Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE HW, NASVETI (mrtev, ni slike, nekaj ne štima)


Gost smile4me

Priporočene objave

  • Odgovorov 319
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Pozdravljeni !

Sem novi lastnik PS3 in imam sledeče težave:

Ko sem si registriral račun preko spleta sem navedel regijo da sem iz slo (SI) je bilo vse OK,ko pa se sedaj hočem povezati na playstation home ali store pa se ne morem in mi napiše da se ne morem preko mojega računa povezati (HOME) ali pa da ne podpira moja država tega (STORE).

Torej kako se lahko povežem če se sploh da.

Lp, Grega

Link to comment
  • vrhovni

Ne vem če se je komu na tem forumu že zgodilo to, ampak meni se je... Do zdaj se mi je še vsaka konzola pokvarila razen PS1 in DS. PS3 se mi je ravo pred kratkim pokvaril... Nič kaj resnega, pa vendar... Sestra je domov povabila prijatelje, da bi igrali SingStar. Nakar da igro v PS3 in nič se ne zgodi... v meniju pod "games" sploh ni ikonice ki prikazuje igro, ki je vstavljena v sistem. V desnem zgornjem kotu je samo ikonica ki prikazuje "zaposlenost" oz. nalaganje.

ps3-menu.jpg

Verjetno gre za software bug. Google mi je povedal, da je kar nekaj uporabnikov imelo enake probleme (še posebej z izidom enega starejšega updejta) in nekateri so težavo rešili s system recovery-jem... vendar samo nekateri... Tako sem se ves "vesel" in poln motivacije :yuck: odpravil narediti backup 320GB diska. :doh: Najprej sem seveda moral narediti še backup mojega zunanjega diska, ki je tudi že bil skoraj poln... nato sem ga sformatiral na FAT32, ker ga podpira PS3. Da sem naredil backup PS3-ke je trajalo cca. 8h... nato je bil okoli polnoči končno narejen backup in jaz ves vesel in v pričakovanju najboljšega naredim še system recovery na PS3. Seveda kot se mi je že večkrat zgodilo, mi je tudi tokrat sreča pokazala hrbet in ekola... system recovery ni zrihtal popolnoma nič... Nato sem se v spanju že moralno pripravljal na kreganje v BB glede servisa (odvrtela se mi je moja Wii zgodba, ki sem jo že povedal na tem forumu)... Nakar ugotovim, da le imam nekaj sreče... PS3 je bil kupljen 24.12.2007, meni pa se je pokvaril 27.12.2008. Normalno bi mi garancija že potekla, saj ima BB vedno samo 1 leto garancije. K sreči je sestra ob nakupu PS3 vzela še garancijo "Se zgodi!", tako da sem bil vsaj odrešen muk z nacukavanjem glede veljavnosti garancije. Sedaj še kar čakam na moj PS3 in je očitno na servisu (mislim da na Slovaškem ali Češkem)... Verjetno bi lahko popravil bug, če bi lahko downgrado firmware in ga nato ponovno nadgradil, vendar imam pri tem zavezane roke.

Če bi imel xbox, bi imel verjetno sedaj že petega... takšno "srečo" imam pri konzolah. :tard:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Oj!

Zanima me, če so blu-ray predvajalniki v starih PSTrojkah (60gb) enotni (KES-400A) ali je je več vrst? (npr. sposobnost/nesposobnost branja PS2 iger)

Pokvaril se mi je namreč predvajalnik (mehanizem in vse skup), garancije po Murphy-u seveda več ni, zato sem šel brskat na ebay, kjer sem našel eno ugodno ponudbo (kot ulito, za PS3 60gb), vendar pa prodajalec pravi, da ta BD ni "PS2 backward compatible". :headscratch:

Je torej "PS2 BC" zakodiran v čipovju BD-ja?

Druga zanimiva stvar pa je, da prilaga orginalno čipovje (le-to poveže BD z matično ploščo) iz prejšne PSTrojke, kar je nepotrebno, saj (sodeč po internetu) matična plošča prepozna samo originalno BD čipovje (drugače povedano: Predvajalniki se menjajo, čipovje ostaja enako)-zato pa se tudi prodajajo BD predvajalniki brez tega...

Torej, če nabavim, vgradim in poženem bo vse delalo, tako kot mora?

Ali je Sony res zapravljal čas z različnimi laserji?

:headscratch:

Link to comment

hmmm....

laser je enak ampak za mehanizem sem pa na jutubi opazu da so kar različni:

npr:

moj 40gb model zavrti disk ko ga dam noter (med vzamljanjem)

in v enem oz več videih sem opazil da 80 in 60 (samo star NTSC 80) ga samo povleče brez vrtenja

in za tanove 80 in 160 pa je verjetno spet tisti fora "zavrti"

FreshPant5.png
Link to comment

Če je možno, vpiši svojo najvišjo ceno, ki si jo pripravljen plačati čim bolj proti koncu. S tem onesposobiš razne poizkuse, da zadnjo sekundo zmaga za minimalno razliko - seveda, če je še dovolj lufta. Pa tudi, da sredi dražbe ugotovi, kako daleč si pripravljen iti. :) V zadnjem momentu ljudje nimajo preveč časa za premislek, če vpisujejo "na roke". :P Potem pač zmaga tisti, ki je pripravljen plačati več.

Pa išči take, ki imajo poštnino čim nižjo, drugače boš v slabšem položaju, ko boš "meril kurca" s kakim lokalcem. :)

Link to comment

Zdravo!

Kupil sem si monitor Samsung T260HD. Filmi mi delajo na full hd, igrice pa nikakor ne morem spravit na full hd. Resulicija je vedno na min, pa čeprav nastavim manual 1080p. Mi lahko mogoče kdo pomaga?

Hvala

Link to comment

Zivjo! Imam problem in sicer kupil sem kabel hdmi/hdmi od logitech za ps3, pa ko priklopim napravo vidi a slike ne oddaja. Imam televizor 32LG30 in imam 3 izhode HDMI kar sem prebral podpira vse kar potrebuje. Z SCART priključkom deluje vse uredu, ko pa dam notr samo HDMI in druge odtaknem ne deluje. Prosil bi za pomoč ke mi vse skupaj sam zivce pobira, hvala v naprej:!

Link to comment
  • vrhovni

Imaš 3 možnosti, izberi si tisto, ki ti najbolj odgovarja: definitivno pa priporočam 1. in če ta ne zaleže še 2. :)

1.) RTFM!!! :D

2.) Vgasni PS3, poveži PS3 in TV s HDMI kablom IN Scart priključkom, nato vklopi PS3 in idi na nastavitve slike (display settings). Nastavi naj sika poteka preko HDMI kabla.

3.) Vgasni PS3, poveži PS3 in TV s HDMI kablom, na PS3 drži gumb za vklop mislim da 5s (morda tudi več) dokler ne slišiš drugi pisk. Slika bi se morala pojaviti na ekranu, vendar bodo vse nastavitve ponastavljene.

Upam da sem pravilno pomagal. :beer:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Umm... mogoče še ena stvar, ko si spremenil display settings na PS3 output na HDMI, si preklopil na pravi kanal na TV-ju (na HDMI source). To moraš narediti v 30s in potrdit nastavitve, drugače PS3 avtomatsko preklopi nazaj na SCART. Ne vem točno kako naj ti povem, ampak upam da me razumeš kaj hočem povedat.

Good luck! :crossfingers:

Če tudi to ni krivo, potem probaj z drugim HDMI kablom če ga imaš, ali sprobaj HDMI kabel na kateri drugi napravi. Mogoče pa kabel ni vredu.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Zdravo!

Kupil sem si monitor Samsung T260HD. Filmi mi delajo na full hd, igrice pa nikakor ne morem spravit na full hd. Resulicija je vedno na min, pa čeprav nastavim manual 1080p. Mi lahko mogoče kdo pomaga?

Hvala

Le redke igre delajo na fullHD saj so narejene v 720p.

Izjeme so PSN igre in GT5 prologue, pa verjetno še kakšna.

LP

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.