Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE HW, NASVETI (mrtev, ni slike, nekaj ne štima)


Gost smile4me

Priporočene objave

Zdravo imam velik problem z mojim ps3jem.

Namreč, pred skoraj 2 mesci se mi je kr sredi belega dne pojavla črna slika, ps3 je delau normalno... nato sem si šou na net pogledat razne black screen fix za resetirat itd. in še vedno nič, nato obupan sem nesel moj ps3 big bangu kateri so ga poslali nekje na češko poravit po tem je minilo skoraj 2 mesca, ps3 katerega sem dobil nazaj je bil v novem ohišju nevem sicer če so kaj notri menjali ampak problem je še vedno ostal, sem ga tudi nesel nazaj v big bang in so mi ga kr tam probali z hdmi kablom in pri njim je deloval brezhibno, nato sem odšel domov in pri kolegu probal z različnimi hdmi kabli na moj tv in še vedno nič, smo priklopli tudi ps3 od kolega na moj tv in je delovalo, nato sem probal moj ps3 še pri kolegu, ki ima 2 tvja na enemu je delalo na enemu ni! Meni ni nič jasno, a se komu sanja kaj bi bilo... v big bengu pravijo in so probali pred mano in delo tko da ne morejo nič več naredit.....

imam pa TV - LG 37 5000

Vse možne hdmi kable sem že probal, resetiral itd. in nič.... kakšen krat tudi utripa ekran ampak mi daje skozi no signal z scartom pa dela sam hehe kdo pa še igra na scratu z kockasto grafiko za nič :bleh:

Imam tudi xbox360 kateri dela na na istem hdmi kablu in tvju brezhibno!

Hvala pa LP

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
  • Odgovorov 319
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Pozdrav,

mene pa zanima, zakaj sem nekje v meniju PS3ja zasledil nek PS/PS2 napis, za kreiranje neke notranje particije al nekaj takega, če pa konzola ni kompatibilna s PS2 (vem da s PS je)? Se opravičujem, da ne vem točno kaj piše, zdaj sem se spomnil tega, pa se mi ne da it gledat. :) Mislim pa, da veste o čem govorim.

Hvala za razlago, lp

Urejano od Abaction
Link to comment

Po moje je isti tool za PS in PS2 s tem, da na novejših konzolah pač PS2 igre ne delajo. Uporablja pa se da kreiraš "virtualno" memory kartico, kamor se shranjuje položaji iz iger za PS/PS2, ti dve konzoli sta imeli enake kartice in je ime za virtualno kartico pač tako, da to pove, kar pa ne pomeni, da tvoj PS3 podpira igranje PS2 naslovov.

01-game-menu-memory-card-utility.jpg

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni
Zdravo imam velik problem z mojim ps3jem.

Namreč, pred skoraj 2 mesci se mi je kr sredi belega dne pojavla črna slika, ps3 je delau normalno... nato sem si šou na net pogledat razne black screen fix za resetirat itd. in še vedno nič, nato obupan sem nesel moj ps3 big bangu kateri so ga poslali nekje na češko poravit po tem je minilo skoraj 2 mesca, ps3 katerega sem dobil nazaj je bil v novem ohišju nevem sicer če so kaj notri menjali ampak problem je še vedno ostal, sem ga tudi nesel nazaj v big bang in so mi ga kr tam probali z hdmi kablom in pri njim je deloval brezhibno, nato sem odšel domov in pri kolegu probal z različnimi hdmi kabli na moj tv in še vedno nič, smo priklopli tudi ps3 od kolega na moj tv in je delovalo, nato sem probal moj ps3 še pri kolegu, ki ima 2 tvja na enemu je delalo na enemu ni! Meni ni nič jasno, a se komu sanja kaj bi bilo... v big bengu pravijo in so probali pred mano in delo tko da ne morejo nič več naredit.....

imam pa TV - LG 37 5000

Vse možne hdmi kable sem že probal, resetiral itd. in nič.... kakšen krat tudi utripa ekran ampak mi daje skozi no signal z scartom pa dela sam hehe kdo pa še igra na scratu z kockasto grafiko za nič :bleh:

Imam tudi xbox360 kateri dela na na istem hdmi kablu in tvju brezhibno!

Hvala pa LP

Najprej PS3 in TV poveži samo s HDMI kablom! Vse druge kable odstrani.

Vgasni konzolo (prikazana je rdeča lučka na konzoli), nato pa drži gumb za vklop dokler konzola ne zapiska drugič (prvič zapiska zaradi vklopa, drugič pa ponastavi avdio/video priklope)! Bi moralo delovati! :crossfingers:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Hmmm. Prvo poiskusi s drugim hdmi vhodom, če jih imaš več na televiziji.

Če to ne pali probaj s popolnim resetom konzole (3 sekunde držiš power button, dokler ne slišiš trojni pisk) in probaj še enkrat vse nastavit. Poglej tudi, če je PS3 update-an softversko na najnovejši firmware, saj je Sony dosti teh težav odpravil preko updatov, ki so jih ponudili. Če še vedno ne gre, potem pa gre morda že iskati razlog v hdmi izhodu od PS3 ali pa morda v kablu, ki povezuje PS3 in televizijo.

Link to comment
Pozdrav,

imam Full HD TV Samsung LE32C530. Ko želim izbrati pri Playstationu resolucijo 1080p, mi začne ekran utripat in ne neha. Na 1080i deluje super. Kakšni predlogi?

Hvala, lp

Čist enak problem, je že ker kaj ugotovil glede tega, tv mam Sony Bravia HDtv ki podpira 1080P, 1080i možnosti pa mi sploh nimam;)

Hvala za pomoč!

Link to comment

Tole bi moralo pomagat, system načeloma sam zazna optimalne nastavitve za TV:

  1. While the PlayStation 3 system is in standby mode (red light on the front of the system), hold down the touch-sensitive On/Off button on the front of the system until the PlayStation 3 beeps twice (approximately 5 seconds), then release it.
  2. The PlayStation 3 will power up, the Video Output Settings will automatically reset to the standard resolution (or detect the current display output settings of your TV/monitor).

BessieSABU.png

Link to comment
Tole bi moralo pomagat, system načeloma sam zazna optimalne nastavitve za TV:

To sem vse že naredil, pa nič ne pomaga, izbere mi 1080P, nato pa mi začne ekran utripati, pri manjši resoluciji mi ekran ne utripa, sem pa že velik prebral na netu o tem, pa nikjer konkretnega odgovora.

evo neki od tega--->

[link]

[/link]

[link]http://forums.cnet.com/7723-7596_102-229038.html[/link]

[link]http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=580383[/link]

[link]http://community.eu.playstation.com/t5/Technical-Help/PS3-just-started-blinking-screen-black-every-few-seconds/m-p/9749904[/link]

Ali slučajno ker od vas ni imel takšnega problema, da bi mi znal pomagati;)

Hvala

Urejano od Davor85
Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Odkar sem updejtal PS na 3.56, mi ne poveže konzole na internet. Že ob zagonu, še preden izberem uporabnika, mi javi connection error.

Ima še kdo drug podobne težave oziroma idejo kako problem odpraviti?

Ne vem, očitno gre Sonyju le za njihovo zadovoljstvo, za uporabnike jih pa milo rečeno boli k*#a*..

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Kupil sem PS3 slim 320GB verzijo z 3.60 firmwareom, na navadnem katodnem TVju mi preko AV izhoda v tiste (rumen, bel, rdeč) ni delalo, tudi če sem dal v EuroScart pretvornik mi ni zalaufalo na nobenem izmed AV kanalov. Sedaj imama priklopljeno na LCD monitor Samsung 22" 2232BW preko DVI to HDMI kabla. Naravna resolucija tega monitorja je 1680x1050, kar samo pa mo vrže na 1920x1080 in piše Audo adjustment not available. V meniju ni vredu resolucija, niso lepe črke ko pa gre v igro je vredu tudi če stisnem gumb za v meni je v meniju prava resolucija. Se da to kako odpraviti da bo slika vredu? Pa še to ke kabel rabim kišt da bom lahko povezal moj stolp z navadnim chinch kablom (kot zaa slušalke) z Ps3?

Urejano od RazorBack
Link to comment

Za sliko na katodnem televizorju, izberi video nastavitve in nato scart izhod....ali pa ugasni konzolo in drži power tipko 5-6 sekund, dokler ne slišiš pisk.

Za izkoristek tega monitorje, bi moral izbrati njegovo nativno resolucijo.Ker pa to ni možno, pa ostrina nebo izkoriščena.Tudi sam imam na samsung monitor povezano.Za lepše črke pojdi pod video settings, izberi hdmi ter obkljukaj samo resolucijo 1280x720.

Za povezavo zvoka z stolpom pa rabiš http://si.centrsource.com/gewa-cinch-kabel-3m-2-cinch-1-s-jack-35-music-max-o439423/

če dobro razumem, kar hočeš.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Grafa v igrah je zdaj 720p.Če hočeš izkoristit grafo, potem nabavi lcd tv ali pa monitor s podporo 1080p.

torej če imaš na stolpu chinch vhode, potem uporabi chinch kabel.

Če pa imaš na stolpu rca vhod(pazi vhod in ne izhod da lahko slušalke priklopiš), potem pa uporabi zgoraj omenjeni kabel.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Aha...digital optical ne moreš uporabit, ker je to izhod in ne vhod.(glej sliko)

Spodnji činč tudi ne moreš uporabit, ker je to izhod za zvočnike.

Na sprednji strani pa ima tudi samo izhod za slušalke.

Uporabiš samo lahko zgornji činč na zadnji strani in s činč kablom povežeš s konzolo.

edit:

pa kabla, s katerimi imaš priklopljene zvočnike zamenjaj...torej

beli/črni na rdečo

črni v črni kontakt

p1010117z.jpg

post-1605-144771011247_thumb.jpg

Urejano od sejmon

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.