Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE HW, NASVETI (mrtev, ni slike, nekaj ne štima)


Gost smile4me

Priporočene objave

  • Odgovorov 319
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

  • vrhovni

Glede na to da mi je PS3 crknil in da ne morem igrat TLoU (niti malo ga nisem mogel igrat, samo do menujev sem prišel... :x) se bom lotil kar tega: iFixit Yellow Light of Death Repair

Ampak glede na mojo srečo ki jo imam danes, imam občutek da tole ne bo delovalo, če pa že bo, pa bo res kratkotrajno. :wasted:

Uffff... kaj boš pa zdaj, a greš po nov PS3, kak KSi sponzor bi lahko kakega dal po posebni ceni za KSi pisca...!?

Hmm... če je kakšna dobra cena bom že počakal. ;) Mogoče ima Goblin kakšnega na zalogi v MB?! Drugače pa že jutri letim v Müllerja, BB ali pa Harvey Normana. :yes:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Fen ni dovolj, škoda časa rabiš toplotno pištolo, problem je ker se flux s časom zaradi segrevanja mehča in posledično elementi na plošči nimajo kontakta, s pregrevanjem ga stopiš in elemti spet dobijo kontakt... alternativa je pečica na 300°c moraš bit previden in se ne smeš plate dotikat dokler se ne shladi, ker je dovolj majhen sunek, da se element premakne in ne boš, nikoli našel kater je... jaz sem takrat še kupit toplotno pištolo v baumax za cca 50€. Fen je igrača in nima smisla to delat.

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni

Tako... nabavil sem kar super slim 12GB verzijo, ker so jo imeli znižano iz 230€ na 180€, kar je dobra cena. Prodajalec mi je še prijazno preveril na spletu ali paše disk iz prve serije ps3 konzol. Pridem domov, hočem vgraditi noter disk in ugotovim... 12g super slim verzija nima priloženega nosilca za disk... prostor ima, nosilca pa ne. Res Sony... ta pa je nizka. Dol mi visi za save game, samo disk bi rad prenesel na novo konzolo in ga sformatiral. Tako da jutri jih kličem če imajo nosilce za disk. Če bo cena 20€, potem iz principa naročim nosilec iz kitajske in raje 2 teda čakam nanj... Zdaj pa igrat! :hyper:

Aja, pa super slim 500GB + The Last of Us ALI God of War: Ascension stane 300€! Čez pol leta pa izide PS4 za ceno 400€ z enako velikim diskom. Če to ni oderuška cena za tako staro konzolo, potem pa res ne vem.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • vrhovni

Tako... danes sem iz Kitajske (končno) prejel PS3 Super Slim nosilec za disk (1 mesec čakanja, ampak za pol cene). Vse kar sem naredil je, da sem premontiral stari disk iz starega PS3 fat nosilca na nov nosilec in vse skupaj potisnil v nov PS3. Ob zagonu konzole je PS3 takoj zaznal disk in vprašal ali želim zamenjati primarno shranjevanje iz flasha (12GB) na disk. Po potrditvi se je pričelo formatiranje prej zaznanega diska, nato pa kopiranje vsega iz flash pomnilnika na novo sformatiran disk.

Čisto na easy!

Je pa Super Slim res ena velika plastik fantastik konzola. Že takoj ko ga razpakiraš deluje taki čisto ceneni kos elektronike in majhna teža samo še pridoda k temu. Pokrov za optične medije je cheap plastični mehanizem, daleč vstran od elegantnega samodejno-jemajočega mehanizma, ki je prisoten pri PS3 fat in slim izvedbi.

Res pa je, da se super slim greje dosti, dosti manj kot moj stari fat, pa tudi dosti manj prostora zasede ob televiziji.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
Katera verzija PS3, kako imaš postavljenega? Drugače pa je normalno, da čez nekaj časa ventilator začne delat, v štartu pa sploh ne dela na polni zmogljivosti... ali lahko primerjaš glasnost s čim drugim, ker kak X360 zna bit še bolj glasen ali pa PC... trenutno je pa že zunanja temperatura visoka...

Se bom navezal malo na tele težave s hrupom, o katerih je bilo govora. Imam 40GB fat verzijo, ki sem jo kupil enkrat takrat, ko so se pri nas začele prodajati. Do sedaj nikoli nisem imel težav z glasnostjo - imel sem jo na zračnem mestu in je to zgleda zadoščalo.

No, tako je bilo - do letos. Ironični mi je konzola zadnje leto večinoma samevala, pač ni bilo časa igrati. Sedaj je situacija taka, da po cca 5 minutah igranja (vsaj kar se Uncharted 3 tiče) zažene ventilatorje s polno hitrostjo in se tudi kasneje, ko že ugasnem igro, zgleda ne shladi - še kar laufajo na max in to vztrajno in dolgo (ponavadi na koncu ugasnem vse skupaj, ker je moteče). Če pa prižgem shlajeno konzolo in jo pustim sedeti v meniju (torej idle state), ostane tiha.

PS3 sem že dvakrat razstavil, praha v njej praktično ni bilo, sem pa zato zamenjal termalno pasto. Situacija se nažalost ni spremenila (glede na starost, sem bil prepričan, da je težava v termalni pasti). No, mogoče sedaj kako minuto kasneje preklopi na full speed. Glede na to, da sem 3+ let igral na njej mnogo bolj intezivno in nikoli ni šla mimo minimalne hitrosti ventilatorja, je očitno nekaj narobe - v SW ali HW.

Je kdo zasledil podobno epidemijo - sklepam, da ni kakega easy DIY fixa? Kolikor sem brskal, vidim, da nekateri sumijo težave s termalnim senzorjem, ampak ta je tako in tako verjetno v samem CPU/GPU, tako da potem tu ni neke rešitve... :banghead:

Link to comment

Sedaj ugotavljam, da naj bi bil med čipom in hladilnikom pravzaprav samo kovinska ploščica, ki je na čip prislonjena s termalno pasto - sem mislil, da je to že vrh čipa. Lahko, da je to to - bo treba probat še to zamenjat, to je edino logično še. Čeprav ne zgleda ravno prijeten postopek, šansa da kej uničiš faktor 10.

Urejano od [SkA]
Link to comment

Sem bral ja. Si že delal to? Kolikor berem, se precej ljudem ponesreči - vsaj kar se CPUja tiče. RSX ne zgleda pretirano problematičen. Sem malo v dilemi, če sploh poizkusiti, oziroma če ne raje samo pri RSX zamenjati za začetek.

Na enem slovenskem servisu to počnejo zgolj s celim reballingom, kar je pa potem cenovno za 2/3 nove rabljene konzole. Se mi ne splača.

Link to comment
  • Pred 10 meseci ...

lep pozdrav!

tudi jaz imam tezave z svojim ps3 in sicer moj ps3 je ze kar nekaj casa star in sn ze imel tezave z njim:neki z driverjem pa se je pol cudezno popravlo zej pa spet sledece:

moj ps3 se je pokvaro pred pol leta ,hotel sem ga odkleniti .men se zdi da sem nasnel nov operaciski sistem in potem je bla sam crna slika

tezave:

ga prizgem,zelena lucka,slike ni ,ko pritisnem za ugasnat mi 3x zapiska in ni nic prosim pomoc :-) HVALA ZA VSE ODGOVORE pomoc nucam cim prej. :-):-d

Link to comment

Jaz sem imel isto težavo. Jaz sem takrat uporabil tisto foro s fenom in hladilno pasto (video lahko najdeš na youtube - išči pod YLOD ps3 fixed ali pa nekaj podobnega), nakar je ps3 delal nekaj časa (za kratko obdobje). Dejansko se je tvojemu ps3-ju izteklo življensko obdobje. Rešitve ni, razen to, da probaš še to foro s fenom, vendar tudi če ti bo uspelo, bo to zgolj preložilo ''smrt'' konzole za kakih 14 dni do 1 mesca, nato pa se bo pojavila ista težava.

Link to comment
  • Ozi odpel dotično debata

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.