Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Kratek vpogled v Samsung Omnia W, Windows Phone in nekaj zastonjskih iger zanj


Priporočene objave

[ATTACH=CONFIG]993[/ATTACH]

Motorola Milestone - že tretji telefon povrsti s QWERTY tipkovnico :) Ne dam ga za nič na svetu razen za novejše verzije in pa zadnje čase se mi lüšta (:lol) Blackberry 9900. Ampak ni ga čez nalaganje novih ROMov vsake toliko časa na mojega Mejnika :)

js osebno pišem hitreje na touch screen tipkovnici npr.

Gapi x3.jpg

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Pred nekaj časa sem zamenja svojo prvo Omnio za Samsung Omnia W.

post-101-144771015264_thumb.jpg

Telefon je prijetno majhen, oblikovno v trendu, je lahek in lepo sede v žep in dlan. Nameščen OS je Microsoft Windows Phone 7 z vmesnikom Metro, ki je prenešen iz prenosnih MS mp3 predvajalnikov Zune. Prvi vtis navduši, samo delo z vmesnikom in odzivnost je hitro in intuitivno.

Čez čas se pa na žalost izkaže, da je MS v WP7, v primerjavi z WM 6/6.5, odstranil oz. spremenil nekaj bistvenih in uporabnih zadev, pa ne na bolje. Največja zamera gre sinhronizaciji s PC-jem, prej je vse odlično delovalo preko Active synca, sinhronizacija z Outlookom, slike, stiki... zdaj to deloma deluje preko Windows Live in Zune aplikacije, vendar niti približno ne tako elegantno in učinkovito kot prej.

Živimo v oblačnem obdobju, tako so povezljivosti z Facebookom, Googlom, Skydriveom in ostalimi spletnimi servisi samoumevne in v Windows Phone odlično izvedene. Ne manjka niti Office, ki je povezan s Skydriveom in našimi dokumeti na njem.

Fotografiranje in fotografije so na nivoju telefonskih in ni posebnih presežkov, še vedno pa čisto uporabno za objavljanje slik na forumih, FB... ločljivost slik je 5MB in ima vgrajeno bliskavico, s programom Photo Studio lahko zajemamo panoramske posnetke in posnetke z dodatnimi posebnimi učinki.

Pogrešam Skype!?

Zaenkrat se ni možno priklopiti na Enterprise Wi-fi omrežja, ki uporabljajo EAP-TTLS zaščito (ano tako omrežje je npr. EDUROAM po fakultetah in srednjih šolah), uradno ni podprt, 3rd party clienta pa tudi še ni.

Navdušuje pa XBL integracija, kjer preveriš kdo od soigralcev je na liniji, nameščaš igre, urejaš avatar, z XBL igrami nabiraš achievemente... must have za Xombije :yes:

>http://www.youtube.com/watch?v=RincBvbRus0

Zaenkrat sem preizkusil in igral nekaj zastonjskih iger:

Breeze

S prstom ali nagibom telefona simuliraš veter, ki nosi cvet po nivojih in mimo ovir do cilja, presenetljivo zabavno in zasvoljivo.

>http://www.youtube.com/watch?v=4TIzdxd00hs

Flowerz

Varinata 4 v vrsto z rožicami in kombinacijami barv.

>http://www.youtube.com/watch?v=8pQEem361qU

Bug Village načeloma zastonj, plačuješ po želji za dodatke

Zadeva je že znana iz iOS in Androida, nadzoruješ mravljince, gradiš vas, rešuješ hroščke...

>http://www.youtube.com/watch?v=pkVoNEIUX2c

Minesweeper

Ni kaj za povedat zadevo poznamo, po minskem polju iščeš mine.

>http://www.youtube.com/watch?v=uUycyPyzlh0

Line birds

S ptičem letiš med ovirami, podobno igri s helikopterjem, ki jo najdete tudi v špilKeudru.

post-101-144771015268_thumb.jpg

Penguin

Podobno Line Birds le da pingvini ne letijo ampak skačejo.

>http://www.youtube.com/watch?v=2BCcqQCmXdg

ReactTime

S pritiskom na ekran ustaviš avto preden se zaleti in s tem krepiš svoje reflexe ;)

post-101-144771015272_thumb.png

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni

Skype bo baje na voljo v kratkem kot aplikacija, kasneje pa ga bodo verjetno kar integrirali.

WP7 je nov mobilni OS, vendar z vsako posodobitvijo dobi ogromno novega (7.5 Mango). Sledil bo Tango, ki bo namenjen manj zmogljivim WP telefonom in konec leta Apollo, ki bo naslednja velika posodobitev, morda celo WP8(?).

Drugače pa je sama zasnova WP7 izjemno dobra in nekaj novega na tržišču, samo dodelati jo še morajo precej. :yes:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Sam si lastim Omnio 7 in sem zadovoljen. Dobil sem tisto kar sem pričakoval. Res pa je da pogrešam malo več slovenskih aplikacij in moti me par stvari, ki jih je že Bessie omenil. Drugače sem pa najbolj navdušen nad stabilnostjo OS-a in hitrostjo. Telefon imam od maja lani in mi niti 1x ni zaštekal ali kaj podobnega, da bi ga moral ugašat ali pa baterijo ven jemat. Hitrost in odzivnost ko potuješ po menijih je pa itak navdušujoča. :) Aja pa zaslon je...:drool:. :D

Rubuz.png%5D
Link to comment
  • vrhovni

Že kar nekaj časa si lastim HTC Sensation

post-803-144771015344_thumb.jpg

Naslednji mesec dobi uraden Android 4.0 aka Ice Cream Sandwich! Mljask! :yummy:

Čakam pa naslednjika: HTC One X, ki je pravkar bil napovedan v Barceloni. Mobitel je prava beštija in je v vseh pogledih izboljšan napram mojemu trenutnemu. Trenutno telefon z definitivno najboljšimi specifikacijami! Izid aprila

post-803-144771015348_thumb.jpg

134.36 x 69.9 x 8.9 mm

130 grams with battery

4.7-inch (1280 x 720 resolution)

1.5 GHz, quad core

1GB RAM

32GB memory

8 megapixel camera, F2.0 aperture (!) and 28mm lens

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 1 year later...

Jaz pa imam Samsung galaxy note 2. Zame je to najbolsi telefon. Vse ima. Je hiter edina kar me malo moti je velikost ampak se ga hiter navadis. Zasloncma tak da racunalnika vec ne uporabljam saj mam vse ze na telefonu. In tudi to pisem zdele iz telefona:)

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment
  • vrhovni

Mene pri Samsungu in ostalih (HTC, LG,...) moti, da rabijo par mesecev(!), preden sploh izdajo novejši Android. Tako si praktično vedno zadaj kar se softwarea tiče. Enako je z najnovejšim HTC One telefonom. Po specifikacijah je telefon res vrhunski, ampak kaj ko ima gor Android 4.1, medtem ko je na voljo že 4.2. HTC obljubi posodobitev v naslednjih nekaj mesecih... ja... takrat ko bo Google izdal že Android 5.0. Naj se izdelovalci telefonov že enkrat spametujejo in izdajo ven mobitel, ki je po specifikacijah dober, skine in prilagoditev pa naj prepustijo uporabnikom. Vsaj proba naj en izdelovalec... Vsi izdelovalci v telefon navlačijo tone in tone navlake (HTC Sense, Samasung TouchWiz,...), ampak le delček tega uporablja uporabnik.

Definitivno bo moj naslednji telefon od Googla. Pure Android, ki si ga sam prilagodiš po želji. Posodobitve pa dobiš v roku max 2 tednov. :cool:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.