Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Kratek vpogled v Samsung Omnia W, Windows Phone in nekaj zastonjskih iger zanj


Priporočene objave

  • Pred 2 meseci ...
  • vrhovni

Ufff... to pa je beštija!

Snapdragoon 2nd gen + Froyo = pure awesomeness!

Da niti ne omenim, da se zadeva enostavno overclocka na 1,4GHz in še več in to skorajda brez povečane voltaže!

Kje si nabavil in cena, če ni skrivnost? :D

Drugače pa me zanima tvoj prvi vtis kaj ti je všeč, kaj bi spremenil, itd.?

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Ma ja, super telefon je. Imam ga sicer rootanega in popolnoma pripravljenega na custom mode/overclockanje, samo to pride kasneje, ko bo začelo delovati, kot da Z ne sledi več modernim telefonom in ko bo HTC pozabil na updejtanje. Future proof it is. :D Trenutno ga imam s SetCPU lepo naštimanega, da mi vedno ob ugasnjenem ekranu underclocka na minimum (~250 mhz), pa mi ob normalni uporabi zdrži več kot tri dni .. kar je fenomenalno za telefon take klase.

Nabavu sem kar na angleškem Amazonu (na drugih ga takrat še niso imeli, pa še najceneje je v bistvu), za dobrih 500€. Drago ko pes za neki tako banalnega, kot je mobitel, ampak ej, fak it, iščem tak telefon že več kot eno leto, pri Mobitelu bo pa v splošni akciji najverjetneje stal več kot 400€. 100€ več, dobil sem ga par mesecev prej, pa nisem vezan za nadaljni dve leti. Suck it, Mobitel.

Vtis .. sej pravim, zaenkrat mi je supa-dupa. Vse dela ekspresno, laufa kot prenosna filmoteka, gor lahko drkam emulatorje, brez problema browseaš po netu in počneš skorajda karkoli, kar bi lahko na laptopu. Sense sem si zamenjal za LauncherPro-ja, ki ga po možnostih prilagajanja poseka po celi črti in lepo spedenal vse home screene, tako kot mi pašejo. Edini minusi, ki jih trenutno najdem: gumbi na tipkovnici bi bili lahko kanček bolj izbočeni in lažji za pritisniti in drugo, kar sem odkril danes: telefon nima nikakršnega voice dialinga. Sicer ga itak bolj ne uporabljam, ampak wtf HTC? Telefon za 500€ nima funkcije, ki jo imajo 4 leta stare Nokie? Mnja.

Link to comment

Niice. Končno si dobil, na kar si čakal. :cool:

Za voice dialing.. Humm, na winsih sem ga še uporabljal parkrat preko slušalk, zdaj pa niti nsiem kaj prevevč v to šel. Si pa bom za poletje spet ufural ene dobre wireless stereo bluetooth slušalke (če ne bo kaj novejšega, verjetno Altec Lansing 903), pa bom poskusil.

Sem pa do sedaj sprobal "Vlingo" in je kar poslušen, poleg tega pa lahko z njim daš še čuda ukazov. Edino, mi deluje, da ni glih povsem mišljen za slušalke, ker še vedno uporablja potrjevanje s pritiski na zaslon. No, je za pogledat. Potem pa opevani Google Voices Froya. Tu pa ne vem. Ampak če praviš, da "ni", potem verjamem, da tudi še ni to to.

Itak pa je fail že to, da obe omenjeni aplikaciji morata na net, da sploh delata. Fail.

Ampak po moje bi bilo treba še malo pogledat in po moje ni vrag, sda se še kaj najde za droida. Meni je bil še najboljši sistem iz WinMo, ko si najprej posnel voice sample, nato pa je naprava super proepznavala tvoje ukaze. Dosti boljše, kot če interpretira slovenska imena, črkovana v angleščini. Moram prav pogledati, če kaj takega nemara obstaja.

Ali je problem globlje v androidu - torej v interakciji headseta z napravo? Tudi o tem sem nekaj slišal, a nisem še nič probal.

Link to comment
  • vrhovni

Ne vem, Voice Search od Gugla me ne mara kej preveč in mi polovice možnih ukazov sploh ne izvede, čeprav jih prepozna (npr. Listen to, send text to, ipd), obenem se mi pa zdi, da še precej žgoljavo prepoznava zadeve. Vlingo, on the other hand (hvala za priporočilo!) dbestično prepozna več ali manj vse, sem ga ravnokar preizkušal. Dve pomanjkljivosti: a) potrebuje net, kar mi ga trenutno naredi čisto neuporabnega, razen za domačo zajebancijo in B) večine kontaktov mi zaradi slovenskih imen noče zgruntati sploh. In v tem so bili bolj napredni že antični Nokiini gsmi: enostavno si posnel neko ime za kontakt in je zadeva delala brez problema. Kako je to lahko tako nedoumljivo za tele Android aplikacije, mi ni jasno.

Pa mene glede BT headsetov niti ne zanima toliko, rad bi imel samo varianto npr. klicarjenja med vožnjo, ne da bi moral zato drkati zadeve po telefonu.

Link to comment

htc-desire1.jpg

Imam ga že nekje pol leta in sem zelo zadovoljen. Mi ni žal denarja. Pa vedno se najde kakšna kul aplikacija za telefon :).

Morda za tiste z androidi in tega ne veste, dl-jajte si appbrain app. Je boljši market kot tisti ki je že naložen, ker imaš vse lepo po kategorijah razporejeno + filtre si lahko vklopiš. Pa še syncaš lahko vse in lahko drugi vidijo katere aplikacije imate na telefonu (moje recimo: http://www.appbrain.com/user/DrAg0nBoY/ ).

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 1 mesecem ...

Right... Pri meni je prišel čas za zamenjavo telefona, pa ne vem točno kaj bi vzel. Nimam potrebe po neki uber zmoglivi vsezmožni mašini za 500+€, touchscreena mam tudi dovolj, ker vsaj na Blackberryju včasih ne dela tako, kot bi naj in potem zgubljam živce zraven. Kakih cenejših TS telefonov tudi raje ne bi kupoval, ker so po mojih izkušnjah samo še slabši.

Kar torej iščem je nek dokaj simpl telefon za razumljivo ceno, namenjen pa bo večinoma za klicanje in SMS, občasno čekiranje emailov ter poslušanje glasbe. Na misel mi pride recimo Nokia E65, bi pa bil vesel vaših predlogov.

NitroBlast90.jpg

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Pa se Nokia E65 še da dobit? Ali pa kupuješ rabljenega? Drugače pa kar se drsnih telefonov tiče Nokia N95 8GB, ki sem jo imel pred sedanjim in mi je še zdaj eden najboljših telefonov.

Sedaj imam E72 in sem prepričan da ga ne bom menjal dokler ne da duše iz sebe. Priporočam vsakemu ki mu ne potegne touch screen in mu sede qwertz tipkovnica.

E72%20BLACK.jpg

Link to comment

Ja tele bugi pridejo kdaj pa kdaj. Pred kratkim ni bilo nobenega tona ob prejetem SMSu, čeprav je bil nastavljen default Mesage 1.aac. Software update je to popravil. Spomnem se recimo tudi na 6500 slide ko je kar naenrkat izginil kalkulator. Se dogaja...

Včasih me prime da bi zamenjal, vendar si premilsim ko vzamem E72 v roke pa si rečem za koga le, saj imam odličen telefon.

Link to comment
  • vrhovni

Nokije so res preveč bugaste! Probno X6 sem ravno pred dvema dnema posodobil na najnovejšo različico in telefon se po 5 min uporabe sam od sebe resetira, brez da bi ga upravljal. Babica in deda imata oba Nokiji in oba se igrata loterijo, včasih jima telefon zvoni, spet včasih ne. Reset reši zadevo, pa vendar... Sej ne rečem, dokaj redno izdajajo posodobitve, ampak takšne osnovne zadeve bi morale biti porihtane ob izdaji in ne naknadno krpane. Mogoče "stari" simbyan^3 v novi novi preobleki nima več teh težav...

Back on topic: še vedno HTC HD2 vendar z NAND Androidom 2.3 CyanogenMod 7 Naslednji: HTC Sensation ali Samsung Galaxy 2, če bo zdravje in denar. =D

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Samsung Galaxy S.

Nexus S je bil predrag pa še nekoliko slabši, alternativ pri nas ni bilo ali pa so bile predrage. Skratka, mislim ga imeti vsaj 2 leti. Upam, da nebo prej crknil.

Sicer ga oglašujejo kot galaktično hitrega, vendar to pravzaprav postane takrat, ko gor namestiš zadnji FW + ext4 oz. karkoli drugega samo da ni smrdeči RFS. In takrat leti kot raketa. In ja, za 1x fura. Treba v kratkem malo sprobati kake PSX igre :)

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • Pred 2 meseci ...

Pozdravljeni,

jaz si trenutno lastim I7500 (zgodovina)

post-588-144771011955_thumb.jpg

Bi pa rad, da si vzamete 30sec časa in mi pomagate na Mobitelovem natečaju, da dobim nov telefon :)

Za natečaj sem izdelal aplikacijo za prvo pomoč imenovano 'First Aid Help', oziroma po novem samo 'First Aid'

Facebook stran s predstavitvijo

Potrebujem samo vaš lajk na temu linku: Glasujte za aplikacijo 'First Aid Help'

Kdor pa ima WP7 telefon, pa lahko gre še na marketplace in jo oceni še tam po svoji volji :)

Hvala

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 1 mesecem ...

Že nekaj časa si lastim LG Optimus One P500. Sem ga vzel pri Si.Mobilu za 1€, ko je bila akcija. Ni ravno nekaj najnovejšega, ampak je odličen telefon. Kamera je solidna (na žalost ni flasha), telefon je izredno hiter (512 mb rama) pa še močno je podprt s strani XDA uporabnikov, tko, da nalaganje najnovejšega Androida sploh ni problem :)

post-798-144771012978_thumb.jpg

Urejano od SlashSpeed
Link to comment

Se mi zdi, da je to enaka zgoba pri večini telefonov, izklopi, BT, Wi-Fi, GPS, Giroskop, tresenje... v glavnem vse kar ne rabiš, vklopi, da se ti ekran ob neuporabi čimprej zaklene/ugasne pa bo zdržala, dlje, če pa imaš vse vklopljeno in igraš nam njem še kake igre, je nemogoče, da bi ti telefon zdržal dlje ;)

BessieSABU.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.