Skoči na vsebino

Xbox 360 vprašanja !


Godlike

Priporočene objave

Ja ce gledas prodajalne ala playgame in mantis potem res. Cene imata take da si res mislis

:doh:

Muller naj bi imel evropske cene, 14k nekje. Igabiba ima malo vec ampak se vedno bolj poceni kot gornja dva (res, da se nimajo veliko naslovov ampak bodo pocasi), ce pa si redn kupec tam pa itak mas popuste. Ce ne pa mediamarkti in saturni v tujini.

Link to comment
Da nebom odpiral nove teme, bom kar zastavil svoja vprašanja tukaj.

Namreč imam namen kupit xbox360 in me zanima v cem je razlika med NTSC in pal igrami ? Baje ene ne delajo na nekaterih xboxih...

Npr. :

http://www.lik-sang.com/list.php?category=322&

http://www.lik-sang.com/list.php?category=323&

NTSC je ameriški standart,PAL pa evropski in še nekaterih, kolikor vem, afriških držav (verjetno še katerih). Ne vem čisto točnih podrobnosti.

NTSC igre ti ne delujejo na konzolah evropskega trga.

toliko z moje strani

:beer:

Če proda kdo Bioshock za x360 naj me ZS-ja

Link to comment

Zdravo, mene pa zanima par stvari v zvezi z X360, zaenkrat samo v informativnem smislu, a vseeno: a igre v 480i/480p tečejo hitreje kot v HD resolucijah? Kako je kaj z izposojo iger (plačljivo)? Je kaj takega v Sloveniji? Zanima me še, če ima X360 svojo ustreznico cenejšim, malce starejšim naslovom kot jih imata PS2 & GC (Platinum, Player's Choice,...) in če ima kdo kake izkušnje z nabavo rabljenih "second hand" iger (v kolikor vem, je ta trg v tujini precej razširjen, tudi na specializirani ravni)?

Vnaprej hvala za odgovore.

Link to comment

Prvič 480i ali p tako niske resolucije neboš našel na xbox 360 :D

Vse igre na xbox 360 podpirajo 720p in ponovem tudi 1080i

Igre tečejo tekoče če so narejene za to konzolo ;)

Izposoja iger pa daj pa to se ne splača nekatere igre so tako dolge da lahko igraš tedne, mesece, ure in ure vzemi npr. saints row.

Platinum verzije bodo sedaj izšle npr. Project Gotham Racing 3, če kupiš volan ga boš dobil zastonj zraven.

Rabljene igre lahko prodajaš na konzole-slovenija pod rubriko tržnica ;) lahko jih tudi kupiš.

Ali na bolha.com.

Verjemi dosti iger neboš hotel dat tako hitro iz rok.

Link to comment

Mene se nekaj zanima glede teh errorjev in tega. Kak zdaj, a moras imet nujno spomladanski update da ti lepo laufa ko nalozis tega? Fora je, da jaz se nisem na live prikljucen in me potem skrbi da mi ne bo zastekalo vse. Baje so tud na igrah tile updajti,res to? No, recimo pri graw, top spin 2 in saints row mi je vedno neke updajte nalozlo in pri novi fifi mislim da tud, samo nisem ziher. je kaj od tega ze to to, ce me razumete?

Link to comment

Nekje sem bral, da je kvaliteta slike pri 480p skoraj na nivoju 720p in da je razlika med 480i in 480p ogromna. Na ustreznem zaslonu, ki ne podpira HD resolucij, a prikazuje 480p, naj bi bila slika kristalno jasna. Vir je sicer nek post, a se mi je zdel verodostojen (med drugim ker ni bil spisan na butast način). To se mogoče tepe s smiselnostjo HD resolucij, možno je pa vseeno. Ali pač?

Link to comment
  • vrhovni

480i = standardna tv resolucija (640x480), v kateri gledaš tv in laufaš konzole, če imaš priključene preko rgb scart, kompozitnega ali boh ne daj rf vhoda

480p = "enhanced" tv resolucija (še zmeraj 640x480) - za katero rabiš vsaj komponentni, vga ali hdmi vhod - razlika je v tem, da 480p prikaže celotno sliko vsako 1/30 sekunde, 480i pa celotno sliko razdeli v dva dela, lihe in sode horizontalne linije, kjer vsako polovico prikaže vsako 1/60 sekunde in zato daje iluzijo polne slike vsako 1/30 sekunde, a s tem pridobi nazobčane robove, slabše kontraste in svetlost

To je razlika med 480i in 480p - samo v načinu prikazovanja slike, resolucija je ista. Razlika se v praksi očitno precej pozna samo pri relativno velikih zaslonih.

720p/i in 1080p/i = hdtv, kjer je dejansko precej višja resolucija (1280x720 in 1920x1080) in s tem tudi mnogo lepša slika.

.. kot jaz razumem. :)

Link to comment

Na razlicnih spletnih trgovinah sem opazil, da je za 24.11.2006 napovedan nov bundle z Gears of War in XBOX 360 premium paketom za cirka 430 evrov. Pravtako je napovedan bundle z PES6 in premium x360 za cirka 415 evrov.

Tega se nisem zasledil nikjer drugje, a ve kdo kaj vec o tem?

Drugace bi me se zanimalo, ce je potrebno biti na kaj pozoren pri nakupu X360?

A se še vedno lahko pregrejejo do te mere, da se v njih scvre nek cip?

Kateri pribor je zraven premium paketa se potrebno dokupit?

Link to comment
Na razlicnih spletnih trgovinah sem opazil, da je za 24.11.2006 napovedan nov bundle z Gears of War in XBOX 360 premium paketom za cirka 430 evrov. Pravtako je napovedan bundle z PES6 in premium x360 za cirka 415 evrov.

Tega se nisem zasledil nikjer drugje, a ve kdo kaj vec o tem?

O teh bundlih se govori že par mesecev - pričakovano, ker ne bodo nižali cene bodo dali zraven igro

 

 

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.