Skoči na vsebino

PS3 NAKUP ROBE (štacune, internet, izkušnje, viri, pomoč)


Markec345

Priporočene objave

  • N7

Tole temo odpiram kot popotnico za vse tiste, ki še kolebate pred svojim prvim spletnim nakupom bodisi preko klasične spletne štacune ali eBay bolšjaka. V interesu nam je zbrati izkušnje vseh nas, ki trgujemo na veliko, da skupaj ugotovimo kateri viri so najugodnejši, najzaneslivejši in nenazadnje najhitrejši pri dobavi blaga!

Zakaj iz tujine? Ker so špili in pripomočki v tujnini bistveno cenejši!

Predvsem mlajšim igralcem, ki za špil žicajo fotra in mamo svetujem, da staršem sporočijo dejanske razlike v cenah. Nikar se na vrat na nos ne zapodite v vsako štacuno za voglom, ker so cene pri nas, na splošno prezasoljene! In naj vas ne bo strah pocukat fotra ali mame za rokav in pokazat na internet. Tudi fotri radi prišparamo kakšen €.

SPLET

GAMEPLAY.CO.UK

- za nakup je potrebna kreditna kartica (podprtih večina)

- fiksna standardna poštnina = 2,5£/KOS = cca. 3,7€

- ne pošiljajo paketov težjih od 1kg!

- dostava 4-5 delovnih dni

GAMESEEK.CO.UK

- za nakup je potrebna kreditna kartica (podprtih večina)

- fiksna letalska poštnina = 3,99£/KOS = cca. 4,9€

- dostava ni podatka

eBay

Zahvala za tale vodič gre kameradu [skA].

Za začetek je treba povedati, da so igre na ebayu v večini primerov opazno cenejše, kot če jih naročate direktno preko UK trgovin. V kolikor se vam mudi z nakupom in se nočete zajebavati z bidanjem, je vedno možnost poiskati prodajalca, ki na artikel poda fiksno ceno (buyit now opcija) za katero se ne izvaja avkcij. Take "avkcije", se običajno na ebayu še najmanj izplačajo, (kar pomeni, da lahko artikel dobite še ceneje, z malo potrpežljivosti in bidanjem), ampak vseeno so te cene še vedno ugodnejše, kot v UK trgovinah.

Vsekakor se ebaya ni treba bati saj je eBay primeren tudi za novince (vsak je bil nekoč novinec). Previdnost je seveda mati modrosti, ki velja za vsakršno (ne)trgovinsko spletno nakupovanje. Poznati je treba le njihov sistem ocenjevanja prodajalcev - namreč. V desnem delu zaslona poleg opisa artikla, se vedno nahaja povezava na "feedback" prodajalca (check all feedback). Tam notri se shranjujejo komentarji o poteku nakupa, ki so jih spisali drugi kupci, v preteklosti.

Kar mora novinec paziti so tri stvari:

* preveriti, da je nakup zavarovan z ustrezno vrednostjo s strani PayPal (osebno še nisem našel kakega, ki ne bi bil)

* preveriti, da ima prodajalec veliko število feedbackov (kar se enači z številom prodaj, ki jih je naredil) - čim več, bolj bo zagotovo, da že dolgo dobro in pošteno posluje. Iščite številke nad 1000, 2000 ali raje okoli 8000+. Kasneje, ko boste bolj prepričani v svoje početje, seveda mirno lahko kupite tudi od prodajalcev z feedbackom manjšim od 1000. Majhno število feedbackov še ni razlog, da nekaj ni uredu, saj mora vsak nekje začeti, prav tako pa se velikokrat zgodi, da so taki prodajalci manj zaželjeni, kar posledično vpliva na končno iztrženo ceno artikla.

* preberite feedback za prodajalca, ki so ga pustili drugi. Izogibajte se prodajalcem, ki imajo večje število negativnih feedbackov. Preberite tudi pozitivni feedback, saj se hitro zgodi, da se kupec noče prerekati z prodajalcem okoli feedbacka in mu zato, navkljub težavam (npr. da je zavajal, da bo artikel poslan iz EU, pride pa iz HK - pogost pojav) pusti pozitivni feedback, čeprav komentarji navajajo kakšne probleme.

* preberite celoten oglas, preverite da ni kje skrita klavzula, da ne odgovarjajo za izgubljene poštne pošiljke, v kolikor nočete plačati dodatnega zavarovanja poštne pošiljke. Preverite tudi ceno dodatnega zavarovanja pošiljke. Nekateri prodajalci namreč poštne pošiljke avtomatsko pošljejo kot zavarovane, v primeru izgube na pošti. Nekateri prodajalci pa nižajo lastne stroške in zato tega ne ponudijo, brez vašega doplačil (da izgleda vse skupaj ceneje). Če se izgubi, se prodajalec lahko sklicuje na to, da se zavrnili plačilo zavarlnine.

To je v grobem IMHO vse, kar mora novinec vedeti, da bo varno in veselo opravljal nakupe na ebayu. :) Vsekakor se ob upoštevanju indicev varnega nakupovanja eBaya ni treba bati.

Dva trgovca iz moje osebne zbirke:

FUTUREPLAYUK

- Anglija

- igre, pripomočki oprema

- za nakup je potrebna kredtina kartica in paypal račun

- powerseller, 50.000+, 99,5%

- paypal zavarovanje

- dostava 4-5 delovnih dni

LIBALEX

- Anglija

- blu-ray vsebine

- za nakup je potrebna kredtina kartica in paypal račun

- powerseller, 26.000+, 99,9%

- paypal zavarovanje

- dostava 4-5 delovnih dni

Blu-ray

Naša konzolca je nadmočna tudi ko je potrebno zasukat Blu-ray medij. Da sta slika in zvok gateparajoča že vrabci čivkajo, po zmagi v vojni formatov pa so se vsebine dobesedno usule na medij modrega žarka. Presenečeno ugotavljam, da je veliko medijev med drugim tudi slovensko podnaslovljenih. Kakorkoli že, spodobi se, da se tule navede tudi kakšen dober vir Blu-ray vsebin.

In spet dva vira iz moje zbirke:

ZAVVI.CO.UK

BLAHDVD.COM

ozi_SLO.png

Link to comment

Pozdravljeni!

Včeraj sem dobil v izposojo PS3 in moram priznati da sem navdušen. Imam pa par vprašanj!

1. ustvaril sem tri account za SLO, UK in USA in potegnil dol skoraj vse demote in sedaj ko sem hotel nekaj kupiti mi v obeh PSN shopih zavrača dve kartice in sicer MasterCard in Viso Electron. Kako za hudiča naj si kupim une simpatične arkadne igrice ki jih vsi tako omenjate? Kakšna je rešitev, če sploh je.

2. v primeru da mi bo nekoč ratalo kupiti kaksno igrico ali v primeru ko bom imel svoj PS3 lahko še enkrat dolpotegnem igrico ne da bi jo moral plačati?

3. ali obstaja kakšna igra za PS3 podobna OutRun-u ali Golden Axe-ju še iz starih dobrih časov ko smo v gostilne hodili igrice špilat in ne pit:)

hvala za odgovore

Link to comment
  • N7

živjo,

sicer bi lahko malo pobrskal naokoli pa naj ti bo. itak nimam drugega dela:

1. to je normalno. razlog pa je v tem, da se kartice verificirajo preko njihovih lokalnih centrov in ne preko naših. skratka, nekakšne regijske omejitve bi temu rekel. živi idiotizem in bog nam pomagaj. svoj čas je stvar delovala vsaj v US storu vendar samo z mastercard, če se ne motim. in mislim, da tudi to ne deluje več.

obstajaja možnost, da si urediš nemški ali italijanski račun in tam poizkusiš, svoj čas je delovalo vendar ne vem več zagotovo. sicer pa obstaja trik z navideznimi kreditnimi karticami. nekaj podobnega sistemu paypal. recimo.

zadnja in težko pričakovana pridobitev je bila sistem predplačniških kartic. sicer ne vem, če se jih da kupiti pri nas, verjetno pa se jih da nabavit iz tujine. stvar bi morala biti sleak, nisem pa še poizkusil.

2. za-kupljena igrica ostane v tvojem profilu, če se ne motim si upravičen do 5x dolpotega.

3. novi golden axe? ;)

ozi_SLO.png

Link to comment

hvala za odgovore

verjemi sem iskal in prebral skoraj ves forum kjer sem se tudi precej naucil vendar glede te kartic nikjer ni bilo tocno doreceno

glede novega golden axa pa mislim da je stari precej boljsi kot pa sm videl na filmckih glede novih

je kaksna podobna outrunu igrici?

Link to comment

Zadeva je sledeca:

US PSN: delajo MasterCardi (razen NLB) vneseni pred majem 2007 in Visa/Visa Electron (razen NLB)

DE PSN: dela Wirecard (virtualni MasterCard, ki ga polnis z obstojeco kreditno)

HK PSN: dela Visa/Visa Electron

Napotki so na mn3njalniku, se mi jih ne da se enkrat pisat. Ce pa te kaj posebaj zanima, pa lahko obdelama.

(:

Link to comment

pri meni pa je tako : ze par dni se zajebavam z naslovom pravim , no takole je :

nardil sem si DE , UK in usa account in na usa mi dela visa in lahka kupujem , in edini problem je ko hocem kej kupit iz de in uk ker od tam morm da mi dela na uk igrah mi napise credit card is not valid. check your entries carfully . in prav doben naslov ni pravi . kupujem pa z viso . to pomeni da preko de in uk stora ne morm kopuvat z viso ?

hvala za odgovore

Link to comment

hej jaz pa bi kupu iz US stora Burnout Paradise.

zanima me kakšna je velikost špila in če se mi splača samo 20€ verjamem da se splača. :beer:

skrbi me samo velikost če je do 6gb lahko še sam več pa rajši ne :(

hvala za use odgovore. :D

aja! kaj pa tole večkratno pobiranje istega (kupljenega) špila? je res da lohko samo 9-krat? :bleh:

FreshPant5.png
Link to comment
eBay

Marsikdaj lahko še boljši nakup staknete kar preko eBaya, kar pa zahteva že nekaj izkušenj in previdnosti. Zaenkrat se bomo ognili začetniškim nakupom preko eBaya.

Tale del bi jaz malo popravil.

Za začetek je treba povedati, da so igre na ebayu v večini primerov opazno cenejše, kot če jih naročate direktno preko UK trgovin. V kolikor se vam mudi z nakupom in se nočete zajebavati z bidanjem, je vedno možnost poiskati prodajalca, ki na artikel poda fiksno ceno (buyit now opcija) za katero se ne izvaja avkcij. Take "avkcije", se običajno na ebayu še najmanj izplačajo, (kar pomeni, da lahko artikel dobite še ceneje, z malo potrpežljivosti in bidanjem), ampak vseeno so te cene še vedno ugodnejše, kot v UK trgovinah.

Vsekakor bi popravil, da se ebaya ni treba bait in da je tudi ebay primeren za novince, tako kot vsako drugo kupovanje preko interneta. Pozbati je treba le njihov sistem ocenjevanja prodajalcev - namreč, v desnem delu zaslona poleg opisa artikla, se vedno nahaja povezava na "feedback" prodajalca (check all feedback). Tam notri se shranjujejo komentarji o poteku nakupa, ki so jih spisali drugi kupci, v preteklosti.

Kar mora novinec paziti so tru stvari:

* preveriti, da je nakup zavarovan z ustrezno vrednostjo s strani PayPal (osebno še nisem našel kakega, ki ne bi bil)

* preveriti, da ima prodajalec veliko število feedbackov (kar se enači z številom prodaj, ki jih je naredil) - čim več, bolj bo zagotovo, da že dolgo dobro in pošteno posluje. Iščite številke nad 1000, 2000 ali raje okoli 8000+. Kasneje, ko boste bolj prepričani v svoje početje, seveda mirno lahko kupite tudi od prodajalcev z feedbackom manjšim od 1000. Majhno število feedbackov še ni razlog, da nekaj ni uredu, saj mora vsak nekje začeti, prav tako pa se velikokrat zgodi, da so taki prodajalci manj zaželjeni, kar posledično vpliva na končno iztrženo ceno artikla.

* preberite feedback za prodajalca, ki so ga pustili drugi. Izogibajte se prodajalcem, ki imajo večje število negativnih feedbackov. Preberite tudi pozitivni feedback, saj se hitro zgodi, da se kupec noče prerekati z prodajalcem okoli feedbacka in mu zato, navkljub težavam (npr. da je zavajal, da bo artikel poslan iz EU, pride pa iz HK - pogost pojav) pusti pozitivni feedback, čeprav komentarji navajajo kakšne probleme.

* preberite celoten oglas, preverite da ni kje skrita klavzula, da ne odgovarjajo za izgubljene poštne pošiljke, v kolikor nočete plačati dodatnega zavarovanja poštne pošiljke. Preverite tudi ceno dodatnega zavarovanja pošiljke. Nekateri prodajalci namreč poštne pošiljke avtomatsko pošljejo kot zavarovane, v primeru izgube na pošti. Nekateri prodajalci pa nižajo lastne stroške in zato tega ne ponudijo, brez vašega doplačil (da izgleda vse skupaj ceneje). Če se izgubi, se prodajalec lahko sklicuje na to, da se zavrnili plačilo zavarlnine.

To je v grobem IMHO vse, kar mora novinec vedeti, da bo varno in veselo opravljal nakupe na ebayu. :) Vsekakor se ebaya ni treba bati.

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.