Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE LAN, WLAN, DLNA, PS3MediaServer (pomoč, nasveti)


Ozi

Priporočene objave

Lep pozdrav,

uporabljam PS3 media server in moram reči, da me je najbolj navdušil od vseh streeming programov. Super podpira podnapise, deluje brez problemov...ga priporočam.

Imam pa eno vprašanje glede podnapisov pri DVDjih. V shared mapi so DVD filmi (Video_TS direktorij), ki imajo slovenske podnapise. Kaj moram nastaviti pod "Transcoding settings"-->"audio/subtitles language prioritys", da mi bo spoznalo SLO podnapise. Ali z drugimi besedami kakšna je končnica slovenskih podnapisov v DVDju?? (angleške mi prebere brez problemov!)

hvala za odgovore in pomoč

lp andrej

Link to comment
  • Odgovorov 226
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Hm, DVDjev še nisem probal, pri MKV je tako da dodaš slo pri možnostih za podnapise na prvo mesto. Probaj dodati slo ali sl....je pa odvisno ali imajo tudi ti podnapisi na DVDjih pravo kodo za izbiro jezika...

Imaš pa še eno možnost...na PS3 se ti pojavi mapa Transcoding...v njej pa imaš možnost zagona filma z vsemi možnimi podnapisi, ki so na DVDju...le izbereš pravega in viola...

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • N7

priznam. šele danes sem sprobal celo reč. ne vem zakaj se mi je potihoma upiralo vse do danes. morda zato, ker sem bolj privrženec nmt-jev oziroma urejenih NAS-like lagerjev. stream s PC-ja (v mojem primeru iMAC) se mi je vedno zdel nekako neurejen in nekaj na pol. pač, sem namenski tip...

da ne filozofiram na preširoko. moja ocena: ČISTA 10ka. tako sleak instlacije pa še ne. sploh ne dvomim, da je na M$ kaj bolj komplicirano (ali pač :plan: ). v 2 minutah skonfigurirano, nastavljeno in sploh DELUJOČE brez zatikanja, s polno podporo šumnikom in prekrasnim wifi streamom iz iMaca na PS3. ne vem. mogoče celo zajokam. potem se vprašam v čem je hec vseh NAS-like lagerjev, ki se sicer trudijo implementirat nekakšno stream rešitev a je vse skupaj najprej blazno šlampasto potem pa še ne deluje oziroma porabiš za optimizacijo pol dneva. konretno imam svoj trezor na WDjevem ShareSpace, ki ima z zadnjim FWjem notri celo TVersitiy ampak ej! tole je v primerjavi z omenjenim BOLANO tekoče, simpelj in tako dobro, da sem čisto brez besed.

presrečen sem, da mi je še vedno uživati ob tovrstnih trenutkih, ko me alternativne in pravzaprav preproste malenkosti popolnoma razvedrijo. v bistvu me tako zelo razvedrijo, da nehote pomislim, da sem očitno spet predolgo tiščal glavo v "riti".

:lol:

PRIPOROČAM!

:beer:

ozi_SLO.png

Link to comment

Zanima me, ali bi delovalo naslednje....

Na pc bi imel 2 mrežni....prva bi mi služila za vzpostavitev internetne povezave, drugo pa bi direkt povezal v ps3...

Zanima me če bi tako imel omogočen media server na ps3 ... saj mi sicer ne deluje noben streaming program. Ter kaj bi bilo potrebno nastavit...

Link to comment
  • N7
Zanima me, ali bi delovalo naslednje....

Na pc bi imel 2 mrežni....prva bi mi služila za vzpostavitev internetne povezave, drugo pa bi direkt povezal v ps3...

Zanima me če bi tako imel omogočen media server na ps3 ... saj mi sicer ne deluje noben streaming program. Ter kaj bi bilo potrebno nastavit...

bi! vendar bi v tem primeru moral pc skonfigurairat tudi kot router oz. dhcp server. enostavneje ne bo šlo. s tem si boš nakopal toliko dela, da raje kupi router... na tvojem mestu bi opustil misel.

ozi_SLO.png

Link to comment

Torej mi hočeš povedat, da zadeva ni delovala prej zaradi tega ker je celotna povezava temeljila na iskrinem modemu ganymade822+...in bi potreboval ruter? Ker ta modem ima funkcijo ruterja, sam meni nikakor ne zazna media server PS3...če imaš rešitev, bi bil zelo hvaležen...oz. če moram nabavit ruter (naj bo žičn) kaj moram vse nastavit in kje

res nevem več kaj naj naredim...

Link to comment
  • N7
Torej mi hočeš povedat, da zadeva ni delovala prej zaradi tega ker je celotna povezava temeljila na iskrinem modemu ganymade822+...in bi potreboval ruter? Ker ta modem ima funkcijo ruterja, sam meni nikakor ne zazna media server PS3...če imaš rešitev, bi bil zelo hvaležen...oz. če moram nabavit ruter (naj bo žičn) kaj moram vse nastavit in kje

res nevem več kaj naj naredim...

tako je. vem, da ti novi modemi delujejo tudi kot routerji ampak, če se ne motim jih ne moreš konfigurirat ali pa le zelo skromno. pravzaprav delujejo bolj kot switchi torej stikala kot routerji. nabavi si katerikoli router vsaj srednjega razreda lahko je tudi brezžičen, ki te pride skoraj ceneje. brezžični imajo namreč obe funkciji s tem da se brezžičnost lahko onemogoči. sam prisegam na znamko linksys. recimo kakšen wrtg54gl, ki se lahko programira tudi s kakšnim 3rd party firmwareom in narediš iz routerja res raketo. cena ne bi smela biti več kot 50€. malce poglej...

potem pa na kratko;

- router skonfiguriraš skladno z navodili od internet ponudnika (za internet dostop)

- na mašinah in konzoli nastaviš statične IP naslove

- v programu te vrednosti definiraš kje je potrebno

stvar dela!

ozi_SLO.png

Link to comment

Hvala za pojasnitev, vendar si nisem mogo da nebi že včeraj nabavo ruterja in zadevo sprobal...in res, brez kakršnih zapletov, nobenih manualnih vnosov raznih portov, ip-jev, mi je zadeva zašpilala kot se spodobi. Ps3 media server je v trenutku prepoznal PS3 in obratno... Zdaj še je samo stvar nastavitev, za poganjanje raznih vsebin kot so mkv, ko sem probal neki mkv upalit mi je namreč na ps3 pisalo , No tracks found.

Link to comment

Dela lepo :)

Je pa en moteč problem...tu pa tam mi PC ne zazna PS3...torej na kratko...dela takrat ko mu je...

Še ima kdo od vas podoben problem? Naj še omenim da dostopam preko media serverja tudi na laptopu občasno...mogoče pride do kakih konfliktov, sicer ne razumem zakaj...?!?

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

imam eno težavo kupil sem ps3 in moram priznati da je zadeva res dobra ampak zatakne se pri predvajanju dixov. zato sem si naložil ps3media server ki sicer dela normalno ampak film šteka od začetka do konca kljub temu da imam na prenosniku zaprte vse aplikacije. prosim za nasvet

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

no, meni so pa danes končno prilkopili amis. bil sem 3 tedne brez neta. prej sem bil pri siolu. zdaj mi pa se PS3 noče povezat preko wirellesa na net. problem je ta da, ko dam internet conection test, mi ne obtaina IP adress (failed). router je speedtouch231af3. je imel kdo iste težave?

ratt-logo.gif
Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Lep pozdrav ! Otroci so za darilo dobili PS3, jaz pa bi ga rad uporabljal kot dvd predvajalnik za hišni kino.Občasno se pri posnetih dvd-jih izpiše can not be played (80029946),čeprav ga na običajnem dvd playerju predvaja. Kaj je za storiti?

Hvala!

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.