Skoči na vsebino

NEXT GEN CONSOLE WAR (and the looser is...)


Priporočene objave

  • Odgovorov 60
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Vau, tr00 console wars še na KSiju, to smo komaj čakali (da ne bo pomote, graja ne leti na temo samo, ampak le na zadnje poste).

Da se vrnemo k temi, tu je še moje mnenje. PS3 je za moje pojme očitno predrag za dober štart, mislim 600 ojrov oz. 600$ plus taksa, je preveč za povprečnega kupca, okej ne rečem, brez dvoma je tehnološko naprednejši od konkurentov, cell procesor odtehta veliko, Blue-ray tudi ogromno. Ampak kdo bo dal 150 čukov za konzolo, brez kakršnih koli obetajočih iger (okej MGS4, nekaj časa sem celo neresno razmišljal o nakupu PS3, zaradi tega), in z grafiko na nivoju X360? Jaz že ne. A kar se tiče blue-raya, se mi zdi da ne bo veliko pripomogel k dobremu štartu konzole, saj ni uporaben, ker zanj obstaja le nekaj filmov, pa še to le stare predelave. Res je da bi bil PS3 tudi najcenejši blue-ray predvajalnik, ampak kaj ko zunaj sploh še ni nobenih drugih Blue-ray predvajalnikov, ki bi jim PS3 lahko sploh konkuriral (okej mogoče je kakšen, ampak ne da bi jaz vedel zanj). Potem pa sledi še ta krasna Sonyjeva promocija PS3ja, kaj mislijo da se bo stvar prodajala le zato ker gor piše PS3? Treba je malo hypa, ogromno so zapravili, ker v Leipzigu niso pokazali malo da ne nič. Vse na TGSju, a so njihova ciljna skupina japončki. Hej evropejcev je od oka 3x več. PS3 mi je zaenkrat totalno neprivlačen kot konzola in kot puvaški artefakt. Nima ne naslovov ob prihodu in ne v bližnji prihodnosti, ki bi me privlačili. Pa sama oblika konzole me tudi ne privlači več. Leto nazaj na E3 2005 mi je bil še všeč, resda je spominjal na hladilnik, ampak bil je kratkomalo lep. Zdaj se je nemarno zredil in je huje naluknjan kot kak rambov sovražnik. In kaj mislijo doseči s tistimi senzorji v DS3ju mi tudi ni jasno, okej mogoče bi jim že ratalo izboljšat nadzor pri določenih zvrsteh, ampak sam ne vidim obetov.

Zdaj pa Wii, obetajoča konzolica, ki je ne bom imel, kljub svoji nizki ceni, in visokoletečim obljubam o nekem novem, 'inovativnem' načinu igranja. Naj bo tisti daljinec stokrat tako revolucionaren, in stokrat boljši od vseh dozdajšnjih, meni se še kar zdi neumno mahati z njim po zraku. In prav tako ne čutim potrebe po posedovanju slednjega, ker se popolnoma dovolj zabavam ob starošolskih kontrolerjih, brez kakršnih koli senzorjev. Ko bom nekoč v prihodnost izgubil nedolžno igriča rsko dušo, ko bom preigral dovolj piratskih špilov, da mi bo vse to vzelo veselje do življenja, si bom pa mogoče omislil Wii, in začel špilat 'inovativno'. Poleg tega sem še grafična svinja, in me zato Wii pušča ob svojih bornih sistemskih specifikacijah mrzlega.

Potem je tu še Xbox 360. Stajliš škatla s smešnim imenom. Ta me je ob svojem izidu slabo leto nazaj nenavdušil. Pričakoval sem veliko več. Grafika nekako ni bila na nivoju, naslovi pa ne najboljši, ampak ko zdaj gledam, Gears of War, Halo 3, GTA 4, kdo lahko ostane ravnodušen, in zase vem da bo škatla moja ko izide Halo 3. Poleg tega je bil xbox moja prva konzola, in seveda prva ljubezen, in me navdušuje neprierno bolj kot PS2, ki sem ga dobil kasneje. Edino kar mi zadaja skrbi so nosilniki iger, ne rečem, DVD9 zaenkrat povsem zadostujejo kapacitetnim potrebam, ampak kaj bo čez nekaj let, ko 9 GB ne bo dovolj, se bodo opirali na disk? Hm, malce me skrbi, mogoče pa kaj še spedenajo s tem HD-DVDjem, bog vedi.

Link to comment
...ampak ko zdaj gledam, Gears of War, Halo 3, GTA 4,

kdo lahko ostane ravnodušen, in zase vem da bo škatla moja ko izide Halo 3.

mene tudi tak mika da bi si ga nabavo, ko gledam trailer od lost planet mi ga dviga...

pizdarija, me je pa strah da se mi ne bo zgodilo to kar pri PS2. mel sem med prvimi, tak da sem v enem letu špilal sam 3 igre:

dark cloud, Dead or alive 2, klonoa 2.

pa pri psp-ju sem prvo leto igral, hm, nič.

od zdaj sem pazljiv, kam dam denar, ker za ceno 360-ke mam povratno letalsko karto do bankoga in nazaj.

še 60 čukov zraven pa mam 1 mesec super dopusta.

ja, kurba je ko služiš svoj keš :no_no: postaneš škrtac

oklepnjak: če si grafična prasica bo treba nekaj nabavit, ker s prvo škatlo x ne bo več dolgo šlo :D

ratt-logo.gif
Link to comment

no, pravkar prebral da billy ne bo prodajal HD-DVD pogona v aziji. pa verjetno ne zarad premalo filmov, ampak zarad premalo prodanih konzol.

ne morem se zadržat: poševnooki, IMPORTAJTE!!! :eviltongue:

to je zdaj tisto, ali je bolj pametno da maš izbiro da dokupiš tako stvar, ali je pa nimaš(PS3-bluray).

po mojem ja, ker še tolko x360 se v aziji ne bi prodalo, če bi HDDVD bil vključen, saj bi bila cena precej večja.

pa oni intervju s šefom SCEE: ni siguren od katerega proizvajalca so diski? čakaj malo. ni on šef SCEE-ja? kdo pa ve? wtf? :headscratch:

pa pred tremi tedni so dobli komaj razvojna orodja za senzorje v padih? :lol::lol::lol::lol::lol:

si mislite, big N dela na tem malo drugače :sweat:

ok, vse komponente za PS3 so nared. čakajo pa na zeleno luč. kr naj čakajo, se jim itak ne mudi :lol::lol::lol:

drugje pa berem nižanje frekvenc GPU-ja. pa kako če so vse komponente nared.

šit, kak nič ne bom verjel dokler ne vidim gameplay videe, take kjer tipsoni držijo pad v roki, kot npr. warhawk.

na TGS se bo vidlo, če tam ne bo nič z njih, jih lahko mirno odpišemo.

ratt-logo.gif
Link to comment

Okej, lukkid. Mirno sem te prenašal, ampak ti nezreli debilček očitno res iščeš težave. Jap, lahko je bit sin staršev, ki ti vse kupijo (vključno s PSP/PS3).

zabil si DVD-A

za avdiofile

DVD-Audio ni svojevrsten format, temveč le oblika zapisa - in ne, noben avdiofil ne bo hotel imeti takega medija. Torej ne piši neumnosti.

aja, vedel sem da me bote flejmal

in, tale MP mi zame tok madafka kot dante ali kratos

a kratosa pa ni nobenomenu?

Noben te ni flejmal, FFS. Povedali smo, da ti like niti slučajno niso Sonyjevi, nismo govorili o njihovi slaboritosti. Flejmaš edinole ti.

zdej pa STFU fanboy's

Fanboy si tukaj edinole ti. Jaz nikoli nisem bil fanboy Nintenda, samo fan. Če bi imel denar za PSP, bi ga morda celo nabavil, čeprav me ne interesira, saj je po mojem mnenju pač nekaj zelo neinovativnega (pazi, to je moje mnenje!) - PS2 stlačimo v ohišje gamepada, dodajmo LCD in baterijo.

hmmm

jaz za razliko od tebe nisem nek kurčev fanboy, ker imam 'rad' oba, sony kot nintendo, in sta mi oba všeč

zakaj pa maš ti roko, če ne zanš pisat?

Jap, zakaj pa tako sveto braniš svojo drago firmo Sony? Zakaj govoriš, da sta Wii in DS bedna (kar pobrskaj po svojih postih) proti PS3/PSP? Jah, hipokrisija je težka stvar.

tole ti svetujem:

čimprej preuredi svoje mišlenje o wiiju (seveda le v postu) ker te bodo mahe, davodax i silični začel flejmat, kako si retardiran, pa saj nisi froc če igraš nintendo...

Prekleto, to je že tretji očiten napad name, da bom se zgražal nad drugimi, itd. Ne bom se! Če je lepo in kulturno argumentiral, se ne mislim pritoževat. Motijo me samo taki, ki pišejo totalne oslarije "OMG, NINTENDO SUXX BIG TIME, GO SONY LOL" itd.

Če nimaš nič napisat, ne napiši nič, zaboga, dojenček en.

nižanje frekvenc je fejk, že old novica

tole o senzorjih je res kmečka

mogoče pa sam zavajajo javnost

In od kje imaš dokaz, da je stvar neresnična? Razen tega, da je Sony perfekten? Konec koncev niso še pokazali enega samega real-time filma konzole pri renderiranju ...

Kakorkoli že, jaz bi hišnikom predlagal par dnevni ban, da se malo zamisli nad sabo ...

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment

vredu, dobil boš nazaj-

NIKOLI nisi rekel da je PSP drek?

poglej malo svoje teme na mn3, in pa poste, najhuje je bilo ob izidu DSL-a.

nato, DS sem kurcu, ker mi nivšeč, a WIII pa me jako rajca že od napovedi naprej...

in da, to o ne znižanih GPU-jev je mislim bilo celo na stranki joker, ter na KSi

tako da nehi

jaz bom

amen :D

ps3_forum2c.jpg

lukidd,0,ffffff,000000,0.png

pspmode fanclub prezident

Link to comment

a kdo ve kak prit do nintendovih delnic? :lol:

upam da jim pri big N ne zrastejo krila, zdaj ko bo PS3 zamudil, da ne bodo povišali cene za Wii. mislite da lahko odpišem znižanje cene pri x360?

občutek mi pravi da bo polovica od 500.000 PS3-jev mela take porodne krče, proti katerim bodo tisti ki so jih imeli x360 zgledali kot pljunek v morje. komaj čakam lestvico prodanih iger tam nekje konec novembra. best selerji za PS3 na japonskem max 100.000 :cough:

ratt-logo.gif
Link to comment

kot vsak pravi dec sm spremljal fuzbal, ligo prvakov namreč. yep, playstation 3 transparenti so postavljeni ob robu igrišč, ampak se mi zdi da so dosti manj opaznejši kot prejšna leta za dvojko. pisava je nekaj manjša na novem logotu, tak da se na tv-ju res ne vidi najbolje. bo treba HD televizijo nabavit :ihih: pa še žoga bo bolj okrogla :hyper: kakorkoli že, upajmo da se liga ne konča preden pride konzola ven. a še lahko rečem konzola, kr to je po novem "computer system"? :roll:

ratt-logo.gif
Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Wii/LOL/ poglejte v to temo komentar od The Man-a.....ima prav....in ker nebi rad tam smetil no bom tu napisal no vseeno ker sem tudi že hotel nekaj tu napisat......

Nevem zakaj eni glumijo da so Nintendo ( N ) stvari ( konzole, igre...) za otroke......

Recimo pomojem bi veliko tistih Sony-jevih fanbojev reklo da so Pokemoni za otroke....ni res....jaz kot 14 letna oseba no se več sam sebe ne štejem pod otroke...torej meni pokemoni niso bili in mi nikoli ne bodo otročji.....rade volje povem pa če tudi boste rekli da so pokemoni za malo deco....zelo sem čakal na izzid Pokemon Diamond...sem jih tudi sprobal....in sem navdušen..kar dober špil.... Tudi pokemone dungeon blue rescue team sem sprobal....niso otročji temveč so zelo zelo dober špil....

Vsi tisti ki si mislijo da so pravi hardcore gamerji bi rekli, kaj mi igramo Far Cry, COD2, Half-Life 2, Doom3....to so pravi špili ne pa ti ki igaš pokemone...deca....Jaz sto krat rajši igram Pokemone na DSu kot pa Far Cry za PC, ki je podn od podna....pa naj mislijo tisti ki igrajo tiste igre ki sem jih tam zgoraj napisal...naj si mislijo da so pravi gamerji samo za mene so budala......naj raje prvo premislijo kaj govorijo potem pa zinejo....naj sprva sprobajo recimo FarCry in Pokemone in potem sodijo če so Pokemoni otročji....po screenih ne cenit igre....sprobaj jo !

No z tem nisem hotel nikoga užalit iz KSi niti nisem rekel da je kdo iz KSi tak....povedal sem pač...recimo kot je The Man rekel...so to njegovi prijate4lji govorili...pa da vsak špil igrajo 20minut... :crazy:

Res no ne "napamet" da je recimo Doom 3 boljši od WarrioWare Touched!...prvo naj probajo obe in potem pa lahko mirno govorijo kaj hočejo....sicer pa je D3 in WWT nemogoče primerjat saj nista ista zvrst igre...

Upam da ste kaj razumeli, ker sem razburjen do amena ko sem prebral vse tisto kaj je TheMan povedal...

TheMan...btw..nisem hud na tebe ampak si povedal res lep primer kako so ljudje eni "glupi" ki po screenih pa po grafiki sodijo špile...

Lp

P.S: Nimam nič proti tistim ki igrajo COD2, HL2, D3.....samo naj ne mislijo da igrajo "prave špile" to si oni mislijo....in zato ker je to vse kar znajo igrat....streljanje itd......pravijo da je vse drugo "drek""zanič" itd....

followmeontwitter.png
Link to comment

taka je pač scena. me kr srce stisne ko vidim pri kolegu zapečen dvd, na katerem je z alkoholnim gor napisano shadow of colosus, ki leži kr na tleh. downloadan je pa itak bil po pomoti kr je ocena na netu bla preko devet, screne pa so pozabli pogledat :thumbdown: tak folk kupi playstation ko pade cena tam nekje na 35 čukov. potem prvo pade čip, nato šele dodaten joypad. da bi ga ker kupo ob izidu pa ni šans. "bedak", so mi govorili, "80 jurjev si dal za to? pa se je samo malo bolši od enke." ista scena bo zdaj. 4 ali 5 let bojo drkali dvojko, potem ko bo pa cena padla in bo čipov miljon in blu ray pekači v kompih, bodo pa vsi zopet veselo nabijali fifo/nba/nhl11, 12, 13 ter need for speed pimp my ride/ moje jebačke felge se šajnajo tak da so copsi slepi in nimajo šans ko grem mimo 300 na minuto... TAKIi se najbolj derejo playstation uber ales.

btw, tista reklama ki jo vrtijo v ameriških kinih je bedna, ampak taka da se ujema v celotno kampanjo okoli PS3, The wait is over? WTF? joj joj

nekaj me zanima, tisti posnetek DMC4, kjer je fajt z bosom. fak, zgleda noro, ful ognja :drool: ampak zakaj gre tak počasi? zgleda kot da se zatika :wtf:

pa še to, Gears of War za x360. ne štekam te norije okoli tega špila. vse kar vidim na posnetkih je nerodno premikanje lika, čudna kamera, plastični sovražniki. na morem verjet kaj naredi motorka+kri :yuck: pa grafika mi ni baš jaka, hi-res gor al dol, po stilski plati je dolgcajtna, okolje kr neka, brez domišljije. lost planet mi zgleda miljavžnkrat bolj zabavno, zarad te igre bom nabavo x360, to bo nor x-mas, pa še wii si bom kupo za darilo. :ihih:

EDIT: riddick, ko boš star 20 ne boš mogo rečt da nisi otrok, verjemi.

pa namesto da se jeziš glede tega tu na forumu ti predlagam: ziher maš kako fino sošolko, ko si jo že dolgo želiš pošlatat. jutri ko gre mimo tebe se spomni na "nintendo sux, za malu decu", jo z jezo primi za muco al pa rit. stisni fajn, je bolše kot pa pad od gamecuba :ninja:

ratt-logo.gif
Link to comment

the man, mislim da bi za dolgotrajno zabavo mel več šans če reskira mal DS, in ji da pse. učinek zagotovljen (/me prime babo za muco/rit, medtem ko ona igra nintendogs) no, vsaj pri meni je uspešno

ako ravno nimam svojega DS-a, ampak je ta pazi zdaj: od druge sošolke, ki je resen gejmer :hyper::hyper: no, dost oftopica:

mene ja tudi pr srcu štihnal, ko smo šli zadnjič na izlet, in so mi sošolci zatežili, naj dam raje tekkena:DR v PSP jebeni MW :annoyed: :annoyed:

temu se reče kvazi hardkor GEJmer.(več o njih- joker maj, članek nintengods)to so skrbi... kaj so prasci pri EA-ju ustvarili... špil je težavnostno itak na nuli, madtem zelo uživam, ko v tekkenu:DR prehoblam jina s hwavrongom na težavnosti hard.

ne, oni bi žgal sam na izi...

nemoreš verjet, kam gre ta svet...

nintendo, pametno da si začel v lajpcigu z MTV stajlom, da si te kvazije mal zrajcu za wii, da bojo vidl ka je to dober špil, in nehal igrat fantastične 4, ter prižgal DMC3 (čisto resnična zgodba o mojem sošolcu..,)

vglavnem, živim v svetu, kjer je EA car za moje sošolce, nakar me pobruhajo, ko omenim UBI, kaj šele nintendo...

/storim samomor

ne, saj ne

ps3_forum2c.jpg

lukidd,0,ffffff,000000,0.png

pspmode fanclub prezident

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • vrhovni

Evo, prva orenk primerjava med COD3 verzijami za vse tri next-gen konzole: klik, klik.

Wiijev COD grafično ni ravno primerljiv s PS3 in x360 verzijo, se mi pa iz tele primerjave zdi, da je x360 verzija v več ali manj vsem precej boljša od PS3. Lepše barve in teksture, nobenih padcev v framerateu .. toliko o PS3 4d ultra turbo hamster-powered soul-eating nadmoči nad vsem ostalim. Kreh.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.