Skoči na vsebino

Vprašanja o računalniških problemih, programih, špilih


Anduril

Priporočene objave

  • Pred 1 mesecem ...

Meni se pa na "službenem" prenosniku pojavlja sledeč problem in verjamem da boste nekateri vedeli za kaj gre.

Pri poskusu inštalacije kakšnega novega programa mi javi:

post-3478-144771015205_thumb.jpg

Imam administratorski račun in ta je tudi edini naračunalu. Mogoče je od prejšnjega admin računa ostalo nekaj pravic za določene stvari in sedaj jaz, kot novi admin na računalniku nimam 100% dostopa?Če kdo ve kje bi se to nastavilo bi bil zelo hvaležen.

Link to comment

Imaš več variant, poglej properties od setup-a pod varnost, lastništvo..., če se ti to dogaja pri več programih, je lahko kriv antivirusni program... poskusi narediti še en admin račun in preveri, če se zadeva ponavlja, lahko je pa tudi kaj tretjega, pomaga lahko tudi system restore... imo backup in ponovna inštalacija sistema, sploh, če je bil prej nekdo drug lastnik računalnika...

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

Da malo obudim temo. :D

Soočam se s problemom zelo slabega prejemanja signala od routerja do moje mrežne kartice. Razmišljal sem, da bi domet signala povečal, zdaj pa sem našel na internetu kar veliko načinov, pa me zanima, če je imel kdo od vas že izkušnje s tem.

Prva možnost je da bi postavil še en router v višjem nadstropju, kjer je signal slabši.

Druga možnost pa da naj bi si se dalo dobiti t.i. "range extender", ki naj bi razširil signal po prostoru.

Ta dva načina se mi zdita še najbolj preprosta in verjetno zagotavljata rešitev. Ne vem ravno točno kako bi se tega lotil, tako da če ima kdo izkušnje s tem bi prosil naj jih deli z menoj.

Link to comment
  • Pred 10 meseci ...

Ojla, doma imam PC Medion Akoya, kupil sem ga mislim da okoli leta 2010. Original je bil naložen Windows Vista, računalnik je delal brezhibno. No letos pa so se začele težave.. Če računalnik vgasnem ali pa ga resetiram se nikakor več ne zažene. Ob poskusu zagona spusti približno 8-10 zaporednih piskov, računallnik sicer deluje, vendar je na ekranu kar tema, kot da računalnika sploh nebi prižgal. No, mislil sem da je kak virus, zato sem ga sformatiral in naložil original osmico, vendar težava ni izginila. Računalnik sicer po ogromnem številu poskusov uspem zagnati, vendar si lahko predstavljate da je zelo moteče..

Upam da mi lahko pomagate :)

Link to comment

Piski so ponavadi posledica okvare ali slabega kontakta grafične kartice, RAMA... število piskov ti pove za katero stvar gre... googlaj bios error beeps...različni biosi imajo lahko različne variante piskov...ker imaš temo na ekrau gre verjetno za grafično karto, poskusi jo vzeti ven in dati nazaj not, poglej, če dela ventilator, če je vgrajena pa nimaš kaj dosti...

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • N7

velika kvota piskov namiguje na ram. zagotovo imaš več kot 1 pomnilniški modul vgrajen. selektivno testiraj posamezno rezino. še bolje, odstrani ves ram, vklopi in testiraj piske. če se piski pojavijo (ni nujno) jih štej in preveri ali ustrezajo prejšnjim piskom. boljši OEM prozivajalci uporabljajo piske tudi za indiciranje težav z biosom, napajalno enoto, različnimi krmilniki in ostalim on-board čipovjem. v glavnem kot je omenil že bessie.

dejstvo, da ti PC vseeno uspe zagnat pa spet nekako potrjuje napako na ramu. ostale komponente so bolj "dead or not". pri ramu je pa pomnilniških naslovov malo morje in ko imaš srečo, se naslovijo tisti, ki niso okvarjeni - pc se prižge. v skrajnem primeru pa klic servisa. bi ti morali povedati iz prve...

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 1 year later...

Zivjo, imam lap topa asus starega okoli 2leti... Nekajkrat mi je napisalo, da je prislo do tezave z hard discom in sem dal vredu pa je delal normalno... do danes, ko ne morerm nic vec delat na kompu, prizge se se ampak odpre pa nic... Sedaj me pa zanima ce se sploh splaca popravljati, ali rajsi kupit novega, pa se zanima me ce bi se dal podatke dobiti nazaj..? Lp

Link to comment
  • Pred 4 meseci ...

Da si izposodim tole temo.

Danes sem naložil Star Wars - TOR. Ko sem igro zagnal mi je ta spremenila refresh rate, monitor je pocrnel, utripalo je samo 60hz gor. Resetiram pc, slika normalno deluje dokler ne bi morala na namizje, kjer se ponovi zgodba. Poskušam kaj rešiti v safe modu, a tam ne moreš spremeniti refresh ratea. Berem malo okoli, naj bi poskusil z biosa it v tisti VGA mode. Naredim to, a ni učinka, ko bi moralo pokazati namizje se prižge črna slika z 60 hz napisom. Resetiram in evo to je to. Od zdaj dalje ne pridem več niti čez prvi screen.post-472-144771086435_thumb.jpg

Če resetiram je odvisno od sreče, včasih pridem na prvi screen, včasih pa niti to ne, slišim da racunalnik brni in se priziga, ekran pa ostane črn, rdeca lucka utripa kot da ni signala.

Kaki nasveti?

Edit: Uspelo priti dlje, zdaj sem tu. Nimam pojma kje je instalacijski cd. a447951f5f240275c0217dfa05e2c853.jpg

Urejano od Cloud
Link to comment

Finta je da se je vse začelo ker je špil spremenil refresh rate. Takrat je ekran normalno deloval skozi booting up pa se samo namizje ni pokazalo ker očitno ni premogel tega refresh ratea. Pol so naenkrat winsi sli ampak je normalno napisalo naj vstavim instalacijski disk not da se popravi. Zdaj pa ekran ne dobi slike več. A imajo monitorji kakšen reset to default gumb, je treba kaj dalj časa držat al pa kaj?

Link to comment

Sem našel windowse, dal tam repair in to je to. Tud ekran se čudežno sedaj normalno priziga. Hvala vsem za pomoč. :)

Onim kurcom od Biowara pa lepo fakiča, mamo jim vidim, nesposobnim. Kolk problemov z enim špilom skor ni za verjet. Od tega da traja 3 dni, da zasilno porihtajo launcher, da sploh lahko špil dol potegnes do teh problemov z refresh rateom pa do ostalih x in y problemov, ki jih raja poroča po forumih. Kot da modeli dejansko ne bi hotli da folk igra njihovo igro.

Link to comment
  • Ozi odpel dotično debata

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.