis cez dvoje vrat

-procesor more bit 4jederni, d bo z lahkodo prebavlal tudi igre naslednjega leta in naprej

-rama minimum 4gb, razmislam o 5gb (1gb zravn zato, d ga ma vista zasebe..ker ona prakticno odtrga 1gb rama stran)

-graficna more bit vsaj 8800GT, 9800 bi blo pričakovano. Sevede loh tud kaksen novejsi ATI, ampak njihovih graficnih nepoznam najbol...

-trdi disk ma loh tud samo 320gb, ker bo itak sam za spile programe in windows, za filme pa musko si bom dobavil zunanji disk

-nej bo se malo placa odprtega d se ga bo se kaj nadgradil (mislm d tuki pride napajalnik v igro)

-na njega zelim HKRATI met prikjucene slusalke, 5.1 zvocnike in 2.1 zvocnike. Make that happen :D

-cena MAX 800€ in niti centa več

Torej, tukaj je pa kaj sem dozdaj gledal:

1.) tale bi bil super. Ampak graficna bi bla loh mal bolsa in ni podatkov o hladilniku. Pase za zvocno nč ne pise.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist ... X_EXTILES2

2.) ta je super v vseh pogledih, sploh pa cenovno. Idin procesor bi prosu, če loh quada ugradijo pa en hladilnik zravn...ampak mislm d me to2je nebi preslo cez 150€

http://www.elektronika.si/product_info. ... 7b4b2236ed

3.) ta je tud dober, samo graficna bi bla loh mal bolsa in cena mal nizja (lol).

http://www.elektronika.si/product_info. ... 7b4b2236ed

No, dej pa prosim na plan z predlogi in nasveti

:)

Link to comment
  • Odgovorov 441
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

1. Ne vem, kaj ti bo 5GB rama. Totalno preseravanje in metanje denarja stran. Opažam, da to počne veliko folka, da si da konfiguracijo v podpis in si veča ego. V resnici pa po vsej verjetnosti jaz z 2GB rama doživim boljšo igralno izkušnjo kot en s 6GB. Zakaj? Zato, ker je same shit (v igrah). Drugo pa je, če misliš ti laufat photoshop in podobne programe, kjer boš urejal 200MB velike .psd fajle. Potem se že malce pozna. Sem pa že laufal visto ultimate na 768MB RAMa, z aerotom in vsemi ostalimi bonbončki, pa je delalo brez vsakega problema (stvarno). Lahko pa ga potem ravno tako nadgradiš. Če ti je že res 2GB premalo, pa nabavi 3, ampak nikakor 5!

2. Quad procesor - se tud ne splača. Ne skrbi, iger, ki bi za igranje potrebovale 4-jedrni proc., še dolgo ne boš igral ;) En soliden C2D + ne ravno najslabše hlajenje se ti bolj splača. Malo ga še naviješ, pa boš presrečen. Če bi pa po kakem čudežu res POTREBOVAL 4 jedrnika, pa lahko C2D še vedno prodaš (boš tud nekaj dobil za njega) pa pač takrat daš tistih 50€ (oz. kolko pač bo) zraven, pa boš tud preživel.

PS: Mislim, da tema že obstaja (Nov računalnik)

EDIT: Yup zyzyx, great minds think alike ^^

Link to comment

V bistvu je za špile trenutno dober dual core (C2D 8400, 8500) najboljša izbira, rama pa menda niti ne rabiš več kot 2 gb (DDR2). Ampak to je trenutno, kaj bo čez čas pa bomo vidli. Quad core pa veliko rama ti, kot pravijo tudi drugi, zaenkrat najbolj koristi v raznih programih. Najbolj pomembna stvar za igre pa je itak grafična in trenutno ti največ za svoj denar nudi Radeon HD 4850, a tudi HD 4870 je za svoj denar odlična karta. Nvidiinih kartic se ti trenutno sploh ne splača gledat, razen če bi kje dobil kako 8800 GT 512 res poceni (pod 100 Eur recimo), 280GTX pa je najbrž prevelik zalogaj zate in itak ne ponuja dovolj za svoj denar.

Pomembno je, da je komp uravnovešen, torej da se komponente ujemajo. Nima smisla nabavljat turbo grafe pa ena jajčka od procesorja ali obratno (če misliš poganjat špile).

edit: isti čas pandeck ^^

Link to comment

Ok, pri ramu ste me dobil, 5gb odpade. Ampak ostajam pri 4gb, ker si ne kopujem kompa ki bo igral spile danes, ampak tud kaksne v prihodnosti. Iz enakega razloga vztrajam pri 4jederniku.

Pa graficna tud. Prov, bom poiskal nekaj z HD 4850. Sej sam sem vedno bil za ATI, ampak dele sem spremljal samo trg od nVidie, tko d sploh nism vedu d ta grafa obstaja :P

Pa komp bi bil tud za photoshop ja...

No, sem nasel novga kandidata :) :

http://www.elektronika.si/product_info. ... 085160d219

sam procesor bi blo treba za quada zamenat. Graficna pa je HD4850.

Ja, tema za nov pc ze obstaja, tam ste DSmadfanu pomagal do novga kompa..ampak zdej ga jst kupujem in to je novo poglavje

:tepen:

Link to comment

Ja, ta je čist v redu. Odsurfaj na link, ki ti ga je dal šedov, pa si poskusi sam sestavit enakega, oz. vsaj podobnega, potem pa primerjaj cene in se pač odločiš za cenejšega ;)

PS: Disk pa le vzemi malo manjši. Najbolj bi se ti splačal kak WD Raptor (10.000 RPM), ker rabiš samo za igre in Winse, ampak, kolikor sem gledal, ga na sestavi.si nimajo =/

Link to comment
Strong enough :)

Hm, sam si ga nebi upal sestavit, nebi vedel kaj skupaj paše :D

Sej unim rečem d nej mi dajo q6600 al pa q6700 (ok, tale je predrah) in 320gb placa..

Mislim d bi pol prišlo okoli 750€...

Sej itak ni kaj za skrbet. Ko izbiraš matično, klikneš tam na "info", pa ti pokaže, kaj lahko daš gor ;) Če pa ne bi šlo skupaj, bi ti pa oni verjetno tud kakšen mail poslali (ker ga oni sestavijo, ne ti doma)

Link to comment

Mislm d sm ze kr nasu svoje...

Tist zgoraj sovpada z semi mojimi kriteriji, tko d bom kr unga si dobavil :) . Upam d bojo ustregl zeljam glede procesorja in trdega diska...

EDIT: se bolj splača q6600(150€) ali q6700(184€). Razlika je le v taktu procesorja, q6600 ma 2.40Ghz, q6700 ma pa 2.66Ghz. ??

Link to comment

O navijanju nimam pojma :(

Sej sm se ze za q6700 odlocil...ker mi cenovno brezproblema znese..mi bo pa kdo tega pomagal naviti do 3.2GHz, mislim d nebi smel bit problema..

Aja, pa povejte, se splača zravn se hladilnik vzet? sem ze povedal d mi gre velik za tiho delovanje...

Tale bi naprimer prisel v postev:

http://www.elektronika.si/product_info. ... ts_id/1310

No, to najbrs tesko veš, če ne probas v praksi...

Link to comment

Vodno hlajenje? DRAGO :D

Vem nekaj malega o decibelih...mislim d je 20dba prag sluha...torej bi bla ta zadeva skoraj neslisna, kar mi je všeč..

Navijat pa zazdaj se nemislem, kdaj kasnej pa najbrs ja..

Hkrati sem si pa vedno želel met kake neonke notri. Tko d bom kr hladilnik z neonkam uzel, pa sem izven vsake dileme.

EDIT: Ok, forget it, karkol je blo ze prej tuki napisanno. Tule je zmagovalec:

http://www.elektronika.si/product_info. ... ts_id/1411

:D

No, z vsem sem na jasnem, zdej pa sam se pocakam na dnar pa narocim zadevo...do konca počitnic vas bom ze vse prelomil u cssju in se vazil z novmu kompom...hehe :tepen:

Hvala za asistenco, ce bom pa sekej rabil, se pa oglasim. Pa č ma kdo sekako pripombo al pa opozorilo, na plano znjim :beer:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.