Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE LAN, WLAN, DLNA, PS3MediaServer (pomoč, nasveti)


Ozi

Priporočene objave

  • Odgovorov 226
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Če je navaden modem, potem samo priključi modem na ps3.

Pojdi pod network setting vse daj auto, razen pri ppoe povezavi.Tam vpiši uporabniško ime in geslo, ki si ga pridobil ob sklenitvi adsl povezave.

IP ter DNS ni treba vpisat.

Govorim za ADSL povezavo in za navaden modem!!!

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

zgleda, da imaš ppoe povezavo vzpostavljeno že v modemu/ruterju, tako, da ne rabiš ppoe povezave vzpostavljat v konzoli....torej ppoe preskoči in da manual settings za ip nastavitve...

nastavi pa tako:

IP Adrress:192.168.1.10

Subnet Mask: 255.255.255.0 ali 255.255.0.0 ali 192.168.1.1

D.R.192.168.1.1

P.D.192.168.1.1

S.D.192.168.1.1

Po vsakem vnosu in shranitvi nastavitev v konzolo, resetiraj modem(ven iz el. za 5s)

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

se komu sanja kje bi tičal problem ? pač uporabljam kr wireless za ps media server in pač ko stream videjo, če uporabim film brez podnapisov dela normalno, če pa uporabim video ki ima podnapise jih sicer prebere, ampak film šteka, ni fore, zaka brez podnapisov ne šteka, s podnapisi pa šteka, isti film seveda ... porti so odprti, kr mam kr Upn enablan, uglavnem naj bi blo odprto no, ne vem čist točen, mi niso jasni glih ti porti

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

Bog daj dober dan.

Eno vprašanje bi imel.

Morda kdo ve kako naj odpravim težavo pri kopiranju datotek iz PC-a na PS3?

Namreč ko kopiram datoteke preko wlana (windows sharing ali ps3 media server), to kopira PREVEČ PREVEČ PREPOČASI.

Da pa streamam HD film direkt iz računalnika, mi pa občasno pomalem šteka.. zato torej hočem direktno skopirat na ps3. Ampak kot sem rekel.. prepočasi je.

Oprema:

PS3 250Gb

wlan linksys wrt54gl

laptop

Lp,

x22

Link to comment

kopiranje preko wlana je počasno, saj konzola sprejme signal b in g.

Ta ruter pa ponuja samo b,g in 100 preko lana.

za najhitrejšo kopiranje in predvajanje poveži konzolo s kablom in z giga mrežno, saj ima konzola tudi vgrajeno giga mrežno.

(preverjeno minimalno 25MB/s.)

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • N7
Bog daj dober dan.

Eno vprašanje bi imel.

Morda kdo ve kako naj odpravim težavo pri kopiranju datotek iz PC-a na PS3?

Namreč ko kopiram datoteke preko wlana (windows sharing ali ps3 media server), to kopira PREVEČ PREVEČ PREPOČASI.

Da pa streamam HD film direkt iz računalnika, mi pa občasno pomalem šteka.. zato torej hočem direktno skopirat na ps3. Ampak kot sem rekel.. prepočasi je.

Oprema:

PS3 250Gb

wlan linksys wrt54gl

laptop

Lp,

x22

počasnost tvoje konfiguracije je povsem jasna. brezžično se ti teoretično lahko (na max.) pretaka 54mbitov na sekundo. preračunano v bolj koristne megabajte, to znaša = 6.75MB. za prenos povprečno velikega HD filma z velikostjo 6GB potem takem potrebuješ cca. 16 minut. seveda ob predpostavki, da dosegaš hitrostni maksimum, kar pa v praksi velikokrat preprostno NE (laptop hardware/software bottleneck,...). 16 minutam mirno prištej še kakšno minuto poleg in tako lahko zaokrožiš čas kopiranja enega samega (relativno majhnega) filma na 20 minut.

HD stream se preko WLANa preprosto ne obnese. za HD stream je namreč bolj kot ne obvezen kabel, minimalno priporočljiva pretočnost pa 100mbit LAN ali še raje 1gbit. pa še pri slednjem se ob kakšnem bogatem streameu lahko na trenutke zatakne.

ozi_SLO.png

Link to comment

če imaš priklopljeno s prenosnikom, lahko prenosnik komot pomakneš k konzoli in priključuš s kablom, saj je b in g hitrost premajhna za 720p filme...še posebej za 1080p posnetke.

mogoče ti še pretvarja formate spotoma...poskuši se z scan all shared folders (klikni v pms programu na pcju.)

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • Pred 5 meseci ...

Pozdravljeni, že precej časa uporablja ps3 media server preko wirelessa. Sedaj pa sem želel gledat kak film večjega formata in kupil utp kabel, ker so se mi prej filmi zatikali. Vendar je problem ostal, na wirelessu mi je media server prenašal z 23-24mbs, sedaj je hitrost 100mbs. Tako da to naj bi bilo v redu? Kje bi še lahko bil problem? Tv je star 6 let, ni ne hd ne ničesar drugega.

Avi file-e, serije, risanke in ostalo mi je tudi prej predvajal preko wirelessa brez problemov, edino pri prevrtavanju se je kaj zataknilo.

Sem pa popoln laik na tem področju, tako da mi bo vsaka pomoč prišla zelo prav, hvala.

Link to comment
  • vrhovni
film večjega formata

Misliš HD film oz. film visoke resolucije, ki so sedaj tako popularni? Procesiranje HD filmov je za računalnik zelo zahtevno in zahteva relativno nov/močan računalnik (vsaj dvojedrni procesor!). Predvidevam da imaš kakšen starejši računalnik, z enojedrnim procesorjem, ki navadne (SD) filme prebavi brez problema, pri HD filmih pa se mu začne "kolcat". Rešitev je menjava procesorja/računalnika.

Ko zaženeš PS3 media server, lahko v programu na PC-ju ob predvajanju filma spremljaš in vidiš kako se ti polni predpomnilnik (buffer)(pri zavihku status). Ob gledanju SD filmov se ta buffer močno narašča (črta se začne polnit modro), ob HD filmih pa verjetno životari.

Če imaš vsaj dvojerdni procesor, potem je pa najverjetneje kriva preslaba prepustnost omrežja. Brezžična povezava je za SD resolucije vredu, HD pa že pogojno, predvsem je odvisno od razdalje, vrste in moči brezžične povezave.

Če imaš star TV (ki ni HD), potem od HD resolucije nimaš popolnoma nič in raje glej filme "navadne" (SD) resolucije.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.