Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE HW, NASVETI (mrtev, ni slike, nekaj ne štima)


Gost smile4me

Priporočene objave

  • Odgovorov 319
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Aha, razu7mem.

Me pa zanima še nekaj. Če kupim rabljeno konzolo ki je v garanciji, a je bila nekoč že servisirana, zamenjam drive in nato rečem, da je na tisti, ki sem jo kupil crknil, ali mi bodo zamenjali, ali se bo kje videlo da sem sam zamenjal (že servisirano bi vzel, ker predvidevam, da so tako oni že nekoč odstranili tisti zaščito, smao ne vem, ali potem namestijo kaj takega nazaj)? Torej?

Link to comment

No saj to. Če je bila konzole že servisirana (in s tem odprta), potem so morali tudi oni pretrgati nalepko. Zanima me samo, če oni nalepijo kaj nazaj, da vedo za naslednjič, v primeru da konzola pride na ponovno popravilo?

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 4 tednov kasneje...

Pozdrav vsem.

Imam težave s svojim PS3, ki prav pretirava z ventilatorjem. Medtem ko je samoumevno, da se le-ta med igro vklopi, se mi zdi malce trapasto, da se to dogaja, ko si želim ogledati film. Brneti začne že po cca 30 sekundah filma. Konzolo sem že razstavil in očistil. Prahu je bilo presenetljivo malo. Kolega štromar/računalničar meni, da bi problem utegnil tičati v prekomernem segrevanju napajalnika. Bi kdo kaj več vedel o tem?

Pri UFC-ju naprimer, se animacija opazno upočasni, ko se kamera približa borcema, kar se 2 tedna nazaj še ni dogajalo. Bi to lahko bilo nekako povezano?

Poskusil sem tudi z dodatnimi ventilatorji

241-0642255A70UC494873M.jpg

ki so sicer skoraj neslišni, ampak učinka ni.

A se da sploh še kaj storiti? Je moj PS3 v zadnjih vzdihljajih? Ali se pač lahko odpovem Blu-ray predvajalniku, pa imam zgolj igralno konzolo?

Hvala za pomoč.

Link to comment

Probaj dati konzolo pred vrata ali pred okno, kjer bo vleklo notri direkt hladen zrak(danes je lih tako vreme).

Če bo še isto, probaj razdreti konzolo do procesorja z alkoholom pobriši na vseh čipih tisto lepilo za procesorje.

Kupi eno novo (kvalitetno) in vse na novo namaži ter zmontiraj.

Poskusi.Če si že prej odpiral, je garancija že tako mimo.

Imaš 60gb?

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 1 mesecem ...

Lep pozdrav..

imam težavo,na plazmi sem igral kar nekaj časa preko hdmi kabla..nekega dne prižgem ps3 pa ni bilo več slike,samo glasba... in sem bil prepričan da je kriv kabel, zato sem priklopil na scart, ampak grafika je neznosna ;) ..no in kasneje ko sem dobil nov hdmi kabel, imam isto tezavo..potem pa sem uzel meni od ps3 in se igral,ter vse signale naštimal na hdmi, zdaj pa imam nov problem,ostal sem brez slike a nemorm nazaj naštimat na scart...a bi mi lahko kdo svetoval kaj je narobe..ali je kriv izhod hdmi? potreboval bi pomoč,da me nekdo pripelje do menija na slepo in da naštimam izhod nazaj na scart. HVALA VAM, pripravljen sem vrniti uslugo... :beer: !

aja pa še to ps3 sem kupil eno leto nazaj v avstriji biv je le 50€ ceneje.., pa zdej nevem a velja garancija tud kle ..? :headscratch: hvala folk!!!!

Link to comment

http://www.tipstrs.com/tip/1888/Reset-y ... o-settings

Reset your PS3 video settings

If you have a Sony PS3 that you move from place to place, you may run into the issue where you connect it to a new TV or monitor and you can't see anything because the video settings are different than what your PS3 is configured for. When this happens, you can't even get to the screen that allows you to set the video settings, so you are basically screwed. If this happens to you, there is a fix. Turn off the power to your PS3 and then turn it back on again. But when you turn it on, hold down the power button until you see something on the screen. When you hold down the power button of the PS3 when you are turning it on, it completely resets the video settings to the most basic settings (480p I think) so that it'll work on any TV or monitor. Once you can then get something on the screen, you can configure the video settings to match the TV you are hooking up to. You'll probably have to do the same thing when you take it back to your original location. But at least with this trick you can now move your PS3 around if you want.

S tem boš resetiral nastavitve slike in bo PS3 delal na trenutnem zaslonu. Kaj je problem s HDMIjem, da je brez slike, a oddaja zvok, pa ne bi vedel.

Glede garancije tudi nisem siguren, je pa, kolikor vem tako, da če firma nima neke izrazite globalne garancije (baje jo ima Apple za svoje Mace), potem ni, da lahko v eni državi kupiš in v drugi dobiš zastonj popravilo. Kvečjemu daš na uradni servis, ampak plačaš. Dvomim, da ima to sony tako napredno urejeno. :/

Link to comment

lp!

mene zanima če je imel kdo podobne oz. če ima kdo kake info. o tem, ker meni je začel namreč ps3 kar naenkrat zmrzovati sredi igranja igrice ali pa osnovnega menija, na zaslono se pojavijo takšne zelene kroglice in potem rahla statika, glasba se še v odzadju odvija nekaj časa max 1min, če kišto samo resetiram potem mi ponavadi zablokera že v os. menu razen če ga izklopim iz main stikala za par urc mi pusti potem da bi lahko užival kako urco ali 2 za tvjem. Problemov s pogonov nimam ker mi prebere vse igre brez problema, samo to da mi zadnje 4 dni zmrzuje in printa zele kroge na ekran mi pa potem nič ni jasno!:(

imam pa ps star cca 3 lete je 60gb s 4 usb če bi bilo to v kako pomoč.

in kakšen servis kje v sloveniji, ker teško da bi to sam odpravil?

:headscratch:

hvala!

Link to comment
  • N7

glede na to koliko je star in glede na dejstvo, da očitno deluje nekaj časa zopet po tem ko se ohladi (?)...

se morda pregreva. tudi zeleni artefakti lahko kažejo na to. poišči nekoga, ki ima kompresor in s stisnjenim zrakom očisti vse hladlne reže. če si to že poskusil ali pa boš in vseeno ne bo bolje je čas za obisk servisa.

ozi_SLO.png

Link to comment

* Prijavi ta prispevek

* Odgovori s citatom

Re: rabim pomoč prosim NUJNO

Nove objaveNapisal/-a Bessie dne 30.12.2009 10:43

kaj pa če iamš kaj narobe nastavljeno na tv-ju oz. je vhod na tv-ju zanič?

Slika

Uporabniški avatar

Bessie

Odvisnik

Igričarski profil

Prispevkov: 933

Pridružen: 23.5.2005 13:28

Kraj: Ljubljana

* Zasebno sporočilo

* Spletna stran

* MSNM/WLM

Na vrh

ne vhod na tvju sigurno ni zanič ker mam dva hdmi-ja pa tud tv je šele kšno leto star..zato to možnost izklučujem :) piiip k bi saj vedu kva je to...res je fful lepša slika preko hdmi. dej če kje zasledite mi prosm javte...HVAALAA

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.