Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE HW, NASVETI (mrtev, ni slike, nekaj ne štima)


Gost smile4me

Priporočene objave

  • 2 tednov kasneje...
  • Odgovorov 319
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

mission report: danes sem očistil ps. s komp. deluje "normalno" nič nisem potrgal notri:) sicer pa poleg tega da mi šekar naprej zmrzuje zmeraj bol hitro že v osnovnih menujih ali pa v menujo da bi formatiral ps, zmeraj bol mislim da se mi je uničil kakšen grafični pogon....oz. nasvet, kolk pride kaj servis tega ali se mi bol splača nabavit novo konzolo:(

Link to comment
  • N7

očitno je nekaj šlo k vragu, drži. vprašanje, če se splača popravljati - pravzaprav niti ne vem ali so na voljo rezervni deli. malo poglej po spletu. pokliči recimo na kakšen sony pooblaščen servis in podobno. v skrajni sili pa zamenjaj konzolo. in poročaj kako in kaj. morda tvoja izkušnja pripomore še komu.

ozi_SLO.png

Link to comment

Če je servis dragi, bi jaz konzolo razdrl.

Vse dele počistil tudi termalno pasto npr. z isopropanolom,alkoholom,...

Nabavil eno dobro termalno pasto npr. diamond ter sestavil.

isopropanol je 2.5funta na ebayu,diamond termalna pasta pa 9 dolarjev.

Če pa se bo problem nadaljeval pa je pol verjetno kateri čip šel, potem ti ne preostane drugega kot, da konzolo pustiš za rezervne dele.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • N7
Če je servis dragi, bi jaz konzolo razdrl.

Vse dele počistil tudi termalno pasto npr. z isopropanolom,alkoholom,...

Nabavil eno dobro termalno pasto npr. diamond ter sestavil.

isopropanol je 2.5funta na ebayu,diamond termalna pasta pa 9 dolarjev.

Če pa se bo problem nadaljeval pa je pol verjetno kateri čip šel, potem ti ne preostane drugega kot, da konzolo pustiš za rezervne dele.

:thumbup:

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

pol pa vse zablokira?

Napaka je lahko v disku ali pa nisi dobro ugasnil konzolo in je prišlo do kake napake, ali pa....

mislim, da bi bilo najbolje, da prvo vzameš hdd ven, ga priklopiš na pc ter ga formatiraš(ne hitro) in še pol preveriš za bad sector.(ampak pazi, ker pri tem zgubiš save,video,audio,slike,demo,... ampak to pri taki napaki pač treba spregledat.)

Pol pa vstavi hdd notri, ter konzolo zaženi.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
pol pa vse zablokira?

Napaka je lahko v disku ali pa nisi dobro ugasnil konzolo in je prišlo do kake napake, ali pa....

mislim, da bi bilo najbolje, da prvo vzameš hdd ven, ga priklopiš na pc ter ga formatiraš(ne hitro) in še pol preveriš za bad sector.(ampak pazi, ker pri tem zgubiš save,video,audio,slike,demo,... ampak to pri taki napaki pač treba spregledat.)

Pol pa vstavi hdd notri, ter konzolo zaženi.

kšno navodilo kako to nardit nism najbl vešč u temu.en mi je reku nej recitiram

Link to comment

Če ne veš diska na pc priklopit, je najbolje da daš na servis, da si neboš kake škode odvečne naredil.

Boš še na koncu brez računalnika. ;)

serivs pa imaš npr. zaric-servis.net(pokliči)

lahko daš tudi na uraden servis

Za morebitna vprašanja v zvezi s Playstation produkti se lahko obrnete na podjetje Primaline, ki je generalni uvoznik in distributer za Sony Playstation za Slovenijo.

Kontakt:

Primaline d.o.o.

Celovška 280

1000 Ljubljana

Kontaktna oseba:

Matej Rovtar

Tel.: +386 1 510 31 30

Fax: +386 1 510 31 45

e-mail: info@primaline.si

internet: http://www.primaline.si

Ali pa če kaj piše na bigbangovem garancijskem listu, kje so servisi.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

po 14 dneh (vmes je vladal Mass Effect 2) prižgem spet ps3, monitor pa me preseneti s podatkom, da ni signala.

Hm, zresetiram video nastavitve, dolgi pisk, ponovno prižgem, isto sporočilo.

Potem konzolo, ki na uč dela normalno, povežem preko scarta, dela normalno.

Ponovno probam preko HDMI, spet nič.

Ima kdo kako idejo, kaj naredit oziroma kaj bi lahko bilo?

Oziroma kam na servis, da bo hitro, poceni in dobro :D

Link to comment

Ko imaš priklopljeno na scart priklopi še hdmi kabel.

Potem pojdi na video nastavitve in naredi izhod na hdmi ter resolucijo.

Nato prešaltaj tv na hdmi izvor.

Če ni slike, sprobaj še:

drugi kabel,

drugi vhod,

drugi tv ali monitor..(lahko tudi dvi).

za servis pa maš nekaj napisano na forumu, ali pa če ima kdo kake izkušnje naj napiše.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Pozdravljeni!

Prejšnji teden sem kupil PS3. Priklopil sem ga na moj monitor samsung t220HD in igrice tečejo brez problema, težava pa je v grafiki. Ko igram fifo09 se imena igralcev in ostali napisi pojavljajo megleno, prav tako se mi megleno pri Bad company 2, pojavlajo napisi in mini-map (megleno je vrjetno use vendar to opazim pri manjših objektih). Sicer ni tako megleno da nebi mogel igrati, a prepričan sem da ni to to in da je težava v nastavitvah. Priklopljeno imam preko kabla, ki je bil vsebovan vpaketu (ni hdmi). Poizkusil sem spreminjati resolucijo in nastavitve tako na ps3-ju kot na tvju, vendar brez uspeha. Kje bi lahko bila težva?

LP

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • 2 tednov kasneje...

Lep Pozdrav.

Sem ponosni lastnik Ps3 konzole ampak zadnja 2 tedna nekaj ne štima.. Je delovalo vse lepo in prav in enega popldneva dam notr igrco (fifa10). Požene igrco, mi pokaže un majn cd ..gre noter in črno. Slišim notr v Ps3-ju nekaj dela ampak se noče premaknit. Probal sem vse možne od Restart Sistema do format, vse vse kar se da dobit na youtubu....

Konzola deluje normalno, demoti z psnja...super...internet vse vse OK...samo ko dam blu ray noter, kar koli ne dela !!

Mislim da je laser enostavno odpovedal ampak preden dam Janezu 115 eur (tolko je nov laser, ter popravilo.. v Playgame). Torej Popravilo??? A se da kje bolj poceni zrihtat ? Al je to realna cena?.. Lep pozdrav

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.