Skoči na vsebino

Kupujem PC (in vse v zvezi z njim)!


NoWii

Priporočene objave

Ja sej laufajo že ampak izkoriščajo ga pa ziher ne vsi ane? Koker jz razumem lahko imaš ti 100 jeder vsako ki tiktaka pri 10Ghz ampak če špil ni spisan da bo odjemal večprocesorsko moč nima veze, ti bo laufal samo na tistem enem procesorju.

Sicer pa počak da vleti Riddick-san, bo že on povedu kaj je in kaj ni. :ninja:

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
  • Odgovorov 441
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Spravljam se k nabavi novega PCja in res nimam pojma o pojmu razen tega da WoW igrajo geeki. Zato sem prosil kolega če mi poišče kakšne komponente da dobim za nekaj dobrega za malo denarja in me zanima kaj si vi PC experti mislite o tej zadevi:

Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz 1333MHz S775 6MB 45nm Box - 140.27e

Asus P5Q P45 S775 FSB 1600MHz PCIe ATX - 89.68e

OCZ technology-OCZ DDR2 4GB Kit, PC2-6400 800MHZ, XTC hladilnik - 74.73e

500GB Samsung HD502IJ SATA300 7200rpm 16MB - 52.64e

NEC-DVD +/- RW NEC, AD-5200A-0B, BULK, 20x, Črn - 20.41

LC Power-Napajalnik LC 420W, LC6420, 120mm fan, V2.0 (24pin), črn - 31.75

512MB Sapphire Radeon HD4870 2xDVI/TVO Retail PCIe - 213.5

SKupaj: 538.41e (+30e poštnina, -ohišje)

Povejte mi sam a se splača za to ceno vzet al lahk že kak boljši sestavljen PC dobiš kje? Te komponente so večinoma iz Nemčije (geizhals.eu in drivecity.de) ter sestavi.si.

Je dober, le napajalnik je prešvoh.

ATI Radeon HD 4870 System Requirements

500 Watt or greater power supply with two 75W 6-pin PCI Express® power connectors recommended (600 Watt and four 6-pin connectors for ATI CrossFireX™ technology in dual mode)

Link to comment

Če bi gledali samo watte bi bilo v redu, bolj je vprašanje koliko amperov je na linijah +12V, +5V in +3,3V.

Ampak all in all mislim da ne bo frke. Ga boš pač dobro stestiral ko ga boš sestavil in videl ali dela kake bedarije ali ne. Kadarkoli boš potem lahko nabavil 500w LCja, ki je tudi poceni.

Link to comment

Fak ane... Razmisljam, da bi si vzel isti komp kot ninja :eye:

Zanima me ce obstaja se kaka Slovenska stran kjer bi si lahko sestavil komp in bi cena ostala priblizno ista.

Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz 1333MHz S775 6MB 45nm Box

Asus P5Q P45 S775 FSB 1600MHz PCIe ATX

OCZ technology-OCZ DDR2 4GB Kit, PC2-6400 800MHZ, XTC hladilnik

500GB Samsung HD502IJ SATA300 7200rpm 16MB

NEC-DVD +/- RW NEC, AD-5200A-0B, BULK, 20x, Črn

LC Power-Napajalnik LC 420W, LC6420, 120mm fan, V2.0 (24pin), črn -

512MB Sapphire Radeon HD4870 2xDVI/TVO Retail PCIe

XBL: qDING DONGp

PSN: DoodlyDingDong

Link to comment

Meh še kr nisem naročil kompa, zdej sem že cel teden v dilemi a raje res vzet Quada ampak če že neki boljšga od 6600. Neki sem sam gledal ampak mi ni nč jasn, mi lahko kdo pove kater quad je še kej dober (boljši od 6600)? Za 9600 al 9500 vem da je huda zadeva sam je pa tud kr drag baje!

Je tole kul psloh?:

http://www.drivecity.de/product_info.ph ... B-45n.html

http://www.drivecity.de/product_info.ph ... m-Box.html

Q9550 253evre:thumbup:

Če vzamem ta procesor bo kompatibilen z vsem ostalim? Pač kar je že carnage naštel samo da seveda z 500W napajalnikom?

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
Meh še kr nisem naročil kompa, zdej sem že cel teden v dilemi a raje res vzet Quada ampak če že neki boljšga od 6600. Neki sem sam gledal ampak mi ni nč jasn, mi lahko kdo pove kater quad je še kej dober (boljši od 6600)? Za 9600 al 9500 vem da je huda zadeva sam je pa tud kr drag baje!

Je tole kul psloh?:

http://www.drivecity.de/product_info.ph ... B-45n.html

http://www.drivecity.de/product_info.ph ... m-Box.html

Q9550 253evre:thumbup:

Če vzamem ta procesor bo kompatibilen z vsem ostalim? Pač kar je že carnage naštel samo da seveda z 500W napajalnikom?

Mislim da bo Q6600 tudi vredu, špilam crysis na full pa uporablja samo 2 jedra pa še to ne na ful ampak vsakega kake 20%.

1234567896376444.jpg
Link to comment

Drgac ce ti pa q6600 ni dovolj, pa uzami q6700, ta ni tolko drazji...

Ampak v taktu je tudi zelo malo razlike...

Meni se zdi da procesorji napocasneje napredujejo (glede na to, da proc. mojga tastarga kompa (3leta) zadostuje minimalnim potrebab crysisa), tko d ce bos nabavil quada, bos njega tazadnega menjal...

Drgac pa tud jst se nism kompa nabavil, nekako vsakic pridem do tega, da ce nekaj hocem, morem drugo stvar spustit...pa mejckn cakam na cenejse ponube.

Predvsem se pa trenutno nemorem odlociti al bi hudo ohisje, al slabse ohisje, pa polno gadgetov zravn (fensi suslake, razer podloga..)

Link to comment

Evo, to mene razkuri. Folk gleda vedno samo na prihodnost.. Kaj pa sedanjost? Kaj ti koristi 342 jedrni procesor, ki bo v normalno uporabo stopil čez 120 let, če pa lahko čisto normalno uporabljaš cenejšega 2-jedrnika. Pa v bistvu sploh ne veš.. kaj če drugo leto prepovejo kompe (v smislu vse bolj butastih zakonov)?

Pa en kvalitetn Quad stane kar precej več od kvalitetnega Duota, pa ga slednji vseeno prekosa v špilih. Če veliko folka živi še z enojedrnimi procesorji, zakaj bi ostali rabli 4? Vi se kr tolažite "Jaz mam pa quada, čez 2 leti bom ga lahko celo uporabljal :hyper: ", medtem ko bomo drugi čez 2 leti kupili povsem nove Quade, cenejše, v 22nm tehnologiji in se vam samo smejali.

Link to comment

Ja, v tem je stos...

Ce bos zdaj kupil quada, ki je prihodnost, ga bos zares zacel uporablat sele cez dobro leto...in potem bo se trajal kake 2 leti, da ga bos moral zamenjat. Torej ga bos mel dobre 3 leta.

Ce si pa kupis duo, ki je sedanjost, ga bos moral zamenat cez slabe 2leti...

V tem je štos, d kupis zadevo, ki ti jo nekaj cajta nebo treba menjat...

Link to comment
Evo, to mene razkuri. Folk gleda vedno samo na prihodnost.. Kaj pa sedanjost? Kaj ti koristi 342 jedrni procesor, ki bo v normalno uporabo stopil čez 120 let, če pa lahko čisto normalno uporabljaš cenejšega 2-jedrnika. Pa v bistvu sploh ne veš.. kaj če drugo leto prepovejo kompe (v smislu vse bolj butastih zakonov)?

Pa en kvalitetn Quad stane kar precej več od kvalitetnega Duota, pa ga slednji vseeno prekosa v špilih. Če veliko folka živi še z enojedrnimi procesorji, zakaj bi ostali rabli 4? Vi se kr tolažite "Jaz mam pa quada, čez 2 leti bom ga lahko celo uporabljal :hyper: ", medtem ko bomo drugi čez 2 leti kupili povsem nove Quade, cenejše, v 22nm tehnologiji in se vam samo smejali.

Ne štos je v tem, da smo prišli pri procesorjih v 40 letih (okvirno) do OGROMNE razlike in vse igre ki sem jih di zdaj igral delajo odlično, če ljudje ne bi gledali na prihodnost bi varjeto ti pa jaz ševedno bla v jami :D

Svet je nastal tak kot je zaradi ljudi, ki so imeli vizijo, kakšna bo prihondost.

In ne spljuvaj teh pametnih besed. :D

1234567896376444.jpg
Link to comment

Ampak fora je, da trenutno quada ne potrebuješ, ker ga ne boš nikjer koristil. To je tako, kot da zdaj kupim prototip avta, ki se bo vozil po zraku (na tem se že dejansko nekaj dela) za x milijonov €, čez 25 let, ko jih bomo dejansko začeli uporabljat pa ga bom dobil za 10k€. Tačas mi bo pa samo stal v garaži. Aja, pa največji frajer bom, ker mam najjači avto. V resnici pa se ti bolj splača rabljenega Cliota za 2k kupit..

EDIT: Ja pa to so delali izumitelji, misleci, podjetniki.. Ne vem, kako bo svetu koristilo, če bomo mi -navadni uporabniki- gledali na prihodnost.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.