Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE, PRED NAKUPOM (vse kar vam manjka do nakupa)


hocko

Priporočene objave

  • Odgovorov 212
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priljubljeni dnevi za debate

Top debaterji

Objavljene slike

Grafika na crtju je odlicna.Jaz sem igral demo Dirt2 na CRT philips mislim, da je zadnji nihov model in razlike med lcd sploh nisem opazil.Je pa tezje brati majhno pisavo pri nekaterih igrah.

hm zanimivo...jst sem se pred nakupom xboxa 360/PS3 pozanimal ali se sploh splača vzet te stvari pa igrat na katodnem 55 cm tv-ju (ker lcd nimam in ga ne mislim samo zarad igranja iger kupovat), pa so mi na vseh forumih (slo in tujih) in tudi prodajalci močno odsvetovali nakup x-a 360 al PS3-ja (zarad grafike, jasno)... zdj pa ne vem več, komu naj verjamem...

Grafika je enaka na obeh ekranih.

Pri lcdju je pač večja resolucija in avtomatsko so vsi detajli bolj razločni.

Da pa bi bila velika razlika pa ne.

Lej, če si iz bližine MS ali kje tam, mi javi na zs, se dogovoriva, prideš k meni in ti pokažem kaka je razlika med CRT 72 in pa lcdjom.

Pri tistem tvojem crt-ju pa je velikost slaba stran tv-ja.

Če si pa kje z drugega kraja, pa pojdi k kakem frendu, ki si lasti ps3 ter lcd pa tvoj crt priklopiš pa boš videl.

Crt je čist kul za konzolo PS3.

Razen bedarija je meti crt in HD video vsebino.

Da se nebi spravil gledat blu-raya na 55 crtju.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Sam eni se pa res ukvarjate z nepotrebnimi vprašanji.

A ko kupuješ računalnik, tud razmišljaš, da zaradi počasnosti interneta ne potrebuješ 22"+ monitorja. 2 popolnoma nepovezani stvari. Tko k "a se splača kupt ps3, če mam sam CRT". Sej boš igral igrco ne pa se naslajal nad detajli. Kupiš zarad igranja! In tud na CRT se da vse normalno igrat. Seveda ne boš potegnil iz konzole vsega kar zna, pa kaj. Sej verjetno tud avto ne kupuješ glede na kvaliteto cest in hitrostne omejitve :)

Enako čudn stavk mi je "ne bom kupoval LCD samo zarad iger". A drugače pa ne gledaš tv, filmov (DVD, divx,...). Če ne gledaš ravno preko sobne antene bo slika pri marsikaterem programu boljša. LCD ni bav bav... seveda pa lahko počakaš na OLED, al pa na 3D tehnologijo... sam tud takrat bo prihajalo spet nekaj novega ;)

Link to comment
Sam eni se pa res ukvarjate z nepotrebnimi vprašanji.

A ko kupuješ računalnik, tud razmišljaš, da zaradi počasnosti interneta ne potrebuješ 22"+ monitorja. 2 popolnoma nepovezani stvari. Tko k "a se splača kupt ps3, če mam sam CRT". Sej boš igral igrco ne pa se naslajal nad detajli. Kupiš zarad igranja! In tud na CRT se da vse normalno igrat. Seveda ne boš potegnil iz konzole vsega kar zna, pa kaj. Sej verjetno tud avto ne kupuješ glede na kvaliteto cest in hitrostne omejitve :)

Enako čudn stavk mi je "ne bom kupoval LCD samo zarad iger". A drugače pa ne gledaš tv, filmov (DVD, divx,...). Če ne gledaš ravno preko sobne antene bo slika pri marsikaterem programu boljša. LCD ni bav bav... seveda pa lahko počakaš na OLED, al pa na 3D tehnologijo... sam tud takrat bo prihajalo spet nekaj novega ;)

drugače gledam filme na katodni tv, ki je za te vsebine čist dobra, tako da v tem primeru res ne mislim kupovat LCD samo zarad iger... in JA, detajli v igri so mi pomembni in se rad naslajam nad njimi.

Link to comment

Čudno, da se filmi snemajo za velika platna in se v njih zmeče na sto miljone dolarjev za vrhunsko postprodukcijo, če je pa katodna TV čist dobra...

Sicer si si pa sam seb že odgovoril... Če hočeš met vrhunsko sliko (da se bo vidl teksturo žoge v FIFI al pa obrobo oken v Uncharted 2) bo treba kupt temu primern TV... Brez LCD ne bo detajlov... ne boš kupu TV sam zarad iger... ne bo PS3/Xbox... :)

Za normalno igralsko izkušnjo, brez masturbiranja na zgoraj omenjene detajle pa je CRT povsem dovolj :roll:

Link to comment

Za vse, ki kupite nov Ps3 en nasvet, ko kreirate account dobro premislite kakšen bo, ker ga kasneje ne morete sprementi, lahko le naredite novega ampak potem se vam trofeje in vse kar je vezano na account ne prenesejo.

Tako bom za zmeraj ostal BessieUSA, folk pa misli potem, da sem iz USA, je bilo pa mišljeno, da pač vem kater account je za katero PSN štacuno.

BessieSABU.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Od danes zjutraj mi ne dela vec HDMI in zvok na PS3-ju .

Obnova :

Decembra sem kupil novo televizijo in HDMI kabel . Do danes ( 26.1.2010) mi je delalo perfektno . Danes zjutraj sem se zbudil da bom pogledal sporocila in ni delalo . Če imam oba kabla priklopljena mi na AV3 pravi " A HDMI CABLE WAS DETECTED ... " Kot prvic ko priklopiš HDMI na PS3 .

Televizija : http://www.lge.com/uk/it-products/monit ... M237WD.jsp

Ali je tezava v televiziji ali v konzoli .

Lep pozdrav

Link to comment

Če zazna kabel je problem verjetno v konzoli.

Priklopi z istim kablom na enak vhod na tv npr.dvd predvajalnik oz kaj maš na hdmi izhod.

Če bo vse ok je problem na konzoli

Priklopi še konzolo preko scarta.

(pri tem seveda resetiraj nastavitve, da bo izhod na av nastavljen).

Če pa nebo nič iz tega potem pa servis.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

imam vprašanje glede PS2 zato je mal offtopic (upam da ne zamerte), sem pa prepričan da mi boste znali pomagat, saj je zadeva mislim da kar dost podobna tud na PS3, pa tud kar nekaj vas je ziher pred PS3 imelo ps2...

kupu sem PS2, pa sm mal prečekiral manual(navodila) in nikjer nisem zasledil, kako naj zamenjam dvd na konzoli...

ali naj:

1)med igro izklopim konzolo, odprem vratca, vstavim drug dvd, prižgem konzolo in igram naprej

2)med igro pritisnem reset gumb, zamenjam dvd in igram naprej (v tem primeru ko odprem vratca se dvd še zmer vrti)

in 3) med igro brez ugašanja in resetiranja konzole odprem vratca, zamenjam dvd in igram naprej

Glede na to da v navodilih nič posebej ni opisan postopek menjave igre/dvd-ja na konzoli, verjetno nič ne škoduješ konzoli če menjavaš dvd-je na katerikoli od zgoraj treh naštetih načinov.

Ampak me zanima, kateri je pravi oz. katerega ste uporabljali vi...?

hvala za odgovore

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...

Hoj!

Sem nov tukaj in bom še sam primaknil kakšno vprašanje.

Kolega je pred kratkim nabavil XBOX360 in po malo igranja in "zajebavanja" z backup igrami sem prišel do zaključka, da to ni več zame in da želim original nemodano konzolo. V časih PS2 in prvega xbox je bilo vse hec. Pa še mlajši sem bil in sem imel voljo... No, ker XBOx1 z XBMC ne zmore predvajati HD vsebin iščem zamenjavo.

Odločil sem se nakako za PS3. Predvsem me zanimajo igre kot so God of War (imam oba dela za PS2) in sedaj npr. Dantes inferno in Darksiders. Športne me niti ne zanimajo. Na PS3 stran je prevagal tudi BR pogon, ker bi pogledal tudi kakšen film in pa predvsem ogled filmov preko mreže (pa jasno prihajajoči GoW3. ;) ) Za ta namen uporabim PS3 Media server, če se ne motim? Lahko gor priključim tudi USB ključek ali zunanji disk in od tam gledam film?

Cene so precejšnje, ja. Gledal sem paket PS3 250GB z dvema filmoma in daljincem za 350 eur.

Obstajajo še 120GB in razne verzije paketov z različnimi špili. Kje lahko vidim kakšne kombinacije oz. paketi so sploh na voljo?

Ali se igre naložijo v celoti na trdi disk oz. kaj je glavna prednost velikega diska?

Kaj vse mi omogoča daljinec? Predvidevam, da je uporaben pri ogledu filmov. Še kaj mogoče?

Ali konzola bere tudi filme na navadnih DVD ploščkih in mogoče tudi cd-r ploščke (divx)?

Hvala za kakršnekoli nasvete.

LP

Link to comment

Lahko vtakneš USB in zunanji disk, čeprav bo tukaj omejite, ker mora biti FAT32 formatiran.

Konzola bere DIVx (tako s ključka kot s DVD in CDR ploščkov), čeprav nekateri odsvetujejo predvajanje drugih ploščkov kot BR, ker naj bi se kvaril laser (naj ne bi bil več natančen).

Mislim, da je daljinec le za filme. Vendar se da vse tudi s kontrolerjem zrihtat, samo so kakšne stvari malo bolj nerodne.

Ponavadi se ne naloži celotna igra na disk - 1,5 do 5 giga (sem opazil do sedaj). Na disk se ti nalagajo stvari kupljene s PSN stora (igre, Singstar komadi, Guitar Hero/Rock band komadi). Drugače pa si na disk lahko shranjuješ tudi filme, slike, musko...

Link to comment

Ja, na disk grejo patchi, dodatne vsebine, demoti in pa nekatere igre se deloma namestijo na disk zato, da so potem nalagalni časi krajši.

PS3 deluje odlično kot videopredvajalnik, edino MKV datoteke ne podpira. Delujejo pa brez težav preko PS3 media serverja. Pri diskih in ključkih moraš pazit, ker FAT 32 ne podpira datotek večjih od 4gb kar zna bit pri full HD/bluray datotekah problem, ker so lahko velike krepko čez 10gb.

Daljinec se uporablja pri gledanju filmov, zato da ne zgleda grdo ko ležiš na kavču z kontrolorjem v roki. Drugače lahko vse postoriš tudi z kontrolerjem in glede na to da je brezžičen je nakup daljinca vprašljiv, razen seveda če se ti gre za estetiko.

Med 120gb in 250gb razen v disku ni razlike, disk lahko tudi sam kadarkoli menjaš. Kar se pa paketov tiče maš tukaj en rahlo out of date seznam za nazaj: http://boardsus.playstation.com/t5/Play ... p/42833833, še en seznam samo za slim http://playstationlifestyle.net/2009/09 ... s-holiday/

Trenutno najbolj aktualen je paket z Heavy rain v marcu pa pride paket z god of war III ter paket z Final fantasy XIII. Sam kolikor sem videl jih je v naših trgovinah problem dobit, bigbang trenutno ponuja samo pakete z filmi.

Link to comment
  • vrhovni
Trenutno najbolj aktualen je paket z Heavy rain v marcu pa pride paket z god of war III ter paket z Final fantasy XIII. Sam kolikor sem videl jih je v naših trgovinah problem dobit, bigbang trenutno ponuja samo pakete z filmi.

V BB je možno kupit tudi bundle s Heavy rain igro, tako da je čisto možno, da ponudijo tudi ostala dva bundla v prodajo.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Ok, jst se tud zdej resno zanimam za nakup ps3 v bližnjih mesecih. No, normaln mam neki uprašanj tko d mislm d sm zadev temo :P.

1.) Zlo se nemorm odločt al bi se splačal nabavt novo konzolo, ali rabljeno? Ker rabljene znajo bit tud po 100€ cenejse..

2.) Razlika med slim in prvo verzijo: razlika je v disku in v velikosti konzole. Kaj pa kkšna hitrost nalaganja, število in vrsta priključkov itd?

3.) Kako se uštima 5.1 (al pa 7.1) zvok? Grejo kabli v ps3, al u tv, so loh to normalni pc zvočniki (z 3.5 priklučkom) a gre to kko drgač?

4.) Ps3 loh res predvaja use žive formate video posnetkov/filmov itd.. Kko je pa z dodajanjem podnapisov in nezapečenim dvd format filmom (video_ts)?

Waaaa gow3 in ff13! Psp verziji naslovov so res took svetovni, da komej čakam da zašpilam zadevo na 120cm lcdju xD! Pa fifa 10 me tud mika :).

Link to comment

novo s 3 letno garancijo se zgodi

slim je hitrejši pri nalaganju iger(vir:youtube),priključki enaki,

iz ps3 v receiver in nato na zvočnike (DD,DTS)

iz ps3 v tv nato v receiver in zvočnike(DD,DTS)

iz ps3 v tv (sterero)

na 3.5 jack lahko priključiš, samo rabiš par razdelilcev

ne predvaja lih vse živo.video.ts predvaja kot datoteko posamično ne kot dvd.

Vse to lahko rešiš s programom ps3 media server, ki ga naložiš na pc in potem ps3 bere iz pc-ja s pomočjo tega programa.Za mkv pa rabiš tudi malce močen pc.

Ampak vse to je že razloženo, kaj ko bi uporabil iskanje?

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Ja, vse je že razloženo, sam se podatki nekak izključujejo :/. Recimo ti in youtube potrjujeta da slim hitreje nalaga igre, medtem ko gamespot testi pravijo da je čist enak pr useh ps3.

Glede zvoka je blo tud že neki govora, sam njiker nisem zasledil kkšne debate o 3.5 jackih. No z vsemi temi priklučki in razdelilci se taprav surround izgubi. Kakšne bolše varjante ni? Ker blu-ray filmi majo sigurno surround zvok in pravtako ga najbrs majo tud špili. Ps3 bi biv pr men predstavljal nek velik multimediski središče, kot za špile, tud za filme. In brez pravga surround zvoka je to bl.. tkotko.

Pa za podnapise spet usak neki druzga.. med brskanjem po netu je folk trdiv da podnapisi ne delajo, pol drugi nabijajo d jih je treba hardstramat, sošolc prav d dela use u nulo...

Za media server sm pa tud že slišu, pa se mi zdi zmeram bl uporabna zadevca :).

Pa še to: praviš da se najbol splača novo konzolo nabavt? A loh to mal razložiš plz :)? Kr res nevidm razlike med novo in lepo ohranjeno rabljeno :/. Se zgodi garancije pa nebom rabu.

Link to comment

konzole se morajo testirati z enakim fw,enakimi igrami in "svežim" sistemom(format)

klik

Ampak meni ni važna hitrost par sekund ampak brezhibno delovanje, kar se izkaže z leti.

Jaz imam še zdaj PS1 doma več kot 12 let in deluje bp. še zdaj. :car:

Ps2 imam doma več kot 8 let vse deluje bp še zdaj. :beer:

Ps3 imam 2 leti vse deluje bp. :china:

(vse konzole seveda čistim,kar se da v pogon le vtikam blu-ray igre in ničesar drugega...razen ko sem linux inštalira

sem bil prisiljen dvd vstavit) ;)

Daj mi link od gamespota.

Če hočeš več iztisnit zvokovno iz konzole, potem 3.5 jack sploh ne omenjaj.

Ostane ti samo optika ter hdmi.

Podnapisi na konzoli ne delujejo tako, da bi dodal srt,sub,txt,...torej ne dela vse v nulo.

Lahko jih zapečeš v film ali pa jih lahko dodaš k filmu s programom in omogočiš na konzoli, da se prikažejo.

Lahko pa vse predvajaš bp z ps3 media serverjem..o tem maš vse že napisano.

Če kupiš rabljen avto, tudi piše, da je lepo ohranjen.

lahko je, lahko ni... ;)

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Hm. No, ta post mi je velik bol pomagu :D.

No, prvi link sm mal pogledu, zgleda da je po teh testih res manša razlika :o. Se gre za kakih 8%, ampak to ni lih tok d bi zarad tega mel rajš slim.. (aja, fat verzija me bl mika zato kr se jo da dobit cenej pa k bolš zgleda :P. Za disk mi je dost useen, kr bo itak iz kompa prek wifija vse bralo).

Ja, brezhibno delovanje je tud men zlo pomembno, zato kopujem (če se le da) samo sony pa logitech :).

Gamespot link.. ja :/. Prepričan sm bil, da sm podatek zasledil na GS sam zdele nisem najdu.. Vem d je bla fora, da se slim sicer mal bl počas pržiga, sam igro pa zaloadata isto hitro..

EDIT: evo, najdu sm: http://www.techradar.com/reviews/gaming ... ?artc_pg=3

Ja, zvok bi res rd mel super. 3.5jack mi po glavi skače, kr že ene dve leti isem izgovor da si nabavim Z-5500 xD. Kaj pol, bi blo bol pametno nabavit kkšn hifi sistem? Sam te so pa kr dragi.. No, kokerkol sam da dobim taprav prostorski zvok :).

Aha, ok hvala za podnapise.. sj, kokr sm ze reku bo povezava z kompom in ps3 mirno tekla, in komp je tud dost sposoben usega :P.

Glede ohranjana: ja, sam če bi kupu prek kakšne trgovine, ki prodaja tud rabljene konzole (recmo playgame.biz) pol sm loh kr prepričan da bo zadeva res spodobno ohranjena :).

Link to comment

z-5500 imam.

Jaz sem dal 360€ že dlje nazaj tukaj.

Tukaj maš za 280€.

Imam jih že ene 7-8 let. :beer:

Saj za ta denar niso slabi, nizkih tonov ne manjka,zadosti priključkov...skratka rms-sov ne bo zmanjkalo.

Še najbolj noro je, če si zavrtim kaki DEMO dvd z THX DTS 5.1... :rock: :bowdown:

Ampak si je en nabavil hišni kino za 200€ philipsov, tudi dts podpora in morem rečti da je razlika opazna.

Sicer niso tko močni, ampak zvok bolj "kroži" po sobi ter so bolj natančni.

Je pa res, da jaz zvočnikov nimam razporejenih po sobi tako kot treba.

Hi-fi lih ne pride v upoštev, če boš tudi filme gledal.

Če pa hočeš imeti 7.1 HD DTS zvok, potem pa hdmi,receiver in zvočnike na receiver....

to je to

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Ja, sem slišu da so res hudi zvočniki.. Sej zato bi jih pa rad imel, lol :P. Jih gledam že ene par let, sam nikol jih ne nabavim, ker na kompu že mam en 7.2 sistem in pač ni potrebe. Sam dj k si mislem tole vseskp uštimat, ko se selimo, je pa to super šansa xD.

Ooo, demote verjamm d je fajn poslušat :D. Takrt res vidš česa je tvoj sistem dejansko zmožen..

Sam mal. 7-8 let jih maš, pa ti delajo prfektno? Jst mam z-2300 (+x550) in mam filing d so se 15mescih uporabe kr mal "znucal", d zvok ni več tok kristalno čist kot na začetku.. Mozn d se mi tud sam zdi no, kr je bla res opazna razlika iz prejsnih zvocnikov na te.

Ok, kar se pa tiče zdj postavitve zvočnikov, sm se pa mal zmedu. Tko d bom mal poenostvu oz posplošu vprašanje:

V mislih sm si hotu uštimat eno 127cm plazmo, z ps3 in z-5500 zvočniki in ohranit taprav surround zvok. Je to nemogoče/mogoče z nekaj kabli/mogoče z recriverjem?

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.