Skoči na vsebino

Xbox 360 vprašanja !


Godlike

Priporočene objave

Mene zanima nekaj in sicer:

Tu in tam se zgodi da se xbox noče povezat z Live računom češ da internet ne deluje. Na ta isti kabel sem priklopil TV, predvajalnik in notesnik. VSE omenjene naprave z tem kablom delujejo prez problema, tako da ni problem v nedelovanju interneta ne v kablu ker vse deluje OK. Torej mora biti težava v konzoli oziroma v vhodu za UTP kabel ali z elektroniko za povezovanje z internetom.

Potem čez čas pa spet deluje normalno, pa čez pol ure med igro spet ven vrže z live profila ...... itd.

Torej, kaj bi lahko to bilo?

Ali je z Live portalom kaj narobe ali pa crkuje konzola?

Poslano iz ZX Spectrum

ne vem, kako je pri drugih, ampak tudi moj xbox v istem primeru (internet na računalniku dela) včasih vrže z live-a. če se to ne dogaja prepogosto, je verjetno problem pri njih

Link to comment
Mene zanima nekaj in sicer:

Tu in tam se zgodi da se xbox noče povezat z Live računom češ da internet ne deluje. Na ta isti kabel sem priklopil TV, predvajalnik in notesnik. VSE omenjene naprave z tem kablom delujejo prez problema, tako da ni problem v nedelovanju interneta ne v kablu ker vse deluje OK. Torej mora biti težava v konzoli oziroma v vhodu za UTP kabel ali z elektroniko za povezovanje z internetom.

Potem čez čas pa spet deluje normalno, pa čez pol ure med igro spet ven vrže z live profila ...... itd.

Torej, kaj bi lahko to bilo?

Ali je z Live portalom kaj narobe ali pa crkuje konzola?

Poslano iz ZX Spectrum

Če ti internet dela še ne pomeni, da se lahko povežeš v XBL. Tu je miljon faktorjev, ki na to vplivajo. Od DNSjev, firewall-ov,...do nedelovanja XBLja. Lahko je resnično problem tudi v samem kablu... XBL deluje večinoma preko UDP protokola, lahko, da se ti kje izgubljajo paketi. Ampak o tem lahko le špekuliram.

Kako pogosto pa se ti to dogaja?

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment

Lp,

Jaz sem pravkar od nekoga naročil rabljen Xbox 360. Vprašal sem ga katera je verzija odklepa ampak mi ni znal povedati. Rekel je da ga je odklenil pred približno 1 mesecim na takrat najnovejšo verzijo. Je od takrat prišla že kakšna nova verzija? Kako preverim katero verzijo imam? Rad bi se prepričal da imam LT 3.0 preden grem na xbox live.

Hvala!

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Pozdravljeni

Sem skorajšnji novi uporabnik Xboxa (mašina naročena), pa me pred startom zanima par stvari.

Igre na ploščkih - si jih lahko sposodim od kolega in igram tudi doma? So kake omejitve?

Kaj pa tiste, ko dobiš kodo za naložiti igro? Teh najbrž ne moreš posojat drugim, ko jih sam naložiš? Al se da, če jo sam zbrišeš, potem drugje tudi naložit?

Malo sem nevešč glede xboxa, pa raje vprašam, preden kupim nekaj ceneje, kar bo manj uporabno.

Link to comment
  • vrhovni

Igre na ploščkih - si jih lahko sposodim od kolega in igram tudi doma? So kake omejitve?

Lahko jih igraš brez omejitev. Tako offline singleplayer kot tudi online multiplayer. Ampak... določene igre v zadnjem času prakticirajo aktivacijo online igranja s kodo, ki je priložena novi igri. In ko se ta koda 1× vpiše, je potrebno kupiti novo kodo! To velja le za določene igre kot je Fifa itd.

Kaj pa tiste, ko dobiš kodo za naložiti igro? Teh najbrž ne moreš posojat drugim, ko jih sam naložiš? Al se da, če jo sam zbrišeš, potem drugje tudi naložit?

Kolikor vem so te igre vezane na račun, zato je posojanje onemogočeno, razen če posodiš račun drugemu.

Bodo še drugi uporabniki, ki so bolj vešči tega, povedali kaj več.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Hvala, torej tudi če menjam konzolo, sistem še vedno ve, da sem to igro nekoč kupil in mi dovoli ponovno namestitev.

Imaš lahko z enim računom v lasti dve konzoli :D

Sem videl da so cene za te "download igre" veliko ugodnejše od teh s ploščki, pa raje vprašam preden se opečem z nakupom. (kupim poceni, pol pa nimam kaj delat s tem)

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Pozdravljeni!

Evo moj "krstni" ost na forumu.

Do sedaj si 20 let nisem lastil konzol in sem bil bolj pristaš PC igranja, sedaj pa me je nekaj "pičilo" in sem si zaželel udobnega igranja s kauča pred TV. V ta namen sem si sposodil obe konzoli (Xbox 360 in PS3). Obe konzoli sta original in ne odklenjeni. Trenuto sem na sposjenem PS3 preigral vse 3 dele God of War, Xbox pa komaj kaj sporbal. Vendar mi je lastnik Xbox-a rekel, da ga zelo malo rabi in mi rekel, da ga lahko kupim v kolikor mi bo všeč.

Zato, ker se mi med konzolama ne zdita veliki razliki bi se verjetno odločil kar za Xbox. Nisem pa še 100% prepričan. Veliko sem že prebral o obeh konzolah in so mi zadeve kar poznane, online je zgleda ceneje in lažje preko PS3.

Vprašanje pa je sledeče. Večina iger, ki jih imam za Xbox izvira iz Nemčije. Torej so škatle v nemškem jeziku in pa govor v njih je v nemščini. Podnapisi so angleški. A se ta zvo da kako spremenit ali je integriran le po en zvok (govor) v igro?

Naslednje kar me zanima je ali se da na Xbox priključit bilo kateri zunanji disk ali je potrebno imeti posebnega narejenega za Xbox? Je dodovlj samo formatiranje klasičnega PC diska v FAT32 format in bom lahko na njega posnel igre, ter jih potem samo zaganjal z DVD-jem?

To mi je pomembno zaradi tega, da vem ali se odločiti za novo konzolo s 4Gb integriranega spomina ter na njo priključit disk, ki ga imam doma, ali kupit to od kolega, ki že ima 250Gb dika? No, če se bo strinjal z ugodno ceno, bom verjetno vzel kar od njega, čeprav pri novi dobim garancijo kar pa ni zanemarljivo, saj se kar hitro zgodi kaj nepredvidljivega.

To je zaenkrat to. Hvala za pomoč in lp

Link to comment

Dobrodošel.

Sam si tudi lastim obe konzoli in preživim večino časa na Xbox-u. Za MP potrebuješ Gold račun, ki je plačljiv, dobiš pa s tem dodatne ugodnosti, party talk je veliko boljši kot na PS-ski... Na Xbox-u multiplayer ni prav nič težji, zakaj bi bil?? Odločiti pa se boš moral sam.

Uradno ne moreš priklopiti nekega diska, ampak ga moraš kupiti originalnega za xbox. Če pa imaš možnost, nabavi konzolo z 250GB diska, da boš lahko instaliral gor igre, ki precej pohitri nalaganje, konzola postane tišja,...

Glede nemških iger je odvisno od posamezne igre. Nekatere omogočajo preklop med jeziki, druge ne.

Če ima kolega konzolo z 250GB, pomeni, da ima Xbox slim. Vsaka zadeva se lahko pokvari, ampak za slime velja, da se ne kvarijo toliko kot so se recimo prve verzije xbox-ov 5 let nazaj.

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment

Sem lastnik xškatle že neki časa. Ko sem kupoval sploh nisem pomislil na ps3, ker me enostavno ne pritegne pa tudi, če ima online zastonj. Na xbox live imas pa party chat in kle to pretehta. Si ne predstavlam, da bi mogel igrat Battlefield in, da se mi tm 24 otrok dere en čez druzga... hvala lepa.

Sam imel xbox slim 4gb plus še stari disk 20gb in je bilo premalo. Potem sem pa kupil 250gb in imam mir. Sedaj imam 7 iger gor plus še arcadne in mam še zmeram 170gb prostora, če se ne motim. Najvec mi zavzame Battlefield mislm, da okoli 30gb :)

Je pa neki res... da je PS3 bolj razširjen v sloveniji kot pa xbox. Iger imaš več po trgovinah in tudi več ljudi je za igrat. Na xboxu se nas pri Battlefieldu zbere komaj 5 mogoče, če je dober dan tudi 8. Na ps3 jih je pa veliko več ampak kok so pa aktivni pa nevem. Je pa tudi odvisno kaj ljudje igrajo in kakšne imaš na friend listi.

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Hej

Nedavno sem dobil xbox 360 JTAG.

Sedaj sem downloadal igro. Z xbox img burner sem jo extractal. Potem sem USB ključek vstavil v xbox in dal configure. Vse se je lepo izvedlo in napisalo 29GB free. Grem nazaj v računalnik in mi kaže samo 700kb free of 29GB. Kaj sem naredil narobe?

Delal sem po tem tutorialu:

Xex menu sem že imel predhodno instaliran.

Upam, da ni nič tako nelegalnega, da se post zbriše.

LP

Link to comment

Pozdravljeni

Imam en problem na xboxu, oz z xboxlive. Pred 1. mesecem sem kupil nov xbox360.. vse lepo in prav. Ustvaril sem si free account in začel z igranjem FM3, pred kratkim pa sem prešaltal na FM4. Tudi do tukaj je vse OK.

Težave so se pa pojavile pred 5. dnevi. Sprva se xbox ni povezal z xboxlive, javilo je napako in kodo. Čez dva dni sem se lahko povezal ampak ne morem

dostopat do xboxlive vsebin in free DLCji ki so za FM4.

Poskusil sem z network testom ki ni javil napake, resetiral router (linksys) in se ponovno povezal. Spet ni javilo nobene napake.

Je pa zanimivo da sem si naredu še en free account in deluje normalno, lahko dostopam do vseh vsebin.

Ima kdo kakšno rešitev, ker bi rad ohranil prvotni profil zaradi save game in napredka pri igri??

Sem že iskal na xbox support rešitev, in edino kar lahko še poskusim je clear system cache. In a je mogoče težava v tem da sem si en dan

pred pojavom težav na xboxlive spremenil region iz USA na Slovenia in vpisal payment podatke? Ker na drugem profilu nisem nič spreminjal in dela..

Lp

Link to comment

Hvala, se mi je zdelo da bo to to. Sem pa tudi včeraj našel na netu da slovenija ni podprta.

Kar se meni zdi zelo bedno... kako naj uporabnik ki se prvič sreča z xboxom to ve, in še tista fora.. en mesec trial gold account,

kjer moreš obvezno vpisat št. kreditne kartice itd. In po enem mesecu ti avtomatsko vzamejo denar dol za naslednji mesec. Razen če prej to prekličeš.. bedno.

Še bolj debilno pa je da morem sedaj počakat 3 mesece da bom lahko spremenil region podatke.

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • Pred 7 meseci ...
  • Pred 3 meseci ...
  • vrhovni

Zdravo!

Če imaš UK račun, potem ali UK ali worldwide. Oboje mora delati.

Kupiš lahko vse, problem se pojavi pri prenosu (DL). Določene vsebine (igre ali DLC) so regijsko vezane/zaklenjene in se pri njih preverja IP lokacija. V teh situacijah moraš uporabiti VPN ali proxy. Na primer da želiš kupiti neko igro... igro kupiš in v večini primerov se bo zadeva brez težav prenesla na konzolo. V določenih primerih, pa se bo prenos kaj hitro končal in izginil iz download seznama. V teh primerih boš na disku (nekje pod memory meni) imel s klicajem označen corrupted file. Kar pomeni, da je za prenos te igre potrebno uporabiti VPN ali proxy, ki "simulira" IP iz države, ki jo imaš izbrane na računu (v tvojem primeru UK). Ko imaš VPN ali proxy povezavo vzpostavljeno, lahko ponovno zaženeš prenos igre in prenos se bo nemoteno nadaljeval. Kar je še pomembno je, da se IP preverjanje dogaja samo prvih in zadnjih nekaj procentov (mislim da 5-10%). Torej lahko vmes izklopiš VPN/proxy in nadaljuješ prenos z večjo hitrostjo. Več na to temo je v tej temi: KLIK!

Žal ni nobenega indikatorja ali je igra/DLC regijsko zaklenjena ali ne. Najbolje je pobrskati po spletu ali pa enostavno probaš.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Ozi odpel dotično debata

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.