Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE LAN, WLAN, DLNA, PS3MediaServer (pomoč, nasveti)


Ozi

Priporočene objave

  • Odgovorov 226
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

  • N7

okay :)

in kaj točno ne štima s podnapisi?

jaz nimam nobenih težav in lahko podnapise raztegnem na velikost za slepce. imam pa 42" plazmo.

za ženo, ki je bolj čorave sorte uporabljam večje kot bi jih sicer zase.

nastavitve prilagam. sicer pa imam fime sortirane v svojih enako imenskih mapah z istoimenskimi podnapisi. deluje BP.

Screen shot 2010-03-31 at 17.29.31.png[/attachment:2j4130cr]

ozi_SLO.png

Link to comment

ozi, najlepša hvala. Takoj sem veliko boljše volje. :) Sedaj že vem na koga se moram obrniti.

Sicer mi ne odgovarja višina, ampak dela. Nisem imel označeno ASS/SSA. Zakaj ne, me ne sprašuj...

V drugi temi (PS3 TEŽAVE LAN, WLAN, DLNA, PS3MediaServer (pomoč, nasveti)) mi je sejmon svetoval tole:

Jaz ne uporabljam preveč ps3 za video vsebine, ampak če se ne motim greš v mencoder in klikni "napredne nastavitve"

in tam dodaj/spremeni "-subfont-text-scale 2 -subpos 96"

scale je velikost

subpos pa je kje se naj prikažejo

Ne opazim nobene spremembe, če imam tole vpisano ali ne.

Kako torej dvignem ali spustim podnapise?

LP

P.S.: Ali je velikost podnapisov vezana na resolucijo videa? Ker opažam, da so podnapisi različno veliki kadar gledam neki film 640x272 ali npr. serijo 624x352, da 480x352 sploh ne omenjam. Je fiksna velikost in pozicija možna?

Iskal sem na PS3MS forumu in poskusil vnesti nekaj nastavitev, žal brez učinka...

Link to comment
  • N7

glede na butast prevod oziroma butasto terminologijo se opciji, ki jo iščeš reče "pisavno podobrobje". v eng pa "font sub margin". greh je le, da je vsako nastavitev treba testirat posebej. torej film on/off.

sicer pa je zunaj novi beta build v1.20.409.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • N7

P.S.: Ali je velikost podnapisov vezana na resolucijo videa? Ker opažam, da so podnapisi različno veliki kadar gledam neki film 640x272 ali npr. serijo 624x352, da 480x352 sploh ne omenjam. Je fiksna velikost in pozicija možna?

Iskal sem na PS3MS forumu in poskusil vnesti nekaj nastavitev, žal brez učinka...

naj bi bilo možno ja, s custom stringi. več ne bi vedel ker nisem tega nikoli uporabljal sem pa na ps3MS forumih tudi sam zasledil debate. če ti pa ne pomaga potem pa šit. morda tam zastaviš tako vprašanje...

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Živjo!

Jst mam pa eno vprašanje glede wirelessa, rad bi namreč malo izboljšal zadevo.

Zdej mam tko:

Siol modem -----(kabel)----- router wrt54gl -----(wi-fi)----- ps3

Zadeva kar se iger, downloada, neta, dela solidno. Mam pa problem (kot večina) pri predvajanju mkv datotek (uporabljam pms). Nekateri 720p delajo, drugi ne, 1080p zelo redki.

Zanima me, če bi kaj pridobil s sledečo postavitvijo:

Siol modem -----(wi-fi)----- router wrt54gl -----(kabel)----- ps3

Tukaj ciljam na to, da bi router veliko bolje sprejel wireless signal (nastavil bi ga na wireless access point), potem pa po kablu poslal naprej na ps3. Poraja se mi vprašanje, ali je siolov modem tega zmožen (imam siolov usb wifi ključek, ki sem ga uporabljal dokler nisem kupil routerja).

In še tretja kombinacija, pri kateri bi kupil še en wrt54gl:

Siol modem -----(kabel)----- router wrt54gl -----(wi-fi)----- router wrt54gl -----(kabel)----- ps3

Da bo malo lažje, koliko je druga varianta boljša od prve in koliko je tretja boljša od druge :D

Zanima me torej kar se da ukreniti glede wirelessa. Samo žična povezava ne pride v poštev.

Pa hvala za odgovor ;)

Link to comment

Za čim bolj tekoče predvajanje uporabi kabel.Četudi imaš 100% signal, ima ps3 limit hitrosti, medtem, ko je na kablu limit večji.

Na strani imaš tudi podane ene nastavitve za ps3 ms, kjer bo predvajanje še bolj tekoče.

1. oz. 2. kombinacijo uporabi v tistem primeru, kjer imaš manjšo razdaljo.

Torej wireless povezavo na krajši razdalji

kabel povezavo pa na daljši razdalji.

Tretja možnost pride v upoštev, če ti pri prvi. oz drugi kombinaciji signal manjkuje do ps3.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

nisem ziher, ampak jaz mislim da bi nekaj pridobil, ker bo pol le direktna povezava.

za gigabit je najbolše da uporabiš mrežni kabel CAT 5e.

In pa pazi, ker mrežni kabel mora biti stran od el.žic ter naprav, saj so občutljivi.

Najbolje, da ga potegneš čist posebej, stran od (monitorjev,tiskalnikov,podaljškov...)

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • N7

če mene vprašaš je bolje napeljati preko kvalitetnega stikala, ker so ustrezno prirejena boljšemu hendlanju paketov, data loss je lahko boljš nadzorovan in podobno. seveda lahko to spedenaš tudi preko PCja ampak po mojem ne out of the box - pa pustimo zdej strežniške mrežne kartice in namembni software...

čeprav (ideja!), če imaš dual gigabitno mrežno potem je zelo verjetno da jih lahko povežeš v mrežni timing način. to pomeni, da dve združiš skupaj in s tem lahko poleg reduncande ustvariš še dvojno prepustnost. s tem res ustvariš IBER prehodnost. vsaj na eni stvari. bi bilo zanimivo mal potestirat in spremljat statistiko.

ampak... za normalne smrtnike, ki ne gledajo na vsak € priporočam boljši, recimo biznis klas switch.

za gigabitna orežja je klasificiran že CAT5e kabel, kot je omenil sejmon. ampak, markca, ki skače bo ziher zanimala tudi poljudno obrazložena primerjava kablov, ki si jo lahko preberete tule! če bi recimo vlekel podometno ali kakršno koli drugačno hrbtenično lajtengo potem nimaš kaj razmišljat.

in če nimaš prevelike razdalje med PC-PS3 tudi na motnje ne potrebuješ preveč merkat. ah, in nabavi si kvaliteten kabel, tovarniško prešan. ne pacaj sam doma. kabli so danes na pol zastonj.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Takole sem povezal PS3 in PC (Win7, 64bit):

(PC)LAN2--->router/modem. Na LAN2 sem omogočil ICS, LAN2 ima fiksen IP oz. router vedno določi istega.

PC(LAN1)--->PS3 Na LAN1 sem določil fiksen IP in za gateway nastavil IP LAN2.

Internet sem tako usposobil. Gnjavi pa o nekih ip fragmentih in omejeni povezljivosti v nekaterih igrah (Nat Type 3). Ne vem kako naštimati UPnP in znižati Nat Type na 2.

Store dela brez težav. Usposobil sem tudi PS3MS, vendar na račun izklopa požarnega zidu, čeprav sem odprl vse možne porte. PS3MS kaže hitrost povezave 512Mb/s in večja prepustnost se pozna pri predvajanju HD vsebin (poskusil sem Avatar 2009 1080p BluRay X264).

LP

Link to comment
  • N7

jep. kabel dela kot hudič. na račun kabla sem šel raje brezžično streamat iptv (siol), ker sem pre-slabo planiral lajtengo.

win7 ima precej zahojen firewall, ki niti zdaleč ni tako nedolžen kot smo ga vajeni iz XPjev. najbolje bo, da nastaviš

nat type 3 ti onemogoče predvsem dodatne protokole za voice in ostale komunikacije.

za dosego nat type 2 ali 1 mora biti ps3 konzola na fiksnem IP naslovu, kar že imaš urejeno. glej, da imaš tudi ostale parametre vpisane (domnevam da imaš - dns...).

za ps3 odpri naslednje porte:

TCP: 80, 443, 5223

UDP: 5223, 3478, 3479, 3658

sicer pa google pljune prav na račun ps3 težav nemalo zadetkov. sporoči, kako boš uredil. je zanimivo.

ozi_SLO.png

Link to comment

Tile Win7 so tako idiotski, kar se tiče omrežja, da je joj... Work, pa home in še public. Jao! Zakaj ni možno nastaviti obeh mrežnih na home network in konec...

Google pljune enostavno preveč zadetkov, ja. ;) Je že kar težko izluščiti prave informacije. Večina so info glede nastavljanja DMZ na ruterjih. Glede ICS je nekaj manj rešitev, pa še tukaj ima vsak neke svoje fore...

najbolje bo, da nastaviš

<-- tu si želel še nekaj dodati?

Na PS3 sem nastavil fiksen IP in za DNS vpisal ip od mrežne na katero je priklopljen. Poskušal sem vse možne kombinacije in ne pridem na Nat Type 2. Pri tej mrežni mi Win7 kaže Work network in pri mrežni s katero se povezujem na ruter pa Home network.

Takole sem imel:

mrežna 1 (192.168.1.64) se povezuje na router/modem, na tej sem vklopil ICS.

mrežna 2 (192.186.1.74), gateway sem nastavil ip od mrežne 1, povezuje se na PS3

PS3 (določil sem fiksni 192.168.1.84 in nastavil DNS na IP od mrežne 2) --> zadevo sem pustil torej enako kot pri povezavi direkt na router, samo pri Default Router in Primary DNS sem namesto IP od routerja vpisal IP od mrežne 2.

Pri mrežni 1 mi je v Win7 kazalo Home network in pri mrežni 2 najprej Public, ki sem jo nekako uspel spraviti na Work. Pri obeh omrežjih vklopljeno Network Discovery, File and printer sharing, Sharing in Media streaming.

Sedaj sem povezal PS3 nazaj direkt na router in bom ob prvi priložnosti, ko bom imel spet kakšno urco časa, se še malo pozabaval. Bom začel iz nič... Hudič enkrat mora delati. Če se komu utrne še kakšna ideja ali pa vidi kakšno napako...

Glede odpiranja portov me zanima ali moram te porte odpreti tako na routerju kot v Win7, četudi tu izklopim firewall?

Pri povezavi PS3 direkt na router ni bilo potrebno odpirati nobenih portov, ampak to je verjetno zaradi uporabe UPnP. Je tako?

Za posamezne igre in ostalo bom preveril še malo na portforward.com.

LP

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...

Zanima me če obstaja kak način kako izboljšati povezavo wi-fi za ps3. Mislim da je problem v tem da je router en štuk nižje v hiši kot pa ps3. tako da je med njima nekako 20m razlike po dolžini poti, in pa to da je na router dodeljeno kar 6 računalnik brezžično. Sam mislim da bi v tem tičal problem, če se motim me pa popravite :)

Sem že hotel kar kupii 30m dolg ethernet kabel, saj si želim igrat tudi online >.<

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.