Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE LAN, WLAN, DLNA, PS3MediaServer (pomoč, nasveti)


Ozi

Priporočene objave

zdravo,

sem kupil ps3 slim 250GB/HDD. sem se povezal na internet in je vse lepo delalo. Ker nimam ruterja sem po končanem igranju odklopil kabel iz zida in priklopil kabel za PC. Ko sem pa drugič priklopil kabel za PS3 pa mi internet ni delal v browser-ju mi samo napiše "the page can not be displayed" pa neka številka poleg. Ko pa grem v nastavitve pa hočem nastavit pa mi napiše nekaj takega "IP time out" . V navodilih sem zasledil da če mi to napiše moram resertirat modem pa PS3 potem pa še enkrat it na nastavitve. Pa sem jaz za kakih 10min izklopil modem in PS3 iz toka pa priklopil nazaj, šel na nastavitve in mi je enako napisal. Prosim za pomoč. LP

Link to comment
  • Odgovorov 226
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Check your connection to your router. Check your internet connection. If you can access websites from a PC/laptop using your router, the problem is with your PS3. Reboot or enter your IP and DNS settings manually on your PS3.

enter your IP and DNS settings manually on your PS3

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Lep pozdrav. Sem ponosen lastnik ps3 konzole. Ampak imam eno težavo katera traje od dneva nakupa PS3

Internet !!

Imam Paket siol ki deluje brez tezav. Kupil sem potreben kabel in ga priklopil tam kamor spada.. In ko grem test connection na ps3 mi IP najde. Succes .. Internet Connection pa Falied.. Kaj je narobe ?? Probal sem nešteto moznosti ampak brez uspeha. Upam da mi lahko kdo pomaga in tudi Moj PS3 najde pot v Internet. Hvala v naprej !!!

Link to comment

Če imaš direktno, potem vnesi uporabniško ime in geslo v nastavitve, ki jih ponuja ps3 ob zagonu povezave.

Če imaš router, potem pa imaš že uporabniško ime in geslo vneseno v router in ti v ps3 ni potrebno.

In ko zaženež browser, ti javi tehnično napako ali en error s številko?

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • N7

ne razumem za kaj ima tako veliko ljudi težave s ps3 in internetom. stvar je tako preprosta vmesnik pa za moje pojme dovršen. dobro je vedeti, kar sem že pisal leta dva in tri, da si za take hece OMISLITE (boljši) router!

prvič, router prevzame funkcijo operaterja

drugič, router prevzame funkcijo dns strežnika (kar je epski FAIL pri vseh, ki o mrežnih stvareh nimajo pojma)

in kot tretjič je precej lažje ročno nastavljati mrežne parametre (če že greste v napredne nastvitve) v kolikor vam za omrežje skrbi router kot če ga nimate.

če imate router, ki je uspešno in privzeto nastavljen praktično ne morete falit in v večini primerov uspešno vzpostavite povezavo z internetom, če v čarovniku izbirate možnosti "samodejno". in ker je večinoma problem z DNS nastavitvami pojdite ročno nastavljat IP nastavitve. v večini primerov vam bodo spodnje nastavitve delovale:

ip address konzole = 192.168.1.123* (glej spodaj)

subnet = 255.255.255.0

gateway = 192.168.1.1

dns = 192.168.1.1

(sekundarni dns mirno ignorirate)

zapomniti si velja da je pri preprostih omrežjih gateway = dns = ip naslov routerja

torej, če je router recimo linkysy je ip naslov routerja privzeto = 192.168.1.1 = dns = gateway

če je router recimo d-link je ip naslov lahko = 192.168.0.1

potrebne informacije najdete v RTFM

in še kar se tiče strukture IP naslovov; se privzeto dodeljevanje ip naslovov končuje z 0.1 ali 1.1 potem to velja za celotni razpon ip naslovov. bolj po domače:

router dodeljuje naslove = 192.168.1.1 torej bodo ip naslovi v omrežju 192.168.1.2, 3, 4, etc...

in če gredo naslovi = 192.168.0.1 bodo vsi naslovi v omrežju 192.1.168.0.2, 3, 4,... 192.168.0.123,...

tole je na brzino napisan, ker že dolgo nisem nič pametnega napisal in imam nekam slabo vest. če komu ni kaj jasno, se lahko potrudimo še bolj.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • N7

mogoče bi narod opomnil na ps3 media server aplikacijo. o tem je že bilo govora in glede na to, da sem s tem programom ubil toliko muh na en mah, kar se streaminga HD filmov tiče bi tule še enkrat poudaril tole reč in jo osebno priporočil prav vsakomur.

vse kar potrebujete je pc ali recimo mac. testirano na obojem in stvar deluje božansko. aplikacija je na voljo tudi v slovenščini za vse, ki ne razumete angleščine najbolje. preko preprostega installerja zadevo namestite potem pa znotraj programa določite disk ali mapo v kateri imate zbrane vsebine. vsebine so lahko tudi grafične, torej slikovni material.

programček brez težav streama .mkv kontejnerje 720p in celo 1080p. v razdelku naprednih možnosti imate opcijo prednastavljenih načinov streama kot npr. "wi-fi stream 720p kvalitete" tako da je zadeva dejansko gledljiva. quality loss je za moje pojme zanemarljiv. v primeru, da imate kabel ste zmagovalci. seveda je priporočeno za max quality, da ima pc mašina tudi nekoliko zmogljivejše droboje (cpu).

med drugim bi na kratko opisal še da stvar odlično prebavlja tudi najpogostejše podnapise, ki jih lahko dodatno urejate (način prikaza). glede na dejansko preprostost programčka za moje pojme svoje poslanstvo opravlja vrhunsko. za vse, ki zadeve še ne poznate pa le brž na:

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

toplo priporočam tudi forume kjer vam bo marsikaj olajšano in seveda beta različice, ki so velikokrat precej, precej naprednejše od zadnih stabilnih bildov:

http://ps3mediaserver.org/forum/viewtop ... f=2&t=3217

ozi_SLO.png

Link to comment

ps3 media server je res dober program.

Nevem, zakaj nekateri filme konvertirajo pa "zapečejo" podnapise direkt na film, če pa s tem programom enostavno lahko stremaš in gledaš vse formate(skoraj vse) ne da bi jih kaj predhodno obdelaval.

Je pa res kot je bilo že prek omenjeno, da rabiš za stremanje 720p vsaj p4 3.0 in za stremanje 1080p c2d procesor.

Ter če imaš brezžično povezavo je zaželjen tudi dober signal.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

Zivjo.

Jaz imam pa tezavo z povezovanje PS3 z PC. Ker imam doma WIFI sem se lepo in enostavno povezal na internet z PS3 . Nato sem na PC instaliral PS3 stream media server . Ampak PS3 nikakor ne zazna računalnika in obratno. Mi lahko kdo tukaj kako pomaga. Nevem kaj narediti da bi lahko bil PS3 in PC povezana.

Prosim za kaki nasvet oz pomoc.

Hvala

Link to comment
  • N7

pomaga, če nastaviš fiksne parametre v ps3 media serverju. in sicer nastaviš IP na katerem se PS3 nahaja. (zavihek splošna konfiguracija, polje vsili ip strežnika).

jasno moraš na PS3 konzoli najprej določiti fiksni IP naslov. in če se tega lotiš je fino, da nastaviš še fiksni IP naslov računalnika, če tega še nimaš. omrežje bo tako nekoliko bolj solidno.

ozi_SLO.png

Link to comment

veliko hvala za hiter odgovor. Samo da pridem domov iz sluzbe pa takoj sprobam . Sporocim kaj je bilo . Se enkrat hvala .

A je kje kak vodič narejen kako določati te fiksne IP naslove ker tukaj res nimam pojma. Verjetno je bolje dodelit konzoli in računalnike IP naslove. Samo kot sem omenim rabim tukaj pomoc.

Hvalaaa :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.