Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Kratek vpogled v Samsung Omnia W, Windows Phone in nekaj zastonjskih iger zanj


Priporočene objave

  • vrhovni

Moj big screen mobi!

2009_11_05_m_htc_hd2_01.jpg

And I like it! :P

Iskreno povedano, sem se tudi jaz odločal med Palm pre, Nokia N900 in HTC HD2, pa sem se na koncu odločil za slednjega zaradi izjemno tanke oblike, zmogljivosti in velikega ekrana. Kljub trenutno največjemu ekranu med mobilniki, ni problematičen za nošenje po žepu, saj ni debel. Všeč mi je tudi Windows mobile, zaradi zmožnosti prilagoditve (editiranje registrov,...). Mobitel ima praktično vse kar rabim in še več. Ekran ni prevelik, če imaš vsak malenkost večje roke, saj se ga da enostavno rokovati z eno roko (to je bila glavna kritika pri večini ocenjevanj).

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Ja, HTC HD2 je kar orenk beštija in baje precej kul telefon. Meni osebno je sicer že prevelik, pa WM 6.5 je mrtva platforma, tako da mi ne pride v poštev, je pa precej lušten za mal se slinit. :)

Jst že celo večnost čakam na en orenk Android telefon s QWERTYjem in lepim dizajnom, pa ga kar ne dočakam. Če ne bo druge, bom počakal, da vidim, kako bo laufal Flash 10.1 na Droidu/Milestoneu, pa si ga potem omislim, če bo okej. Ma pa za umret grdo tipkovnico. :(

Jst bi mel dizajn HTC Pro 2, mogoče 0.1" večji ekran, Android za OS, pa notri recimo Snapdragona. Mmmmm.

Link to comment
  • vrhovni

Ja res je, WM 6.5 je mrtva zadeva, ker je napovedan WP7. Takrat ko sem ga kupil, še ni bilo ne duha ne sluha o WP7... samo govorice.

Fizična tipkovnica me moti, ker doda preveč debeline telefonu. Je pa hitrejša in natančnejša od virtualne, ampak vseeno mi več pomeni debelina zaradi nošenja po žepih.

Velik ekran je 1A za brskanje po spletu, edino flash vsebine še niso pošlihtane. Nuja je flash 10.1, ki pa prvi izide za Android OS, če se ne motim. Tako da edino kar pogrešam na telefonu je flash 10.1.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Ja, HTC HD2 je kar orenk beštija in baje precej kul telefon. Meni osebno je sicer že prevelik, pa WM 6.5 je mrtva platforma, tako da mi ne pride v poštev, je pa precej lušten za mal se slinit. :)

Jst že celo večnost čakam na en orenk Android telefon s QWERTYjem in lepim dizajnom, pa ga kar ne dočakam. Če ne bo druge, bom počakal, da vidim, kako bo laufal Flash 10.1 na Droidu/Milestoneu, pa si ga potem omislim, če bo okej. Ma pa za umret grdo tipkovnico. :(

Jst bi mel dizajn HTC Pro 2, mogoče 0.1" večji ekran, Android za OS, pa notri recimo Snapdragona. Mmmmm.

Trenutno so govorice o Nexus Two, ki naj bi bil v bistvu Nexus One s tipkovnico. :drool:

Link to comment

Random:

jaz sem celo leto 2009 čakal na Samsunga W880...

samsungamoled12mphone.jpg

...in Samsung se je odločil, da ga randomly ne bo dal na trg/v evropo/nikamor sploh.

Saj verjetno kje na svetu bi se ga dalo tudi dobiti, ampak s visokimi ciframi in občutljivimi izdelki se nimam namena zafrkavati s slepimi nakupi po netu.

Če/ko kdo najde kak koristen info okoli tega, ali pa pozna kako vredno alternativo, se priporočam. :puppy:

Link to comment
  • vrhovni

No super! Očitno bomo dobili WP7 res še pred prvimi uradnimi WP7 telefoni, ker so ti najavljeni proti koncu leta. Čudi me, da toliko zadev že deluje! Nazadnje, ko sem gledal na pocketnow.com, so v emulatorju zagnali WP7, večina zadev ni delovala. Je pa res, da je bilo to na emulatorju.

Definitivno sprobam, ko bo beta! Pa da porihtajo težave z driverji.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

samsung-i9000-galaxy-s-3.jpg

Teden nazaj sem končno iz starega HTC Toucha (Elf za hackz0rje) orenk upgrejdal v Samsung Galaxy S v Mobitelovi ponudbi.

Kaj reči, iz winmo Elfa sem s custom romi in endless optimizacijo unih bogih 64 mb rama iztisnil dušo, s tisoč(in)utilityji, overclockanjem in customizacijo vmesnika.

Prehod z ubožca, kjer sem šparal vsak kilobajt spomina in zatikajočega, malega ekrana, na kapacitativni, 4-inčni super amoled zaslon (lepši kot katerikoli velik, pravi zaslon, ki sem ga kdaj videl) in mašino, ki se smeje v faco mnogim namiznim škatlam, me je čisto odpihnil.

Snemanje posntkov v 720P pri 30 FP je awsum. Galerija effortlessly žonglira stotine 5+ megabajtnih slik s thumbnaili, zaslon, kot omenjeno, nor. Zaenkrat imam še stock rom, a, laufa ko nor in android multitasking je res zanimiva zadeva, ki deluje ful boljše, kot na začetku zgleda (v bistvu zares povečini sploh ne multiaska - čim zapremo en program, si droid zapomni njegovo točno stanje in ga ukine. Ko ga naslednjič zalaufamo, se povrne točno, kjer smo ostali). Utilityja na gore, marketplace poka po šivih z vsebino. Možnosti neskončno in dodajanje ter odstranjevanje programov, dodatkov, custom tega in onega ter file asociacij gre kot po maslu, kar nikoli nisem izkuil na kakem OSju (ok, winsih pač, a v nobeni obliki).

Baterija tudi traja več, kot sem si mislil. Pogovor in predvajanje multimedie ga res malo znucata. A ok, čim začno pokati WiFi, GPSi in druga wireless navlaka je pač kar je. A definitivno močen na tem področju.

Je pa res, da po začetnem hajpu, sedaj počasi začenjam pogrešati hardversko tipkovnico. Saj je ogromen in super odziven zaslon zakon, a tipkanje je tipkanje in tu ni kaj. Saj, če bi bil softversko omejen, ok, ampak ko sem danes ponesreči kenslal iz dolgega posta, napisanega s touchscreenom, ker sem po nesreči slajdal na capacitatitvno občutljivi "back", a potem zalaufal celi Quake 3 na 60+ FPS, sprobal GBA Advance emulator ki teče praktično na polno in še par cvetk, sem videl, da za toliko zmogljivosti, človek, če jo hoče zares izkoristiti, kar mora imeti boljšo kontrolo kot le touch screen. Kolikor natančen in velik ta že je.

No, vseeno sem super zadovoljen. Itak se vsak dan najde nekaj boljšega in trg nabildanih telefonov je čisto nor sedaj. Galaxy S je divji in ob času nakupa najmočnejši (ter najmočneje, kar uradno dobiš pri nas za ta cajt in bogve koliko še), a baje bodo vsak čas vzunaj enaki s tipkovnico (yumm), itak pa mu delajo kompanijo že neki ciglasti, a opasni Motorolini Droid Xi in še nekaj divjih keyboard modelov bo kmalu. Pač, tako hitro gre, da kadarkoli nekaj kupiš, je staro po par dneh. Tako da se ne sekiram. Moral sem nekaj ubost in to je to.

Pač, ni tipkovnice in ni flasha (četudi berem, da običan led flash ne pomag kaj prida in pač telefon rabi xenonxkega, da si lahko reče "flash".. boh, ne vem), a čim zalaufam kak super gladki 720p MKV na sweet Amoled zaslonu z bluetooth stereo slušalkami, ali pa ga po možnosti wirelessly stremam na na PS3->HDTV ter še sto drugih gimmickov, pozabim na unih par opravil, ki postanejo malo tečna brez fizične tipkovnice. Je vsaj toliko bolj slim in lahek. V glavnem, :love:

Link to comment
  • vrhovni

Hehe. Galaxy S je bil s svojim Super AMOLEDom dolgo čas en izmed mojih glavnih favoritov, ozr. njegova QWERTY inačica, trenutno samo za bušlandijo najavljen Epic 4G. Potem sem pa začel čekirati, kakšnih dimenzij pride že osnovni Galaxy S v primerjavi s parimi telefoni, ki jih imam na voljo, in sem se dokaj ekspresno odločil, da nad 3.7" ekran raje ne bom šel.

Zato sedaj veselo čakam uradno (neuradno je itak znano že tkorekoč vse) najavo Droida 2, ki naj bi po rumorjih v ZDA izšel že čez par tednov. V bistvu iste velikosti/dizajna kot predhodnik, samo z gigaherčnim procesorjem in baje ful izboljšano tipkovnico. Ekranček je imel že Droid supa-dupa (najvišja resolucija med Androidi), pa še GorillaGlass je, če se ne motim, edino 720p snemanje bom verjetno pogrešal, ker ga zgleda ne vem zakaj ne bo imel. Ampak jebiga, kot praviš, nekaj je pač treba vzet in jaz čakam na nov telefon že od časov HTCjevega Touch HDja, pa mi nikoli ni bilo vse čisto všeč .. Droid 2 mi deluje pa tako blizu vsem mojim zahtevam, da se pač ne mislim več preseravati. Samo bohnedej, da bo evropska verzija prišla ven s polletno zamudo, tako kot Milestone napram Droidu. :eye:

Kekken: zakaj pa misliš, da jaz čakam na enega s QWERTYjem? God damn console emulators, yo! :D

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
  • 5 tednov kasneje...
  • vrhovni

V bistvu čakaš HTC Desire Z, kar je evropska verzija G2. :)

Ja, jst sem že odločen, da bo to moj naslednji telefon. Najprej sem še mencal glede Droida/Milestona 2, ki je ravno tako pošteno hud, pa mi je potem olajšala odločitev Motorola, ki vsem svojim novejšim Android telefonom zaklene bootloader in sesuje možnost nalaganja svojih customized romov. Jebte se, grem pa k HTCju, ki tega ne počne. Pa še lepši je Desire Z. :D

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.