Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE LAN, WLAN, DLNA, PS3MediaServer (pomoč, nasveti)


Ozi

Priporočene objave

  • N7

STREAMING M$ MediaPlayer/ VODIČ

glede na to, da konzola že sedaj omogoča enkraten streaming medijev bi bilo lepo napisati tudi kaj več na to temo. za začetek bi opisal kako najpreprosteje usposobit zadevo na xp-jih, preko windows media playerja!

torej, naša konzola podpira dlna funkcionalnost. w00t je dlna?

dlna je na kratko, predvajanje multimedijskih vsebin preko omrežja. v kontekstu ps3 konzole, to pomeni npr. streaming filmov iz strežnika. ker pa doma nimamo vsi strežnikov, njegovo vlogo lahko prevzame vsaka LAN mašina v omrežju; notesnik, pc, tudi hdd rekorderji recimo...

za vse g33ke je na wikipediji tudi podrobnejša razlaga.

in kako zadeva deluje v praksi?

še najpreprosteje zadeva deluje karo preko windows media playerja. 11. različica ima že v predvajalnik integrirano funkcijo "media share". vse kar je potrebno storiti je ustvariti knjižnico/library, omogočiti sharing in nastaviti pravice/avtorizacijo posameznim napravam.

seveda ne gre pozabiti na osnovno ureditev omrežja. v kolikor imate v bajti router in uporabljate osnovne nastavitve ni bojazni. če ste profi in imate LAN zafecljan kot gordijski vozel pa ne potrebujete dodatne pomoči.

v xp-jih:

- v windows media playerju odprete zavihek library

- in media sharing

2007-09-09_thumb_dlnaxp1.jpg

- kjer izberete napravo (ps3 je žal neidentificiran)

2007-09-09_thumb_dlnaxp2.jpg

- napravi potem lahko določite pravice dostopa do podatkov

2007-09-09_thumb_dlnaxp3.jpg

- v knjižnico je potrebno dodati le še material

2007-09-09_thumb_dlnaxp4.jpg

- ki ga dodajate z različnimi parametri

2007-09-09_thumb_dlnaxp5.jpg

- ko media player (v tej vlogi kot dlna strežnik na vašem pc-ju) zgenerira knjižnico

- bo nov strežnik na konzoli ponavadi že samodejno zaznan in na voljo

2007-09-09_thumb_dlnaxp6.jpg

:crossfingers:

WiFi / WLAN / VODIČ

Ker ima mnogo novih lastnikov PS težave s vzpostavitvijo wireless povezave in se konstantno postavljajo ena in ista vprašanja sem se odločil temu naredit konec :bringiton:

dsc04669.jpg

Izberemo Network Settings in potrdimo Internet Connection Settings.

dsc04671.jpg

Izberemo Easy in se pomaknemo desno.

dsc04672.jpg

Izberemo Wireless in se že spet pomaknemo desno.

dsc04673.jpg

Izberemo Scan in no shit Sherlock, že spet se pomaknemo desno :D

dsc04674.jpg

Najdeno omrežje potrdimo z X.

dsc04675.jpg

Tudi pri naslednji nastavitvi se pomaknemo desno :zzz:

dsc04676.jpg

Tukaj izberemo vrsto varnostnega standarda, ki ga uporabljamo in se pomaknemo desno.

Varnostni standard se nastavi v ruterju v PS se le izbere tistega, ki ga uporabljamo.

dsc04677.jpg

V okno vpišemo geslo za dostop do omrežja. To ni geslo, ki nam ga je posredoval ponudnik internetnih storitev za dostop do spleta. To geslo izberemo sami, ko v ruterju izberemo vrsto varnostnega standarda.

dsc04678.jpg

Če se pri geslu ne zmotimo, ;) vidimo Settings List, ki ga potrdimo z X.

dsc04679.jpg

Pri zadnjem koraku testiramo povezavo.

Priporočam da imate wireless omrežje zaklenjeno, vodič o tem pride drugič :)

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • Odgovorov 226
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

  • Pred 3 meseci ...

Sedaj lahko streamate z računalnika video in avdio z novim Winamp-om 5.5, pri instalaciji obklukajte Winamp Remote. Uporaba je še bolj lažja kot v Windows Media Player-ju. Edino kar me moti je to, da morate narediti account. Drugač pa dela zelo vredu.

EDIT:

Če ste prav naštimali vse, more biti tako prikazano na PS3-ju:

img0009.jpg

img0010.jpg

img0011.jpg

Podpira tudi internetni radio in tv, samo nisem še prišel do tja. :P

Zadeva deluje bolje kot Windows Media Player, zato vam priporočam uporabo Winamp Remote. :beer:

Deluje tudi na Xbox360 in Nintedno Wii. :)

Xbox 360 Gamertag: Ever SLO

PlayStation 3 & PSP Account: Ever_US

Nintendo Wii Friend Code: 1199-3843-9490-3105

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Streamat se da podnapise z Transcode 360. Drugace pa morajo ti "uradno podprti" podnapisi biti vrste XSUB. Torej pogrutavscina od DivX.com in jih moras zapeci ze ko kodiras, ce ne zelis ponovno kodirat. XSBU drugace omogoca, da v divx kontejner zapeces do 8 podnapisov in mislim da 8 zvocnih streamov.

Da pa na PS3 divx dela, mora biti skladen z theater profile. To pomeni, da mora za matriko upoarbljat mpeg2, qpel ne deluje. Pa resolucija filma vertikalno in horizontalno mora biti celostevilcno deljiva z 16. Avdio pa naj ne bi bil VBR, temvec CBR veckratnika 32. Je pa fora, da so mi orginalni divxi z CBR okoli 128 delali, ko sem ga pa prekodiral, da sem podnapise rukno noter, brez procesiranja glasbe, pa je jamral da je unsuported data. Potem sem stvar prekodiral z lpcm in delalo. Pa sem rekel okej, pol pa prekodiraj se glasbo v 128 cbr in je tudi delalo. Je treba le razumet, da je to divx certificirana naprava in zna fajn zjebat lajf komu, ki ima vse filme v xvid z custom matrikami in morebiti se ogg glasbo. :) Drugace pa ce je xvid narejen po divx50 standardu, spila zelo lepo, samo divx logota nima.

Xbox360 se pa zelo dobro znajde z skoraj vsemi xvidi, saj ni certificiran/asociiran z nobenim standardom. Je MS kar njihov genericni MPEG4-Part2 ruknil noter in spila vse zivo, tudi ene obskurne canon mpege, ki jih lahko drugace samo z canon softwerom gledeas.

(:

Link to comment
  • Pred 5 meseci ...

Potegnite si dol program AVIAddXSubs 8.0 LINK: http://users.otenet.gr/%7Edhmk/AVIAddXSub.zip

Naštimaj nastavitve:

nastavitve.png

Font, velikost, barvo ter pozicijo podnapisov si naštimajte poljubno.

Proces traja vse skupaj 15-20 sekund, na malo slabšemu računalniku kako minuto.

OPOZORILO: Pazite samo, da imata film in podnapisi isto ime. (npr. Nek.Film.2008.DVDRiP.XviD-EVER.avi & Nek.Film.2008.DVDRiP.XviD-EVER.srt)

Dobite novo datoteko (DviX, DX50, XViD - Lahko izbirate, DviX priporočljivo), jo prekopirate na PS3 (Kartica, CD/DVD, USB Ključ). Med predvajanjem filma pritisnite z daljincem gumb SUBTITLE oz. če ga nimate z joystickom pritisnite "trikotnik" in izberite v meniju SUBTITLE OPTIONS.

Lahko dodate do 8 podnapisov (lahko različnih jezikov, barv, različne pozicije, fontov in velikosti), ki jih lahko med predvajanjem menjujete, vklapljate in izklapljate. Program podpira SRT podnapise ter idx/sub, ki jih včasih dobite zararane zdraven kakega filma, ki ga potegnete iz torrentov.

Program je res 1A in ga priporočam vsem, ki radi gledajo filme na PS3-ju. Deluje vse kot je treba, preverjeno.

LP in veselo uporabljanje programa.

EDIT:

Na XB360 tudi baje, da ta postopek deluje, ampak morate prej potegniti iz Marketplace-a "Optional Media Update", ki Xbox-u360 omogoča predvajanje nezaščitenih datotek (AAC,iPOD,Zune,MPEG4,DivX,itd...) Sicer meni ni še uspelo s tem postopkom na Xboxu360 zagnati podnapise (video predvaja normalno, samo ko izberem funkcijo "Subtitle" napiše "Action Not Available"), bom pa še sigurno kaj drugega sprobal in vam sporočim ali pa bom napisal vodič pod XBOX360 forum, če bo koga res zanimalo.

Xbox 360 Gamertag: Ever SLO

PlayStation 3 & PSP Account: Ever_US

Nintendo Wii Friend Code: 1199-3843-9490-3105

Link to comment

meni vedno napiše tole:

[Daredevil.avi]

No srt or idx/sub files found

Looking for:

"Daredevil.srt"

[and if this exists optionally:

"daredevil-2.srt"

or "daredevil-3.srt"

or "daredevil-4.srt"

or "daredevil-5.srt"

or "daredevil-6.srt"

or "daredevil-7.srt"

or "daredevil-8.srt"]

or "Daredevil.idx"+

"Daredevil.sub"

WARNING: 1 FILE(S) FAILED. See above.

END OF OPERATION

film imam poimenovan Daredevil podnapise pa Daredevil.idx .. probal sem tudi končnici .srt in .sub pa je vsepovsod enako :( ve kdo kaj je narobe?

ReDragon

Link to comment

Nevem kake probleme imate ... Tko kot sem napisal bi moralo vse delovati.

.sub program sploh ne podpira. In če že spreminjaš v .srt naredi to s konverterjem ne pa samo končnico spremenit, ker nisi naredil nič.

ORIGINALEN LINK:

http://aalaap.blogspot.com/2008/04/how- ... n-ps3.html

Tako ti napiše, če proces uspe:

[rome.206.hdtv.xvid.notv.avi]
"rome.206.hdtv.xvid.notv.divx" created (3 min 58 sec)


NOTES:
You can RENAME generated .divx files as .avi if your
desktop DivX player works better with avi file extension.

In case subtitles do not appear please read section
"In case subtitles do not appear in your hardware DivX Player"
at AVIAddXSubs site.

END OF OPERATION

Xbox 360 Gamertag: Ever SLO

PlayStation 3 & PSP Account: Ever_US

Nintendo Wii Friend Code: 1199-3843-9490-3105

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Lep pozdrav. Imam problem s povezavo PS3 z internetom.

Uporabljam T-2 VDSL internet in njihov usmerjevalnik. Če povežem več računalnikov s tem usmerjevalnikom, ni nobenih težav, pojavijo se pa pri povezavi s PS3.

Pri nastavitvah v PS3 dam vse na automatic, saj bi moralo vse delati preko DHCP-ja, kot pri računalnikih. Težava je v tem, da mi ne "obtaina" IP naslova. Zato sem se spravil vse vpisovat ročno. PS3 sem dodelil isti IP naslov in vse ostalo, kot imam na tem računalniku.

Problem je v tem, da ko na PS3 vse ročno nastavim, mi na tem računalniku ne dela internet saj mi napiše There is an IP address conflict with another system on the network.

Zakaj mi PlayStation sam ne prepozna IPja in moram vpisovat ročno? Kako se izognem temu problemu?

Link to comment
  • N7

to je normalno, saj ne moreš imeti v omrežju dveh računalnikov z enako identito; torej ip naslovom.

očitno ti statika deluje brez težav. zakaj ti DHCP dodeljevanje ne deluje ne vem, vem pa, da če želiš imeti omrežje kot se šika potrebuješ namenski router.

najhitreje in najbolje boš to rešil na način, da spremeniš zadnje tri številke bodisi na PC-ju ali PS3-ju. zadnje tri številke ip naslova.

ker imaš trenutno verjetno nekaj podobenga kot 192.168.1.100 nastavi ps3 na naslednjo zaporedno številko; 192.168.1.101. še bolje bo če naslov dvigneš, da bo zanesljivo tam ostal brez nadaljnjih konfliktov. recimo na 192.168.1.110.

ozi_SLO.png

Link to comment

Sem rešil težavo. Problem je, da ti usmerjevalniki od T-2 so za en k****. Računalniki delajo vredu, brez problema, PS3 pa ne. Sem povezal gor router, vse dela brezhibno, saj router dodeli te notranje IPje, o katerih si ti govoril, tisti t-2 shit pa to očitno dela na drugačen način in notranjih IPjev sploh ne nardi.

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • N7

V tej temi iščemo vzroke za mrežne tegobe in iščemo način kako čim bolje zaplesti konzolo v domače omrežje, ga povezati s slehernim LCD prikazovalnikom in morda nekoč celo s hladilnikom!

Porti / vrata, ki jih PSN IN PS3 potrebujeta za normalen pretok podatkov (igranje, remote play...):

TCP 80

TCP 443

TCP 5223

TCP 9293

TCP 10070-10080

UDP 3478

UDP 3479

UDP 3658

UDP 10070

Tule pa še nekaj bolj pogostih PSN in WLAN napak (error codes):

0710102 - DNS Error; No DSN server available.

8002AD3D - Cannot Log into PSN - Is the PSN down? Try manually configuring your PS3 IP info. Try disabling medai server connection in the PS3.

8002A705 - Unable to connect to server/host (check router port configuration)

8002F994 - Too many people downloading the update (download it later on)

80028EA5 - Unknown

80029023 - Exchanging Key Information exchange has timed out

80029024 - The attempt to obtain an IP address has timed out / Cannot Obtain an IP address

8013013E - WEP Key error, change WEP key to all numbers (on router homepage) and try again, or switch to WPA

80130203 - PS3 connects to internet but not to network - Typically means that the required ports are not open to connect to store but PS3 can connect to internet.

8013030F - Check Router Page, SSID Broadcasting possibly off

80710016 - Playstation Network is down

80710092 - "An error has occured. you've been signed out from the ps network" - (connection dropped?)

80710102 - PS3 Cannot connect to the router with current IP information - Try rebooting your router

80710541 - The connection to the server timed out.

80710B23 - PS3 Network is Down or PS3 Network is too busy to respond

Uporabljajte iskalnik! Podvojenih in RTFM vprašanj ne bomo tolerirali!

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.