Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE HW, NASVETI (mrtev, ni slike, nekaj ne štima)


Gost smile4me

Priporočene objave

Men se je plošček pokvaru, leva ročka ni več skočila nazaj na sredino, sem nesu nazaj pod garancijo in sem novga dobu.

Drgač men ps3 dela ok edin 3x je zmrnu, 1x pri čudni akciji, naprimer perkinitev med nalaganjem, pa enkrat pri enem demotu kar nisem mogu nazaj v PS3 meni in zadnjič, če se prav spomnim pri menjavi igralnega ploščka med igro al sem pa med igro bluraya ven uzel, ne vem več.

No drgač pa del ok.

Link to comment
  • Odgovorov 319
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Mah k vi mislte, da ta statistika res drzi. :) Pejte kdaj delat v kaksna vecja podjetja, pa boste vidl kok stvari gre na servis... Ni problem v tem, da pac slucajno meni crkne. Problem je v tem, da jz morm to odnest na servis (porabim bencin, moj cas in predvsem nimam tega izdelka v posesti). Po zakonu majo oni pravico do 45 dni imet izdelek na popravilu, kar spet traja in traja, potem te izdelke verjetno ima servisna druzba, ki nima samo npr. PS3, kar pomen da prides na vrsto ko prides, potem morš zadevo spet it iskat (kar je spet strosek z bencinom) itd.

Jz cist razumm, da se ti lahko zgudi da zadeva pac crkne in zato je garancija, ampak jz ne govorim o tem. Jz govorim o splosnemu padcu kvalitete v prakticno vsakem trznem segmentu in zaradi tega imas prakticno z vsakim izdelkom take bedarije. Dokler sam kupujes in gledas na netu statistike in mislis da ti je jasno, zves sele potem ko nekje tko delas in vids da zadeve crkujejo kot po tekocim trakom, neprimerno vec kakor vcasih in to je dejstvo, ugotovis kako ti ni blo nic jasno. Zaradi tega, ker so pac ljudje vzel to kot samoumevno, da je vedno manj kvalitete zaradi kvantitete, avtomatizacije in hitre proizvodnje v drzavah tretjega sveta. Sam to je vse skp sam en izgovor, za vecje in hitrejse profite. :) Itak pa najvecja bedarija je pa ta, da je zdej tehnologija veliko bolj zahtevna in komplicirana zaradi tega tudi vec napak. Pol pa mi govorimo o raznih napredkih. Ironija? :)

DejchSLO.png
Link to comment
  • N7

lej, ko spet govoris neumnosti.

v vecja podjetja naj grem gledat? zakaj? a ni logicno, da imajo vecja podjetja (imenujmo jih servisi), vec raklamicij kot mala? pa smo spet tam. pri stevilkah...

govoris o stroskih? kot sem napisal; kupcc oziroma potrosnik naj bo osvescen! v kolikor gre za artikel, ki je v garanciji ti mora servis nuditi servisne storitve brez stroskov. ce se pa tebi ne ljubi posiljat preko poste na njihove stroske je pa to povsem druga stvar.

s predzadnjim stavkom se pa strinjam. razvoj in novitete so enostavno prehitre. testiranja niso mogoca. in kaj placujes? placujes razvoj!

primer:

- najbolj zanesljiv avtomobil oziroma najboljsi motor = vzhodnjak

- seveda je precej cenejsi od nemca

- in naphan z vso mogoco dodatno opremo

- wtf?!

odgovor se skriva tule:

- najzanesljivejsi avtomobil uporablja motor oziroma tehnologije starejsih generacij, ki so preverjene in delujejo

- taisti motor je ravno zaradi napredka okoli nas, po mnenju stroke 'dolgocasen' in veliko ljudi takih avtomobilov ne mara

- v teh avtomobilih ni 'revolucionarnih' tehnologij, novodobne elektronike in vseh zivih novitet. in tu ne gre samo za tisto kar kupec vidi ampak tudi za tisto, kar avto pravzaprav poganja

pa poglejmo zdej ps3? kaj je tako drago pri tej konzoli? blu-ray kajne. seveda, saj je se vedno edini 'pravi' blu-ray player.

seveda se strinjam s tem, da zadeve niso vec tako kvalitetne pa najsi gre zgolj za plastiko notesnika, npr. ampak verjemi, da se reklamacije boljsih izdelkov se vedeno gibljejo v sorazmernem odstotku glede na prodano kolicino. in to je za 'velike' dovolj opravicljivo. mi 'mali' pa bomo enostavno morali dojeti kaj pravzaprav pomeni garancija in postati na to vedno bolj pozorni. in ce se dobro ozremo okoli sebe lahko hitro dojamemo, da se tudi garancija cedalje bolj trzi okoli nas. in to bi moral kupec izkoristiti. v nasprotnem se zna marsikomu pripetiti, da bo denar vrgel stran.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • Pred 5 meseci ...

Hm...

Meni je zadnjič tudi odpovedal pogon. PS3 je zelo malo rabljen in star cca 5 mesecev.

Največja težava je v tem, da ne najdem računa. Vse možne račune imam pospravljene razen tega ne. Konzolo je plačala punca in zgleda, da je tudi račun nekam založila. Grem v Mediaworld in se poskušam zmenit...Glede na to,da vem datum in številko računa mi rečejo,da ga bodo poskusili najti ampak, da je maloverjetno,ker nimajo računalniško vodenih računov....

Zanima me ali je kdo,ki je že sam zamenjal pogon ali če obstaja kakšna alternativa.

Sem pa res jezen. Prva konzola, ki jo imam brez čipa in res z veliko originalnimi igrami in Bluray filmi, ki jih sploh še nisem preigral in pogledal pa mi gre crknit. Potem se pa vprašam ali je bilo vredno vložit toliko € v softwer in filme s katerimi sedaj nimam kaj počet?

PS4, Nintendo 3DS, WiiU

Link to comment

Frend je kupil v BB v kranju ps3 60gb in me kliče, da mu pridem nastavit konzolo, ker se pač ne spozna. Pridem jest prvič vidim ps3 in wtf tud jaz ne znam igre pognat, nato pokličem frenda, ki ima ps3 in mi reče, da glede na to, da se malo spoznam na tehnično robo bi moral znat zalaufat špilo.

No na koncu sva ugotovila, da je bil ps3 nov pokvarjen, hvala bogu so ga takoj zamenjali. Konzola se je prižgala vse normalno, samo vstavitev igre v konzolo ni imelo nobenega efekta, zgleda, da te laserji na ps3 res niso high end quality. Mislim da je tudi travarju na ta način crknil.

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...
  • 3 tednov kasneje...
  • N7

V TEJ TEMI REŠUJEMO SPLOŠ� STROJNE NAPAKE S KONZOLAMI!

Famozne kode napak oziroma error codes.

Kode napak na PSN omrežj�najdete v tej temi!

8001050B - Will not play demo hard drive games, when blue-ray disc is inserted - Cause unknown

80010510 - Will not play hard drive games - Cause unknown

8002b241 - DVI has no audio.

80028EA5 - Unknown

80029564 - Downloaded Game will not install - Cause unknown

8002F997 - Can not update XMB firmware

8003051E - Game will not Save

80031150 - System Settings Fail to Save - Possible Blue Screen "Setting information is corrupted.Press the x button to repair and restore default"

8001050B - Will not play demo games installed on the hard drive when Blu-ray disc is inserted

80010510 - Will not play games installed on the hard drive

8002b241 - DVI has no audio

80029564 - Downloaded game will not install

8002F997 - Can not update XMB Firmware

8003051E - Game will not save

80031150 - System settings fail to save (Setting information is corrupted. Press the X button to repair and restore default)

80710D23 - Turn the PS3 off for approx. 30 minutes with the power toggle, not standby mode

8002F997 - Trying to update the Firmware, copying to a file and installing from a USB drive failed

8071053D - Hard boot the PS3, turn off the PS3 to stand-by, flip off the back switch and completely remove the power cord. Shut off your modem/router, for approx. 5 minutes, then turn the modem back up first and let it sync. Then turn the router back on (if you're using one) and let it sync. Reconnect your power cable and flip the back switch up again. Then make a new network connection

80028F10 - Go to Display Settings then HDMI (or whatever your connection is) and instead of Custom choose Automatic

80030920 - An error occurred during the copy operation, the file may be corrupt or there isn't enough memory (Try copying data from original source)

Uporabljajte iskalnik! Podvojenih in RTFM vprašan�ne bomo tolerirali!

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Zdravo, vceraj sem priklopil PS3, vstavim GT5 prologue noter (ki sem ga dobil od enega nepoznanega, ki sva igrico menjala), in nato se pricne instalacija igre !Nato cakam in cakam pri instalaciji igre, nakar ugotovim da igra se mi je v 1 uri instalirala le 1/5 svojega lowdanja !

Ker je bila pozna ura, sem svoj PS3 z PS gumbom na sixaxisu ugasnil in dal "QUIT GAME", nato se ps3 resitiral, ko je prislo v menu, dam GT5 ven in ponovno noter, zato da bi prodal se 1x igro instalirat, nakar ugotovim da mi zapisovalec ni zaznal GT5 diska, torej probam se NHL08 in tudi ni zaznal, resetiram PS3 ene 5x in nato prodam ponolno z NHL08 pa spet mi ni predvajalnik PS3 zaznal diska, a vedno lucka sveti zeleno(power) + modro, ko da bere DISK kateri je vstavljen noter, in nic se ne zgodi, samo zelena in plava lucka svetijo in cd-ja,dvd-ja ali igre ne zazna :(

kako lahko problem resim, je imel kjeri za kako tako tezavo ?

Lp

Link to comment

Se mi zdi da si mene danes klical, pa vseeno, pomoje če ne bo druge rešitve, se zna zgodtiti da ti je ko si nalagal špil, pač crknil laser, mogoče bi ti ob drugi igri enako naredil, če ne boš rešil zadeve sporoči, se lahko menja laser in se vidi kaj bi bilo, če pa je ps3 malo več igran (cca 4h+na dan povprečje), star več ,kot cca 1leto+, je pa čisto možno da je šel laser.

http://www.playgame.biz VSE ZA IGRALNE KONZOLE, ODKUP, PRODAJA,MENJAVA,SERVIS!

Link to comment
Zdravo, vceraj sem priklopil PS3, vstavim GT5 prologue noter (ki sem ga dobil od enega nepoznanega, ki sva igrico menjala), in nato se pricne instalacija igre !Nato cakam in cakam pri instalaciji igre, nakar ugotovim da igra se mi je v 1 uri instalirala le 1/5 svojega lowdanja !

Ker je bila pozna ura, sem svoj PS3 z PS gumbom na sixaxisu ugasnil in dal "QUIT GAME", nato se ps3 resitiral, ko je prislo v menu, dam GT5 ven in ponovno noter, zato da bi prodal se 1x igro instalirat, nakar ugotovim da mi zapisovalec ni zaznal GT5 diska, torej probam se NHL08 in tudi ni zaznal, resetiram PS3 ene 5x in nato prodam ponolno z NHL08 pa spet mi ni predvajalnik PS3 zaznal diska, a vedno lucka sveti zeleno(power) + modro, ko da bere DISK kateri je vstavljen noter, in nic se ne zgodi, samo zelena in plava lucka svetijo in cd-ja,dvd-ja ali igre ne zazna :(

kako lahko problem resim, je imel kjeri za kako tako tezavo ?

Lp

Jaz sem imel isti problem. Edina rešitev ti je servis.

Če si ga kupil v zadnjih 2 mesecih lahko rečeš, da si ga šele sedaj odpakiral in ni delal (lepo ga očistiš in vse to da zgleda nov). In ti bodo zamenjali za novega, ker so ti dolžni (http://www.uvp.gov.si/si/praktikum/odgo ... ne_napake/). Samo ne smeš jim rečt, da ti je delal najprej normalno.

Če si kupil pred več kot 2 meseci pa bo šel na servis.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
  • N7
Lp .

Moj PS3 ne bere CD-jev več .

Odvčeraj sicer danes sm hotel igrat GTA4 pa ga ne bere probal sm vse igre pa ne bere ničesar. :S

Uni krogec se neki vrti na desni zgoraj ampak sploh noče nalagat .

Prosim pomagajte , čim prej .

enako kot prejšnji prispevek. sicer pa preglej površino diska, če je čista. poizkusi kakšen drug medij / špil. če je enako, servis...

ozi_SLO.png

Link to comment

h'ja problem je kr je že izven garancije, je bivši model 60GB, kupljen v big bangu, kaj naj storim sedaj ?

Format diska nebi nič popravil al kako =?

mogoče še edina rešitev je da dam komu vgradit laser, prek ebay-a ga dobim za 40funtov, ampak kgo bi znal tako stvar ugradit ? :(:( sedaj me je pa Sony res razočaral

Link to comment
h'ja problem je kr je že izven garancije, je bivši model 60GB, kupljen v big bangu, kaj naj storim sedaj ?

Format diska nebi nič popravil al kako =?

mogoče še edina rešitev je da dam komu vgradit laser, prek ebay-a ga dobim za 40funtov, ampak kgo bi znal tako stvar ugradit ? :(:( sedaj me je pa Sony res razočaral

Bodi previden jaz nebi kr na pamet laserja naročal. Če gre za napako odpovedi motorčka na BR pogonu ni problem v laserju. BR ne zavrti diska.

Dej notri disk, ga bo sprejel in potem pozorno poslušaj. Če se ne zavrti ti menjava laserja ne bo nič pomagala.

Poleg tega... če si pripravljen dat 40 funtov za laser in še zraven za poštnino in montažo... Razmisli o možnosti uradnega servisa, ki ti popravi PS3 za 150€.

"Domači mojster" ti lahko naredi ogromno škode (ne več kot je vreden PS3...), sploh če se najprej ne ugotovi kje točno je problem.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.