Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE LAN, WLAN, DLNA, PS3MediaServer (pomoč, nasveti)


Ozi

Priporočene objave

nekdo je napisal: PS3 deluje odlično kot videopredvajalnik, edino MKV datotek ne podpira in ne podpira ntfs file sistema.....oz. datotek večjih od 4GB

SVAŠTA

In kaj čisto točno tukaj ni res?

Gre za dve omejitvi, ki jih pozna PS3 in je prav, da je z njimi seznanjen kdor ga kupuje. Jaz veliko večino stvari streamam direktno na ps3, ker se ni zdi zgrešeno pol ure kopirat datoteko na prenosni disk da potem eno uro gledam film. Delat enormne knjižnice varnostnih kopij filmov na zunanjih diskih pa tudi ne mislim delat.

Link to comment
  • Odgovorov 226
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Dobil sem odlično idejo:

Kupil bom Xbox360, ga zmodal, ga probal priključit na Live in seveda kmalu ne bo več delovalo.

Ampak...in tu je vsa poanta... ampak BOM VSAJ VEDEL ZAKAJ NE DELA!!!!!11one :x :annoyed:

Preklet drek od Sonyja, eno leto mi je net normalno deloval na wireless, enkrat pa pač izberem opcijo Sign Out in naslednjič ko se hočem prijavit, mi kišta lepo zabije - malo morgen.

Ruter mi takoj najde, na net pa ne morem, pa če začnem skozi rit žvižgat.

A bi kdo vedel, v čem je napaka? Razen tega, da bi Američani morali na Japonce zabrisat več kot le 2 atomski.

Link to comment

Ko kaj ne gre ponavadi ps3 vrže napako v obliki številk in črk.

To vpiši v google in boš izvedel v čem je problem.

oz. resetiraj modem ter na konzoli zaženi ponovno povezavo.

nastavitve izberi vse custom in vse ročno vpiši.

predvidevam da veš kaj je ip,dns,...

Razen tega, da bi Američani morali na Japonce zabrisat več kot le 2 atomski.

Če bi bilo tako, bi bilo vse dražje po svetu...tudi x360. ;)

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

No, najprej mi dovolite, da se opravičim za svoj izpad. Kdorkoli se je dalj časa ukvarjal z na videz lahko rešljivim problemom, pa brez uspeha, me bo morda razumel.

Tiste cifre ne znam na pamet, sem pa uporabil Google, pa dobil en kup neuporabnih nasvetov v stilu "izklopi, pa spet priklopi." Ja, hvala lepa, saj konzola ne teče pod Windowsi. :D

Sem pa poskušal z avtomatično dodelitvijo IPja, pa ročno vnašanje, pa en kup zadev, pa se mi zdi, da vsakič še bolj zakompliciram.

Link to comment

daj vse na ročno

konzoli daj statični ip!, ki ga nimaš zasedenega in par številk večjega, če maš več računalnikov in naprav, ki uporabljajo wireless.

getaway, in oba dnsa pa daj ip od ruterja

govorim za optiko.

za adsl pa geslo pa to sranje vnesi v ruter in nič v konzolo.

za getaway pa izberi ip ruterja in bo ps3 bral geslo ter pass iz ruterja.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Da ne bo samo graja tukaj...

Včeraj kupil PS3 (GoW3 paket), prižgal, našel router (SpeedTouch 780 od Amis-a), vse dela iz prve. Razen seveda streamanje HD videa za kar bom pa moral priključiti kabel. Wireless je enostavno prešvoh.

Pa nasploh je kot video predvajalnik na prvi pogled kar precej zadaj za kakšnim Xbox-om z naloženim XBMC. Je pa res, da se še lovim z nastavitvami WMP in PS3 Media Server-ja.

Nick the Dick, ne dvomim, da boš rešil težavo. Vsekakor pa napiši kako boš rešil, ker bo mogoče še komu koristilo.

LP

Link to comment

napaka 8013013D se nanaša na ruter.

8013013D - "A connection error has occurred" - May be to do with the SSID of the Router or signal strength if the conneciton drops Putting the PS3 into DMZ may help - otherwise check WPA key Ps3 can't handle WPA2 only WPA or none

Ampak, ker si zdaj že vse nastavitve spremenil na konzoli, pojdi od začetka.

Če ne veš, kaj je ip,getaway,ruter,dns,wep...rufni frenda pa naj on naredi.

Prvo daj konzolo, ko delaš povezavo čimbližje ruterju.

Nato hard reset ruterja.Ozadi ima eno luknjico, tam resetiraj ruter.(s tem se vsi podatki zbrišejo!!!)

Ponovno daj vse nastavitve v ruter.

Ponovno daj vse nastavitve na konzoli.

Predvidevam ,da veš ip od ruterja.

če je ip od ruterja 192.168.0.1

daj ip konzoli 192.168.0.10 (samo glej, da pc nima enakega)

getaway pa dns pa vse na 192.168.0.1

Tako mora delat!!!

Če ne dela je nekje napaka pri podatkih na ruterju ali pa si kje zaje××l.

@markecskace

malo se pozabavaj s temi nastavitvami v ps3 media server

mencoder_encode = keyint=1:vqscale=1:vqmin=5

večaš število, nižaš bitrate za povezavo.

nekaterim dela tudi 1080p bp.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

sejmon hvala.

Sem nastavil tako in zelo pomaga. Praktično ni več zatikanja, razen vsake toliko časa za trenutek, takrat tudi zelo naraste bitrate (info kaže tudi čez 70 Mbps)), ki ga kaže desno zgoraj. Potem številka hitro pade in gre normalno naprej (8-25 Mbps).

Ne vem pa zakaj razlika pri predvajanju, če izberem PS3MS ali pa direkt povezavo (WMP). Pri predvajanju s pomočjo WMP je bitrate praktično konstanten (9,5 Mbps) in audio 2 CH, podnapisov ni.

Pri predvajanju preko PS3MS pa je audio 5.1, video bitrate 8-25 Mbps in delajo podnapisi. Vedno enak MKV posnetek.

1. Ob priliki bom nabavil mrežni kabel, da bo ziher. Mora biti kakšen posebni morda?

Sem pa naštimal tudi fiksni ip nobenih težav pri povezavi z routerjem.

2.Mogoče veš kako naj povečam velikost podnapisov? Gledam en mkv z vgrajenimi podnapisi in ne vem kako?

3.Kako pa naj spremenim velikost pri predvajanju divx-ov? Ne najdem opcije v PS3MS.

4.Zakaj pri predvajanju kadar pritisnem trikotnik na ploščku in grem na podnapise ni na voljo nobenih nastavitev? Zakaj je potem sploh ta možnost? Samo za dvd video?

LP

Link to comment

Razlika pri predvajanju zato, ker ima vsak program druge nastavitve.

Bitrate konstanten nemore bit, verjetno wmp pošilja narobe podatke.

Saj pri ps3ms tudi lahko iz 5.1 spremeniš 2.0 in s tem pridobiš nekaj bitrate za video, torej še manj zatikanja, ampak pri tem še malo povečaš obremenitev pc-ja.(naj trpi :evil: )

Če gre za daljšo razdaljo kabla, ob elektriki, glej da je izoliran z srebrno folijo.

Če hočeš izkoristiti max s kablom, moraš še kupiti mrežno 1gbit ter ruter 1gbit, s tem dobiš največ ven.

Če ima mkv vgrajene podnapise torej zapisane v film se jih ne da povečati in zmanjšati.

Jaz ne uporabljam preveč ps3 za video vsebine, ampak če se ne motim greš v mencoder in klikni "napredne nastavitve"

in tam dodaj/spremeni "-subfont-text-scale 2 -subpos 96"

scale je velikost

subpos pa je kje se naj prikažejo

Po teh navodilah delaj in bo delovalo.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Se bom malo pohecal z nastavitvami, ja. Pri meni bo bolj v uporabi kot multimedijski predvajalnik kot igralna konzola. Ampak GoW3 me že čaka...

Tole dodajanje subov s tem programom mi ne diši preveč. Raje bi, da bi delalo brez spreminjanja. Ampak za silo pa bo. ;)

Mogoče ve kdo kje dobiti najceneje original PS3 daljinec?

LP

Link to comment

Kakor kdo. Sam redko tako pogledam film. Preklapljam med podnapisi, previjam,... Nobenega ne silim ampak noben me tudi ne bo prepričal, da je kontroler zame najboljša rešitev v primeru multimedije (pa niso samo filmi, tudi muzika, slike, ps store brskanje je super, vnos številk, besedila). Tako kot daljinec ni primeren za špile, jasno. Pa brez zamere.

LP

Link to comment

Torej direkt ne podpira. Ima Lakotnik čisto prav. To, da dela preko PS3MS in podobnih, kjer večino dela opravi PC zame ne šteje. Da se pa tako gledati, ja. Ampak to je absurd. To omogočajo že razne škatlice za 100 eur ali koliko že, tukaj pa super močan procesor počiva medtem, ko vso delo opravi PC. Da podnapisov sploh ne omenjam.

Sam imam PS3, da ne bo pomote, ampak hvaliti ga pa zato na tem področju ne mislim, če si ne zasluži.

LP

Link to comment
  • N7

res je, direkt ne podpira. kar se pa mene osebno tiče je stream daleč najboljša rešitev, ker se temu posledično izognem predistribuiranju vsebin za vsak prdec. tako pa imam strežnik, kjer imam podatke ustrezno varovane pred izgubo in so centralizirani. stream je zame daleč najpomembnejša in najbolj praktična uporabniška izkušnja.

glede na to, da sem uporabnik PS3 odkar je le-ta na trgu na to gledam verjetno drugače kot večina "novopečenih", ki so že imeli izkušnje ali pa celo posedujejo rešitve kot npr. "popcorn hour", etc. s tem je bilo "nekoč" precej drugače.

pa tudi sicer se spet vračam k prvem odstavku...

sicer si frišen ampak opažam, da si precej oster pri svojih komentarjih. seveda je tako prav, če gre za osebno stališče. nikakor pa ne moremo govoriti o "absurdnem" kot o neki objektivni oceni...

in zakaj ne bi hvalil IGRALNE konzole, ki je namenjena IGRANJU IGER in ki poleg omogoča tudi izvrstno multimedijsko izkušnjo? okay, enako zmore tudi XBOX ampak ne pozabimo, da si lastimo IGRALNO KONZOLO in ne HTC ali kakršnekoli druge komercialne in namenske variante. in če se vrnem samo malo na stream preko katere koli druge naprave (razni NASi in podobno imejo že built-in možnosti streamanja in/ali media serverja) lahko mirno rečem, da tako preproste in funkcionalne stream rešitve (kot je ps3MS) ni! ali pa je preprosto ne poznam medtem, ko se tvonkey MS milo rečeno skrije. vsaj pred leti, ko sem se s tem igral je bil porazen.

in še, pri vseh ostalih "škatilčnih" napravah imaš mrežne performanse v obliki I/O neprimerljivo slabše kot stream s PC-ja. okay - priznam, da v tem trenutku spet nisem povsem prepričan v najnovejše NASe npr. a po mojih izkušnjah je bil network throughput vedno problem pa si lahko imel 100x gigalink. no, tole je mal off topic...

in kaj je narobe s podnapisi? ponavadi je prav s slednjimi največ težav in ps3MS jih hendla perfektno!

in še nenazadnje, moj prispevek je bil zgolj v omembo, da lahko posplošene pisarije vplivajo na izkrivljanje dejstev. sej smo lahko objektivni. in objektivno gledano pomeni, da preko ps3 lahko gledaš praktično karkoli a na prilagojen način, ki pa je izredno preprost in praktičen.

ozi_SLO.png

Link to comment

Kritiziral sem samo predvajanje, ki ne dela direkt in nikakor ne kot igralno konzolo. Drugače niti ne bi kupil, jasno. ;)

Podnapise sem omenil, ker pač še do danes nisem našel rešitve (in mi tudi noben ne zna pomagati) glede velikosti podnapisov pri predvajanju preko PS3MS. Enostavno so miniaturni. 50 inčnega tv-ja pa žal še nimam. Da pa moram za ogled z normalnimi podnapisi uporabljati tretji program s katerim zapečem podnapise se mi ne zdi ok. Lahko sploh izbereš različne podnapise, ki so v istem direktoriju kot video in nimajo identičnega imena? Mogoče mi lahko ti kaj pomagaš, ker si kot kaže "stari maček" glede ps3?

Žal je tako, da preveč primerjam z možnostmi, ki mi jih je ponujal prvi xbox1 na katerem je naložen XBMC. Ta kombinacija predvaja vse kar si poželiš, previjanje naprej/nazaj, skok naprej po videu, zatakne se pa žal pri HD zaradi prešibkega procesorja. Vem, da ne bi smel primerjati ampak...

Glede igralne izkušnje zaenkrat vse dobro. Od iger imam sicer samo GoW3, ki se ga dobil zraven konzole, nisem pa si mogel pomagati in sem nabavil še Pixeljunk Monsters in Shooter. Pri tem zadnjem se zadržim več časa kot pri vsem ostalem. Enostavno super! Malo me že firbec muči kaj nas čaka pri novem fw jutri. Upam, da ne samo ukinitev Linux podpore ampak, da bodo tudi kaj dodali.

Glede pisarije je tako, da dokler bo nekdo napisal, da "vse dela" bo nekdo drug pač napisal da "ne dela".

Mi pa je všeč, da si se razpisal in mi ni potrebno brati samo enovrstičnic.

LP

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.