Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE, PRED NAKUPOM (vse kar vam manjka do nakupa)


hocko

Priporočene objave

  • Odgovorov 212
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priljubljeni dnevi za debate

Top debaterji

Objavljene slike

Hello

Nabavu sm si PS3 in imam dve vprašanji.

1. Kakšna je slika na full hd LCD monitorju? Je primerljiva s tisto na Full hd televizorju, namreč $$$ za full hd televizor ni.

2. Kakšna je slika na televizorju ki je HD ready? Je boljši nakup FULL hd računalniškega monitorja ali HD ready televizorja?

Hvala za odgovore.

Odvisno od velikosti obeh zaslonov in oddaljenost tvojih oči od zaslona.

Najboljše, da si malo na googlu prebereš o teh stvareh. Namreč resolucija je tesno povezana z velikostjo zaslona in kako daleč bodo tvoje oči ko boš gledal. To so trije faktorji...

Naj ti ta graf pomaga, sicer pa ti resno svetujem, da se malce izobraziš, da se ne boš nategnil tako kot že mnogi pred tabo... Ker recimo FullHD 32"TV ki ga gledaš z razdalje 3 metrov je neumnost. Razlike med HD ready in FullHD s treh metrov na 32" ne boš videl nikoli. Razen, če si v zgornjem enem procentu ljudi s sokoljimi očmi.

Graf: http://hd.engadget.com/2006/12/09/1080p ... reen-size/

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

En lep pozdrav!

Da še jaz malo povprašam glede ps3, preden se vržem v nakup. Na nekaj vprašanj mislim da sem že zasledil odgovore. Glede brezžičnega povezovanja na internet, naj nebi smelo bit porblema ob uporabi ruterja.

Upam zdaj da ne bom postavil čudnega vprašanja, samo me vseeno zanima. Namreč blue-raj predvajanlik ki ga uporablja ps3, je recimo enako kvaliteten kot en blue-raj od philipsa ali kaj podobnega? Je kdo imel možnost to testirat?

Ker potem se definitivno ne splača kupovat en blue-raj predvajalnik ko stane 250€ ali pa še več...

Pa še nekaj, me zanima glede povezovanja z tv in audio. Kako bi bilo najbol idealno brez nepotrebnih kablov povezat ps3 z

http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=567571

in

http://www.amazon.co.uk/Philips-42PFL7603D-Widescreen-Ambilight-Freeview/dp/B00163K0HI

za karseda najbolši izkoristek vsega.

Audio direkt na ojačevalec video pa direkt na hdmi? Se da dobit ločene kable za te stvari? Ker ponavadi so hdmi kabli skupaj vsi trije, da ne moreš 2 gor speljat 1 pa dol... pomoč?

Hvala v naprej.

Link to comment
  • N7

kar se audia tiče se mi ni dal odpirat linkov, sori. kar se blu-ray predvajalnika tiče pa PS3jev še vedno velja za enega najbolj dovršenih. glede na to je bluray standard nadgradljiv je (kolikor vem, že dolgo tega kar sem o tem bral in redno spremljal) ps3 pri tem spet razred zase, ker pač evolva sam po sebi. ne moreš falit.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Kar se tiče blu-ray predvajalnikov, se razlikujejo v sami kvaliteti (kvaliteta slike, zvoka). PS3 žal ni najkvalitetnejši. Klik! Je pa seveda, kot je že Ozi zapisal, PS3 razred zase. Dobil je že številne posodobitve na tem področju. Klik!

Mislim da je najboljša povezava za povezovanje brez odvečnih kablov HDMI (pokrita zvok in slika). PS3 hdmi povežeš z ojačevalecem hdmi (imaš zvok rešen), sliko pa ponovno povežeš od ojačevalca (hdmi out) s TV-jem.

Druga možnost je, da probaš PS3 hdmi povezat direkt na tv, zvok pa povežeš iz ps3 do ojačevalca z optičnim kablom.

Ne pozabi pri obeh možnostih ponovno nastavit svoj PS3 (zvok in slika output)! :P

Mislim da bi obe možnosti morali proizvest enako kvaliteto zvoka in slike. :rockbrow:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Hm, glede na stran ki jo je dal Matej...

citiram par vrstic o ps3 opisu...

"It's as good as that on the very best dedicated Blu-ray players out there.

As you'll be seeing, we were so impressed by it that we're going to use the PS3 as a new benchmark, not just for upscaling DVDs but also for TVs upscaling SD images.

When watching Blu-ray discs, the image quality is, to our eyes at least, perfect."

Torej to te mora še bolj prepričat v nakup :) Sokoljevega očesa glih nimam da bi opažal kakšne napakice, pa še razdalja je cca 3 metre stran od tvja...

Torej variant je več za povezovanje... torej stvar bi mogla ostat podobno povezana kot imam sedaj dvd player. Slika direkt na tv, zvok pa na ojačevalec...

Em, še eno čisto tako vprašanje glede igranja. Kakšne so kaj izkušnje igranja preko MP? Igrate tako kar na blef z nekom ali se to dogovorite med sabo, pa potem nažigate?

Link to comment
  • vrhovni

Seveda da je več kot odličen blu-ray predvajalnik, in mogoče sem res naredil krivico in oklical PS3 kot slabšega napram drugim blu-ray predvajalnikom. Ampak si vprašal:

Upam zdaj da ne bom postavil čudnega vprašanja, samo me vseeno zanima. Namreč blue-raj predvajanlik ki ga uporablja ps3, je recimo enako kvaliteten kot en blue-raj od philipsa ali kaj podobnega?

Jaz sem ti odgovoril, da ni enako kvalitetni... Ker resnično ni... V eni angleški reviji, ki je zelo obsežna in delajo res natančne teste vseh vrst elektronike (avdio in video), so imeli tudi test blu-ray predvajalnikov. PS3 ni bil ocenjen kot najboljši predvajalnik, ampak nekje med sredini. Je res, da je to že kar nekaj nazaj in da je med tem PS3 doživel kar nekaj posodobitev glede blu-raya. Sicer pa kakorkoli, dvomim, da bi kdo med nami sploh opazil razliko, če pa bi jo že, pa je ta minimalna. :beer:

Pač podobna štorija kot DVD predvajalniki, niso vsi enako kvalitetni, čeprav na videz vsi podobni.

PS3 je po moje še vedno najboljša možnost med blu-ray predvajalniki, saj obenem ponuja še obilo drugega.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Glede igranje ONLINE.

Jaz zelo malo najdem slo igralcev, ki bi bili tisti čas prosti za game ali pa da bi si lastili pač to igro, ki jo trenutno HOČEM igrati online...ampak potem pač posežeš po tujih igralcih.

Maš pa temo zgoraj da se lahko dogovoriš s katerim.

Za priklop so ti že zgoraj odgovorili.

2xhdmi

ali

1xhdmi

1x optical

Glede na to,da si novi pri tem.

1.Ne kupuj iger v BB .Imaš na stotine tujih trgovin,ebay in tudi na bolhi najdeš nekaj pametnega včasih.

2.Dokupi še en kontroler poleg.Rabil ga boš za igranje v dvoje s kakim frendom.Ali pa,ko se ti ta sprazni ga daš na polnjenje in z drugim že prej napolnjenim igraš dalje(ne da bi te pri tem motil kabel za polnjenje).

3.Za divx-e,mkv,dvd ki jih imaš na hdd na pc itn. uporabi program ps3 media server.Več o njem najdeš na forumu.Na rabiš pečt,konvertirat nič.Samo dober procesor za stremanje.

4.Konzolo uporabljaj izključno za blu-ray medije ali pa original dvd posnete filme.Če boš gledal divx-e ali pa dvd-je doma posnete uporabljaj za to dvd player saj boš s tem šparal pri laserju in morebitnih problemih.

(razen če testiraš zapisane dvd-je za pie,pif ter jitter napake)

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Ojla...

FULL DOBR DA SEM TA FORUM NAJDLA...neki me mede. Včeraj sem spraševala enega frenda ki dela v HArvey norman ali PS3 podpira DIVX in mi poudaril DA NE..Niti PS3 niti XBOX..kar me mal mede...glede na to,da kupujem mojmu zdaj za nov let PS3 in bi res rada imela se DIVX gor da se losim pol playerja..da nima full enih komponent tm pri TV-ju...

tako da kakor pa tukaj berem pa trdite da se da predvajati DIVX, preko usb-ja... Mi lahko potrdite tisti ki imate PLAYSTATION 3, da lahko gledate DIVX movije.... + ali je razlika kaj v SLim pa navednem...če ma PS3 navaden DIVX potem ima tudi SLIM ne..logično menda :D

Hvala vnaprej..

Laloooooo

Link to comment
  • N7

glede na dejstov, da mu kupuješ konzolo tudi za igre s ps3jem ubiješ več muh na en mah. je pa res, kot so že velecenjeni kolegi spisali, da je delovanje divxov večplastno - razen pri streamanju preko ps3media serverja, za kar pa potrebuješ pc. tega zagotovo imata, ker se tam tudi roba "dol-sisa", ane? ;)

ozi_SLO.png

Link to comment

Kaj drugače so te konzole od ps3 enake? Glede na zadnje različice, če se kaj dosti razlikujejo?

Da ne bomo preveč komplicirali, me zanima ta stvar:

http://www.bigbang.si/igre-in-konzole/igralne-konzole/sony-igralne-konzole/466034-ps3-konzola-PLUS-2-igri-ps3-250-gb-inf-killz2-pla

Zraven sta platinum igri...

Namreč zanima me zato, ker je konzola z 120gb 280€, tu pa ponujajo z 250gb+dve igri za 320€... so slučajno kje šparali? :)

Al je vse enako?

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
1. ALi lahko na ...

2. Zaenkrat imam še katoden TV in najbrž ne bi smelo biti kaj problemov, ali pač? (LCD še čaka x( )

3. Se mi ...

1. Lahko. Sam osebno dam filme na USB in jih gledam preko njega. Najbrž deluje tud preko cd/dvdjev. mkv na žalost ne podpira.

2. Ne vem zakaj bi bil problem. Pač boš igral še na 480i.

3. Star PS3 ima lahko linux naložen, svetlika se pa touch ma namest gumbov. Torej kup raj slim, maš tud več placa.

Pa se sploh splača vzet PS3 če ga misliš igrat na starih, katodnih TV-jih?...zaradi grafike mislim... a ni pol čist popačena slika?...ker nova in stara tehnika ne greta glih skup...?!

Link to comment
Grafika na crtju je odlicna.Jaz sem igral demo Dirt2 na CRT philips mislim, da je zadnji nihov model in razlike med lcd sploh nisem opazil.Je pa tezje brati majhno pisavo pri nekaterih igrah.

hm zanimivo...jst sem se pred nakupom xboxa 360/PS3 pozanimal ali se sploh splača vzet te stvari pa igrat na katodnem 55 cm tv-ju (ker lcd nimam in ga ne mislim samo zarad igranja iger kupovat), pa so mi na vseh forumih (slo in tujih) in tudi prodajalci močno odsvetovali nakup x-a 360 al PS3-ja (zarad grafike, jasno)... zdj pa ne vem več, komu naj verjamem...

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.