Skoči na vsebino

Knjige


Priporočene objave

Predmeti na katerih se največkrat nabira prah so zagotovo naše stare (in nove) bukve. Pa naj bo ta tema namenja tem našim bukvam, komentiranju le njih ter priporočanju njih željnim bralcem.

No moja zadnja knjiga, ki sem jo prebral je bila 80 let stara knjiga izpod prstov mojstra grozljivih zgodb H.P LoveCrafta: Cthulhujev Klic. Definitivno mora knjigo prebrati vsak, ki ga vsaj malo zanima ta žanr v katerikoli "industriji" pa naj bo to filmska ali igričarska. Knjiga se razteza (če lahko temu tako rečemo) na borih 84 straneh, pripoveduje pa o nenadni smrti strica, protagonista, ki je bil profesor semitskih jezikov poznan kot priznan strokovnjak za starodavne napise. Knjiga je tudi z zelo dobrim poznavanjem angleškega jezika kar težko berljiva zato priporočam, da knjigo tisti, ki vas zanima preberete v slovenščini (sam sem jo v obeh). Knjiga se dobi tukaj za bore 4€90.

Bom v prihajajočih se dneh napisal še kaj o kaki knjigi, ki sem jo prebral.

No trenutno pa berem J.R.R Tolkien - Gospodar Prstanov: Bratovščina Prstana in Drew Karpyshyn - Mass Effect : Revelation. Tam enkrat do božiča pa bodo v poštnem nabiralniku čakale še: Mass Effect Ascension, Tom Clancy's EndWar ter Gears of War Aspho Fields :china:

followmeontwitter.png
Link to comment
  • Odgovorov 63
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priljubljeni dnevi za debate

No, na moji reading listi sta trenutno Sabriel, ki je nastala pod črnilom Garth-a Nix-a in se nadaljuje v Lirael in Abhorsen. Govori o 18 letni deklici, ki se odpravi v Staro kraljestvo iskat in reševati svojega očeta, ki ga je v smrt potegnil nek demon. Lušna fantazijska knjigica.

Druga, ki jo berem pa je Marley & jaz (John Grogan), ki govori o ljubezni do psa in veselje, ki ga lahko le-ta prinese. Če vas zanima, bodo kmalu posneli tudi film ( trailer) z Jeniffer Aniston in Owenom Wilsonom v glavni vlogi. Prebrala sem sicer le nekih 20 strani, ampak sem se medtem že parkrat nasmejala skoraj do solz.

Harry Potter Knjigografija :D To je ql

Nazadnje pa ninina pesnika dva (domače branje) ženska se vsaj 3x vrže z enim pol jo pa pusti in hoče bit noseča vglavnem ne priporočam.

Kar se tiče Harry-a Potter-ja se popolnoma strinjam. Prebrala vseh sedem delov vsaj 4x :innocent: . Nina pesnika dva je pa luštna najstniška romantična knjiga, za katero se ne čudim, da ti ni všeč, ker si pač fant :evil: no offense :objem:

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.

Link to comment

Pravkar prebral Sabriel, ki je izjemna knjiga fantazijskega žanra. Priporočam vsem, ki ste ljubitelji raznih fantazij.

Vsem ljubiteljem takšnih zvrsti priporočam tudi, že prej omenjeni Gospodar Prstanov ter zbirke Njegova temna tvar, Pesem ledu in ognja, Igro prestolov, Ognjeni veter ter Zemljemorje. Omenjene zbirke so plod odličnih pisateljev, ki so resnično must-read za vse, pa naj si jim bo sličen žanr všeč ali pa ne.

Izpostavil bi še Sago o Otorijih, ki navdihne z čustveno zgodbo, podrobnim opisom ter detajli in privlačno tematiko ter zbirko Artemis Fowl, ki je meni osebno najljubša. Govori pa zgodba o najstniškem geniju, ki odkrije, da na svetu ne obstajajo samo ljudje.

Link to comment

Jaz sem včasih ful bral, precej Sidneya Sheldona in to, zdaj pa se nekak ne morem več spravit zraven. Vedno končam po par straneh, najbrž zato, ker si nobene knjige ne vzamem domov. Vedno malo prečitam v šolski knjižnjici med taglavnim odmorom, pol pa sčasom pozabim na vse skupaj.

Drugače bi pa rad prebral knjige iz Halo universa, ampak dvomim, da jih ma kera knjižnjica pri nas. Bi blo treba kupit. No sej, mogoče pa se kdaj spravim zraven.

NitroBlast90.jpg

Link to comment
No, na moji reading listi sta trenutno Sabriel, ki je nastala pod črnilom Garth-a Nix-a in se nadaljuje v Lirael in Abhorsen. Govori o 18 letni deklici, ki se odpravi v Staro kraljestvo iskat in reševati svojega očeta, ki ga je v smrt potegnil nek demon. Lušna fantazijska knjigica.

Druga, ki jo berem pa je Marley & jaz (John Grogan), ki govori o ljubezni do psa in veselje, ki ga lahko le-ta prinese. Če vas zanima, bodo kmalu posneli tudi film ( trailer) z Jeniffer Aniston in Owenom Wilsonom v glavni vlogi. Prebrala sem sicer le nekih 20 strani, ampak sem se medtem že parkrat nasmejala skoraj do solz.

Harry Potter Knjigografija :D To je ql

Nazadnje pa ninina pesnika dva (domače branje) ženska se vsaj 3x vrže z enim pol jo pa pusti in hoče bit noseča vglavnem ne priporočam.

Kar se tiče Harry-a Potter-ja se popolnoma strinjam. Prebrala vseh sedem delov vsaj 4x :innocent: . Nina pesnika dva je pa luštna najstniška romantična knjiga, za katero se ne čudim, da ti ni všeč, ker si pač fant :evil: no offense :objem:

Ok všeč mogoče je ampak ko pomislim, da je tisto pisateljeva fantazija mi gre na bruhanje :yuck:

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment

Resno sem prebral le "Harry Potter" serijo..pol pa se ene 90% knig za domace branje, med katerimi so ble najbol "Zgodbe od shakespearja", "antigona" pa "pod svobodnim soncem"..ostalo več al mn podn..

Drgac pa se kdaj kj na morju preberm, kksnga "robbinson crouso"-ja, al pa kako kriminalko, k si jo mt sposod...

Aja, pa ce je kdo bral "noetov otrok", je dokaj huda kniga (bolj za mlajše), in pa stripa "maus1" ter "maus2", ki prikazujeta nacizem..tedva sta pa sploh legende =)

Link to comment
  • vrhovni

Haha, Cloud car, leksikon kul fantazijskih knjig. Sabriel je fenomenalna knjiga, Lirael, ki ji sledi, malce manj, saj je bolj nekakšen uvod v dogajanje v Abhorsnu, ki je pa ena izmed boljših knjig, kar sem jih bral. Vsekakor ti ne bo dolgčas, če si se lotil Old Kingdom serije.

Težko našteti še kaj, kar še ni bilo omenjenega. Od fantazijskih zadev gotovo Hobbit in LotR, Narnia od Lewisa je tudi dokaj kul, pa vsekakor trilogija His Dark Materials (Njegova temna tvar) od Pullmana, ki je v samem vrhu mojih najljubših književnih del .. tja sta se zasidrala tudi Sabriel in Abhorsen v zadnjih mesecih. Ni za pozabiti tudi trilogije Inkworld od Cornelie Funke - Srce iz črnila je bolj mlačen uvod, Kri iz črnila je precej huda bukva, zaključek, Smrt iz črnila, pa v slovenščini še čakamo. Harryji Potterji so kul. :)

Od še bolj neomenjenih zadev .. karkoli od Stephena Donaldsona. Njegova serija Chronicles of Thomas Covenant je precej disturbing fantazijska trilogija, ki ni ravno za otroke (da je glavni junak v 'našem' svetu gobavec, v fantazijskem svetu pa kot svoje prvo herojsko dejanje posili neko žensko, pove veliko), ki se nadaljuje še v Second Chronicles of T.C., sedaj pa izhaja še zaključek v The Final Chronicles of T.C., ki pa še ni napisano do konca in se ga zato še nisem lotil brati. Vsekakor čisto huda serija, samo ni ravno tipična happy happy let's save the world fantazijska štorija. :ihih:

Na drugi strani pa znanstvena fantastika: karkoli od Douglasa Adamsa, seveda na čelu s Štoparskim vodnikom po galaksiji, pa karkoli od Isaaca Asimova, za spet malo bolj disturbing sceno pa Donaldsonova 'kvintologija' The Gap Cycle. Baje je čisto huda tudi Hyperion serija Dana Simmonsa, samo se še nisem uspel spraviti k branju. Oryx and Crake od Margaret Atwood je tudi kul. Pa še marsikaj drugega, kar pozabljam. :cough:

Od bolj ne-fantazijsko usmerjenih del .. Jonathan Livingston galeb, ki jo lahko prebereš 13x, pa boš vsakič dojel nekaj novega o njenem bistvu, podobno tudi 'otroške' klasike kot sta Medvedek Pu in Mali princ. Med bolj 'zaresnimi' knjigami mi je bila v zadnjem času fenomenalna The Curious Incident of the Dog in the Night-time od Haddona in Vernon God Little od Pierra. Kej bolj klasičnega in zamorjenega pride kdaj kasneje, ko se mi bo dalo take umotvore brati. :tepen:

Link to comment

O kul, sem dobil novi spisek "still must read" bukev. No, včeraj dobil Lirael, poročam ko preberem. Hobbit je itak čista legenda, v bistvu je vse kar se suče od LotR kul. Tudi Srce iz črnila sem prebral, a me resnici na ljubo ni nevem kako navdušila. Knjige, kot so Štoparski vodnik po galaksiji, Jonathan Livingston Galeb (ena ljubših), Mali Princ ter ostale v tem rangu, pa bi moral prečitati čisto vsak, ki rad ali pač ne prebere kakšno knjigo.

The Curious Incident of the Dog pa je tak legenda, ki smo jo v šoli predelali skozi in skozi. Ni zastonj prejela več velikih nagrad.

Če se pa kdo slučajno nagiba h kriminalkam, bi priporočal vse od Donne Leon. Mogoče ne tako pretresljive zgodbe, a je nivo detajlov izjemen.

Ta trenutek pa prebiram še Horowitza, oz. natančneje celotno zbirko Alex Rider, ki je čisto okej za deževno popoldne. Čakam pa še, da najdem nekaj časa, da začnem s prebiranjem zbirke Moč Petih. Po raznih komentarjih so knjige ena boljših pravkar izšlih fantazijskih zbirk.

Link to comment

Še bom jaz potrdil kar sta že potrdila Anduril in Cloud: da je Hobit res zakon knjiga. Zdaj vedno bolj ko se prebijam skozi Lord of The Rings knjigo vedno bolj razmišljam kako "omejeno" je branje LoTR knjige, če prej nisi prebral Hobita, saj avtor vedno spominja na dogodke iz Hobita. Najbolj itak v prologu, pa še vedno potem po 150 straneh avtor kar naprej "spominja" na pretekle dogodke.

Prav čudi me pa tudi, da ni čisto noben do zdaj še omenil Brownove Da Vincijeve Šifre, ki je za moje pojme (in okus) zelo fajna knjiga, ki ima: zanimive glavne karakterje, zanimiva zgodbo in še eno zelo dobro lastnost - da knjiga ni razvlečena kaj se zna zgodit pri veliko daljših knjig.

Če koga zanima znanstvena fantastika v knjigi z podrobno opisanimi boji med "vrstami", potovanjem z vesoljskimi ladjami in raziskovanjem planetov (te tri "dejavnosti" se pojavijo v 1/4 knjige) si naj prebere Mass Effect Revelations. Če ste igrali špil bo branje toliko bolj zanimivo saj si boste lahko predstavljali vojake v svojih N7 uniformah, vesoljske ladje itd. Vglavnem gre za eno lepo znanstveno fantastično kratko knjigo.

Še moj trenutni To-Read (To-Buy) list:

-Farseer Trilogy (Assassin’s Apprentice, Royal Assassin, Assassins Quest)

-LoTR II in III

-Morska Katedrala (?? -> Je kdo bral ? Mnenja ?)

-Hurinova Otroka (?? -> Je kdo bral ? Mnenja ?)

followmeontwitter.png
Link to comment
Prav čudi me pa tudi, da ni čisto noben do zdaj še omenil Brownove Da Vincijeve Šifre, ki je za moje pojme (in okus) zelo fajna knjiga, ki ima: zanimive glavne karakterje, zanimiva zgodbo in še eno zelo dobro lastnost - da knjiga ni razvlečena kaj se zna zgodit pri veliko daljših knjig.

-Morska Katedrala (?? -> Je kdo bral ? Mnenja ?)

-Hurinova Otroka (?? -> Je kdo bral ? Mnenja ?)

Morska katedrala ter Hurinova otroka sta itaq must buy. Zgodba je v obeh primerih tista, ki vleče, opisi so super, poleg tega je pisateljev jezik v obeh primerih podroben, takršen kot pritiče. IMO ne boš falil z nakupom/izposojo.

Da Vincijeva Šifra pa je pravtako ena boljših knjig, vleče že to, da je krščanstvo obravnavano s povsem druge plati. Če ti je bila všeč, ti predlagam še ostale knjige D. Browna, od katerih bi rekel, da mi je bila najbolj všeč Angeli in Demoni (po njej bodo naredili tudi film, upam na najboljše, čeprav težko). Fantastična tematika, za kaj več pa preberi.

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Danes sem dobil knjige, ki so mi jih prijazni strici/tete iz emke naročili iz amazona in moram rečti, da se je splačalo čakati 5 tednov. Vrednost knjig pa na srečo ni preračunana po bednem "standardu" $=€ ampak so cene lepo preračunali iz $ v € in sem tako na koncu plačal 25.XX€ za knjige in neka skromna 2€ poštnine in to je to. Bi kar rekel, da se splača takole kupiti knjige saj se izognete carinjenju paketa in drugim nepotrebnim nevšečnostim.

img7229.jpg

followmeontwitter.png
Link to comment

The curious incident of the dog in the night-time curiosu.jpg

Zdele berem, sestra dobila za obvezno branje za maturo pa sem ji spičil (ja vem čudn, da knjige vzemam a kaj ko se z simsi ne morem zadovoljiti :lol: )

Uglavnem morate prebrati.

Knjiga govori o avtističnem dečku o njegovi mami za katero je mislil, da je mrtva in o mrtvem psu (več ne povem).

Zanimiv stil pisanja je :)

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment
Lol, tole jaz zdaj berem malo po malo. Res čist drugače od vsega, kar sem kdaj čital. Je pa tud na cajte dokaj tečna, ko oni pravi zakaj je bil dobre volje, ko so se mimo zaporedoma pripeljali trije avti iste barve in podoben šit...

Meni je pa tudi to všeč, ker kaže kako on misli, ubistvu me spominja na enga prijatelja (nima veze z knjigo) ampak na msnju mi v istem stilu govori (en grk da ne boste mislil da se s slovencom tako pogovarjam)

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

Kaj zdej bralci... imate kej prostega časa za branje ali vsi sedite pred knjigami in se uč�e? :) Jaz se spravljam kupit Twilight in New Moon, pa še� ni bilo časa �(pa tudi denarja ne ravno veliko). Sicer pa v vmesnem času, �razen za kuharske knjige, ni bilo veliko časa za sproščeno b�ranje :(

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.