Skoči na vsebino

HDTV 1080p


Priporočene objave

  • Odgovorov 62
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Kaksne so pa kaj cene teh lcdjev? Ali so sploh v trgovini ze , te KURO modeli?

ps, bi nekaj kupil, ampak glede na mocno padajoce cene mi je kar mal skoda denarja. Najbolje je se pocakat kaksno leto ali dve. Po dolocenih padcih se bodo cene stabilizirale, dokler ne bo prisla nova tehnologija. Moje osebno mnenje...

LP,Sandi

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment

Sej je dal tomyboy link do enga modela, ki pa ni full HD in nima tunerja. Cena je 3400 €. Za full HD bo treba verjetno prištet še kakega tistočaka, če ga pa kdo namerava kupiti v BigBangu pa dva. :lol:

Kar se tiče čakanaja na padec cen je tako, da vedno prihajajo novi modeli in nova tehnologija. Seveda bo tak TV takrat cenješi, a kaj ko bo na trgu že boljši in bo imel mogoče drugo aktualno tehnologijo. Se strinjam, da se malo počaka z nakupom dražjih Full HD TVjev, ker tem bi cene še znale pasti. Medtem ko navadve HD TV dobiš že za ne preveč denarja. Zakaj bi čakal dve leti, če lahko s takim tvjem uživaš že zdaj?? ;)

Link to comment

To je res, samo cez dve leti bodo v ponudbi najvecje od 42 col naprej in bo to cist normalno in po dokajz nizki zacetni ceni... cca 400EUR naprej. Pod to ceno ( priblizek) pa tezko verjamem da bodo kdaj prisle, povsod so te cenovne meje. Smo takrat bodo pa ven ze prisle Laserske LCDjke in bodo vrhunec ponudbe ( mogoce ) in bodo spet drage , navadne lcdjke pa bodo poceni in dostopne.

Tako se ponavlja ta ritem ze dolga leta in najbrz se bo tako tudi nadeljevalo. Zakaj bi danes kupil vrhunsko tehnologijo ce cez leto ne bo vec vrhunska a za pol cene. Tisto leto pa ze pocakas...

ps, moj primer. Zelja je bila 16:9 tv, katodna cev, ko so prisle ven , so bile cene gromozanske. Potem so pocasi padale in pred cca 7 leti sem kupil panasonicovo 16:9, 32 col... za 220.000Sit. Je zelo solidna televizija, crnina je crna, ce je crn zaslon, mislis da je tv ugasnjen:) Skratka sem zadovoljen , malo pa me matra velikost ( bi sel na 106cm)... AMpak vec kot 800EUR ne dam , nebi pa rad kupil nek vstopen model, ker televizijo kupujem za vsaj cca 10 let, tako da se 2-3 leta in sedaj tiste za 2000EUR, bodo cez toliko casa dosegljive, in upam da bodo zdrzale vsaj se toliko casa. Kot ste opazili gledam na nakup tudi iz denarnega stalisca... Pac drzina pa to:)

ps2, moje osebno mnenje

LP,Sandi

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment

Konkretno lahko povem, kako je stvar okoli Pioneer-ja. Zopet sem tam, kot sem bil pred dvema latoma in pol. Konec leta bom "moral" odšteti 3.5k. Za ta denar, sem takrat dobil 7inch manjši TV, se pravi 42 inch, samo en HDMI, seveda druge spec. na papirju, itd, itd.

Se pravi, nekaj stvari se je v tem času bistveno spremenilo, izboljšalo, vendar smo še vedno pri številkah 2.5-3.5k.

Kar se tiče Pioneer-ja, so ti prekleto trdi glede spusta cen. V trgovinah imajo stare modele in cena še vedno stoji kot pribite, 2.500 EUR za 42inch in 3.500 EUR za 50 inch.

Če se pač odločiš, za nakup višje klase TV, te bo to udarilo po žepu enako danes ali pa čez dve leti. Seveda bo razlika v tehnologiji, ki bo napredovala v tem času. Pri Pioneer-ju, glede na trend zadnjega leta, tako ni za pričakovati občutnega znižanja cen.

Cene starih modelov pri uvozniku Primaline:

http://www.primaline.si/index.php?Itemi ... om_content

Me zanima kakšen popust bi se dalo zdreti ?

Lansko letni dobitnik EISA, ima še vedno ceno vrtoglavih 6k EUR. Sedaj, ko ga je nasledil nov model, bi pričakoval kakšen spust cene.

http://www.primaline.si/index.php?Itemi ... om_content

Vse se bo spremenilo, ko pride nova tehnologija, ki bo zamenjal Plazmo in LCD. Tako, kot se je to zgodilo z katodniki, TV vreden skoraj 500k bivših SIT, danes stežka prodaš za 200 EUR.

Samo takrat noben ne bo več hotel kupiti LCD ali Plazmo, ker bo tisto novo toliko boljše in smo spet tam. :beer:

LP

Link to comment

Je pa prehod na novo tehnologijo tezak. Pred casom se je bolj splacalo kupiti dobro katodno cev kot pa za isti denar LCDjko ( LCDjka je bila vstopni model brez dodatkov in ostale robe, slaba slika, slaba kvaliteta,...). Katodna pa je bila na visku. Tako bo tudi takrat ko bo prisla nova tehnologija. LCD in plasma bosta razvita v nulo in poceni ( ce ne pretiravas z palci in dodatki) , nova tehnologija pa draga.

Sej se ponavlja...

ps, jaz sem zgoraj poste pisal za TVja vstopnega razreda, pac povprecna slovenska druzina ne kupuje tvja za 2500EUR...

LP,Sandi

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment

ziga tema se imenuje HDTV in ti uletiš z vprašanjem, če je dober ta katodnik. .. :doh:

ej mene pa zanima če mate kako stran ali pa forum kjer piše o teh plazmah pa lcdjih(kje se jih splača kupit pa te osnove)

Če bi ti malce bolj specifično povedal kaj te zanimiva, bi bilo tudi dobro ne ?

Kar se tiče osnov, pobrskaj na googlu ali uporabi na forumu search, ker je okoli tega bilo napisanega že "miljon" strani.

Če pa že veš kaj približno te zanima in potrebuješ samo pravo trgovino, je najprej dobro zagnati programe za primerjave cen:

http://www.guenstiger.de/gt/main.asp

http://www.idealo.de/

Tu dobiš nekakšno sliko, koliko stane stvar drugod po evropi, oziroma bolje rečeno Nemčiji.

Seveda moreš vzeti v zakup, da so tiste najnižje cene samo online cene določenih ponudnikov, ki jih v normalnih trgovinah zelo težko dobiš.

Nato pa v akcijo in poiskati TV pri nas, seveda z eno prednostjo, vedel boš točno koliko je ta tudi vreden. :) Kje kupiti v Slo, pa uporabi Najdi.si in vpiši model TV-ja ali pa mogoče kakšna Bolha.com.

Za referenco pri izboru, lahko uporabiš http://www.eisa-awards.eu/, kjer si lahko pogledaš dobitnike nagrad, tudi za prejšna leta in tako izbereš kakšen starejši model, ki ja danes bistveno cenejši.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.