Skoči na vsebino

PS3 NAKUP ROBE (štacune, internet, izkušnje, viri, pomoč)


Markec345

Priporočene objave

Želela bi naročiti igre za PS3 v tujini z Matercard preko strani Gameplay.co.uk

Zanima me po kakšnem tečaju vam obračunajo vrednost funta?

Npr. igra NFS-Undercover stane na Gameplay in na play.com 25 funtov. Po tečaju na NLB je to 25,87 EUR. Na strani play.com imajo avtomatsko preračunavanje v EUR in pri njih 25 GBP nanese 35 EUR??!! v Čem je fora tega? Kako obračunavajo na Gameplay?

Kako se poštnine spreminja če kupiš eno ali deset iger?

Hvala!

Lp!

Link to comment

Tebi Gameplay zaračuna vrednost v funtih. Dejansko konverzijo izvaja Mastercard. Ta pretvorjen znesek v EUR se potem pobere iz tvojega računa.

Long story short, plačal boš pribljižno toliko, kot bi moral, če si zadeve preračunaš po trenutnem tečaju.

To kar si gledal na play.com so njihovi interni informativni izračuni, da ti lažje kupuješ. Očitno nimajo avtomatskega osveževanja tečajnih list, oziroma to počnejo prepočasi.

Link to comment
Kaj se vam je že kdaj zgodilo, da igre niste dobili oz da so vašo kartico zlorabili?

Pa srečno novo leto! :);)

Na splošno? Zadnjič sem preko enega na ebayu na vsak način želel kupiti LBP. Ko sem naredil buyout in želel plačati preko pay pala, sem na koncu postopka dobil sporočilo "service unavailable", sama buyout transakcija pa za ebay ni obstajala. Tako sem veselo še ene 8x poizkusil zadevo kupiti tekom vikenda, od istega prodajalca, preden sem obupal in kupil drugje. Dan kasneje, ko sem kasneje kupoval nekaj čisto tretjega, mi je kartico veselo zavrnilo. Kasneje sem ugotovil, da so vsi poizkusi nakupa LBP vseeno bile avtoriziacije (aka preverjanje možnosti plačila, ki so rezervirale finance z limita), čeprav nisem ničesar dejansko kupil. Limit zabit do konca, na banki pa so mi povedali, da bo limit sproščen 8-10 dni kasneje in da mi na šalterju ne morejo pomagati. :P

Link to comment

Plačilo po povzetju pomojem popolnoma nikjer :)

Imam pa drugo vprašanje... a je kdo že naprimer iz UK naročal kak tak velik paket npr: Guitar Hero World Tour BAND pack ali pa vse inštrumente + Rockband... a je to varno naročit pride dobro zapakirano z čimmanj poškodbami?? Ker te male pakete kdaj dobim takšne da sem prov srečen če je noter plošček v enem kosu :)

Link to comment

S tem ni nobenih problemov.Greš na pošto , rečeš da bi rad poslal pac br in ti pač da nekaksno ovojnico v katero vstavis br in ji reces da naj bo cena "tokintok" in pač napises naslov in to je to.Ko pa on dobi plača na pošti in ti poštar prinese denar.Oz ga greš iskat na posto.Obenem pa moraš imeti pri dviganju denarja imeti oseben dokument, da vedo da si res to ti in da ne scamas. :)

Moj psn id--> Jure00

Link to comment

Ja, to sem že lani videl (kak teden nazaj). Imajo res hude cene. Najbolj sick je pa to, da je zadnje čase funt čisto nizki (1 EUR = 0.9440 GBP <- piše v današnjem Delu).

Bom danes nabavil Mirror's Edge, ki ga imajo za 18 funtov, torej manj kot 20 EUR !!! Pa še God of War 2 (PS2) za 12 funtov, nekaj X360 Points kartic,... Škoda, da nimajo Valkyria Chronicles (2o funtov) na zalogi, drugače bi še to vzel.

Gameplay je že itak najboljša za igre, jaz vedno tam naročam (poštnina je 3 funte za celotno pošiljko, dobiš v enem tednu in predvsem nizke cene, ki so zaradi zadnje čase švoh funta že res kar malo smešne), potem pa še tako bolano akcijo ven prijavijo... Gameplay.co.uk for president !!!

(Aja, če slučajno je še kak porednež, ki nima DMC4, ga naj zdaj takoj tukaj kupi, ker je samo 15 funtov.)

Potegaman.jpg
Link to comment

Pravzaprav imajo te januarske razprodaje trenutno v večini UK trgovin, kot sem sam zasledil. In v večini primerov so znižani več ali manj isti artikli, tako da če česa kje nimajo na zalogi, se splača pogledati še drugam. :)

Predlagam da si o tem, kje so ljudje že vse naročali, pogledaš v ustrezen topic znotraj Xbox 360 sekcije (nabava robe preko interneta). Če že nisi prepričan o legitimnosti trgovin.

Link to comment

Jst tudi naročam samo prek gameplaya, super cene in zelo hitro dobim stvari; ponavadi v 4 dneh od takrat ko mi potrdijo da je pošiljka poslana, poštnina je nizka in cene zdej ko je funt tko padu so res smešne napram našim tako da priporočam... glede na moje prejšne vprašanje; sm sam zvedu guitar hero band packa nepošiljajo ven iz UK... kar je škoda saj se ga dobi že malo pod 130 eu... kar je občutno ceneje kot prinas...

Šeen predlog: www.101cd.com sicer se ne zgodi dostikrat ampak vseeno preverim kdaj stvari tudi tu: MGS4 (PS3) naprimer so imeli nekaj dni po izidu čez 10 funtov ceneje kot kjerkoli drugje!

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.